Get Adobe Flash player
Reklama

Mikołaj Dzieciom

Uczniowie Naszego Liceum odpowiedzieli na apel Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i zbierali słodycze które wzbogacą paczki mikołajkowe dla dzieci.
Zebraliśmy 50 czekolad, 100 batonów, 70 paczek ciastek i cukierków oraz 4 kilogramy cukierków luzem. 24 listopada słodycze przekazaliśmy Paniom z MOPS.
Paczki będą wręczane podczas imprezy "Mikołaj Dzieciom", która odbędzie się przy Ratuszu Miejskim w Kole 6 grudnia w godzinach 15.00- 18.00.
W imieniu organizatorów zbiórki wszystkim zaangażowanym klasom i osobom indywidualnym serdecznie dziękujemy:
Anna Jerwan i Janusz Miłowski

 
 

Kolscy debatanci czwarci w Wielkopolsce!

 

W trakcie II Wielkopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich w Poznaniu, na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, drużyna z naszego LO w składzie: Natalia Jóźwiak (3b), Marta Ziółkowska (2c), Tomasz Szafrański (3e) i Martyna Kujawa (3a) zajęła CZWARTE miejsce. Jest to w niedługiej historii szkolnego Koła Debat Oksfordzkich największe osiągnięcie naszych uczniów i wielka radość. Wyszliśmy z grupy eliminacyjnej na pierwszym miejscu, przeszliśmy zwycięsko ćwierćfinał, półfinał i dopiero w walce o trzecie miejsce ulegliśmy drużynie z Poznańskiego „Marcinka”, czyli I LO z Poznania. Pokonaliśmy składy m. in. z III i XX LO z Poznania, Wągrowca i Kościana (po absolutnie brawurowej dogrywce 1na1 w tezie „Pies, czy kot?” w wykonaniu Tomasza!).

Debatowaliśmy na temat sześciu tez losując raz stronę propozycji, raz opozycji.

FAZA ELIMINACYJNA

1. Wydatki na kulturę i naukę w Polsce powinny zostać ustalone na poziomie 2% PKB.

2. Stany Zjednoczone Ameryki powinny podjąć stanowcze działania w celu zjednoczenia Korei.

3. Turcja powinna zostać usunięta ze struktur NATO.

ĆWIERĆFINAŁ

4. Państwa strefy Euro powinny stworzyć federację.

PÓŁFINAŁ

5. Powinno się wprowadzić obowiązkowy kurs wychowania dla par spodziewających się dziecka.

O TRZECIE MIEJSCE

6. Rozdzielenie kompetencji w sprawach obrony i polityki zagranicznej pomiędzy Prezydentem RP, a odpowiednimi ministrami, należy oceniać negatywnie.

Na przygotowanie się do turnieju mieliśmy dwa tygodnie, a w opracowaniu tez brali udział także pozostali członkowie KDO, przede wszystkim: Nina Swarcewicz, Dominik Cieślak i Wiktor Gajdziński (3b), Klaudia Czukowicz (3a) oraz Ala Andrzejewska (1g).

W najbliższym czasie będzie można zobaczyć nas „w akcji” debatujących w Mikołajki nad tezą z mocnym przymrużeniem oka, 13. grudnia będzie patriotycznie, a przed nami lutowy Turniej IPN. Zapraszamy chętnych do przyłączenia się do nas! A pozostali – niech chociaż trzymają kciuki i będą z nas dumni!:) (AS)

 

Warsztaty w Poznaniu

warsztatyu poznańW dniu 17 listopada 2017r. uczniowie naszego liceum odwiedzili Poznań. Celem wyjazdu były kolejne z cyklu warsztaty dla młodzieży oraz odwiedzenie słynnej na całym świecie wystawy. Tematem piątkowych zajęć na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym była: „Edukacja seksualna: oczekiwania i (nie) rzeczywistość.” Po ciekawym spotkaniu na SWPS, uczniowie udali się na naukową wystawę, autorstwa dr. Gunthera von Hagens „Body Worlds Vital”. Ekspozycja opowiada o cudzie, złożoności i kruchości ludzkiego ciała. Inspiruje do życia z zachowaniem witalności i pełni sił. Wart podkreślenia jest fakt, że wystawa w całości złożona jest z prawdziwych ciał ludzkich. Uczniowie mieli okazję posłuchać oraz porozmawiać ze studentami medycyny, którzy opowiadali o anomaliach ludzkich ciał. Warsztaty oraz wystawa sprostały oczekiwaniom uczniów oraz przyniosły całą paletę wrażeń, a z pewnością zwiększyły świadomość postrzegania własnego ciał.

warsztaty poznań 1

 

WARSZTATY O WOLONTARIACIE

wolontariat

Dnia 23.11.2017 roku na zajęciach psychologiczno-pedagogicznych uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pracą wolontariusza. Spotkanie prowadziła p. Aleksandra z Fundacji Podaj Dalej z Konina. Opowiedziała ona jak została wolontariuszem a później pracownikiem fundacji. Zapoznała nas z różnymi formami pomocy jakie możemy nieść innym, zwróciła także uwagę, że my też się rozwijamy i możemy czuć radość a przecież o to chodzi, że dając otrzymujemy. Po tym spotkaniu w wielu z nas potwierdziło się przekonanie ,że warto pomagać i jeszcze z większym zaangażowaniem będziemy się włączać aby pomoc innym.

 

LIX Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

W tym roku hasłem przewodnim Olimpiady była "Demokracja- istota, idee, cele i ich realizacja" Z trudną tematyką jednej z najstarszych olimpiad tematycznych zdecydowało się zmierzyć dziesięcioro uczestników. Najlepszy wynik uzyskał Bartek Szafrański z klasy IIIA, a czołową trójkę uzupełniają: Miłosz Sobczak (IIB) i Wiktor  Gajdziński  (IIIB). Wszystkim uczestnikom dziękujemy a wyróżnionym gratulujemy.
W imieniu Szkolnej Komisji Olimpiady: Janusz Miłowski.
 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 98 gości 

Imieniny

Wczoraj : Marcelego Włodzimierza
Dzisiaj : Antoniego Jana
Jutro : Małgorzaty Piotra

Kalendarz

styczeń 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4