Get Adobe Flash player
Reklama

21 marca 2015 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się uroczyste podsumowanie eliminacji II ° XLVI Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Rosyjskiego, w których uczeń naszego Liceum KAMIL CZUKOWICZ zajął II miejsce pokonując wielu konkurentów i uzyskując tym samym kwalifikacje do ostatniego centralnego etapu tej Olimpiady. KAMIL znalazł się wśród najlepszych 50 uczniów z całej Polski, którzy walczyć będą o najwyższe lokaty w kraju.

Warto nadmienić, że w eliminacjach okręgowych II˚ brało udział kilkuset uczniów z całej Polski, podzielonych na 10 okręgów, także uczniowie dwujęzyczni, dla których język rosyjski jest językiem ojczystym. Tym bardziej gratulujemy naszemu koledze!

Etap centralny Olimpiady Języka Rosyjskiego, do którego przygotowuje się obecnie KAMIL, odbędzie się w Warszawie, w dniach 10-12 kwietnia 2015.

KAMILOWI i jego nauczycielowi prowadzącemu Pani mgr Iwonie Czukowicz życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za kolejny sukces na etapie ogólnopolskim.

W dniach 7 – 8 marca 2015 roku odbyły się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu eliminacje II ° (okręgowe: woj. wielkopolskiego i lubuskiego) XLVI Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Rosyjskiego, do których zakwalifikowało się i wzięło w nich udział 10 uczniów naszego Liceum. Młodzież przygotowywała się do Olimpiady pod kierunkiem dwóch opiekunów Pani mgr Iwony Czukowicz oraz Pana mgr Piotra Szymankiewicza. W trakcie eliminacji okręgowych uczniowie musieli rozwiązać 2-godzinny test leksykalno-gramatyczny, obejmujący swoim zakresem także wiadomości realio- i kulturoznawcze dotyczące historii Rosji i Polski, a następnie przystąpić do części ustnej, która sprawdzała kompetencje językowe i lingwistycze uczniów. Wszyscy uczniowie biorący udział w eliminacjach okręgowych zajęli bardzo wysokie lokaty i jesteśmy z nich dumni.

KAMIL – POWODZENIENIA W WARSZAWIE!


Zobacz galerię zdjęć

 

W tym roku IX edycja Konkursu Literackiego dla uczniów wielkopolskich szkół średnich o Nagrodę FanFila okazała się szczęśliwa dla uczniów p. Sylwii Pokrywczyńskiej z klasy III F. W kategorii poezja II miejsce w Wielkopolsce zdobył Cezary Klepacki, wyróżnione zostały też wiersze Patrycji Lewandowskiej. Organizatorem konkursu był Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu miało miejsce w sobotę 28 marca o godz. 12.00 w Salonie Mickiewicza Collegium Maius. W skład Jury Konkursu wchodzili pracownicy Instytutu Filologii Polskiej UAM w Poznaniu: dr hab. Monika Brzóstowicz-Klajn, prof. Przemysław Czapliński, dr Wojciech Hamerski, dr Ewa Rajewska, prof. Piotr Śliwiński i dr hab. Elżbieta Winiecka.

 

P3230538  

  23 marca przed naszą szkołą zjawił się ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa z Kalisza. Jak zwykle udział w akcji wzięli uczniowie naszego liceum, ale i mieszkańcy Koła. Krew oddały 42 osoby, każda  z nich po 450 ml, co daje nam prawie 19 litrów cennego  i niemożliwego do wyprodukowania leku! Organizatorami przedsięwzięcia są: Szkolne Koło PCK, Oddział Rejonowy PCK oraz  Klub Młodzieżowy HDK PCK. Za tak liczną pomoc dziękujemy i mamy nadzieję, że liczba osób, które decydują się na oddanie krwi nieustannie będzie się powiększać. Pamiętajcie, oddając krew, ratujecie czyjeś życie!

 

Dnia 27 marca o godzinie 10:00 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów  z absolwentem naszego liceum, Wojciechem Karolakiem, który jest obecnie studentem drugiego roku Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W zabawny sposób opowiedział nam o tym, z czym muszą się zmierzyć studenci tego trudnego kierunku. Ponad to odpowiedział szczere na każde zadane przez nas pytanie, dzięki czemu  nabraliśmy  większej wiedzy na temat nauki i życia studenckiego.  Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a opowiedziane przez niego anegdoty rozśmieszyły wszystkich do łez.
DSC05718DSC05719

 

WYNIKI TURNIEJU WIEDZY

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 167 gości 

Imieniny

Wczoraj : Cyryla Edwarda
Dzisiaj : Józefa Bogdana
Jutro : Klaudii Eufemii

Kalendarz

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31