Get Adobe Flash player
Reklama

PCK na Biegu Warciańskim

Bieg WarciańskiW niedzielę 24 września 2017 roku na stadionie miejskim odbył się 37. Międzynarodowy Bieg Warciański w kategorii: biegi dziecięce i młodzieżowe. Tradycyjnie kontuzjowanych zawodników opatrywali członkowie zespołów pierwszej pomocy ze Szkolnego Koła PCK w dawnym Gimnazjum nr 1 oraz Szkolnego Koła PCK w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego. Młodzi ratownicy z opiekunką SK PCK z „Kazika” – panią Agnieszką Frontczak -  czuwali nad bezpieczeństwem kibiców i biegaczy, a także z całych sił dopingowali młodych zawodników, wśród których też byli przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole.

 

Lipiny 2017

 

Obóz w Lipinach 2017 256Od 12 do 15 września trzy klasy mundurowe LO wzięły udział w szkoleniu wojskowym dzięki funduszom z projektu Urzędu Marszałkowskiego. Od strony dydaktycznej obozu zabezpieczała grupa instruktorów z organizacji FIA z którą szkoła współpracuje. Uczniowie podzieleni na dwa plutony, skoszarowani w ośrodku w Lipinach byli szkoleni w zakresie medycyny pola walki, regulaminu musztry, regulaminu i warunków posługiwania się bronią palną, przyjmowania podstawowych pozycji strzeleckich, czy też porozumiewania się przez radio. Nauczyli się również jak poprowadzić apel zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Przez pięć dni mogli sprawdzić swoje umiejętności współpracy w grupie i udowodnić swoje zaangażowanie w realizacje wyznaczonych zadań. Przez cały okres szkolenia uczniom powierzono gumowe atrapy broni typu AK. Dzięki temu ćwiczeniu, nauczyli się odpowiedzialności za przydzieloną broń. Tegoroczna grupa maturzystów z klasy wojskowej pomagała w organizacji nauki oraz kontrolowała przebieg zajęć. Instruktorzy z FIA, korzystając z pomocy uczniów klas trzecich, przeprowadzili naukę rozkładania, czyszczenia broni typu KBK-AK oraz Glock. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie mogli zweryfikować w ostatni dzień na strzelnicy w Ruszkowie gdzie mieli sprawdzian z celności strzelania. Każdy mógł oddać po 60 strzałów z różnych pozycji i różnej broni. 

Herb UM poznan

GALERIA

 

„Wyprawka dla Żaka” 2017

zdjęcie żak 2017Szkolne Koło PCK w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole na początku września 2017 roku zorganizowało na terenie szkoły ogólnopolską kampanię Polskiego Czerwonego Krzyża „Wyprawka dla Żaka”, której celem jest zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z rodzin dotkniętych problemami finansowymi. Członkom i wolontariuszom SK PCK pod kierunkiem Sylwii Pokrywczyńskiej i  Agnieszki Frontczak  udało się pozyskać od niezwykle hojnej społeczności licealnej  zeszyty, kredki, farby, długopisy i inne przybory szkolne za łączną kwotę 1476, 60 zł. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane do Oddziału Rejonowego PCK w Kole, skąd trafiły w ręce niezamożnych uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kole.

 

Dzień promocji zdrowia 2017

DSC0854018 września 2017 roku Szkolne Koło PCK z opiekunką Agnieszką Frontczak, Odział Rejonowy PCK w Kole z kierownik biura Zofią Rowecką oraz Klub Młodzieżowy HDK PCK z prezes Sylwią Pokrywczyńską wspólnie zorganizowali dzień promocji zdrowia. Pod gmach liceum podjechał ambulans do pobierania krwi. 40 uczniów, nauczycieli i absolwentów „Kazika” honorowo oddało 18 litrów krwi. Tego samego dnia na dużej przerwie szkolny zespól pierwszej pomocy całej społeczności szkolnej zaprezentował techniki udzielania pierwszej pomocy. Wydarzenie było związane z obchodzonym w połowie września Światowym Dniem Pierwszej Pomocy. Poza tym w LO gościli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole, którzy podczas zajęć przy użyciu alkogogli pragnęli uświadomić młodzieży, jak alkohol zmienia koordynację ruchową i poziom świadomości człowieka. Poprowadzili również wykład na temat zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków i dopalaczy. Został poruszony także temat skutków zdrowotnych, psychicznych i społecznych niebezpiecznych zachowań interpersonalnych.

 

Święto mleka 2017

W sobotę, 26.08.2017r. na stadionie miejskim w Kole miały miejsce obchody Święta Mleka. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w tym wydarzeniu, przygotowując ciekawe pokazy chemiczne. Uczestnicy imprezy mogli zobaczyć m.in.: znikający styropian, barwne wulkany, doświadczenia z suchym lodem, w wyniku których powstawała efektowna piana oraz bańka. Przygotowany pokaz dostarczył obserwatorom, zwłaszcza tym najmłodszym, wiele radości i niezapomnianych wrażeń. W projekt zaangażowały się: Sylwia Janczak, Patrycja Jóźwiak, Wiktoria Knapkiewicz i Jolanta Ryś, uczennice klasy 2D , a także Olga Książkiewicz z klasy 3D, pod nadzorem p. E. Kalinowskiej oraz p. A. Frontczak. Poza tym przy dziewczynach pojawili się chłopcy, którzy zbudowali robota układającego kostkę Rubika oraz wszystkim dobrze znana ekipa Spydera Hexapoda, która zaprezentowała miastu nowe funkcje swojego robota. Wszyscy zaciekawieni mogli zobaczyć, jak działają obydwa roboty i porozmawiać z twórcami. Aleksandra Kukawka, Patryk Cieślak i Filip Bagiński pokazali, jak działa aplikacja w telefonie do sterowania Spyderem i jak wygląda stream z kamerki zamontowanej na korpusie robota. Mateusz Kujawa, Jakub Kubicki, Jacek Jeżyński i Maciej Rybczyński opowiedzieli zaciekawionym o algorytmach, których użyli w programie do układania kostki Rubika. Projekty pod nadzorem p. Bartosza Dudka wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców Koła w każdym wieku. 

 

Zobacz galerię zdjęć

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 255 gości 

Imieniny

Wczoraj : Elżbiety Seweryna
Dzisiaj : Anatola Sedzimira
Jutro : Janusza Konrada

Kalendarz

listopad 2017
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3