Get Adobe Flash player
Reklama

Dół czy depresja warsztaty w Poznaniu

 

pedagogiczW piątek dnia 27 października na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym w Poznaniu odbył się wykład na temat profilaktyki zaburzeń nastrojów w okresie dorastania, przeznaczony dla klas o profilu psychologiczno-pedagogicznym. Spotkanie prowadził wykładowca Uniwersytetu SWPS, psychoterapeuta, seksuolog - Michał Pazdał. Podczas zajęć poruszone zostały takie tematy jak: postrzeganie swojej cielesności l, zaburzenia nastroju, depresja, lęk, miłość oraz zakochanie. Aby zapewnić komfort oraz swobodną przestrzeń do pytań i dyskusji na sali podczas wykładu nie były obecne osoby dorosłe będące opiekunami bądź nauczyciele uczniów. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem słuchali wykładowcy opowiadającego o sytuacjach zaistniałych podczas swojej kariery psychoterapeuty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego spotkanie i już wyczekujemy następnego.

 

Kwesta na Cmentarzu Parafialny z udziałem uczniów naszego Liceum

Mimo fatalnej pogody w niedzielę, 29 października uczniowie klas mundurowych kolskiego Ogólniaka nie zawiedli i kwestowali na Cmentarzu Farnym. Pozyskane środki będą, jak zwykle przeznaczone na odnowę zabytkowych nagrobków. Nasza współpraca z organizatorem zbiorki: Stowarzyszeniem Przyjaciół Miasta Koła n. Wartą trwa już od czterech lat, od chwili powstania klas mundurowych w Liceum.

kwesta2017 1

 

Spotkanie z pisarzem

Dnia 24.10.2017 r. nasze liceum odwiedził p. Dariusz Matysiak – pisarz pochodzący z Koła, mieszkający obecnie w okolicach Poznania. Pan Matysiak miło wspomina dzieciństwo spędzone  w szkole, zabawy ze swoimi kolegami, m.in. z dobrze nam znanym p. Ryszardem Cieślakiem. Pisarz opowiedział nam oczywiście również o książkach. Pan Dariusz jest pasjonatem historii, toteż pisze głównie powieści historyczne. „Falbork” opowiada o tragicznych konsekwencjach powstania warszawskiego dla cywili. Jako kolanin, żywiący głębokie uczucia do swojego rodzinnego miasta, pan Matysiak zajmuje się głównie historią Koła i okolic. Na ulicy Wąskiej, na której się wychowywał znajdowała się stacja kolejowa, z której w czasie II wojny światowej transportowano kolskich Żydów do Chełmna nad Nerem. Zainspirowało to pana Dariusza do napisania powieści „Warthbrücken” opowiadajcej o losach trojga młodych ludzi: Polaka, Niemca i Żydówki w czasie wojny. „Henryk z Warty” opowiada natomiast o owianej tajemnicą historii tytułowego założyciela miasta Koła, a „Sulimczyk” – Jana, syna Zawiszy Czarnego, który został zarządcą miasta. Na podstawie książek pana Matysiaka powstają spektakle teatralne, w których biorą udział także uczniowie naszego liceum. Oprócz przedstawienia nam swojej twórczości, pisarz opowiadał nam o swojej przeszłości
i poglądach. Nawoływał, byśmy dążyli do spełnienia swoich marzeń. Zadawał nam także pytania. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi można było dostać jedną z książek pana Matysiaka. Również uczniowie zadawali panu Dariuszowi pytania, na które otrzymywali ciekawe odpowiedzi. Sam pan Dariusz był człowiekiem miłym, otwartym, potrafiącym się wczuć w czyjąś sytuację. Spotkanie z pisarzem było interesującym doświadczeniem, którego uczniowie na pewno nie zapomną.

 

Dzień Młodzieży PCK 2017

Dzień Młodzieży PCK 1W Polskim Czerwonym Krzyżu młodzież działa nieprzerwanie od 1921 roku. W ramach Klubów Wiewiórka, Szkolnych Kół PCK, Grup Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK i Akademickich Kół PCK młodzi ludzie działają w oparciu o idee i zasady Czerwonego Krzyża. 25 października przypada Dzień Młodzieży PCK, który przyjaciele Polskiego Czerwonego Krzyża, członkowie i opiekunki Szkolnego Koła PCK W Liceum Ogólnokształcącym w Kole tradycyjnie świętują przez podkreślenie przynależności do rodziny czerwonokrzyskiej czerwonymi elementami garderoby. Dzięki temu społeczność szkolna może zauważyć, jak duża jest grupa osób swoim entuzjazm, energią i poświęconym czasem zmieniających świat wokół siebie, aby stał się lepszy, piękniejszy i bezpieczniejszy.

 

37 Międzynarodowy Bieg Warciański

 

logo bieg warcianski 06a 1W niedzielę 22 października 2017 roku odbył się 37. Międzynarodowy Bieg Warciański (w kategorii dorosłych sportowców), w którym wzięło udział 650 biegaczy, w tym czterech reprezentantów Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole: pan Marcin Wasiak (pedagog szkolny), pan Włodzimierz Jachnik (nauczyciel fizyki), Bartek Szafrański z klasy 3A i Natalia Kozielska z klasy 2A. Start i meta zostały zlokalizowane w Parku Moniuszki przy siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole.

bieg Wbieg W1biegW2biegW4

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

Imieniny

Wczoraj : Klaudii Eufemii
Dzisiaj : Ludomira Benedykta
Jutro : Katarzyny Bogusława

Kalendarz

marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1