Get Adobe Flash player
Reklama

2014/2015

Młodzież klasy psychologiczno-pedagogicznej wzięła udział w obchodach „Światowego dnia autyzmu”. Wraz z dziećmi z SOSW w Kole przeszła w marszu ulicami miasta oraz przeprowadziła dla nich zabawy i konkursy. Spotkanie to miało na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu.

„Tylko nieznane budzi lęk” (Antoine de Saint-Exupéry).

Zobacz galerię zdjęć

 

 

W dniach 10 – 12 kwietnia 2015 odbyły się w Warszawie centralne eliminacje XLVI Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Rosyjskiego, w których uczeń klasy III A naszego liceum – Kamil Czukowicz uzyskał tytuł finalisty. W poprzednich latach Kamil otrzymywał wyróżnienia na eliminacjach okręgowych, a w tym roku szkolnym Kamil zdobył II miejsce w okręgu wielkopolskim, w skład którego wchodzą województwa wielkopolskie i lubuski i zakwalifikował się do eliminacji centralnych. Olimpiada Języka Rosyjskiego jest najstarszą olimpiadą przedmiotową organizowaną i przeprowadzaną przez Komitety Główne poszczególnych olimpiad w szkołach ponadgimnazjalnych. Uzyskanie tytułu finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Rosyjskiego to ogromny sukces Kamila i jego opiekuna oraz nauczyciela prowadzącego p. mgr Iwony Czukowicz. Serdecznie gratulujemy!!!

 


W dniach 10.04- 14.04. 2015 r odbył się w Warszawie Ogólnopolski Finał 64 Olimpiady Fizycznej , do którego zakwalifikował się uczeń naszej szkoły Hubert Banaszewski .

W finale Olimpiady brało udział 74 uczniów z całego kraju( w tym tylko trzech z Wielkopolski).

Hubert Banaszewski uzyskał tytuł finalisty 64 Olimpiady Fizycznej . Ponadto został on wyróżniony za oryginalne rozwiązanie zadania. Zdobycie tytułu finalisty Olimpiady jest równoznaczne z uzyskaniem wyniku 100% na maturze rozszerzonej z fizyki.

W tegorocznej Olimpiadzie Fizycznej uczestniczyło dwóch uczniów naszej szkoły oprócz Huberta również Mateusz Bugajny , który dotarł do Etapu Okręgowego.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej informacji na stronie : http://www.kgof.edu.pl/

 

Wszyscy jesteśmy konsumentami. Każdy z nas częściej czy rzadziej staje w sytuacji kupowania towaru bądź usługi, ale nie każdy wie, że konsument został wyposażony w szereg praw, które go chronią przed nieuczciwymi sprzedawcami.

Jakie są obowiązki informacyjne względem konsumentów?Jak podpisywać umowę przed zakupem towaru i jak go reklamować? Gdzie szukać pomocy, jeśli zostaniemy oszukani?. Na te i wiele innych pytań odpowiedziała w czasie wykładu, który odbył się w naszej szkole 15 kwietnia, pani Urszula Pękacz- Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta.

Polska, podobnie jak inne państwa Unii Europejskiej, przyjęła zwarty system aktów prawnych, które zabezpieczają interesy zdrowotne i ekonomiczne konsumentów. Wszyscy odpowiadamy za kształt rynku, dlatego warto być uczciwym przedsiębiorcą i świadomym konsumentem.


 

DSC05744  

 

 

 

 

 

 

 

 

    Dziś 21.04.2015r. uczniowie klas III mieli możliwość przystąpić do próbnej ustnej matury z języka polskiego. Nowa formuła egzaminu stawia przed dyrekcją, nauczycielami jak i przed samymi absolwentami nowe wyzwania organizacyjne. W tym roku w liceum maturzyści będą zdawać egzamin ustny przy wykorzystaniu komputerów.
     Zdający losuje jedno zadanie spośród zadań wyłożonych na stole. Informację o wylosowanym numerze zadania przekazuje członkom zespołu egzaminacyjnego. Zdający przygotowuje się do egzaminu, po 15 minutach wchodzi druga osoba, która losuje zadanie i przygotowuje się do odpowiedzi. W trakcie przygotowywania się drugiej osoby, pierwsza osoba zdaje egzamin przed zespołem przedmiotowym. Zdający może wydrukować zadanie egzaminacyjne. Na wydruku nie może robić żadnych notatek. Notatki zapisuje wyłącznie na kartkach z pieczątką szkoły. Po zakończeniu przygotowania do wypowiedzi zdający zamyka plik z zadaniem na komputerze przeznaczonym dla osoby przygotowującej się do wypowiedzi, przechodzi do wyznaczonego stolika i otwiera plik z wylosowanym zadaniem na komputerze przeznaczonym dla osoby zdającej egzamin. Egzamin trwa ok. 15 minut i składa się z wypowiedzi monologowej oraz rozmowy z zespołem przedmiotowym.
Wypowiedź monologowa zdającego:
- trwa ok. 10 minut (zdający może wygłosić swoją wypowiedź w czasie krótszym niż 10 minut; czas zdawania egzaminu nie może być jedynym i wiążącym kryterium negatywnej oceny)
- nie może być przerywana przez zespół przedmiotowy (z wyjątkiem sytuacji, kiedy upłynął czas na nią przeznaczony).
Rozmowa z zespołem przedmiotowym:
- trwa ok. 5 minut
- może jedynie dotyczyć treści związanych z problemem określonym w zadaniu, tekstem literackim dołączonym do zadania oraz zagadnieniami, które zdający poruszył w wypowiedzi.
W czasie trwania egzaminu zdający nie może korzystać ze słowników i innych pomocy.

DSC05745

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 104 gości 

Imieniny

Wczoraj : Filipa Korduli
Dzisiaj : Marleny Seweryna
Jutro : Rafala Marcina

Kalendarz

październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4