Get Adobe Flash player
Reklama

WARSZTATY W GIMNAZJUM

warsztat gimn.Uczniowie klasy psychologicznej przeprowadzili warsztaty dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z kl. II  gimnazjum Nr I. Zajęcia te miały na celu lepsze zintegrowanie uczniów, zachętę do nauki, wytrwałość  w podejmowaniu zadań. Zarówno prowadzący jak i uczestnicy przez zabawę uczyli się pokonywać swoje ograniczenia i z radością dążyć do celu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni a nasi uczniowie są zaproszeni by przeprowadzić kolejne tego typu zajęcia.

 

Zbigniew Herbert – patron 2018 roku

2Rok 2018 to Rok Zbigniewa Herberta. Z tej okazji w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole odbył się konkurs biograficzno - literacki poświęcony temu wybitnemu poecie.  Celem konkursu było poznanie faktów z życia Zbigniewa Herberta,  zachęcenie młodzieży  do  poznawania jego twórczości oraz do patrzenia na sytuację człowieka w otaczającej rzeczywistości oczyma twórcy Pana Cogito – człowieka wrażliwego, ceniącego wartości moralne, aktualizującego wzorce klasyczne, wolnego i niezależnie myślącego. Organizatorkami konkursu były polonistki – Sylwia Pokrywczyńska i Joanna Kwiatkowska. Najlepszymi znawcami życia i twórczości Zbigniewa Herberta okazali się następujący uczniowie:

Michał Frątczak z klasy II B – I miejsce

Ewelina Zawiślak z klasy I B – II miejsce

Dominik Cieślak z klasy III B – III miejsce.

 

Spotkanie z dr. Krzysztofem Witkowskim

DSC0026111 i 18 kwietnia 2018r. w ramach edukacji prawnej i doradztwa zawodowego młodzież naszego liceum  uczestniczyła w wykładzie dr. Krzysztofa Witkowskiego  „Podstawowe zasady procesu cywilnego i jego przebieg- zarys problematyki” oraz  „Prawo na co dzień” to tematy spotkań, podczas których uczniowie  mogli dowiedzieć się kim jest aplikant radcowski i jakie są inne zawody związane z prawem. Wykładowca w bardzo przystępny sposób przybliżył słuchaczom  zasady jakimi kieruje się proces cywilny i przedstawił  zagadnienia z nim związane. Wyjaśnił znaczenie wielu pojęć, chociażby-właściwość miejscowa sądu, zdolność sądowa i procesowa, pisma procesowe. Uczestnicy wykładu na przykładzie mogli prześledzić drogę procesu- od wniesienia pozwu po  wyrok, włącznie z możliwością apelacji. Interesująca młodzież problematyka prawna jest bardzo szeroka, dlatego uczniowie chętnie będą uczestniczyć w kolejnym spotkaniu.

 

Lekcja demokracji

solidarnośćŚwiadomość oraz znajomość historii kraju ojczystego jest niezwykle ważnym elementem tożsamości narodowej obywateli. Dn. 19.04.18 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole odbyły się warsztaty z historii współczesnej.  „Rocznica czerwca 1989 roku” była tematem wykładu, który dla uczniów klasy II B  wygłosiła  pani Aleksandra Kudła, współpracownik poznańskiego oddziału IPN. Podczas warsztatów młodzież pracując z tekstami źródłowymi, dowiedziała się , jak przebiegały wybory w PRL oraz porównali je ze statystykami współczesnymi – odnoszącymi się do państwa demokratycznego. Wybory przeprowadzone 4 czerwca 1989 r., które  były rezultatem porozumienia zawartego pomiędzy władzą komunistyczną a przedstawicielami części opozycji i Kościoła podczas obrad Okrągłego Stołu, „zadały   przy pomocy kartki wyborczej śmiertelny cios komunistycznej dyktaturze". Uczniowie z zaangażowaniem dyskutowali o realiach politycznych oraz niezwykle ważnych postaciach okresu zmian ustrojowych. Zajęcia były dla nich ważną lekcją patriotyzmu.  

20180419 083557

 

Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd. Z prądem płyną śmieci. Zbigniew Herbert

konkurs recytatorskiKochać  poezję, to znaczy być człowiekiem wrażliwym i refleksyjnym, mądrym i pięknym. Tacy są nasi uczniowie, a w szczególności ci, którzy wzięli udział w konkursie recytatorskim poświęconym twórczości Zbigniewa Herberta, z okazji roku tego wielkiego poety. Jury, z ogromną przyjemnością, wysłuchało  wielu wspaniałych recytacji następujących uczniów: Michała Frątczaka, Miłosza Budnera, Kingi Wiśniewskiej, Natalii Zduńczyk, Faustyny Racinowskiej, Emilii Olszewskiej, Andżeliki Sochackiej, Eweliny Zawiślak, Weroniki Pusta, Klaudii Niedomagały, Weroniki Przyborowskiej, Natalii Jóźwiak, Klaudii  Puszczyk, Nikoli Augustowskiej i  Juliana Szymczaka. Organizatorki konkursu wraz z paniami: Teresą Leszczuk i Krystyną Gołębiowską – naszymi emerytowanymi polonistkami, ustaliły listę najlepiej recytujących:

I miejsce – Natalia Jóźwiak (kl. III b)

I miejsce – Michał Frątczak (kl. IIb)

II miejsce – Nikola Augustowska (kl. Ib)

III miejsce – Emilia Olszewska (kl. IIIg)

Wyróżnienie – Andżelika Sochacka (kl. IIIg)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zachęcamy do czytania poezji, a nagrodzonych podziwiamy za szczególny talent i pasję artystyczną.

 

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 118 gości 

Imieniny

Wczoraj : Franciszka Joanny
Dzisiaj : Marii Cezarego
Jutro : Rozy Apolinarego

Kalendarz

sierpień 2018
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2