Get Adobe Flash player
Reklama

2014/2015

P3230538  

  23 marca przed naszą szkołą zjawił się ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa z Kalisza. Jak zwykle udział w akcji wzięli uczniowie naszego liceum, ale i mieszkańcy Koła. Krew oddały 42 osoby, każda  z nich po 450 ml, co daje nam prawie 19 litrów cennego  i niemożliwego do wyprodukowania leku! Organizatorami przedsięwzięcia są: Szkolne Koło PCK, Oddział Rejonowy PCK oraz  Klub Młodzieżowy HDK PCK. Za tak liczną pomoc dziękujemy i mamy nadzieję, że liczba osób, które decydują się na oddanie krwi nieustannie będzie się powiększać. Pamiętajcie, oddając krew, ratujecie czyjeś życie!

 

Dnia 27 marca o godzinie 10:00 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów  z absolwentem naszego liceum, Wojciechem Karolakiem, który jest obecnie studentem drugiego roku Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W zabawny sposób opowiedział nam o tym, z czym muszą się zmierzyć studenci tego trudnego kierunku. Ponad to odpowiedział szczere na każde zadane przez nas pytanie, dzięki czemu  nabraliśmy  większej wiedzy na temat nauki i życia studenckiego.  Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a opowiedziane przez niego anegdoty rozśmieszyły wszystkich do łez.
DSC05718DSC05719

 

WYNIKI TURNIEJU WIEDZY

 

 

DSC 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kolejny sukces LO Koło na drodze do Finałów XVI Licealiady w roku szkolnym 2014/2015 w piłce siatkowej.

Po zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu Kolskiego drużyna liceum zdobyła pierwsze miejsce na rozegranym w dniu 26 marca 2015 r. w hali MOSiR Koło finale Mistrzostw w Piłce Siatkowej chłopców.

W turnieju wzięły udział zespoły z Turku, Słupcy, Konina, Kleczewa i drugi zespołu z Koła - drużyna ZST. Spotkania rozegrano w dwóch grupach po 3 zespoły. Do finału awansowały drużyny LO Koło, I LO Turek, LO Słupca i III LO Konin. W meczach półfinałowych nieoczekiwanie przegrał zespół z Turku – jeden z faworytów turnieju ( w ostatecznej klasyfikacji zajął on III miejsce).

W ścisłym finale zagrały zespoły LO Koło i LO Słupca. Drużyna kolskiego liceum w składzie: Kamil Koligot, Sebastian Kołodziejczak, Konrad Kukulski, Jakub Marciniak, Maciej Stelmaskik, Szymon Stelmasik, Maciej Ławniczak, Marcin Kawka, Mateusz Żurawski, Filip Brzoski nie pozwoliła „pograć” swoim przeciwnikom i pewnie wygrała 2:0, zdobywając tytuł Mistrza Rejonu Konińskiego w Piłce Siatkowej i dostąpi zaszczytu reprezentowania nas w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się w połowie kwietnia w Poznaniu.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za chłopaków z LO.

Wyniki końcowe:

I – LO Koło

II – LO Słupca

III – I LO Turek

IV – III LO Konin

 

 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Tego dnia dzień zrównał się z nocą, która będzie teraz coraz krótsza. Ten, kto jest znakomitym obserwatorem, może ujrzeć wiosnę, poczuć i usłyszeć. Wiosna to przecież słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to powiew ciepłego wiatru a przede wszystkim świergot ptaków.

20 marca nauczyciele i uczniowie naszej szkoły koncertowo przywitali wiosnę. Na początku miała miejsce muzyczna rywalizacja pomiędzy ośmioosobowymi drużynami: pedagogów i ich podopiecznych. O smaczny tort walczyli p. Anna Karolak, p. Daria Małecka, p. Agnieszka Politańska, p. Sylwia Pokrywczyńska, p. Anna Jerwan, p. Joanna Kwiatkowska, p. Krzysztof Kwiatkowski, p. Janusz Miłowski oraz p. Marek Owczarzak z starannie wyselekcjonowanymi przedstawicielami młodzieży- Klaudią Nykiel, Magdaleną Komudzińską, Karoliną Nitecką, Mateuszem Gregorczykiem, Szymonem Chęcińskim, Mateuszem Nowakiem, Adamem Smolarkiem i Michałem Ziółkowskim. Walka była zacięta i wyrównana do samego końca. Jednak ostatecznie pojedynek na znajomość światowych dzieł muzycznych zakończył się sukcesem ciała pedagogicznego.Następnie odbył się koncert piosenek Marka Grechuty w wykonaniu p Dariusza Bagińskiego oraz p Jarosława Kołodziejka. Muzyką przywołaliśmy wiosnę, która, mamy nadzieję, zadomowi się w naszym mieście! Nad organizacją oraz sprawnym przebiegiem imprezy czuwał Samorząd Uczniowski.


 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 118 gości 

Imieniny

Wczoraj : Alana Kaliksta
Dzisiaj : Teresy Jadwigi
Jutro : Gawla Florentyny

Kalendarz

październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4