Get Adobe Flash player
Reklama

Zakończenie projektu Cool-Tour. Młodzi Badacze Regionu

cooltur113 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie projektu Cool- Tour, realizowanego w ramach programu Ścieżki Kopernika 2.0 przez Instytut Filologii Polskiej UAM w partnerstwie ze Starostwem Kolskim (luty 2017- sierpień 2018). Grupa piętnastu uczniów  z klasy II a wraz z opiekunami- Anną Jerwan, Małgorzatą Mruk oraz panem dyrektorem Waldemarem Koligotem przybyła do Poznania, aby przedstawić swoje prezentacje i pochwalić się zdobytą wiedzą. Projekt zamknęła zorganizowana w Collegium Maius uroczysta wystawa wypracowanych materiałów oraz otrzymanie przez uczniów  słownika gwary powiatu kolskiego, do którego powstania przyczynili się uczniowie 4 szkół ponadgimnazjalnych powiatu kolskiego na czele z dr Błażejem Osowskim.

coolturcooltur2

 

IV Wielkopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy 2018

1IMG 867112 czerwca 2018 roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kole odbył się etap wojewódzki IV Wielkopolskich  Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK dla klas gimnazjalnych. Zespoły biorące udział w zmaganiach konkursowych musiały wykazać się praktyczną oraz teoretyczną znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Organizatorami Mistrzostw byli: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole oraz Oddział Rejonowy PCK w Kole. Współorganizatorami byli: Wielkopolski Oddział Okręgowy PCK w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Kole, Urząd Miasta w Kole, Szkolne Koło  PCK z ZSE-A w Kole,  Szkolne Koło PCK z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kole. Sędzią głównym mistrzostw była Sylwia Pokrywczyńska.

Kolejność miejsc na podium przedstawia się następująco:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole

II miejsce  - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dopiewie

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Drążnej.

Bardzo miłym akcentem IV Wielkopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy było uhonorowanie przez wicedyrektor WOO PCK w Poznaniu panią Beatę Kozak – Cieszkiewicz kierownik biura PCK w Kole – Zofii Roweckiej – pięknym bukietem róż. Był to dowód uznania za przygotowanie drużyny z kolskiego Kazika do etapu centralnego XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Rzeszowie, podczas którego zespół z LO wywalczył tytuł mistrza Polski.

 

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEOEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

niepełnosprawni8 czerwca 2018 r. uczniowie klasy II g pod opieką p. Iwony Kędzierskiej, p. Małgorzaty Mruk i p. Anny Janikowskiej uczestniczyli w kolejnych już obchodach Dnia Godności Osób z  Niepełnosprawnością Intelektualną. Młodzież z LO przygotowała wiele zabaw i konkurencji. Były wielkie bańki mydlane, rozpoznawanie kolorów, składanie zamków, malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczy –wiele radości, śpiewów i tacy.

niepełno 1niepełno 2

 

 

LO mistrzem Polski !!!

aaa11135066224 2124082374492822 181641395377799168 nW dniach 7-9 czerwca 2018 roku w Rzeszowie odbył się etap centralny XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Mistrzowie Wielkopolski, czyli drużyna z LO w Kole w składzie: Julia Kwiatkowska (kapitan), Agata Rossa, Klaudia Sztrauch, Łukasz Rzepecki, Maciej Suliński, Klaudia Sawicka (zawodnik rezerwowy) i Agnieszka Frontczak (opiekun); wywalczyła I miejsce i zdobyła tytuł mistrza Polski, za co otrzymała Puchar Prezydenta Polski – pana Andrzeja Dudy. Młodzi ratownicy musieli udzielić pierwszej pomocy na dwunastu stacjach z pozorowanymi wypadkami oraz rozwiązać bardzo trudny test teoretyczny. Do etapu centralnego drużynę z „Kazika” przygotowywali instruktorzy pierwszej pomocy z Oddziału Rejonowego PCK w Kole: Sylwia Pokrywczyńska, Zofia Rowecka, Sebastian Wyskocki, Krystian Hemmermeister oraz ratownik medyczny – Radosław Rossa. Nieoceniona była również pomoc i doświadczenie absolwentów LO i jednocześnie członków drużyny pierwszej pomocy w przeszłości.

Mistrzostwa Polski PCK

 

Smak La Dolce Vita naszej szkolnej wycieczki do Włoch

 włochy Italia to niezwykły kraj pod wieloma względami. Przede wszystkim kolebka naszej cywilizacji, prawdziwy raj dla miłośników sztuki, historii, mody, śródziemnomorskiej przyrody i wyśmienitej kuchni. Mieliśmy okazję się o tym przekonać podczas 7 wspaniałych dni od 02. do 08. 06. 2018. Nasz pilot pan Łukasz okazał się doskonałym przewodnikiem, dla którego Włochy to drugi dom. Doświadczenie, życzliwość, poczucie humoru, świetny kontakt z młodzieżą i ogromna pasja, z jaką wykonuje swój zawód pozwoliły nam poznać 3 najpiękniejsze włoskie miasta: na 7 piętrzących się wzgórzach wieczny Rzym w odsłonie starożytnej i barokowej, imponującą swym olśniewającym pięknem Florencję rozpościerającą się na malowniczej toskańskiej równinie oraz urokliwą Wenecję położoną na 118 wyspach. Ogromnym przeżyciem religijnym był pobyt w bazylice św. Piotra przy grobie św. Jana Pawła II oraz wejście na Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino. Historia Polski i Włoch zresztą wielokrotnie udowodniła silne związki między naszymi państwami, co napawa nas ogromną dumą i radością. To przekłada się na sympatię i szacunek, z jakimi spotykaliśmy się podczas naszej podróży. Wycieczka spełniła nasze najskrytsze marzenia, wśród dodatkowych atrakcji znalazły się np. wejście do wnętrza Koloseum czy wjazd na wenecką dzwonnicę św. Marka, skąd roztaczał się przepiękny widok na lagunę oraz dwie wyspy Murano i Burano, które wcześniej zwiedzaliśmy. Czar włoskiej podróży i smak La Dolce Vita wciąż jest w naszych myślach, a głęboko w sercu skrywamy nadzieję, że wrócimy nie raz do tych cudownych miejsc, bo wszak… wszystkie drogi prowadzą do Rzymu!

włochy1

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 149 gości 

Imieniny

Wczoraj : Alberta Ignacego
Dzisiaj : Marka Elżbiety
Jutro : Gerwazego Protazego

Kalendarz

czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1