Get Adobe Flash player
Reklama

Uczeń Liceum zwyciężył w Turnieju Pożarniczym

IMG 20180323 115411Dwóch uczniów Naszego Liceum startowało w eliminacjach powiatowych Turnieju Pożarniczego "Młodzież Zapobiega Pożarom". Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął Bartosz Budka z klasy Ia i będzie on reprezentować nasz powiat w zawodach wojewódzkich, które odbędą się w kwietniu w Borku Wielkopolskim. Trzecie miejsce w zawodach zajął Gabriel Czerczak z tej samej klasy. Gospodarzem Turnieju była Państwowa Straż Pożarna a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Kole. Uczestnicy i opiekunowie mogli obejrzeć pokazy akcji ratowniczej i sprzętu pożarniczego a zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody wręczane m.in. przez wicestarostę, pana Marka Banaszewskiego.
 

LA PETITE FILLE AUX ALUMETTES

frankoWspółczesna wersja "Dziewczynki z zapałkami" w  wykonaniu aktorów ze Szwajcarii, którą obejrzeliśmy 15 marca w Poznaniu, była dla uczniów LO doskonałą okazją do nauki języka francuskiego. Sztuka w reżyserii Iris Munios, pozwoliła młodzieży sprawdzić ich znajomość języka Moliera oraz zobaczyć, czy nowa interpretacja znanej bajki, może być interesująca dla licealistów. Połączenie muzyki, słowa i tańca okazało sie bardzo ciekawym doświadczeniem, a możliwość rozmowy z aktorami i reżyserką po spektaklu, znacznie ubogaciła naszą znajomość jednego z języków romańskich. Sztuka wystawiana była w ramach obchodów Dni Frankofońskich na całym świecie, które odbywają się już od wielu lat w marcu, we wszystkich krajach, w których język i kultura francuska są ludziom niezwykle bliskie. W naszej szkole dzień poświęcony językowi francuskiemu będzie miał miejsce 17 kwietnia. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy.  

 

Va bangue, czyli jak zwycięża się w konkursie historycznym

W dniu 19 marca nasze drużyny w składzie:  Ewa Cerk i Konrad Maks  – klasa II b (pierwszy zespół) i Mateusz Kobus   i Radosław Trzmielewski – klasa II a (drugi espół), wzięły udział w  finale VI Wielkopolskiego Konkursu Historycznego "Marszałek Józef Piłsudski". Jest  to konkurs prestiżowy ponieważ został objęty patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu i wpisuje się  w obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.Rywalizacja  rozgrywała się  w 2 etapach – rejonowym i wojewódzkim. Spośród kilkudziesięciu zespołów biorących udział w I etapie, dwie ekipy z LO w Kole z bardzo dobrymi wynikami zakwalifikowały się do najlepszej szóstki drużyn, które miały się zmierzyć w wielkim finale i to już był duży sukces. Ale to nie koniec emocji. W Poznaniu po pisemnej części konkursu okazało się, że do ścisłej czołówki przeszły dwa nasze zespoły. Nasi koledzy końcowy etap rozegrali po mistrzowsku wykazując się wiedzą i klasą.  Na tym etapie byliśmy bezkonkurencyjni i  zdyskwalifikowaliśmy  konkurencję zajmując czołowe miejsca na podium - I (Ewa Cerk i Konrad Maks) i II (Mateusz Kobus i Radosław Trzmielewski).  Możemy więc zacytować Juliusza Cezara -  Veni, Vidi, Vici  (przybyłem, zobaczyłem i zwyciężyłem) ale nam udało się to dwójnasób. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 


 

Etap wojewódzki XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

IMG 255415 marca 2018 roku w Poznaniu odbył się etap wojewódzki XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.  W kategorii szkół średnich powiat kolski reprezentowała Julia Kwiatkowska z klasy 2C, członkini zespołu pierwszej pomocy w LO. Uczestnicy Olimpiady musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, problematyki uzależnień, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Patronat honorowy nad  XXVI edycją Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia objęły następujące instytucje: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Główny Inspektorat Sanitarny, Krajowe Centrum ds. AIDS, Instytut Żywności i Żywienia, Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Warszawski Uniwersytet Medyczny. Reprezentantka „Kazika” zajęła VI miejsce w Wielkopolsce.

 

Marcowa akcja honorowego krwiodawstwa w „Kaziku”

LO krew 2018W poniedziałek 19 marca 2018 roku w świetlicy Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole odbyła się akcja poboru krwi zorganizowana wspólnie przez dyrektora LO, Oddział Rejonowy PCK w Kole oraz Klub Młodzieżowy HDK PCK. Ekipa medyczna z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zakwalifikowała do donacji  47 osób, dzięki czemu pozyskano ponad 21 litrów niezastąpionego, ratującego życie i zdrowie leku. Wśród krwiodawców było wielu uczniów, dla których honorowe oddanie krwi było pierwszą dojrzałą decyzją i sposobem na uczczenie niedawno przeżywanych osiemnastych urodzin a także gestem dobrej woli i chęcią pomocy dla małej Mai.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 117 gości 

Imieniny

Wczoraj : Franciszka Joanny
Dzisiaj : Marii Cezarego
Jutro : Rozy Apolinarego

Kalendarz

sierpień 2018
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2