Get Adobe Flash player
Reklama

Spotkanie z absolwentem

 

wojtek karolakW dniu 09.06.2017r odbyło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły Wojtkiem Karolakiem, obecnie studentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który wydał swoją kolejną pozycję literacką. Wojtek rozpoczął karierę pisarską od przygody z poezją. Ta przygoda zaowocowała tomikiem wierszy pt. "Myśli nocą". Tym razem Wojtek zaprezentował swoim młodszym kolegom najnowsze dzieło - powieść fantastycznonaukową pt. "Kirkhammer". Książka opowiada historię tytułowego bohatera Kylvena Kirkhammera, który jest elitarnym wojownikiem Kościoła. Kościół jest natomiast organizacją, którą specjalizuje się w zabijaniu potworów na całym świecie. Romans z prozą - według słów autora - dał mu prawdziwe spełnienie i pokazał wyraz jego osobowości. Liczymy na kolejne spotkania z naszym wybitnym kolegą.

 

MSZA ŚWIĘTA PRYMICYJNA NASZEGO ABSOLWENTA

swiecenia uczniaiecezja włocławska ma 10 neoprezbiterów, którzy 4 czerwca br. w niedzielę Zesłania Ducha Świętego w Bazylice Katedralnej we Włocławku z rąk ks. bp. Wiesława Meringa przyjęli sakrament święceń   w stopniu prezbiteratu.  „Miejcie zawsze przed oczami przykład Dobrego Pasterza, który przyszedł nie po to, aby ,  Mu służono, lecz aby służyć oraz szukać i zbawiać to, co zginęło” – powiedział biskup włocławski Wiesław Mering podczas liturgii święceń kapłańskich.  Wśród nich był nasz absolwent Sylwester Malczyk , który tydzień  później , czyli 11.06 w Grzegorzewie  odprawił swoją pierwszą Mszę świętą. Na obrazku prymicyjnym napisał „Na Twoje słowo, zarzucę sieci” ( Łk 5,5b), życzymy wytrwałości w wierności Chrystusowi.

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ W NIEPOKALANOWIE

zdj wiedzy bibliŚwietną znajomością Księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana mogli poszczycić się finaliści, którzy w dn. 5-6 czerwca spotkali się w Niepokalanowie. W ostatecznych eliminacjach wzięło udział 120 uczestników wyłonionych z prawie 30 tys. wszystkich biorących udział w konkursie. Naszą diecezję reprezentowała uczennica LO w Kole Emilia Olszewska z kl. II g. Na program tegorocznego finału konkursu biblijnego złożyły się eliminacje testowe, do których jeszcze pierwszego dnia przystąpili wszyscy finaliści, oraz część ustna, przeprowadzona drugiego dnia pobytu w Niepokalanowie. Młodzi musieli wiedzieć m.in., ile min odpowiadało jednemu talentowi czy za co Anioł Pański chwycił Habakuka niosąc go do Babilonu. Podobne pytania nie sprawiły młodym większych trudności.

 

JULKA KWIATKOWSKA - LAUREATKA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PAPIESKIEGO

zdj kedzierskaW dniu 03.06 nasza uczennica wzięła udział w czwartym etapie KONKURSU PAPIESKIEGO, który polegał na obronie napisanego wcześniej eseju. Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II.  Projekt ten realizowany przez Instytut Tertio Milennio od przeszło 13 lat, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz pogłębiania wiedzy z zakresu katolickiej nauki społecznej.  

 

Nagroda dla uczennic z LO w Konkursie Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego

zdj

06.06.2017 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole  odbył się Powiatowy Konkurs  Recytatorski Poezji  ks. Jana Twardowskiego. Pomysłodawcami i organizatorami przedsięwzięcia byli: Senator RP – Margareta Budner oraz Poseł na Sejm RP – Ryszard Bartosik. Uczestnicy konkursu recytatorskiego obok wiersza ks. Jana Twardowskiego recytowali również wiersz wybranego przez siebie poety regionalnego. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne powiatu kolskiego nagrody zdobyli:I miejsce: Natalia Jóźwiak kl. IIbwyróżnienie: Weronika Szałagan kl. IIb

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 257 gości 

Imieniny

Wczoraj : Elżbiety Seweryna
Dzisiaj : Anatola Sedzimira
Jutro : Janusza Konrada

Kalendarz

listopad 2017
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3