Get Adobe Flash player
Reklama

XV Integracyjny Festiwal Twórczości Teatralnej Dzieci i Młodzieży Koło 2017

 twórczoścW dniu 08.12.2017 roku młodzież klasy psychologicznej wzięła udział w Festiwalu integracyjnym w Domu Kultury w Kole. Celem festiwalu jest zainteresowanie uczniów problematyką rówieśników z niepełnosprawnością. Był to już jubileuszowy – PIETNASTY festiwal – uwieńczony wspaniałym okolicznościowym tortem. Nasze uczennice pomagały w części organizacyjnej oraz częstowały urodzinowym tortem. W programie przedstawiane było siedem spektakli teatralnych, które nagrodzone były Złotą Laską za dobór repertuaru, kulturę słowa, inscenizację, grę aktorską, reżyserię, scenografię, oprawę muzyczną oraz odbiór przez publiczność. Jesteśmy pod wrażeniem wszystkich przedstawień i chętnie będziemy włączać się w pomoc dzieciom z SOSW w Kole.

 

Andrzejki w DPS

andrzejki28 listopada br. Klasa I G odwiedziła podopiecznych Domu Opieki s. Orionistek uczestnicząc w balu andrzejkowym. Uczennice przygotowały część artystyczną, na którą składały się piosenki lat 60 –tych. Między innymi zaprezentowały taniec z parasolkami do starego przeboju Filipinek „ PARASOLKI”. Przedstawiona została również prezentacja o życiu osób starszych mieszkających DPS-ie. Po czym rozpoczęły się tańce, w których wzięli udział wszyscy uczestnicy spotkania. Przerywnikiem był słodki poczęstunek. Wszyscy byliśmy wzruszeni miłym spotkaniem.

 

SUKCES NASZYCH GERMANISTÓW

 

dyplom PawĹaRokrocznie uczniowie naszego Liceum biorą udział w Konkursie Translatorskim i Recytatorskim organizowanym przez PWSZ w Koninie. Zawsze wracamy z tego konkursu z zasłużonymi nagrodami. W tym roku dominowali GERMANIŚCI!!! Na konkurs, który odbył się 5 grudnia 2017r. pojechało 10 finalistów eliminacji szkolnych, w tym 5 anglistów i 5 germanistów, którzy wzięli udział w obydwu konkursach. Duży sukces w konkursach odnieśli GERMANIŚCI, ponieważ II miejsce w konkursie tłumaczeniowym zdobył Paweł Jarmuszka z klasy II A – nauczyciel prowadzący mgr Iwona Czukowicz oraz IV miejsce w konkursie tłumaczeniowy zdobył Radosław Trzmielewski z klasy II A – nauczyciel prowadzący mgr Iwona Czukowicz. Radek walczył w dogrywce o trzecie miejsce, ale niestety stres zrobił swoje. Jesteśmy przekonani, że za rok będzie lepiej.

Gratulacje dla chłopaków!!! Jesteśmy z Was dumni i pewni, że za rok będzie jeszcze lepiejJ!!!

 

Motywy sakralne w literaturze i sztuce

 

IMG 20171205 125617Miesiąc grudzień jest w naszej tradycji i kulturze czasem oczekiwania na najpiękniejsze Święta – Boże Narodzenie. Dlatego została przygotowana w holu szkoły szczególna prezentacja poświęcona motywom sakralnym w literaturze i sztuce. Piękne książki i reprodukcje najbardziej znanych dzieł plastycznych, niech będą dla nas wszystkich źródłem refleksji nad życiem, Bogiem, wiarą, świętością, poszukiwaniem sensu. Zachęcamy do czytania tych wartościowych książek, które dostarczą nam wielu wzruszeń  i radości.

Na Święta i Nowy Rok życzymy wszystkiego najlepszego.

Koordynatorki:

Bożena Zduńczyk

Halina Szmydt-Kabacińska

 

Mikołaj Dzieciom

Uczniowie Naszego Liceum odpowiedzieli na apel Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i zbierali słodycze które wzbogacą paczki mikołajkowe dla dzieci.
Zebraliśmy 50 czekolad, 100 batonów, 70 paczek ciastek i cukierków oraz 4 kilogramy cukierków luzem. 24 listopada słodycze przekazaliśmy Paniom z MOPS.
Paczki będą wręczane podczas imprezy "Mikołaj Dzieciom", która odbędzie się przy Ratuszu Miejskim w Kole 6 grudnia w godzinach 15.00- 18.00.
W imieniu organizatorów zbiórki wszystkim zaangażowanym klasom i osobom indywidualnym serdecznie dziękujemy:
Anna Jerwan i Janusz Miłowski

 
 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

Imieniny

Wczoraj : Klaudii Eufemii
Dzisiaj : Ludomira Benedykta
Jutro : Katarzyny Bogusława

Kalendarz

marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1