Get Adobe Flash player
Reklama

Tradycyjny Sad

owoce 2Zespół projektu „Tradycyjny Sad” po wygraniu I etapu konkursu nie spoczął na laurach. Początek roku wydałaby się stosunkowo bierny w stosunku do wcześniejszych działań, ale to tylko pozory, grupa prowadziła intensywne burze mózgów, planowała kolejne akcje promocyjne oraz studiowała szeroko pojęte sadownictwo – wszystko po to, aby żaden z elementów związanych z pracami nad mini sadem nie stanowił zaskoczenia. Kwiecień był wyczerpującym miesiącem dla sadowników, praca fizyczna w sadzie zaskoczyła wiele osób. Owoce Kazika przekopały nie jedną czy dwie tony ziemi, było warto bo sad, mimo iż  prace zbliżają się ku końcowi, wygląda świetnie. Sadmasterzy podkreślają, że w projekcie nie chodzi tylko o posadzenie kilku jabłonek, idea która im przyświeca to uświadamianie szkolnego i lokalnego społeczeństwa o potrzebie restytucji starych odmian drzew owocowych, uczniowie w tym celu prowadzili wiele akcji m.in. Konkurs wewnątrzszkolny (wygrani: Jacek Kwiatkowski, Kacper Kniaź kl IIc), spotkanie z Radą Rodziców, stoisko informacyjne na Dniu Sportu, spotkanie z przedszkolakami, akcja na ulicznym biegu, spacer po mieście z ulotkami, nagranie utworu, pozyskanie sponsorów, gazetki szkolne itp. Więcej informacji na temat projektu oraz zespołu można uzyskać na stronie: https://www.facebook.com/OwoceKazika

owoce 1owoce3

 

Pozyskanie funduszy z Urzędu Marszałkowskiego

podpisanie umowyDzięki staraniom zarządu naszego stowarzyszenia oraz dyrektora udało się po raz drugi pozyskać fundusze z Urzędu Marszałkowskiego z przeznaczeniem na obóz szkoleniowy dla klas mundurowych. 8 czerwca w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Koninie odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy członkiem zarządu Województwa Wielkopolskiego, panem Maciejem Sytkiem, a prezesem stowarzyszenia, panią Katarzyną Brett i skarbnikiem, panią Agnieszką Politańską.

 

 

Malinowe Grand Prix

Malinowe Grand PrixW sobotę 16 czerwca 2018 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole odbył się ostatni  w sezonie bieg z cyklu Grand Prix Koła o puchar Malinowej Mamby. Na tej sportowej imprezie nie mogło zabraknąć ratowników z Polskiego Czerwonego Krzyża. Dyżur na posterunku pierwszej pomocy pełnili członkowie Szkolnego Koła PCK z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole, Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole oraz Szkoły Podstawowej im. Orla Białego w Powierciu. Koordynatorem działań ratowniczych była kierownik biura PCK w Kole – Zofia Rowecka.

 

Zakończenie projektu Cool-Tour. Młodzi Badacze Regionu

cooltur113 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie projektu Cool- Tour, realizowanego w ramach programu Ścieżki Kopernika 2.0 przez Instytut Filologii Polskiej UAM w partnerstwie ze Starostwem Kolskim (luty 2017- sierpień 2018). Grupa piętnastu uczniów  z klasy II a wraz z opiekunami- Anną Jerwan, Małgorzatą Mruk oraz panem dyrektorem Waldemarem Koligotem przybyła do Poznania, aby przedstawić swoje prezentacje i pochwalić się zdobytą wiedzą. Projekt zamknęła zorganizowana w Collegium Maius uroczysta wystawa wypracowanych materiałów oraz otrzymanie przez uczniów  słownika gwary powiatu kolskiego, do którego powstania przyczynili się uczniowie 4 szkół ponadgimnazjalnych powiatu kolskiego na czele z dr Błażejem Osowskim.

coolturcooltur2

 

IV Wielkopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy 2018

1IMG 867112 czerwca 2018 roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kole odbył się etap wojewódzki IV Wielkopolskich  Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK dla klas gimnazjalnych. Zespoły biorące udział w zmaganiach konkursowych musiały wykazać się praktyczną oraz teoretyczną znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Organizatorami Mistrzostw byli: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole oraz Oddział Rejonowy PCK w Kole. Współorganizatorami byli: Wielkopolski Oddział Okręgowy PCK w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Kole, Urząd Miasta w Kole, Szkolne Koło  PCK z ZSE-A w Kole,  Szkolne Koło PCK z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kole. Sędzią głównym mistrzostw była Sylwia Pokrywczyńska.

Kolejność miejsc na podium przedstawia się następująco:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole

II miejsce  - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dopiewie

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Drążnej.

Bardzo miłym akcentem IV Wielkopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy było uhonorowanie przez wicedyrektor WOO PCK w Poznaniu panią Beatę Kozak – Cieszkiewicz kierownik biura PCK w Kole – Zofii Roweckiej – pięknym bukietem róż. Był to dowód uznania za przygotowanie drużyny z kolskiego Kazika do etapu centralnego XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Rzeszowie, podczas którego zespół z LO wywalczył tytuł mistrza Polski.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 

Imieniny

Wczoraj : Juliusza Lukasza
Dzisiaj : Pelagii Piotra
Jutro : Ireny Jana

Kalendarz

październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4