Get Adobe Flash player
Reklama

Wręczenie dyplomów wydawnictwa Nowa Era

Wczoraj swoją wizytą zaszczycił nas przedstawiciel wydawnictwa Nowa Era. Cała grupa DARKA otrzymała dyplomy za udział i zwycięstwo w konkursie. Było to przypieczętowanie sukcesu  naszego projektu oraz duża motywacja do jego rozwijania. Granty to nie tylko rozwój pomysłów, ale także wyposażenie naszej pracowanij w niezbędne narzędzia dzięki którym nasi młodsi koledzy będą mogli w przyszłości z nich korzystać. W naszych planach jest oczywiście dokończenie makiety, ale także implementacja Systemu DARKA właśnie w naszej pracowni co z pewnością przyniesie wiele  udogodnień funkcjonalności, a nam dużo frajdy i satysfakcji. Cieszymy się że nasz Kazik został znów doceniony.
Pozdrawiamy i dziękujemy za wsparcie! Ekipa DARKA :D
 

Cool-Tour

cultur2Grupa  15 uczniów z klasy II A o profilu politechnicznym  pod opieką Anny Jerwan i Małgorzaty Mruk bierze udział w projekcie Cool-Tour. „Młodzi badacze regionu 2.0” realizowanym przez Instytut Filologii Polskiej UAM w partnerstwie ze Starostwem Kolskim (luty 2017- sierpień 2018). W projekcie uczestniczą 4 szkoły ponadgimnazjalne z powiatu kolskiego. Formy projektu zakładają wykłady, warsztaty oraz badania terenowe. Młodzież realizuje zajęcia w 4 modułach: geografia kulturowa, język w regionie, humanistyka cyfrowa oraz retoryka .Celem projektu jest stworzenie przez uczniów we współpracy z naukowcami elementów interaktywnej mapy regionu. Dodatkowo każda szkoła tworzy własna prezentację. Nasi uczniowie wybrali tematykę żydowską i zajęli się ich historią w naszym mieście. Przewidzianych zjazdów w tym projekcie jest 7. Pierwszy zjazd odbył się  18-19.03.2017r. Za nami już rok projektu „Młodzi badacze regionu 2.0”. Pozostaje nam czekać na finał, który odbędzie się już  w czerwcu 2018 roku.

culturcultur3

 

8 marca Dzień Kobiet

dzien kobiet w LO

 

Jubileuszowy „Rocznik Kolski”

rocznik okładkaW sobotę 3 marca 2018 roku w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kole miała miejsce promocja jubileuszowego „Rocznika Kolskiego”. Uroczystość zgromadziła autorów artykułów, mecenasów kultury, przedstawicieli samorządu i wielu instytucji. Nie zabrakło też wiernych czytelników ceniących tę ważną pozycję regionalną. „Rocznik Kolski” to dzieło Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, Miejskiego Domu Kultury w Kole, Muzeum Technik Ceramicznych w Kole oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą. Wśród autorów jubileuszowego tomu jest polonistka z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole – Sylwia Pokrywczyńska, która napisała artykuł pod tytułem „Refleksje nad Sonetami Brdowskimi księdza Józefa Markowskiego”.

 

Brązowy medal za zasługi

DSC00055

W dniu 2 marca w gościnnych murach naszej szkoły odbyło się trzecie spotkanie III edycji Szkolnej Ligii Strzeleckiej zorganizowane przez nasz klub Strzelec. W zawodach uczestniczyły reprezentacje szkół z Koła, Kościelca, Kłodawy i Łęczycy, łącznie 8 drużyn mieszanych. Przybycie większej liczby drużyn umożliwiła niesprzyjająca aura. Zadaniem uczestników było oddanie 10 strzałów z karabinka pneumatycznego w pozycji leżącej do tarczy oddalonej o 10 m. Najlepszą drużyną wciąż pozostaje Kłodawa. Nasi Strzelcy uplasowali się na 5 pozycji, pokonując reprezentację Kościelca na tym etapie konkursu. W każdych kolejnych zmaganiach pokazujemy coraz lepsze umiejętności. Jako najmłodsza stażem drużyna musimy dorównać doświadczonym kolegom z innych placówek. Pod koniec marca w Kłodawie odbędzie się ostatnie spotkanie w ramach tej edycji ligi. Wówczas poznamy zwycięzców indywidualnych i drużynowych szkolnej ligi strzeleckiej. Spotkanie w naszej szkole było okazją do uhonorowania naszego „kazika” brązowym medalem za zasługi dla Ligi Obrony Kraj w dziedzinie szerzenia strzelectwa sportowego. Medale indywidualne odebrali także dyrektor LO Waldemar Koligot oraz nauczyciel kpt. rezerwy Ireneusz Wojtysiak.

DSC00034

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości 

Imieniny

Wczoraj : Pauliny Tomasza
Dzisiaj : Wandy Zenona
Jutro : Jana Danuty

Kalendarz

czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1