Get Adobe Flash player
Reklama

Sukces plastyczny uczennic z „Kazika”

Wd listopadzie 2017 roku odbył  się w Liceum Ogólnokształcącym w Kole konkurs plastyczny na plakat inspirowany ideą honorowego krwiodawstwa, w którym wzięło udział 54 uczniów. Konkurs został zorganizowany przez Oddział Okręgowy PCK w Poznaniu przy współpracy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego. Najlepsze prace zostały wysłane na etap wojewódzki. Podczas grudniowego finału uczennice z klasy I d odniosły sukces, zajmując odpowiednio: Natalia Nowowiejska – IV miejsce, Zuzanna Kozioł – V miejsce i Wanessa Staszewska – VII miejsce w województwie.

 

Spektakl Bożonarodzeniowy „Krzyk ciemnej nocy”

 

Plakat 3v2„Krzyk ciemnej nocy” to sztuka wystawiona przez młodzież naszej szkoły, której konwencja odbiega od tradycyjnych jasełek bożonarodzeniowych. Tematem spektaklu są wątpliwości głównego bohatera, który staje przed wyborem dokonania aborcji lub przyjęcia na siebie odpowiedzialności  za los poczętego dziecka. Śmierć zostaje tutaj pokazana  na tle radosnego święta życia. Pytanie o to, „co ja bym zrobił w jego sytuacji”, powinien  zadać sobie każdy, kto obejrzał przedstawienie. Nie kończy się ono bowiem jednoznacznie i zostawia pewne niedopowiedzenie skłaniające do refleksji. Jednocześnie sztuka wprowadza w klimat świąt Bożego Narodzenia za sprawą kolęd i pastorałek  wykonywanych w czasie spektaklu. Podkreśla magię tego wyjątkowego okresu w roku, pozwalającego spojrzeć na nasze problemy z innej perspektywy i dokonać trafnych wyborów. Ułatwia również nawiązanie bliskich i serdecznych relacji z innymi, ważnymi w naszym życiu osobami.  

„Krzyk ciemnej nocy” to sztuka autorska Natalii Zduńczyk z klasy Ib, w którą zaangażowała się cała klasa Ib oraz pojedynczy uczniowie z klas: Ic, Id, Ie, If, Ig, IIb, IIe, IIIf. Plakat wyrażający symbolikę treści wykonał Hubert Przeor z kl. Ia. Taniec pantomimiczny zaprezentowały: Ada Niestrawska (IIIb), Weronika Kubiak (IIIa) i Aleksandra Kukawka (IIIe). Opiekę artystyczną sprawowali p. Joanna Kwiatkowska i p. Krzysztof Kwiatkowski. Zwieńczeniem widowiska był występ szkolnego chóru „Kantata”. 

 

Dzień z prawem

IMG 20171214 11553714 grudnia 2017 uczniowie klas IIB i IIIB o profilu prawniczym  mieli zaszczyt uczestniczyć w zaplanowanym na bieżący rok programie edukacyjnym „Dzień z prawem”. Młodzież miała okazję poznać działanie polskiego wymiaru sprawiedliwości m. in. poprzez ciekawe i inspirujące wypowiedzi osób bezpośrednio związanych z sądownictwem. Pieczę nad przebiegiem spotkania sprawował Główny Specjalista w Departamencie Spraw Rodzinnych i Nieletnich – Radosław Sienkiewicz, a przydatne informacje przekazywane przez sędzię Anetę Matosek-Kozdój i Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości – Michała Wosia bardzo zainteresowały licealistów. Cennym doświadczeniem, zwłaszcza dla przyszłych prawników, był udział w symulacji rozprawy sądowej. Nasi uczniowie znakomicie wcielili się w powierzone im role: prokuratora, mecenasa, oskarżonej czy świadków. Szczególne wrażenie wywołał pobyt w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na ulicy Rakowieckiej. Oglądanie cel, m. in celi rotmistrza Witolda Pileckiego czy karceru na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Historie opowiadane przez Dyrektora Muzeum p. Jacka Pawłowicza wzbogaciły naszą wiedzę o tych mrocznych, nie tak bardzo odległych latach kaźni i męczeństwa wybitnych Polaków. Wyjazd do Warszawy był niezwykle interesujący i dostarczył wielu emocji oraz pomógł nam zrozumieć historię naszego kraju, którą do tej pory znaliśmy przede wszystkim z kart naszych podręczników.   

IMG 20171214 134319IMG 20171214 143125

 

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK 2017

 

olimpiada W LO 201719 grudnia 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole odbył się etap powiatowy XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Organizatorami byli: Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kole, Starostwo Powiatowe w Kole oraz Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole. Tego dnia w LO gościli również policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Kole z Wydziału Prewencji z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii. Funkcjonariusze prowadzili wykład na temat zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków i dopalaczy. Został poruszony także temat skutków zdrowotnych, psychicznych i społecznych niebezpiecznych zachowań młodzieży. Wykład został wygłoszony w ramach programu „Wiem – nie biorę! Jestem bezpieczny!”.

Wyniki olimpiady, w której uczestniczyło 13 szkół, w kategorii klas gimnazjalnych kształtują się następująco:

I miejsce: Jakub Kwiatkowski (Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole)

II miejsce: Zuzanna Szypulska (Szkoła Podstawowa nr 5 w Kole

III miejsce: Anna Wykpisz (Szkoła Podstawowa w Dębach Szlacheckich)

Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyniki kształtują się następująco:

I miejsce: Julia Kwiatkowska (Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole)

II miejsce: Beata Wasiak (ZSRCKU w Kościelcu)

III miejsce: Katarzyna Sulińska (ZSCKR w Powierciu).

Zwycięzcy etapu powiatowego będą reprezentować powiat kolski w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 15 marca 2018 roku w Poznaniu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kole oraz upominki od sponsorów.

 

TRADYCYJNY SAD

owoce"TRADYCYJNY SAD" to projekt edukacyjny, który realizowany jest w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Jego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska, która stworzyła go z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i o propagowaniu zdrowych nawyków żywieniowych. 18 grudnia to dzień, w którym „Owoce Kazika” po raz pierwszy miały szansę zaistnieć przed społecznością uczniowską naszego liceum. Podczas apelu, którego mieli okazję wysłuchać uczniowie oraz nauczyciele przedstawiliśmy nasz zespół, który składa się  z 10 uczniów (Ada Rosiak, Natalia Nowowiejska, Bagiński Michał, Bartosz Gajda, Dominika Zakrocka, Jan Frydziński, Klaudia Puszczyk, Weronika Galant, Wiktoria Dragan, Weronika Przyborowska), cele projektu (m.in. restytucje rodzimych odmian roślin sadowniczych oraz zwiększenie zainteresowania produktami uprawianymi bez nadmiernej chemizacji). Przedstawiliśmy również nasze plany na najbliższe miesiące, najważniejszy z nich to założenie mini sadu (nasz będzie składał się z 7 drzew) na terenie przyszkolnym. W projekcie największą wagę będziemy przykładali do tego, aby nasza uprawa była prowadzona w sposób w pełni naturalny, a wszystko pod opieką naszej nauczycielki od biologii -Pani Pieczewskiej oraz pod  czujnym okiem Pana mgr inż Michalskiego -  naszego niezastąpionego sadownika, który wspomaga „Owoce Kazika” w każdym działaniu. Projekt jest dla nas szansą, by zdobyć nową wiedzę, umiejętności i stworzyć niezwykłą wizytówkę naszego LO.

Zapraszamy wszystkich na stronę: http://www.tradycyjnysad.pl/ , znajdują się tam informacje dotyczące projektu. Dodatkowo prosimy o „Lubię to”  na Facebook(u) : Owoce Kazika, tam znajdziecie informacje na temat członków zespołu oraz relacje z bieżących poczynań zespołu.

owoce i sad

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

Imieniny

Wczoraj : Klaudii Eufemii
Dzisiaj : Ludomira Benedykta
Jutro : Katarzyny Bogusława

Kalendarz

marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1