Get Adobe Flash player
Reklama

TRADYCYJNY SAD

owoce"TRADYCYJNY SAD" to projekt edukacyjny, który realizowany jest w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Jego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska, która stworzyła go z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i o propagowaniu zdrowych nawyków żywieniowych. 18 grudnia to dzień, w którym „Owoce Kazika” po raz pierwszy miały szansę zaistnieć przed społecznością uczniowską naszego liceum. Podczas apelu, którego mieli okazję wysłuchać uczniowie oraz nauczyciele przedstawiliśmy nasz zespół, który składa się  z 10 uczniów (Ada Rosiak, Natalia Nowowiejska, Bagiński Michał, Bartosz Gajda, Dominika Zakrocka, Jan Frydziński, Klaudia Puszczyk, Weronika Galant, Wiktoria Dragan, Weronika Przyborowska), cele projektu (m.in. restytucje rodzimych odmian roślin sadowniczych oraz zwiększenie zainteresowania produktami uprawianymi bez nadmiernej chemizacji). Przedstawiliśmy również nasze plany na najbliższe miesiące, najważniejszy z nich to założenie mini sadu (nasz będzie składał się z 7 drzew) na terenie przyszkolnym. W projekcie największą wagę będziemy przykładali do tego, aby nasza uprawa była prowadzona w sposób w pełni naturalny, a wszystko pod opieką naszej nauczycielki od biologii -Pani Pieczewskiej oraz pod  czujnym okiem Pana mgr inż Michalskiego -  naszego niezastąpionego sadownika, który wspomaga „Owoce Kazika” w każdym działaniu. Projekt jest dla nas szansą, by zdobyć nową wiedzę, umiejętności i stworzyć niezwykłą wizytówkę naszego LO.

Zapraszamy wszystkich na stronę: http://www.tradycyjnysad.pl/ , znajdują się tam informacje dotyczące projektu. Dodatkowo prosimy o „Lubię to”  na Facebook(u) : Owoce Kazika, tam znajdziecie informacje na temat członków zespołu oraz relacje z bieżących poczynań zespołu.

owoce i sad

 

Wigilijny Koncert Kolęd

 

Kolędowanie 2017 zdj 13014 grudnia 2017roku na pięknie ubranym holu szkolnym po raz drugi odbył się Wigilijny Koncert Kolęd zorganizowany przez Stowarzyszenie Absolwentów, Przyjaciół i Sympatyków LO im. Kazimierza Wielkiego w Kole. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiła grupa z muzykoterapii stowarzyszenia "Trzecia Zmiana", Chór "Lutnia" oraz nasza uzdolniona młodzież. Usłyszeć mogliśmy wykonania pięknych kolęd tych bardziej i mniej znanych, a wspólnie odśpiewane zostały: "Bóg się rodzi", "Wśród nocnej ciszy". Utwory te wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój i przybliżyły atmosferę zbliżających się świąt. Podczas koncertu czynna była kawiarenka z kawą i herbatą, a przybyli goście uraczyć się mogli pysznym ciastem ufundowanym przez piekarnię "Walkowiak". Fundusze pozyskane z dobrowolnych datków będą wsparciem dla rozwoju uzdolnionej młodzieży z naszej szkoły.

  Bardzo dziękujemy wszystkim wykonawcom, obsłudze sprzętu nagłaśniającego oraz klasie 3c za zaangażowanie w organizację i sprawne przeprowadzenie koncertu. W imieniu zarządu Stowarzyszenia życzymy wszystkim zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenie oraz szczęśliwego nowego roku 2018.

Kolędowanie 2017 zdj 097Kolędowanie 2017 zdj 158

 

Rodzinne Kolędowanie 2017

 

FOTE93D7 grudnia 2017 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej odbyło się tradycyjne kolskie Rodzinne Kolędowanie organizowane tuż przed świętami przez Urząd Miejski w Kole, Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole, Parafię Matki Bożej Częstochowskiej w Kole, Miejski Dom Kultury w Kole, ZHP Koło. W programie był koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie. Wystąpili także uczniowie trzech szkół podstawowych. Nad bezpieczeństwem wykonawców i gości koncertu czuwali członkowie Szkolnego Koła PCK w Liceum Ogólnokształcącym w Kole, Szkolnego Koła PCK w Szkole Podstawowej nr 1 oraz instruktor pierwszej pomocy – Sebastian Wyskocki.

 

Zawody strzeleckie

 

Kolędowanie 2017 zdj 007

Dn. 8 grudnia br. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Liceum Ogólnokształcącego w strzelectwie sportowym. Na szkolnej strzelnicy spotkało się 40 uczniów. Po zaciętej rywalizacji okazało się, że najcelniejsze oko ma Szymon Pawlak z kl. IIIf. Na kolejnych lokatach, po dogrywce,  uplasowali się Michał Kiciński z tej samej klasy oraz Lena Jóźwiak z kl. If. Czwarte i piąte miejsce zajęli Bartosz Godlewski i Eryk Tomaszewski, obaj z kl. If. Rozdanie nagród zwycięzcom nastąpi 21 grudnia.

 

Weekendowe warsztaty chemiczne

chemiaW dniach 25-26 listopada w naszej szkole zorganizowane były warsztaty chemiczne, podczas których gościliśmy wolontariuszy Fundacji „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE”, w skład, której wchodzą m.in. uczniowie i absolwenci naszego liceum, Olga Książkiewicz, Natalia Szymańska i Aleksandra Perkowska. Pierwszego dnia (tj. w sobotę) członkowie fundacji prezentowali ciekawe doświadczenia chemiczne, tłumaczyli zachodzące reakcje i wprowadzali w podstawy chemii. Natomiast drugiego dnia warsztatów uczniowie liceum samodzielnie wykrywali substancje nieorganiczne. Wszystko odbywało się pod opieką wolontariuszy i nauczycielek chemii p. E. Kalinowskiej i p. A. Frontczak. Po zakończonych warsztatach zainteresowani uczniowie mogli napisać test, który daje im możliwość wstąpienia do fundacji. Liczymy, że kolejni uczniowie „Kazika” będą wolontariuszami Fundacji „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE”.

chemia1

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 

Imieniny

Wczoraj : Marcelego Włodzimierza
Dzisiaj : Antoniego Jana
Jutro : Małgorzaty Piotra

Kalendarz

styczeń 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4