Get Adobe Flash player
Reklama

Dzień Chorego w DPS-ie

dps

 

12 lutego z okazji Dnia Chorego uczniowie klas IIG i IG pod opieką Pani mgr Iwony Kędzierskiej oraz Pani mgr Darii Małeckiej udały się do pobliskiego Domu Pomocy Społecznej, aby przed zebranymi zaprezentować przygotowany krótki program artystyczny. Dziewczęta wykonały kilka piosenek a także przygotowały grę w kalambury. Klasa IG przygotowała krótki skecz. Bardzo miło będziemy wspominać tę wizytę.

dps1dps2

 

DZIEŃ ZAKOCHANYCH W LO

walentyDnia 12 lutego w naszym liceum obchodzone były  Walentynki. Zgodnie ze szkolnym zwyczajem działała poczta Walentynkowa. Wszyscy zakochani mieli możliwość wrzucenia swoich pocztówek do skrzynki walentynkowej. Kartki, kwiaty i słodkie upominki Samorząd Uczniowski wręczył szczęśliwym adresatom. Na długiej przerwie, odbyła się główna atrakcja tego dnia- „Szybka randka”. Uczniowie stawili się w licznej grupie i świetnie się bawili. Przystrojona świetlica  i krążący wokół uczestników Amor wprawiły nas w romantyczny nastrój.   

 

Kalendarz 2016r. „Bądź odporny na HIV”

hiv 2  Coroczną tradycją stał się konkurs plastyczny o tematyce HIV/AIDS, którego organizatorem jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu - Oddział Oświaty Zdrowotnej  i Promocji Zdrowia. W roku 2014  zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przez młodzież plakatu pod tytułem „Bądź odporny na HIV”. Spośród 4 prac nadesłanych na etap powiatowy wyłoniono pracę Filipa Bagińskiego, wówczas uczeń III klasy gimnazjum w Zespole Szkół w Kościelcu, który został laureatem I miejsca w etapie wojewódzkim, na który nadesłano 31 prac.  Nauczycielem przygotowującym Filipa była Pani Elżbieta Kujawa. W dniu 27 listopada 2014r. w Multikinie w Poznaniu odbył się finał wojewódzkiego konkursu „Bądź odporny na HIV”
  W roku 2016 przy współudziale finansowym Wojewódzkiej Stacji Sanitarnio -Epidemiologicznej  w Poznaniu i Samorządu Województwa Wielkopolskiego został wydany kalendarz  „Nie daj szansy AIDS”, w którym  została zamieszczona min. praca Filipa Bagińskiego  obecnie  ucznia Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole. W dniu 9 lutego 2016 roku nastąpiło uroczyste przekazanie kalendarza laureatowi w obecności Waldemara Koligata - Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego oraz Grażyny Kropidłowskiej nauczyciela biologii oraz koordynatora działań o tematyce HIV/AIDS w tej placówce

 

XXIV Światowy Dzień Chorego

INBOX-9879

W czwartek 11 lutego 2016 w kolskiej farze odbyły się rejonowe obchody XXIV Światowego Dnia Chorego w diecezji włocławskiej. Hasłem dnia były słowa: Zawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” Uroczystej Mszy św. z obrzędem namaszczenia chorych przewodniczył Ksiądz Biskup Stanisław Gębicki. W tej wzruszającej uroczystości udział wzięli również członkowie Szkolnych Kół PCK z Liceum Ogólnokształcącego w Kole oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych w Kole. Młodzież przez swą posługę na rzecz ratowania zdrowia i życia ludzkiego przez naukę pierwszej pomocy, służbę na posterunkach pierwszej pomocy i organizowanie akcji honorowego oddawania krwi, ściśle współpracuje z instytucjami śpieszącymi z pomocą chorym i niepełnosprawnym.


 

Nowoczesna strzelnica i fitness w jednym miejscu

Strzelnica 007Strzelnica 021Strzelnica 009Strzelnica 013Pierwsza w regionie profesjonalna strzelnica sportowa powstała w kolskim liceum ogólnokształcącym. Zawiązał się Klub Strzelec, a młodzież startuje w strzeleckich zawodach. Takie inicjatywy powodują, że LO postrzegane jest jako szkoła nowoczesna i innowacyjna. Całe pomieszczenie oraz urządzenia w nim zamontowane są w pełni bezpieczne, cztery punkty strzeleckie oddzielają kuloodporne szyby, każde stanowisko jest wyposażone w podświetlane, ruchome tarcze.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości 

Imieniny

Wczoraj : Teresy Jadwigi
Dzisiaj : Gawla Florentyny
Jutro : Malgorzaty Wiktora

Kalendarz

październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4