Get Adobe Flash player
Reklama

SPOTKANIE WIELKOPOSTNE W MOPS W KOLE

spotkanie pedag.W dniu 22.03.18 uczennice I klasy psychologicznej zaprezentowały montaż słowno-muzyczny. W spotkaniu wzięli udział podopieczni wraz z rodzinami oraz pracownicy MOPS. Młodzież w refleksjach i pieśniach przybliżyła tajemnice Wielkiego Tygodnia. Spotkanie było dla nas wielkim przeżyciem.

 

WARSZTATY W GIMNAZJACH

W marcu trzecia klasa psychologiczno-pedagogiczna w ramach swoich zajęć przeprowadziła w kolskich gimnazjach warsztaty. Zajęcia miały na celu ukazać w jaki sposób można wspomóc pamięć i uwagę. Zbliżający się egzamin gimnazjalny z pewnością będzie wymagał od uczniów wzmożone koncentracji. Gimnazjaliści chętnie uczestniczyli w zajęciach i aktywnie współpracowali z niewiele starszymi koleżankami i kolegami. Uczniowie naszego liceum chętnie odpowiadali na pytania dotyczące naszej szkoły i atmosfery w niej panującej. Wszyscy wyszli z tych zajęć bogatsi o nowe doświadczenia jak lepiej  sobie radzić w  zdobywaniu wiedzy z radością na twarzy.

warsztaty  warsztaty1

 

Piłka nożna

piłka jpgMiesiąc marzec obfitował w wiele meczów i wydarzeń piłkarskich. W dniu 15.03.2018 r. na "Orliku" ZSRCKU Kościelec odbywały się mecze grupowe mistrzostw powiatu szkół ponadgimnazjalnych. W mistrzostwach tych startowała nasza drużyna, która niestety przegrała 0:1 z późniejszym mistrzem powiatu ZSRCKU Kościelec, który pierwszy raz w historii został mistrzem powiatu kolskiego. Nasza szkoła wielokrotnie w historii była mistrzem powiatu, ostatnio w 2015 roku, a okrągło 20 lat temu zdobyła mistrzostwo województwa po wygraniu w finale z trzema szkołami konińskimi.
Po feriach zimowych od 26 lutego odbywały się w naszej szkole Mistrzostwa Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole w halowej piłce nożnej (futsal). Do mistrzostw zgłosiło się 17 klas, które utworzyły 12 drużyn. Zespoły klasowe podzielono na 3 grupy po 4 drużyny w każdej - w każdej z grup rozstawione zostały najlepsze klasy z poprzedniego roku. Po rozegraniu meczów grupowych "każdy z każdym" do finału awansowały klasy, które zostały rozstawione, - wygrały wszystkie swoje mecze grupowe. W dniu 28.03.2018 r. rozegrano finał z udziałem 3 klas: II b (zeszłoroczny mistrz szkoły), III e, II c,d,f. Sędziami finału byli Igor Chruścielski klasa III a oraz Filip Wasiak klasa II a. Oprawę muzyczną zapewnił uczeń klasy II e Nikodem Olejnicki. Wszystkie mecze odbywały się w atmosferze poszanowania reguły Fair-Play a zawodnicy walczyli ambitnie i uczciwie. Rozegrano mecze "każdy z każdym". Zanotowano następująće wyniki finału szkolnego :
II b - III e 3:2
II c,d,f - II b 5:1
III e - II c,d,f 1:1
Najładniejszą bramkę turnieju "przewrotką" strzelił Damian Borowski (III e). Przeprowadzono również klasyfikację o tytuł "króla strzelców", którym został uczeń klasy III e Kacper Ułański (w 5 meczach strzelił 8 bramek). Mistrzem szkoły w futsalu na rok szkolny 2017/2018 została zintegrowana drużyna klas II c,d,f. Drugie miejsce zajęła klasa II b a miejsce 3 klasa III e. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy, które wręczył pan dyrektor Waldemar Koligot. Drużyna mistrzów szkoły otrzymała dodatkowo pamiątkowe kubki z napisem "Kazik jest z Ciebie dumny". Król strzelców otrzymał puchar oraz nagrodę niespodziankę. Organizatorem turnieju był Tomasz Jagiełło.
IMG 20180328 132518 1

 

 

Pierwsza pomoc w OREW-ie

OREW3 kwietnia 2018 roku instruktor pierwszej pomocy Sebastian Wyskocki i Maciej Suliński ze Szkolnego Koła PCK w Liceum Ogólnokształcącym przeprowadzili szkolenie z zakresu pierwszej pomocy w   Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczym w Kole. Słuchaczami byli pracownicy niepublicznej, specjalistycznej placówki przeznaczonej dla dzieci i młodzieży do 25 roku życia z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim, znacznym i umiarkowanym ze sprzężonymi niepełno sprawnościami. Kadra poznała zasady przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej, techniki opatrywania ran i postępowania w nagłych wypadkach. Ważnym elementem kursu były też zajęcia praktyczne, które utrwaliły zdobytą wiedzę i nabyte umiejętności ratownicze

 

Wiosna!

1 dzień wiosny21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Tego dnia dzień równa się z nocą, która będzie coraz krótsza. Ten kto jest znakomitym obserwatorem, wiosnę ujrzy, usłyszy i poczuje. Wiosna to przecież słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to świergot ptaków i powiew ciepłego wiatru.W wielu miejscach na świecie ludzie świętują nadejście wiosny - stąd kolorowy Festiwal Holi w Indiach, początek Chińskiego Roku, Festiwal Ognia w Hiszpanii, czy tradycja dawania sobie amuletów - Marteniczek w Bułgarii. My w Kaziku, też świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Była super zabawa! Publiczność zebrana na szkolnej auli wybrała najfajniejsze i najzabawniejsze przebranie. Był rycerz, Japonka, jednorożec i  króliczek, ale zwyciężył Jakub Dembiczak z klasy IIe, przebrany za Królewnę Snieżkę. Następnie Samorząd Uczniowski w imieniu męskiej części społeczności uczniowskiej bukietem wiosennych kwiatów obdarował Miss Wiosny LO. Została nią Magdalena Woźniak z klasy Ie. Gratulujemy!. Punktem kulminacyjnym i jednocześnie okazją do śmiechu i zabawy był Wisenny Turniej, który rozegrany został pomiędzy  nauczycielami i uczniami. Nagrodą dla zwycięskiej  drużyny był tort, a nauczyciele, którzy wygrali podzielili się słodkim trofeum z przeciwnikami. Zabawę zakończył  skoczny taniec w wykonaniu uczniów, którzy w rytmach Belga przegonili Zimę. DSC09571                                                                       Gratulujemy wszystkim zwycięzcom! ;-)

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 

Imieniny

Wczoraj : Juliusza Lukasza
Dzisiaj : Pelagii Piotra
Jutro : Ireny Jana

Kalendarz

październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4