Get Adobe Flash player
Reklama

Wykład o Python-ie

Dnia 16 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zdalnym wykładzie organizowanym przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki. Uczestniczyły w nim klasy o profilu informatycznym (Ie, IIe i IIIe). Wykład trwał 2 godziny i został wyświetlony na świetlicy szkolnej. Polegał na połączeniu się różnych szkół wraz z wykładowcą  z możliwością zadawania na bieżąco pytań i wspólnej rozmowy. Wykładowcą był mgr inż. Andrzej Ptasznik, który opowiedział uczniom o podstawach programowania w języku Python. Jego wykład był podzielony na dwie części. Pierwsza z nich dotyczyła ogólnych podstaw programowania. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. o różnych klasyfikacjach języków programowania. Natomiast druga część dotyczyła omówienia podstaw języka Python wraz z praktycznym zastosowaniem podstawowych operacji. Na koniec uczestnicy dowiedzieli się, jak w prosty sposób można naszkicować w Pythonie wykres funkcji. Uczniowie wyszli z wykładu z nową dawką wiedzy i zachęceni do nauki nowego języka. 

dsc08735s

 

Akcja „Ciasto” 2017

 

ciasto 2017W dniach od 03 do 11 października 2017 roku opiekunki Szkolnego Koła PCK z LO w Kole – Agnieszka Frontczak i Sylwia Pokrywczyńska - zorganizowały tradycyjną już akcję „Ciasto”. Przedsięwzięcie wpisuje się w coroczną działalność statutową Polskiego Czerwonego Krzyża, która przejawia się między innymi w ogólnopolskiej kampanii „Walka z Głodem” będącej autorskim pomysłem tej organizacji pozarządowej . Klasy pierwsze i drugie piekły pyszne ciasta, a następnie zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem słodkości były sprzedawane podczas długiej przerwy na auli szkolnej. Dochód w wysokości 1285,52 zł został w całości przeznaczony na sfinansowanie obiadów dla potrzebujących dzieci.

 

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W KLASACH PIERWSZYCH

 

 ZAJĘCIA INTEGR  We wrześniu i październiku III klasa psychologiczno-pedagogiczną. prowadziła  zajęcia integracyjne we wszystkich  klasach pierwszych . Uczniowie poznawali się nawzajem, ucząc się relacji i więzi w klasie, nowej szkolnej  - rodzinie, gdzie będą przeżywać wzloty i upadki. Pierwsza zabawa miała na celu zapamiętanie imion (za sprawą kojarzenia imion na taką samą literę co przedmiot wymyślony przez ucznia). Druga zabawa, pozwoliła zadać anonimowo pytania, które chcieliby zadać jakiekolwiek osobie z klasy - celem tego ćwiczenia było poznanie osób z klasy, pytaniaktóre są uznawane często za tak zwykle i pospolite, pozwoliły zdobyć podstawowe a czasem bezcenne informacje. W tych czasach gdy ludzie poznają się za pomocą przeczytania czyjegoś profilu na Facebooku czy innym portalu społecznościowym, była to nauka zadawania pytań, ale też nauka na ich odpowiedzi. Spotkania te dały  nam wszystkim dużo radości i pozwoliły się lepiej poznać .

 

Zbiórka

konkurs zbieranie

 

Zebrane rzeczy prosimy składać w klasie 105 u p. M. Mruk lub w klasie 123 u p. Kędzierskiej

DZIĘKUJEMY

 

Konkurs

 

konkursZapraszamy do udziału w konkursie „Wspomnienie  Literackie-

-książka mojego dzieciństwa”

Realizowanym w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa

1. Praca powinna mieć charakter dowolnej pracy literackiej np. esej , kartka z pamiętnika , opowiadanie , list itp.

2. Uczestnicy opisują dowolną , wskazaną  przez siebie książkę spoza kanonu lektur szkolnych.

3. Format pracy: wydruk komputerowy 1-2 strony A4, czcionka , Times New Roman

4. Zgłoszenie pracy do konkursu jest jednoznaczne z oświadczeniem , że została wykonana samodzielnie przez ucznia.

5. Prace należy opatrzyć godłem (pseudonimem) , w dołączonej kopercie z godłem umieścić dane osobowe:

imię  nazwisko oraz klasę. 

6.Komisja ogłosi 3 najlepsze prace , które zostaną nagrodzone.

Złożenie prac do 17.11 (u polonistek J. Kwiatkowskiej i S. Pokrywczyńskiej ).


 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości 

Imieniny

Wczoraj : Marcelego Włodzimierza
Dzisiaj : Antoniego Jana
Jutro : Małgorzaty Piotra

Kalendarz

styczeń 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4