Get Adobe Flash player
Reklama

 

DSC 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kolejny sukces LO Koło na drodze do Finałów XVI Licealiady w roku szkolnym 2014/2015 w piłce siatkowej.

Po zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu Kolskiego drużyna liceum zdobyła pierwsze miejsce na rozegranym w dniu 26 marca 2015 r. w hali MOSiR Koło finale Mistrzostw w Piłce Siatkowej chłopców.

W turnieju wzięły udział zespoły z Turku, Słupcy, Konina, Kleczewa i drugi zespołu z Koła - drużyna ZST. Spotkania rozegrano w dwóch grupach po 3 zespoły. Do finału awansowały drużyny LO Koło, I LO Turek, LO Słupca i III LO Konin. W meczach półfinałowych nieoczekiwanie przegrał zespół z Turku – jeden z faworytów turnieju ( w ostatecznej klasyfikacji zajął on III miejsce).

W ścisłym finale zagrały zespoły LO Koło i LO Słupca. Drużyna kolskiego liceum w składzie: Kamil Koligot, Sebastian Kołodziejczak, Konrad Kukulski, Jakub Marciniak, Maciej Stelmaskik, Szymon Stelmasik, Maciej Ławniczak, Marcin Kawka, Mateusz Żurawski, Filip Brzoski nie pozwoliła „pograć” swoim przeciwnikom i pewnie wygrała 2:0, zdobywając tytuł Mistrza Rejonu Konińskiego w Piłce Siatkowej i dostąpi zaszczytu reprezentowania nas w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się w połowie kwietnia w Poznaniu.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za chłopaków z LO.

Wyniki końcowe:

I – LO Koło

II – LO Słupca

III – I LO Turek

IV – III LO Konin

 

 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Tego dnia dzień zrównał się z nocą, która będzie teraz coraz krótsza. Ten, kto jest znakomitym obserwatorem, może ujrzeć wiosnę, poczuć i usłyszeć. Wiosna to przecież słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to powiew ciepłego wiatru a przede wszystkim świergot ptaków.

20 marca nauczyciele i uczniowie naszej szkoły koncertowo przywitali wiosnę. Na początku miała miejsce muzyczna rywalizacja pomiędzy ośmioosobowymi drużynami: pedagogów i ich podopiecznych. O smaczny tort walczyli p. Anna Karolak, p. Daria Małecka, p. Agnieszka Politańska, p. Sylwia Pokrywczyńska, p. Anna Jerwan, p. Joanna Kwiatkowska, p. Krzysztof Kwiatkowski, p. Janusz Miłowski oraz p. Marek Owczarzak z starannie wyselekcjonowanymi przedstawicielami młodzieży- Klaudią Nykiel, Magdaleną Komudzińską, Karoliną Nitecką, Mateuszem Gregorczykiem, Szymonem Chęcińskim, Mateuszem Nowakiem, Adamem Smolarkiem i Michałem Ziółkowskim. Walka była zacięta i wyrównana do samego końca. Jednak ostatecznie pojedynek na znajomość światowych dzieł muzycznych zakończył się sukcesem ciała pedagogicznego.Następnie odbył się koncert piosenek Marka Grechuty w wykonaniu p Dariusza Bagińskiego oraz p Jarosława Kołodziejka. Muzyką przywołaliśmy wiosnę, która, mamy nadzieję, zadomowi się w naszym mieście! Nad organizacją oraz sprawnym przebiegiem imprezy czuwał Samorząd Uczniowski.


 

zacmienie slonca 1 20150322 1391051817

20 marca na całym świecie można było oglądać zaćmienie słońca. Warunki pogodowe tego dnia były idealne dla tego typu obserwacji. Cała szkoła miała okazję obserwować niecodzienne zjawisko zaćmienia słońca, które według danych będziemy mogli oglądać najwcześniej w 2021 roku. Zapraszamy do obejrzenia niezwykłych zdjęć jakie udało się wykonać naszej uczennicy Emilii Matuszewskiej z klasy 3E.

zacmienie slonca 15 20150322 1306094088

Zobacz galerię zdjęć

 

12 lutego 2015 roku odbyła się kolejna edycja turnieju „Zrozumieć historię. Młodzież debatuje” organizowanego przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kilka słów o turnieju                             

Jest to projekt działający od kilku lat, który krzewi i oswaja wśród młodzieży ideę debat oksfordzkich. Jej inicjatorzy to studenci i absolwenci UAM-u w Poznaniu. Zespół „Projekty edukacyjne” od pięciu lat zajmuje się prowadzeniem zajęć w wielkopolskich szkołach gimnazjalnych i średnich. Przy wsparciu kadry naukowej Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa prowadzi warsztaty retoryczne, erystyczne, sceniczne, dziennikarskie i samorządowe.

Co to jest „debata oksfordzka”?

Więcej…

 

Nadszedł czas, aby uczniowie naszego liceum pod opieką p. E. Kalinowskiej zaprezentowali efekyty  zajęć, które odbyły się na warszawskich uczelniach w ubiegłym roku.

Tematy prezentacji:

1) Kacper Stołowski: „Polimerowe nanokompozyty elektroprzewodzące” na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej

2) Jakub Nykiel: „Szkło metaliczne” na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej

3) Aleksandra Adamkiewicz: Mikroskop elektronowy na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej

4) Bartosz Jaroszewski: „Próba zastosowania metody UV-VIS do badania układu tymidyna-woda-SDS” na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego

5) Monika Stołowska: „Absorpcyjna spektrometria atomowa” na Wydziale Chemii Analitycznej Wojskowej Akademii Technicznej

Głos zabrał także, Andrzej Sitkiewicz, przedstawiciel Fundacji "PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE", która organizuje te wyjazdy. Przedstawił korzyści wynikające z należenia do organizacji i próbował nakłonić słuchaczy do wstąpienia do niej. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestnictwa w takich przedsięwzięciach, które pozwalają im poznać niektóre realia pracy na uniwersytecie. Wierzymy również, że współpraca z fundacją będzie się nadal rozwijać, a w jej szeregi będą wstępować kolejni nasi podopieczni.


pokazy chemi 1 20150305 1298400449


Zobacz galerię zdjeć

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 925 gości 

Imieniny

Wczoraj : Marka Gabriela
Dzisiaj : Marioli Wienczysława
Jutro : Emanuela Larysy Teodora

Kalendarz

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31