Get Adobe Flash player
Reklama

Wszyscy jesteśmy konsumentami. Każdy z nas częściej czy rzadziej staje w sytuacji kupowania towaru bądź usługi, ale nie każdy wie, że konsument został wyposażony w szereg praw, które go chronią przed nieuczciwymi sprzedawcami.

Jakie są obowiązki informacyjne względem konsumentów?Jak podpisywać umowę przed zakupem towaru i jak go reklamować? Gdzie szukać pomocy, jeśli zostaniemy oszukani?. Na te i wiele innych pytań odpowiedziała w czasie wykładu, który odbył się w naszej szkole 15 kwietnia, pani Urszula Pękacz- Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta.

Polska, podobnie jak inne państwa Unii Europejskiej, przyjęła zwarty system aktów prawnych, które zabezpieczają interesy zdrowotne i ekonomiczne konsumentów. Wszyscy odpowiadamy za kształt rynku, dlatego warto być uczciwym przedsiębiorcą i świadomym konsumentem.


 

DSC05744  

 

 

 

 

 

 

 

 

    Dziś 21.04.2015r. uczniowie klas III mieli możliwość przystąpić do próbnej ustnej matury z języka polskiego. Nowa formuła egzaminu stawia przed dyrekcją, nauczycielami jak i przed samymi absolwentami nowe wyzwania organizacyjne. W tym roku w liceum maturzyści będą zdawać egzamin ustny przy wykorzystaniu komputerów.
     Zdający losuje jedno zadanie spośród zadań wyłożonych na stole. Informację o wylosowanym numerze zadania przekazuje członkom zespołu egzaminacyjnego. Zdający przygotowuje się do egzaminu, po 15 minutach wchodzi druga osoba, która losuje zadanie i przygotowuje się do odpowiedzi. W trakcie przygotowywania się drugiej osoby, pierwsza osoba zdaje egzamin przed zespołem przedmiotowym. Zdający może wydrukować zadanie egzaminacyjne. Na wydruku nie może robić żadnych notatek. Notatki zapisuje wyłącznie na kartkach z pieczątką szkoły. Po zakończeniu przygotowania do wypowiedzi zdający zamyka plik z zadaniem na komputerze przeznaczonym dla osoby przygotowującej się do wypowiedzi, przechodzi do wyznaczonego stolika i otwiera plik z wylosowanym zadaniem na komputerze przeznaczonym dla osoby zdającej egzamin. Egzamin trwa ok. 15 minut i składa się z wypowiedzi monologowej oraz rozmowy z zespołem przedmiotowym.
Wypowiedź monologowa zdającego:
- trwa ok. 10 minut (zdający może wygłosić swoją wypowiedź w czasie krótszym niż 10 minut; czas zdawania egzaminu nie może być jedynym i wiążącym kryterium negatywnej oceny)
- nie może być przerywana przez zespół przedmiotowy (z wyjątkiem sytuacji, kiedy upłynął czas na nią przeznaczony).
Rozmowa z zespołem przedmiotowym:
- trwa ok. 5 minut
- może jedynie dotyczyć treści związanych z problemem określonym w zadaniu, tekstem literackim dołączonym do zadania oraz zagadnieniami, które zdający poruszył w wypowiedzi.
W czasie trwania egzaminu zdający nie może korzystać ze słowników i innych pomocy.

DSC05745

 

Szanowni Państwo! Zachęcamy do głosowania na „Podwórko NIVEA” - plac zabaw,

który powstać może przy „Orliku” na ul. Dąbrowskiego w Kole.

O tym, czy plac powstanie zdecyduje liczba głosów oddanych w głosowaniu internetowym.

Głosujemy na stronie www.nivea.pl/podworko(klikamy na „GŁOSUJ”, następnie po prawej stronie wybieramy województwo wielkopolskie, powiat kolski i ponownie klikamy GŁOSUJ przy lokalizacji „Koło, Dąbrowskiego/Harcerska”. Po oddaniu głosu należy wpisać adres mailowy, a następnie zalogować się na pocztę e-mail i kliknąć w link potwierdzający oddanie głosu).

 


 

      W dniu 31 marca odbyła się IV Szkolna Olimpiada Języka Francuskiego, w której wzięli udział uczniowie klas I, II i III. Zakres tematyczny obejmował test leksykalno -gramatyczny, rozumienie tekstu czytanego oraz wypowiedź pisemną. Większość uczniów bardzo dobrze poradziła sobie z zadaniami , a największą ilość punktów zdobyła Wiktoria Junkiert z klasy III B, uzyskując tym samym tytuł "Romanisty roku szkolnego 2015". Na drugim miejscu uplasował się Bartosz Jaroszewski z klasy III D, a na trzecim Katarzyna Cieślak z klasy I B. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy , a maturzystom życzymy powodzenia na egzaminie dojrzałości.

 

 

Tradycyjnie, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową tj., 28 marca 2015 r odbyło się Misterium Męki Pańskiej na Cytadeli Poznańskiej, największe plenerowe przedstawienie pasyjne w Europie. Młodzież naszego liceum mogła odbyć wielkie duchowe i artystyczne przygotowanie do świąt Wielkiej Nocy. „Było to dla mnie i moich bliskich niesamowite przeżycie” - relacjonuje to jedna z uczennic. Wspaniała gra aktorów, stroje, dekoracje, efekty specjalne, wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, pełen podziw, a najwspanialsza końcówka, ten przepiękny obraz Jezusa Miłosiernego, to światło bijące i ogarniające nas wszystkich oraz brzmiący donośnie głos naszego kochanego Papieża.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 231 gości 

Imieniny

Wczoraj : Cyryla Edwarda
Dzisiaj : Józefa Bogdana
Jutro : Klaudii Eufemii

Kalendarz

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31