Get Adobe Flash player
Reklama

ŚWIATOWY DZIEŃ GŁUCHEGO PO RAZ PIERWSZY W KOLE

dzien gluchychWarsztaty na temat Kultury Głuchych i języka migowego, a w nich nauka podstawowych znaków, zwrotów i zdań w języku migowym, informacje faktach  i mitach dotyczących Głuchych i języka migowego, które przekazali Adrianna Brzoska, Olgierd Kosiba i Aleksandra Włodarczak oraz grill integracyjny z osobami z Koła i okolic, złożyły się na tegoroczne obchody Dnia Głuchych w Kole. Wydarzenie w takiej konwencji odbyło się w naszym mieście po raz pierwszy, a stało się to za sprawą Adrianny Brzoskiej z PomigajMY oraz Stowarzyszenia Malinowa Mamba, którym z pomocą przyszły samorządowe instytucje oraz firmy działające na naszym terenie. W warsztatach wzięła udział 16 uczennic z naszej szkoły z klas psychologicznych KL. Ig, IIg, IIIg pod opieką p. Lidii Baryły oraz Iwony Kędzierskiej.  Międzynarodowy Dzień Głuchych, ustanowiony w 1958 roku przez Światową Federację Głuchych, celebrowany jest każdego roku w ostatnią niedzielę września. W Kole spotkanie miało miejsce wczoraj, tj. 30 września, a odbyło się w sali fitness Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole.

 

WARSZTATY FILMOWE

filmoweWe wrześniu 2017r. w  naszej szkole w ramach doradztwa zawodowego  rozpoczął się  cykl Warsztatów Medialnych dla Młodzieży. Zajęcia warsztatowe z ramienia Fundacji „Filmowiec” prowadzi instruktor filmu Piotr Majdrowicz. Zawodowy operator kamery Telewizji Polskiej oraz  autor licznych edycji programów edukacji filmowej, który za swoją wieloletnią pracę animatora kultury filmowej otrzymał  Dyplom Uznania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach warsztatów można zgłębić tajniki tworzenia filmów i uzyskać odpowiedzi na pytania: Jak stworzyć prosty scenariusz filmu krótkometrażowego? Jakie wyróżniamy plany filmowe i czym one się różnią oraz do czego służą? Jak poprawić obraz i dźwięk w filmie? Uczestnicy warsztatów, które będą odbywały się do czerwca, zostaną podzieleni na grupy  reżyserów, operatorów kamery, dźwiękowców, aktorów, statystów i kierowników planu. Wspólnymi siłami młodzieżowy zespół filmowy będzie tworzyć surowy (niepomontowany) materiał, z którego później powstanie film. Zajęcia obejmują zakres wiedzy i umiejętności niezbędnych do stworzenia planu filmowego oraz nakręcenia dialogowej  etiudy filmowej. Jest to wspaniała okazja by sprawdzić się w każdej specjalności: aktora, reżysera, operatora, dźwiękowca, oświetleniowca, montażysty i producenta.

 

Dzień Chłopaka

dzien chlopakaZ okazji Dnia Chłopaka, 27 września Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę, na której uczniowie Kazika i innych szkół tanecznym krokiem mogli rozpocząć kolejny rok szkolny. Poza tym  w naszej szkole  odbył się tradycyjny już plebiscyt na  SUPERMANA LO. Dziewczyny wybierały spośród klasowych kandydatów tego NAJ…

 IA Klaudiusz Szurgot, IIA Filip Wasiak, IIIA Szymon Czerczak, IB Braian Wilma, IIB Marcin Marciniak, IIIB Szymon Lewandowski, IC Kacper Sikorski  IIC Kacper Kniaź  IIIC Jakub Malczyk, ID Jakub Woś IID Adam Kaźmierczak IIID Kacper Durski, IE Dawid Łuczak IIE Michał Łuczak    IIIE Tomasz Szafrański, IF Dżenkins Winiecki, IIF Jan Stawicki, IIIF Wojciech Łuczyński, IIG Kuba Chruściński  IIIG Dorian Witaszek.                                      

Zwycięzcą został Szymon Lewandowski  z klasy III B. Gratulujemy!

 

Lekcja Patriotyzmu w Kolskim Muzeum.

lekcja historii 4 20171003 125476434027 września uczniuwie z klasy IIIf obejrzeli w Muzeum Technik Ceramicznych wystawę "Wypędzeni 39". Wystawa opowiada o zapomnianych i słabo udokumentowanych wydarzeniach z lat 1939-1941. W tym okresie naziści wypędzili w dramatycznych okolicznościach 1,5 miliona Polaków z ziem wcielonych do Rzeszy, w tym z Wielkopolski, przesiedlając ich do Generalnego Gubernatorstwa. O wydarzeniach tych opowiadał dyrektor Muzeum, pan Tomasz Nuszkiewicz. Uczniowie zadawali liczne pytania, szczególnie o zasięg zjawiska w naszej okolicy i o dalsze losy wypędzonych. Na wszystkich obecnych wystawa zrobiła duże wrażenie i z pewnością pozostanie w pamięci.
                                           J.Miłowski
 
 

Spotkania czytelnicze z przedszkolakami

koziołekpinokioBiblioteka szkolna od ośmiu lat organizuje cykl spotkań z książką, podczas których uczniowie szkoły czytają przedszkolakom bajki. Te działania wpisują się w realizację przedsięwzięć w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pierwsze w tym roku szkolnym, głośne czytanie odbyło się 21 września w grupie IV w Przedszkolu Gromadka Misia Uszatka w Kole, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, której szczytnym celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Tym razem uczennice z klasy III G Izabela Rudniak i Andżelika Sochacka, które wspólnie z  nauczycielką  panią  Bożeną  Zduńczyk przygotowały książeczkę „Pinokio” napisaną przez Carlo Collodi. Ta baśniowa wielobarwna postać podobała się dzieciom. Z uwagą słuchały tekst o jej przygodach. Poznały przesłanie moralne i nabrały przekonania, że warto spełniać swe marzenia. Te niezwykłe przygody drewnianego chłopca zwanego Pinokio jak wszyscy doskonale wiemy wzruszają i uczą zarówno dzieci, jak i rodziców. Dzieci poznają czym staje się kłamstwo, krętactwo,  samolubstwo i jak się im ustrzec. Dorośli uczą się jak ważne jest okazywanie uczuć i właściwych postaw swym dzieciom.Kolejne spotkanie miało miejsce 28 września, podczas którego uczennica kl. III G Emilia Olszewska przeczytała dzieciom wzruszającą opowieść o przyjaźni i poświęceniu Siergieja Michałkowa pt.  „Nie płacz, koziołku"

DSCN6876

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości 

Imieniny

Wczoraj : Marcelego Włodzimierza
Dzisiaj : Antoniego Jana
Jutro : Małgorzaty Piotra

Kalendarz

styczeń 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4