Get Adobe Flash player
Reklama

„Wyprawka dla Żaka” 2017

zdjęcie żak 2017Szkolne Koło PCK w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole na początku września 2017 roku zorganizowało na terenie szkoły ogólnopolską kampanię Polskiego Czerwonego Krzyża „Wyprawka dla Żaka”, której celem jest zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z rodzin dotkniętych problemami finansowymi. Członkom i wolontariuszom SK PCK pod kierunkiem Sylwii Pokrywczyńskiej i  Agnieszki Frontczak  udało się pozyskać od niezwykle hojnej społeczności licealnej  zeszyty, kredki, farby, długopisy i inne przybory szkolne za łączną kwotę 1476, 60 zł. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane do Oddziału Rejonowego PCK w Kole, skąd trafiły w ręce niezamożnych uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kole.

 

Dzień promocji zdrowia 2017

DSC0854018 września 2017 roku Szkolne Koło PCK z opiekunką Agnieszką Frontczak, Odział Rejonowy PCK w Kole z kierownik biura Zofią Rowecką oraz Klub Młodzieżowy HDK PCK z prezes Sylwią Pokrywczyńską wspólnie zorganizowali dzień promocji zdrowia. Pod gmach liceum podjechał ambulans do pobierania krwi. 40 uczniów, nauczycieli i absolwentów „Kazika” honorowo oddało 18 litrów krwi. Tego samego dnia na dużej przerwie szkolny zespól pierwszej pomocy całej społeczności szkolnej zaprezentował techniki udzielania pierwszej pomocy. Wydarzenie było związane z obchodzonym w połowie września Światowym Dniem Pierwszej Pomocy. Poza tym w LO gościli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole, którzy podczas zajęć przy użyciu alkogogli pragnęli uświadomić młodzieży, jak alkohol zmienia koordynację ruchową i poziom świadomości człowieka. Poprowadzili również wykład na temat zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków i dopalaczy. Został poruszony także temat skutków zdrowotnych, psychicznych i społecznych niebezpiecznych zachowań interpersonalnych.

 

Święto mleka 2017

W sobotę, 26.08.2017r. na stadionie miejskim w Kole miały miejsce obchody Święta Mleka. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w tym wydarzeniu, przygotowując ciekawe pokazy chemiczne. Uczestnicy imprezy mogli zobaczyć m.in.: znikający styropian, barwne wulkany, doświadczenia z suchym lodem, w wyniku których powstawała efektowna piana oraz bańka. Przygotowany pokaz dostarczył obserwatorom, zwłaszcza tym najmłodszym, wiele radości i niezapomnianych wrażeń. W projekt zaangażowały się: Sylwia Janczak, Patrycja Jóźwiak, Wiktoria Knapkiewicz i Jolanta Ryś, uczennice klasy 2D , a także Olga Książkiewicz z klasy 3D, pod nadzorem p. E. Kalinowskiej oraz p. A. Frontczak. Poza tym przy dziewczynach pojawili się chłopcy, którzy zbudowali robota układającego kostkę Rubika oraz wszystkim dobrze znana ekipa Spydera Hexapoda, która zaprezentowała miastu nowe funkcje swojego robota. Wszyscy zaciekawieni mogli zobaczyć, jak działają obydwa roboty i porozmawiać z twórcami. Aleksandra Kukawka, Patryk Cieślak i Filip Bagiński pokazali, jak działa aplikacja w telefonie do sterowania Spyderem i jak wygląda stream z kamerki zamontowanej na korpusie robota. Mateusz Kujawa, Jakub Kubicki, Jacek Jeżyński i Maciej Rybczyński opowiedzieli zaciekawionym o algorytmach, których użyli w programie do układania kostki Rubika. Projekty pod nadzorem p. Bartosza Dudka wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców Koła w każdym wieku. 

 

Zobacz galerię zdjęć

 

Narodowe Czytanie 2017

czytanie2 września 2017 roku odbyła się po raz szósty Ogólnopolska Akcja „Narodowe Czytanie” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej RP. Tym razem przedmiotem zainteresowania był narodowy dramat symboliczny Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. W naszym mieście owa uroczystość zorganizowana została przez Starostwo Powiatu Kolskiego i Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych a odbyła się w budynku MOSiR-u. W akcję promującą czytanie klasyki literatury polskiej zaangażowały się szkoły ponadgimnazjalne powiatu kolskiego, w tym także uczniowie naszej szkoły. W delegacji reprezentującej Liceum Ogólnokształcące znaleźli się uczniowie z klas III-ich: Olga Kwiręg, Anna Nawrocka, Dominik Jóźwiak i Jakub Malczyk. Opiekę nad nimi sprawowała p. Joanna Kwiatkowska. Uroczystości uświetniły występy ludowego zespołu tanecznego z Kościelca. Głównym punktem programu było czytanie dzieła S. Wyspiańskiego. Zaproszeni goście reprezentujący władze miasta i placówki oświatowe z wielką ekspresją interpretowali wyznaczone  fragmenty. Obecność młodzieży stanowi dowód na to, że czytanie klasyki może stanowić wspólną pasję młodych ludzi. Między prezentowanymi fragmentami lektury można było wziąć udział w konkursie sprawdzającym znajomość dzieła. Ponadto odbyła się loteria, w której kilka osób wylosowało atrakcyjne nagrody. Uczniowie czytający fragmenty otrzymali dyplomy, a posiadający książki mogli ozdobić je pamiątkową pieczęcią specjalnie wydaną z tej okazji. Zaangażowanie się w tę szlachetną i  bardzo wartościową imprezę kulturalną chlubnie wpisuje się w liczne akcje promujące rozwój czytelnictwa w Polsce.

 

PCK na pielgrzymim szlaku 2017

 

21151593 1024278071042582 5685216208463531541 n

W ostatnią, deszczową i chłodną sobotę wakacji,  2 września 2017 roku,  z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole wczesnym rankiem wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. Wśród pątników nie zabrakło zespołu pierwszej pomocy z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole. Młodzi ratownicy (aktualni uczniowie „Kazika” i absolwenci) pielgrzymowali wraz z opiekunkami – Sylwią Pokrywczyńską i Agnieszką Frontczak, a także kierownik biura PCK w Kole – Zofią Rowecką.  Po 32 przebytych kilometrach, kilku założonych opatrunkach na każdym postoju, wielu chwilach na modlitwie, tysiącu wyśpiewanych nutach oraz doświadczeniu duchowej radości i pokoju grupa pielgrzymów dotarło do bazyliki licheńskiej. Tegorocznej pielgrzymce patronował święty Charbel, którego relikwie były niesione z kolskiej fary do Lichenia.

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 89 gości 

Imieniny

Wczoraj : Marcelego Włodzimierza
Dzisiaj : Antoniego Jana
Jutro : Małgorzaty Piotra

Kalendarz

styczeń 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4