Get Adobe Flash player
Reklama

2014/2015

 

W ubiegłym tygodniu, 18 marca, upamiętniliśmy w szkole jednego z najbardziej popularnych i lubianych świętych na świecie – irlandzkiego świętego patrona, Św. Patryka.

Dzień Świętego Patryka - świętują nie tylko Irlandczycy


W Dzień Świętego Patryka króluje zieleń - narodowy kolor Irlandii. Irlandczycy (i nie tylko) ubierają się na zielono, noszą zielone kapelusze i symbole trójlistnej koniczyny. 17 marca organizowane są pochody uliczne i festyny, a puby (serwujące trunki zabarwione na kolor zielony) otwarte są do późnych godzin nocnych. W Dzień Świętego Patryka rozbrzmiewają też irlandzkie melodie i przyśpiewki ludowe, a celebrujący tańczą na ulicach.
I chociaż w Irlandii mieszka jedynie 4,5 mln ludności, prawie 70 mln ludzi na świecie przyznaje się do irlandzkich korzeni, a 17 marca zwykło się mówić „we’reallIrishtoday”.

Więcej…

 

Miłośnicy mowy wiązanej, recytacji i poeci naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim z okazji Światowego Dnia Poezji, zorganizowanego przez UNESCO w 1999 roku, w celu promowania poezji. Konkurs odbył się 26 marca 2015 roku. Jury w składzie: p. Krystyna Gołębiowska, p. Krystyna Łepkowicz, p. Joanna Kwiatkowska, p. Bożena Zduńczyk oraz p. Halina Szmydt-Kabacińska – wysłuchało wielu pięknych recytacji wierszy Adama Mickiewicza, Konstantego Ildefonsa i ks. Jana Twardowskiego. Różnorodność wykonywanych utworów pod względem tematycznym i formalnym – pozwala z satysfakcją stwierdzić, iż młodzież bardzo dobrze zna poezję, rozumie ją i potrzebuje jej. Nieprawdą jest, więc, że tylko dziwacy i akademicy sięgają po tomiki z wierszami. Niektóre recytacje zachwyciły jury i uczestników konkursu. Podziwiano techniki wygłaszania utworu poetyckiego, warsztat aktorski i umiejętność interpretacji. Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na słowa podziwu i uznania. Jury zdecydowało, że w tegorocznym konkursie pierwsze miejsce zajęła Oliwia Sobczak (kl. Ib.), drugie – Magdalena Komudzińska (kl. Ib.), trzecie – Karolina Sudolska (kl. Ib.).

Wyróżnienia natomiast otrzymali następujący uczniowie: Mateusz Olejniczak (kl. IIa.), Karolina Szurgot (kl. IIIb.), Julia Zieleniewska (kl. IIa.), Bartosz Piekarski (kl. Ia.), Adam Smolarek (kl. Ia.), Anna Palusińska (kl. Ia), Paulina Olczyk (kl. IId.)

Serdeczna i przyjacielska atmosfera podczas spotkania były pięknym dopełnieniem uroczystości. Bardzo miłym akcentem tego święta poezji była obecność pań – Krystyny Gołębiowskiej i Krystyny Łepkowicz, które jeszcze niedawno uczyły w naszej szkole. Powołane kilka tygodni wcześniej Stowarzyszenie Absolwentów, Przyjaciół i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole – stwarza możliwości odrodzenia dawnych znajomości i przyjaźni oraz nawiązania ścisłej współpracy między wszystkimi sympatykami szkoły. Daje to szanse na żywe uczestnictwo w życiu szkoły wielu pokoleń, które łączy tradycja i przywiązanie do tego miejsca, kształcącego od ponad 130 lat młodą inteligencję.

Dziękujemy

Organizatorki: Joanna Kwiatkowska, Bożena Zduńczyk, Halina Szmydt-Kabacińska

 

W dniu 12 marca 21 uczniów naszej szkoły zaprezentowało swoje talenty

w V Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Angielskiej ”All you need is English poetry”.

Jury w składzie: p. Roksana Kisilewicz, p. Justyna Budner, p. Kinga Tomczyk, p. Anna Koza, p. Małgorzata Zborowska-Pisznot, p .Waldemar Koligot wyłoniło laureatów:

I miejsce – Magdalena Komudzińska IB

II miejsce – Karolina Sudolska IB

III miejsce – Julia Zieleniewska IIA

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a laureaci nagrody.

GRATULUJEMY!

 

Zobacz galerię zdjęć

 

21 marca 2015 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się uroczyste podsumowanie eliminacji II ° XLVI Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Rosyjskiego, w których uczeń naszego Liceum KAMIL CZUKOWICZ zajął II miejsce pokonując wielu konkurentów i uzyskując tym samym kwalifikacje do ostatniego centralnego etapu tej Olimpiady. KAMIL znalazł się wśród najlepszych 50 uczniów z całej Polski, którzy walczyć będą o najwyższe lokaty w kraju.

Warto nadmienić, że w eliminacjach okręgowych II˚ brało udział kilkuset uczniów z całej Polski, podzielonych na 10 okręgów, także uczniowie dwujęzyczni, dla których język rosyjski jest językiem ojczystym. Tym bardziej gratulujemy naszemu koledze!

Etap centralny Olimpiady Języka Rosyjskiego, do którego przygotowuje się obecnie KAMIL, odbędzie się w Warszawie, w dniach 10-12 kwietnia 2015.

KAMILOWI i jego nauczycielowi prowadzącemu Pani mgr Iwonie Czukowicz życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za kolejny sukces na etapie ogólnopolskim.

W dniach 7 – 8 marca 2015 roku odbyły się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu eliminacje II ° (okręgowe: woj. wielkopolskiego i lubuskiego) XLVI Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Rosyjskiego, do których zakwalifikowało się i wzięło w nich udział 10 uczniów naszego Liceum. Młodzież przygotowywała się do Olimpiady pod kierunkiem dwóch opiekunów Pani mgr Iwony Czukowicz oraz Pana mgr Piotra Szymankiewicza. W trakcie eliminacji okręgowych uczniowie musieli rozwiązać 2-godzinny test leksykalno-gramatyczny, obejmujący swoim zakresem także wiadomości realio- i kulturoznawcze dotyczące historii Rosji i Polski, a następnie przystąpić do części ustnej, która sprawdzała kompetencje językowe i lingwistycze uczniów. Wszyscy uczniowie biorący udział w eliminacjach okręgowych zajęli bardzo wysokie lokaty i jesteśmy z nich dumni.

KAMIL – POWODZENIENIA W WARSZAWIE!


Zobacz galerię zdjęć

 

W tym roku IX edycja Konkursu Literackiego dla uczniów wielkopolskich szkół średnich o Nagrodę FanFila okazała się szczęśliwa dla uczniów p. Sylwii Pokrywczyńskiej z klasy III F. W kategorii poezja II miejsce w Wielkopolsce zdobył Cezary Klepacki, wyróżnione zostały też wiersze Patrycji Lewandowskiej. Organizatorem konkursu był Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu miało miejsce w sobotę 28 marca o godz. 12.00 w Salonie Mickiewicza Collegium Maius. W skład Jury Konkursu wchodzili pracownicy Instytutu Filologii Polskiej UAM w Poznaniu: dr hab. Monika Brzóstowicz-Klajn, prof. Przemysław Czapliński, dr Wojciech Hamerski, dr Ewa Rajewska, prof. Piotr Śliwiński i dr hab. Elżbieta Winiecka.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 118 gości 

Imieniny

Wczoraj : Alana Kaliksta
Dzisiaj : Teresy Jadwigi
Jutro : Gawla Florentyny

Kalendarz

październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4