Get Adobe Flash player
Reklama

Przerwa na wspólne czytanie

plakat

 

Sukces młodych krwiodawców z Koła

20171002 134442W piątek 29 września 2017 roku w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu odbyło się coroczne spotkanie krwiodawców, podczas którego okazało się, że Klub Młodzieżowy HDK PCK, którego prezesem jest Sylwia Pokrywczyńska, zajął pierwsze miejsce w rejonie kaliskim. 533 krwiodawców, głównie ze szkół średnich z Koła i Kościelca, podczas akcji w domu parafialnym przy kolskiej farze i w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole oddało 447 884 ml krwi w ciągu ostatniego roku. Na drugim miejscu znalazł się Pleszewski Klub Krwiodawców, a na trzecim Klub HDK PCK im. Świętej Kingi przy Kopalni Soli w Kłodawie. Dla uczczenia sukcesu i w ramach promocji honorowego krwiodawstwa klasa IId z kolskiego „Kazika” na zajęciach z podstaw ratownictwa medycznego przygotowała plakaty na wystawę poświęconą idei honorowego oddawania krwi.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ GŁUCHEGO PO RAZ PIERWSZY W KOLE

dzien gluchychWarsztaty na temat Kultury Głuchych i języka migowego, a w nich nauka podstawowych znaków, zwrotów i zdań w języku migowym, informacje faktach  i mitach dotyczących Głuchych i języka migowego, które przekazali Adrianna Brzoska, Olgierd Kosiba i Aleksandra Włodarczak oraz grill integracyjny z osobami z Koła i okolic, złożyły się na tegoroczne obchody Dnia Głuchych w Kole. Wydarzenie w takiej konwencji odbyło się w naszym mieście po raz pierwszy, a stało się to za sprawą Adrianny Brzoskiej z PomigajMY oraz Stowarzyszenia Malinowa Mamba, którym z pomocą przyszły samorządowe instytucje oraz firmy działające na naszym terenie. W warsztatach wzięła udział 16 uczennic z naszej szkoły z klas psychologicznych KL. Ig, IIg, IIIg pod opieką p. Lidii Baryły oraz Iwony Kędzierskiej.  Międzynarodowy Dzień Głuchych, ustanowiony w 1958 roku przez Światową Federację Głuchych, celebrowany jest każdego roku w ostatnią niedzielę września. W Kole spotkanie miało miejsce wczoraj, tj. 30 września, a odbyło się w sali fitness Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole.

 

WARSZTATY FILMOWE

filmoweWe wrześniu 2017r. w  naszej szkole w ramach doradztwa zawodowego  rozpoczął się  cykl Warsztatów Medialnych dla Młodzieży. Zajęcia warsztatowe z ramienia Fundacji „Filmowiec” prowadzi instruktor filmu Piotr Majdrowicz. Zawodowy operator kamery Telewizji Polskiej oraz  autor licznych edycji programów edukacji filmowej, który za swoją wieloletnią pracę animatora kultury filmowej otrzymał  Dyplom Uznania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach warsztatów można zgłębić tajniki tworzenia filmów i uzyskać odpowiedzi na pytania: Jak stworzyć prosty scenariusz filmu krótkometrażowego? Jakie wyróżniamy plany filmowe i czym one się różnią oraz do czego służą? Jak poprawić obraz i dźwięk w filmie? Uczestnicy warsztatów, które będą odbywały się do czerwca, zostaną podzieleni na grupy  reżyserów, operatorów kamery, dźwiękowców, aktorów, statystów i kierowników planu. Wspólnymi siłami młodzieżowy zespół filmowy będzie tworzyć surowy (niepomontowany) materiał, z którego później powstanie film. Zajęcia obejmują zakres wiedzy i umiejętności niezbędnych do stworzenia planu filmowego oraz nakręcenia dialogowej  etiudy filmowej. Jest to wspaniała okazja by sprawdzić się w każdej specjalności: aktora, reżysera, operatora, dźwiękowca, oświetleniowca, montażysty i producenta.

 

Dzień Chłopaka

dzien chlopakaZ okazji Dnia Chłopaka, 27 września Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę, na której uczniowie Kazika i innych szkół tanecznym krokiem mogli rozpocząć kolejny rok szkolny. Poza tym  w naszej szkole  odbył się tradycyjny już plebiscyt na  SUPERMANA LO. Dziewczyny wybierały spośród klasowych kandydatów tego NAJ…

 IA Klaudiusz Szurgot, IIA Filip Wasiak, IIIA Szymon Czerczak, IB Braian Wilma, IIB Marcin Marciniak, IIIB Szymon Lewandowski, IC Kacper Sikorski  IIC Kacper Kniaź  IIIC Jakub Malczyk, ID Jakub Woś IID Adam Kaźmierczak IIID Kacper Durski, IE Dawid Łuczak IIE Michał Łuczak    IIIE Tomasz Szafrański, IF Dżenkins Winiecki, IIF Jan Stawicki, IIIF Wojciech Łuczyński, IIG Kuba Chruściński  IIIG Dorian Witaszek.                                      

Zwycięzcą został Szymon Lewandowski  z klasy III B. Gratulujemy!

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 253 gości 

Imieniny

Wczoraj : Elżbiety Seweryna
Dzisiaj : Anatola Sedzimira
Jutro : Janusza Konrada

Kalendarz

listopad 2017
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3