Get Adobe Flash player
Reklama

Samorząd Uczniowski podsumował dwie akcje charytatywne prowadzone w okresie przedświątecznym. Okazaliście naprawdę ogromne serce. Dla Banku Żywności zebraliśmy 50 kg artykułów spożywczych. Akcja skierowana była dla najbiedniejszych rodzin z rejonu konińskiego.

Równie wielkim sukcesem zakończyła się druga akcja, której patronował Przegląd Kolski i Fundacja Ukraiński Reed. 6 dużych kartonów, wypełnionych po brzegi kołdrami, kocami, zabawkami i książkami, zostało przekazanych na rzecz naszych rodaków z terenów Ukrainy, na których toczą się walki.

Dziękujemy wszystkim klasom, które włączyły się w zbiórkę, a w szczególności II G, II H  I E.


 

DSC 5891

   W dniu 24.04.2015r. o godzinie 12.00 w naszej szkole miało miejsce uroczyste wydarzenie. Żegnaliśmy naszych tegorocznych absolwentów, uczniów klas III. To już stała kwietniowa uroczystość ale zawsze niesie ze sobą duże emocje i pewien żal, że te 3 lata upłynęły tak szybko. Jedocześnie możemy być dumni, że kolejny już rocznik uczniów podejmie studnia na uczelniach całego kraju, przynosząc chlubę swoim nauczycielom. W swoim przemówieniu Pan Dyrektor złożył absolwentom życzenia i nagrodził wyróżnione osoby. W bezpośrednich słowach skierowanych do maturzystów Dyrektor powiedział:
 - wchodzicie w dorosłe życie i podlegacie regułom jakie w nim obowiązują. Każda praca ma swoje podsumowanie i finał oraz podlega ocenie. Jesteście właśnie w takim momencie. Życzę wam aby ta ocena była jak najwyższa, a rodzice tak jak dziś byli z was zawsze dumni. Kierujcie się wartościami jakie staraliśmy się wam przekazać i co najważniejsze bądźcie sobą nie zapominając o drugim człowieku. Dziś powiększyliście grono absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole, zawsze będziecie tu mile widziani, odwiedzajcie nas, dzielcie się z nami swoimi sukcesami i osiągnieciami.
   Samorząd Uczniowski podarował tegorocznym absolwentom długopisy i plakietki z „koniczynką” na szczęście, z życzeniami powodzenia na Maturze 2015.

DSC 5731

 
Zobacz galerię zdjęć

 

Młodzież klasy psychologiczno-pedagogicznej wzięła udział w obchodach „Światowego dnia autyzmu”. Wraz z dziećmi z SOSW w Kole przeszła w marszu ulicami miasta oraz przeprowadziła dla nich zabawy i konkursy. Spotkanie to miało na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu.

„Tylko nieznane budzi lęk” (Antoine de Saint-Exupéry).

Zobacz galerię zdjęć

 

 

W dniach 10 – 12 kwietnia 2015 odbyły się w Warszawie centralne eliminacje XLVI Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Rosyjskiego, w których uczeń klasy III A naszego liceum – Kamil Czukowicz uzyskał tytuł finalisty. W poprzednich latach Kamil otrzymywał wyróżnienia na eliminacjach okręgowych, a w tym roku szkolnym Kamil zdobył II miejsce w okręgu wielkopolskim, w skład którego wchodzą województwa wielkopolskie i lubuski i zakwalifikował się do eliminacji centralnych. Olimpiada Języka Rosyjskiego jest najstarszą olimpiadą przedmiotową organizowaną i przeprowadzaną przez Komitety Główne poszczególnych olimpiad w szkołach ponadgimnazjalnych. Uzyskanie tytułu finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Rosyjskiego to ogromny sukces Kamila i jego opiekuna oraz nauczyciela prowadzącego p. mgr Iwony Czukowicz. Serdecznie gratulujemy!!!

 


W dniach 10.04- 14.04. 2015 r odbył się w Warszawie Ogólnopolski Finał 64 Olimpiady Fizycznej , do którego zakwalifikował się uczeń naszej szkoły Hubert Banaszewski .

W finale Olimpiady brało udział 74 uczniów z całego kraju( w tym tylko trzech z Wielkopolski).

Hubert Banaszewski uzyskał tytuł finalisty 64 Olimpiady Fizycznej . Ponadto został on wyróżniony za oryginalne rozwiązanie zadania. Zdobycie tytułu finalisty Olimpiady jest równoznaczne z uzyskaniem wyniku 100% na maturze rozszerzonej z fizyki.

W tegorocznej Olimpiadzie Fizycznej uczestniczyło dwóch uczniów naszej szkoły oprócz Huberta również Mateusz Bugajny , który dotarł do Etapu Okręgowego.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej informacji na stronie : http://www.kgof.edu.pl/

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 201 gości 

Imieniny

Wczoraj : Heleny Wieslawy
Dzisiaj : Emilii Iwony
Jutro : Joanny Zuzanny

Kalendarz

maj 2019
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2