Get Adobe Flash player
Reklama

Podsumowanie akcji edukacyjnej „Czytające szkoły”

DSC08582Od  czterech lat realizujemy w naszym liceum program „Czytające szkoły”. Organizatorką tego przedsięwzięcia jest p. Bożena Zduńczyk, a w jego realizację włączyli się nauczyciele języka polskiego (Halina  Szmydt-Kabacińska, Joanna Kwiatkowska, Ryszard Cieślak, Karolina Wasilewska) oraz uczniowie, którzy bardzo chętnie czytają wybrane fragmenty dzieł literackich. Głównym celem tej mądrej akcji edukacyjnej jest zapoznanie młodych ludzi z wybitnymi dziełami literackimi przełomu XX i XXI wieku, a także wyrobienie w nich nawyku czytania. Czytanie, wbrew niektórym opiniom, nie jest to zjawisko zanikające, jest czynnością i umiejętnością niezbędną w życiu każdego człowieka, a zwłaszcza wykształconego. Organizatorzy i popularyzatorzy czytania w naszej szkole mają świadomość, że ciąży na nich obowiązek dbania nie tylko o rozwój intelektualny, ale także duchowy, etyczny i emocjonalny naszych wychowanków. Dlatego w każdą środę, na długiej przerwie, zbieramy się w świetlicy szkolnej, aby za zapoznać  się z fragmentem kolejnej, pasjonującej książki. Może to właśnie ten utwór zaciekawi, zafascynuje i zachęci do samodzielnej lektury? O to właśnie nam chodzi! Dziękujemy za te wszystkie lata uczniom – lektorom, uczniom – przygotowującym nagłośnienie, uczniom – słuchaczom. Ponieważ środowe czytanie w naszej świetlicy cieszy się ogromną popularnością, będzie kontynuowane po wakacjach. Zapraszamy.

 

Wycieczka licealistów do Paryża

paryz1Bonjour! Od zawsze wiadomo, iż najlepszym sposobem nauki języka obcego jest żywy kontakt z kulturą, tradycją i mieszkańcami danego państwa. Okazję do właśnie takiej formy nauki mieli licealiści z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole. W dniach 28.05. - 02.06.2018 r. odbyła się wycieczka do Paryża, stolicy kultury, sztuki i… miłości! Była to niezwykła okazja do zwiedzenia i zapoznania się z kulturą i historią Francji. Pierwszym etapem podróży okazał się ogromny park rozrywki, z którego również słynie w ostatnich latach Francja. Mowa oczywiście o Disneylandzie, w którym można było zobaczyć postacie ze znanych wszystkim bajek Disneya, a także spędzić ogrom czasu na wielu atrakcjach. Jednak prawdziwa przygoda z Paryżem rozpoczęła się w drugim dniu. Luwr, Panteon, Katedra Notre Dame, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny czy Ogrody Luksemburskie to tylko nieliczne z miejsc, które udało się odwiedzić podczas niezwykłego pobytu we Francji. Wielu długo nie wychodziło z podziwu piękna stolicy kultury europejskiej. Ciekawym punktem wycieczki były także trzy zamki, które udało się zobaczyć podczas pobytu - zamki w dolinie Loary; Chenonceau, Montrésor (obecnie znajduje się w rękach polskiej rodziny Reyów) i zamek w Blois. Podróż do wymienionych zabudowań była także okazją do przyjrzenia się charakterystycznej architekturze francuskich domów. Niezwykłym aspektem tej wyjątkowej podróży był również rejs po Sekwanie, podczas którego w pigułce został przedstawiony zarys francuskich zabytków. Przez cały czas uczniom towarzyszyły przepiękne widoki Paryża. Niewątpliwie, wycieczka ta na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wycieczki, a wielu do Paryża; Francji będzie powracało z wyjątkowym sentymentem.sketch-1527717666897u.png

 

15 jubileuszowa Dziecinada w LO w Kole

 DSC 0022 W tym roku szkolnym obchodziliśmy bardzo uroczyście 15. jubileuszową DZIECINADĘ, imprezę sportowo-rekreacyjną, w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole. Pomysłodawczyniami i organizatorkami tej wspaniałej akcji są Iwona Kędzierska i Bożena Zduńczyk – nauczycielki, których marzeniem było i jest integrowanie środowisk dzieci i młodzieży w Kole. Wielkie słowa podziękowania należą się wszystkim przyjaciołom LO i sponsorom, bez  których trudno byłoby przygotowywać te uroczystości. Organizatorki dziękują także Dyrektorom LO za ich zaangażowanie i pomoc. Szczególne słowa wdzięczności należą się Policji i Straży Pożarnej za pomoc w opiece nad dziećmi i dostarczanie im nie tylko pożytecznej wiedzy, ale także wielu atrakcji. Przez te wszystkie lata przedszkolaki doskonale bawiły się u nas, w towarzystwie i pod opieką ich starszych kolegów- prawdziwych przyjaciół, licealistów. Maluchy zawsze mogły wzruszać się, śmiać do łez, oglądając inscenizacje popularnych bajek i baśni. Przez te wszystkie lata były także dla nich organizowane rozgrywki sportowe, konkursy plastyczne, muzyczne, sprawnościowe i doświadczenia chemiczne. Te spotkania uatrakcyjniały zawsze słodkie przekąski. W myśl zasady, że czego Jaś się nie nauczy..., nasza szkolna drużyna PCK organizowała pokazy udzielania pierwszej pomocy. 15 lat to czas, w którym pierwsze przedszkolaki – goście naszej szkoły, zostały naszymi uczniami, zdały maturę, podjęły studia. Dzisiaj są już dorosłymi ludźmi. Dla szkoły, organizatorek jest to czas refleksji, podsumowania, ale także planów na przyszłość. Jesteśmy pewni, ze ta piękna tradycja nie zaginie w naszej szkole i  mieście. Serdeczne podziękowania składamy też dyrektorkom i opiekunkom przedszkolaków.

DSC 0118DSC 0072DSC 0191DSC 0090

 

RODO

 rodoOd 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (w skrócie „RODO”). W związku z tym podjęliśmy działania, aby lepiej wyjaśnić w jaki sposób dbamy o powierzone nam dane osobowe. Szczegóły zawiera klauzula informacyjna.

Klauzula informacyjna Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole

 

 

Majowa akcja krwiodawstwa w kolskiej farze

Zdjęcie009524 maja 2018 roku odbyła się kolejna akcja honorowego oddawania krwi w domu parafialnym przy kolskiej farze. Organizatorami akcji byli: Klub Młodzieżowy HDK PCK w Kole oraz Oddział Rejonowy PCK w Kole. Zgłosiło się ponad 160 chętnych, krew pobrano od 114 dawców, co pozwoliło uzyskać  ponad 51 litrów bezcennego i niezastąpionego leku - krwi. Wśród krwiodawców dużą grupę stanowili uczniowie kolskich szkół średnich, największa grupa młodych dawców była z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

Imieniny

Wczoraj : Juliusza Lukasza
Dzisiaj : Pelagii Piotra
Jutro : Ireny Jana

Kalendarz

październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4