Get Adobe Flash player
Reklama

Spotkanie z trenerem NBA

Dick 112 grudnia bieżącego roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole trenera skautingu w drużynie NBA, pana Dicka Helma. Spotkanie odbyło się w świetlicy na siódmej godzinie lekcyjnej. Pan Helm opowiedział kilka ciekawych i motywujących historii z własnego życia. Zgromadzeni uczniowie wykazali spore zainteresowanie słowami trenera. Na końcu spotkania miały miejsce pamiątkowe zdjęcia, można było podjąć się rozmowy z trenerem. Mamy nadzieję, że kiedyś będziemy mieli okazję gościć w naszej szkole pana Helma ponownie.

Kolędowanie 2017 zdj 055

 

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

mikolaj1W dniu 06.12.2017 uczniowie klas psychologicznych zorganizowali spotkanie z Mikołajem dla dzieci nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęło się piosenkami i pląsami: o zimie oraz Mikołaju, następnie dzieci brały udział w grach i zabawach logicznych i sprawnościowych. Klasa II g przygotowała i przedstawiła bajkę, a całość uroczystości uświetniły odwiedziny Mikołaja z prezentami. Całość spotkania miło spędziliśmy przy kawie i herbatce oraz pierniczkach.

mikolaj3mikolaj2

 

SUPERMATEMATYK

W sobotę, 9 grudnia 2017r. odbył się w naszej szkole powiatowy etap konkursu „SUPERMATEMATYK”. Szesnastu uczniów klas pierwszych i drugich zmagało się z 30 zadaniami. Test składał się z 10 zadań jednokrotnego wyboru i 20 – wielokrotnego wyboru. Największą ilość punktów zdobyli: Bartosz Budka (44 / 50 pkt) z klasy I A, Szymon Grabowski (44 / 50 pkt) z klasy II A i Martyna Kubiak (43 / 50 pkt) z klasy II A. Gratulujemy wysokich wyników!

 

ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ

Wspólnota Sióstr Orionistek z Ankazoabo

adopcja1 Dzięki waszej pomocy Alphonsine otrzymała na Święta prezent : nowa torbę do szkoły, 5 kg ryżu na Święta dla całej Rodziny i torebkę cukierków….. Uczy się bardzo dobrze i w tym roku będzie zdawać maturę.

  „Dziękujemy wam za pomoc, wsparcie ekonomiczne i modlitewne, ale przede wszystkim za to, że JESTESCIE. Bo tu na Madagaskarze to co nam najbardziej dokucza to być daleko od całego Świata, czuć sie odizolowani. Wasza obecność przekracza wszystkie granice i podziały, polityczne, ekonomiczne i duchowe.

Życzymy Wam z całego serca, abyście w waszym dorosłym życiu nie stracili nigdy tej czułości na potrzeby innych. Pamiętamy o Was w modlitwie”

Alphonsine z Rodziną

adopcja

 

Wyniki konkursów literackich zorganizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

20171213 115755 

„Wspomnienie literackie – książka mojego dzieciństwa”

„A właśnie, że czytamy!”

  „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” jak zauważyła Wisława Szymborska. Podpisując się pod tymi słowami i realizując ideę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa propagującego pogłębiania nawyku czytania, postanowiliśmy zorganizować w naszej szkole konkursy literackie skłaniające do refleksji nad ulubionymi książkami. Założeniem konkursów było wyłonienie najciekawszych prac napisanych przez uczniów LO w Kole. Warunkiem zakwalifikowania się do konkursu było spełnienie kryteriów formalnych charakteryzujących osobiste  ujęcie tematu w postaci np. kartki z pamiętnika czy listu, recenzji lub prezentacji multimedialnej. Warto przypomnieć, że uczestnicy opisywali utwory spoza kanonu lektur szkolnych. Po wnikliwej lekturze prac i dyskusji jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:

w konkursie  „Wspomnienie literackie – książka mojego dzieciństwa”

I miejsce Jakub Stegenta (kl. Ib), II miejsce ex aequo Marcelina Radys (IIa) i Michał Frątczak (IIb), III miejsce Kinga Filipek (Ib);

 w konkursie  „A właśnie, że czytamy!”

I miejsce ex aequo Ada Rosiak (Ic) i Miłosz Budner (Ia), II miejsce ex aequo Zuzanna Dul (Ia) i Nikodem Olejnicki (IIe), III miejsce Andżelika Sochacka (IIIg) i Paulina Skoczylas (Ia). 

13 grudnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom w obecności dyrektora szkoły oraz młodzieży. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich!     

Halina Szmydt-Kabacińska, Joanna Kwiatkowska, Krzysztof Kwiatkowski, Sylwia Pokrywczyńska,

Karolina Wasilewska, Bożena Zduńczyk 

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 99 gości 

Imieniny

Wczoraj : Marcelego Włodzimierza
Dzisiaj : Antoniego Jana
Jutro : Małgorzaty Piotra

Kalendarz

styczeń 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4