Get Adobe Flash player
Reklama

29 marca w Niedzielę Palmową chór „Kantata” gościł w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie. Chórzyści zapewnili oprawę muzyczno – liturgiczną na trzech mszach świętych, przed każdym nabożeństwem miał miejsce półgodzinny koncert o charakterze charytatywnym. Dzięki hojności parafian brdowskich udało się zebrać 525 zł. Całkowity dochód został przekazany na obiady dla dzieci z kolskich szkół. Pozyskana kwota pozwoli sfinansować 150 ciepłych posiłków.


 

Troszkę wspomnień!

Jak wszyscy doskonale wiemy, Zespół "Leonardo" 7 marca wziął udział w konkursie Ogólnopolskim - Robomaticon. Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie dokumentowały tego bardzo ważnego dla nas wydarzenia. Każdy krok i przebieg całego przedsięwzięcia był przez nas filmowany oraz uwieczniony poprzez fotografie. Robiłyśmy to z myślą o Was :) Niestety nie mogło być Was razem z nami w tym szczególnym dniu, dlatego dzielimy się z Wami filmem, zawierającym najważniejsze momenty.

Zapraszamy!

 

 

 

W ubiegłym tygodniu, 18 marca, upamiętniliśmy w szkole jednego z najbardziej popularnych i lubianych świętych na świecie – irlandzkiego świętego patrona, Św. Patryka.

Dzień Świętego Patryka - świętują nie tylko Irlandczycy


W Dzień Świętego Patryka króluje zieleń - narodowy kolor Irlandii. Irlandczycy (i nie tylko) ubierają się na zielono, noszą zielone kapelusze i symbole trójlistnej koniczyny. 17 marca organizowane są pochody uliczne i festyny, a puby (serwujące trunki zabarwione na kolor zielony) otwarte są do późnych godzin nocnych. W Dzień Świętego Patryka rozbrzmiewają też irlandzkie melodie i przyśpiewki ludowe, a celebrujący tańczą na ulicach.
I chociaż w Irlandii mieszka jedynie 4,5 mln ludności, prawie 70 mln ludzi na świecie przyznaje się do irlandzkich korzeni, a 17 marca zwykło się mówić „we’reallIrishtoday”.

Więcej…

 

Miłośnicy mowy wiązanej, recytacji i poeci naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim z okazji Światowego Dnia Poezji, zorganizowanego przez UNESCO w 1999 roku, w celu promowania poezji. Konkurs odbył się 26 marca 2015 roku. Jury w składzie: p. Krystyna Gołębiowska, p. Krystyna Łepkowicz, p. Joanna Kwiatkowska, p. Bożena Zduńczyk oraz p. Halina Szmydt-Kabacińska – wysłuchało wielu pięknych recytacji wierszy Adama Mickiewicza, Konstantego Ildefonsa i ks. Jana Twardowskiego. Różnorodność wykonywanych utworów pod względem tematycznym i formalnym – pozwala z satysfakcją stwierdzić, iż młodzież bardzo dobrze zna poezję, rozumie ją i potrzebuje jej. Nieprawdą jest, więc, że tylko dziwacy i akademicy sięgają po tomiki z wierszami. Niektóre recytacje zachwyciły jury i uczestników konkursu. Podziwiano techniki wygłaszania utworu poetyckiego, warsztat aktorski i umiejętność interpretacji. Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na słowa podziwu i uznania. Jury zdecydowało, że w tegorocznym konkursie pierwsze miejsce zajęła Oliwia Sobczak (kl. Ib.), drugie – Magdalena Komudzińska (kl. Ib.), trzecie – Karolina Sudolska (kl. Ib.).

Wyróżnienia natomiast otrzymali następujący uczniowie: Mateusz Olejniczak (kl. IIa.), Karolina Szurgot (kl. IIIb.), Julia Zieleniewska (kl. IIa.), Bartosz Piekarski (kl. Ia.), Adam Smolarek (kl. Ia.), Anna Palusińska (kl. Ia), Paulina Olczyk (kl. IId.)

Serdeczna i przyjacielska atmosfera podczas spotkania były pięknym dopełnieniem uroczystości. Bardzo miłym akcentem tego święta poezji była obecność pań – Krystyny Gołębiowskiej i Krystyny Łepkowicz, które jeszcze niedawno uczyły w naszej szkole. Powołane kilka tygodni wcześniej Stowarzyszenie Absolwentów, Przyjaciół i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole – stwarza możliwości odrodzenia dawnych znajomości i przyjaźni oraz nawiązania ścisłej współpracy między wszystkimi sympatykami szkoły. Daje to szanse na żywe uczestnictwo w życiu szkoły wielu pokoleń, które łączy tradycja i przywiązanie do tego miejsca, kształcącego od ponad 130 lat młodą inteligencję.

Dziękujemy

Organizatorki: Joanna Kwiatkowska, Bożena Zduńczyk, Halina Szmydt-Kabacińska

 

W dniu 12 marca 21 uczniów naszej szkoły zaprezentowało swoje talenty

w V Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Angielskiej ”All you need is English poetry”.

Jury w składzie: p. Roksana Kisilewicz, p. Justyna Budner, p. Kinga Tomczyk, p. Anna Koza, p. Małgorzata Zborowska-Pisznot, p .Waldemar Koligot wyłoniło laureatów:

I miejsce – Magdalena Komudzińska IB

II miejsce – Karolina Sudolska IB

III miejsce – Julia Zieleniewska IIA

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a laureaci nagrody.

GRATULUJEMY!

 

Zobacz galerię zdjęć

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 211 gości 

Imieniny

Wczoraj : Cyryla Edwarda
Dzisiaj : Józefa Bogdana
Jutro : Klaudii Eufemii

Kalendarz

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31