Get Adobe Flash player
Reklama

Gala Niepodległości

IMG 6971

  Z okazji przypadających w tym roku trzech rocznic – 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz 20-lecia Powiatu Kolskiego, starosta Wieńczysław Oblizajek zaprosił mieszkańców miasta i powiatu na Uroczystą Galę Niepodległości. W ostatni czwartek, w samo południe, przed budynkiem starostwa rozpoczęła się uroczysta gala, z udziałem znamienitych gości i mieszkańców miasta. Nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej objęcie władzy nad powiatem kolskim przez Tymczasowy Zarząd Powiatu Kolskiego w dniu 11.11.1918 r. oraz tablicy nadającej nazwę terenu znajdującego się przed budynkiem starostwa – Skwer Niepodległości. Uroczystość miała na celu przypomnienie działalności naszych przodków, którzy  przed stu laty wykazali się obywatelską, patriotyczną postawą i odwagą. Okolicznościowe przemówienie starosty kolskiego poprzedziło podniesienie przez kadetów z naszej szkoły na maszt flag: państwowej RP przez uczniów z klasy II i powiatowej przez uczniów z klasy III. Pełniąc służbę w poczcie flagowym nasi uczniowie biorą udział we wszystkich ważnych uroczystościach i obchodach rocznic. Świadkiem wydarzeń była klasa II F, która dumnie niosła sztandar liceum. To dla naszej młodzieży lekcje patriotyzmu, a dla szkoły promocja działań.

 W Hali Sportowej przy Zespole Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych w Kole p rzed publicznością wystąpił Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej w Kole, Manufaktura Piosenki Harcerskiej „Wartaki”, Zespół Tańca Ludowego „Kościelec” oraz chór „Kantata” z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole prowadzony przez Sylwię Pokrywczyńską.

44061650 340096076546942 5440249350867386368 n

 

 

 

Próbna ewakuacja młodzieży

DSC00736

Wystarczyły 2 minuty i 21 sekund, by przeszło 540 uczniów sprawnie, choć w pośpiechu, opuściło mury Liceum Ogólnokształcącego w Kole. Na szczęście ewakuacja szkoły była tylko ćwiczeniem, jakiemu co roku, w ramach  sprawdzania reakcji na zagrożenia kryzysowe, poddawana jest placówka. Symulowanym powodem ewakuacji był pożar szafki ubraniowej na piętrze szkoły, do którego doszło o godz. 9.09 w ubiegły piątek. Po sygnale alarmowym – trzech następujących po sobie dzwonkach, młodzież, nauczyciele i personel opuścili budynek szkolny, kierując się do pięciu drzwi wyjściowych i koncentrując na placu i parkingu przed boiskiem. Zanim szkoła została oddymiona a lekcje kontynuowane, zgodnie z procedurą, sprawdzone zostały wszystkie ogólnodostępne miejsca i stan liczbowy na podstawie e-dzienników. W akcji udział wzięli strażacy z kolskiej PSP. Największą dyscyplinę podczas ćwiczeń wykazali uczniowie klas o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne. Próby ewakuacji będące testem postępowania w sytuacjach kryzysowych są bardzo ważne, bowiem pomagają zapewnić wychowankom i kadrze pełną ochronę życia i zdrowia. Kolejne ćwiczenia planowane są na wiosnę przyszłego roku.

 

HARCERSKI ZŁAZ ZHP W NASZYM LICEUM

 

DSC03632

W dniach 5-6 października 2018 roku nasza harcerska drużyna wędrownicza – LO KAZIKI – dostąpiła zaszczytu zorganizowania Złazu Jesiennego ZHP Hufca Koło. Zajęliśmy się organizacją zlotu, w którym wzięło udział ponad 200 harcerzy i harcerek -  15 drużyn wraz z drużynowymi  – cztery gromady zuchowe, sześć drużyn harcerskich,  trzy drużyny starszoharcerskie i  dwie drużyny wędrownicze. Tematem przewodnim złazu było 100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego oraz 100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Inauguracją zlotu był uroczysty apel, na którym minutą ciszy uczciliśmy pamięć zmarłego Komendanta Hufca Koło, Harcmistrza – Leonarda Jaroszewskiego. Harcerze wzięli udział w przygotowanym przez drużynę wędrowników quizie z zakresu wydarzeń dziejów Polski z ostatnich 100 lat. Nie zabrakło prac plastycznych - zadaniem zuchów było narysowanie skojarzeń z Polską. Dzień zakończyliśmy wspólnym czuwaniem i śpiewaniem piosenek harcerskich oraz patriotycznych przy „świeczowisku”. Zorganizowany przez nas „bieg terenowy” cieszył się powodzeniem wśród uczestników złazu, którzy mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą harcerską. Nad całością organizacji czuwał nasz nauczyciel, druh – Jarosław Woziński. Złaz  był okazją do kształtowania postaw w duchu patriotyzmu i niesienia pomocy innym ludziom przybliżył.

 

Superman

supermen 2018

 

Laur Michała Anioła

laur Michała

Konkurs Laur Michała Anioła  został zorganizowany przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Targi Kielce pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej. Jego głównym celem było promowanie i upowszechnianie przykładów nowatorskich rozwiązań z dziedziny dydaktyki i technologii. Do konkursu zgłosiły się najbardziej kreatywne i nowatorskie placówki edukacyjne z całego kraju. Kuratoria Oświaty zakwalifikowały  64 szkoły do pierwszego etapu. Komisja konkursowa kierowała się następującymi kryteriami:

- ludzie z pasją i ich rozwój – kadra pedagogiczna

- ICT (technologie informacyjno-komunikacyjne)

- instrumentarium dydaktyczne (metody, środki dydaktyczne, organizacja przestrzeni, formy organizacji pracy)

- zaangażowanie społeczności szkolnej w realizację projektów, przedsięwzięć, konkursów.

   Nominację do ostatniego etapu konkursu otrzymało 49 szkół i placówek z całej Polski, w tej grupie znalazła się również nasza szkoła.

laur michała aniła

 

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 114 gości 

Imieniny

Wczoraj : Malgorzaty Wiktora
Dzisiaj : Juliusza Lukasza
Jutro : Pelagii Piotra

Kalendarz

październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4