Get Adobe Flash player
Reklama

30 kwietnia 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole odbył się powiatowy konkurs recytowania poezji księdza Jana Twardowskiego, który o materii poetyckiego słowa powiedział tak: Wiersze ocalają to, co podeptane. W dobie komputerów i techniki objawiają się jako coś ludzkiego, serdecznego, co nie jest zatrute nienawiścią, złością, sporami. Wnoszą ład i harmonię. Odkażają dzisiejszą rzeczywistość. Wszystkie miejsca na podium przypadły w udziale uczniom klasy II C z liceum. Wyniki konkursu poetyckiego:

  • Dominik Białecki - I miejsce
  • Żaneta Pietrzak - II miejsce
  • Kamila Berthold - III miejsce.

Za przeprowadzenie eliminacji szkolnych i merytoryczne przygotowanie uczniów odpowiedzialne były: p.Sylwia Pokrywczyńska i p.Iwona Kędzierska.


 

 

Maszyny nieustannie pracują. W pracowni burza mózgów. Każdy ma własny wkład w kolejnne czynności Robota. Na zamieszczonym filmie przedstawiamy przełomowy moment naszej pracy.

Kilka dni temu powstał fragment kodu, który odpowiedzialny jest za wstawanie Leonardo z pozycji leżącej.

Efekt jest spektakularny!

Zapraszamy do obejrzenia.


 

WCK 2072

   W Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy WCKMed a Liceum Ogólnokształcącym w Kole. Przedstawicielami instytucji byli - komendant Centrum pułkownik lekarz Zbigniew Aszkielaniec i dyrektor Liceum Waldemar Koligot. Porozumienie przyczyni się do pogłębienia wiedzy uczniów w zakresie wojskowego szkolnictwa medycznego, umożliwi poznawanie nowoczesnej bazy dydaktycznej uczelni oraz wpłynie na promocje służby wojskowej wśród młodzieży.
  Centrum, to jednostka szkolnictwa wojskowego podporządkowana Dowódcy Generalnemu RSZ, która realizuje szkolenie żołnierzy w ramach kursów kwalifikacyjnych, doskonalących i specjalistycznych. WCKMed. jako jedyne w wojsku szkoli ratowników pola walki, prowadzi kursy udzielania pierwszej pomocy medycznej, a także szkoli lekarzy wojskowych w udzielaniu pomocy osobom, które odniosły obrażenia podczas ostrzału lub wybuchu miny-pułapki. W hali o powierzchni 800 metrów kwadratowych stworzono warunki możliwie zbliżone do tych, które ratownicy spotkają na przykład w Afganistanie. Podobny ośrodek znajduje się tylko w Belgii.
   Sygnatariusze porozumienia mają w planach wspólne spotkania młodzieży z klas o profilach medycznym i  wojskowym z dydaktyczną kadrą uczelni, wyjazdy na zajęcia na poligonach, szkolenia z pierwszej pomocy.

oznaka rozpoznawcza

 

lo 1

      W dniach 29-30 kwietnia 2015 (środa-czwartek) w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbył się finałowy turniej XVI Licealiady Województwa Wielkopolskiego w Piłce Siatkowej Chłopców. W mistrzostwach wzięły udział zwycięskie drużyny zawodów rejonowych:m

1.Rejon Kalisz –                                           VII LO SMS KALISZ

2.Rejon Konin –                                           LO KOŁO

3.Rejon Leszno –                                          ZSZ GOSTYŃ

4.Rejon Piła –                                                I LO PIŁA

5.Rejon Poznań Teren Zachód –               ZSO PUSZCZYKOWO

6.Rejon Poznań Teren Wschód –               LO WRZEŚNIA

7.Rejon Poznań Miasto –                            XVII LO POZNAŃ

8.Gospodarz –                                               ZSO GOSTYŃ

    W pierwszym dniu mistrzostw były rozgrywane mecze grupowe. W grupie A do półfinału awansowała drużyna ZSZ Gostyń, natomiast o drugą lokatę rozegrał się zacięty mecz, w którym ZSO z Gostynia okazał się lepszy od rywali z Puszczykowa wygrywając 2:1. W grupie B rywalizowały zespoły z Kalisza, Koła, Wrześni oraz Piły. Najlepszą ekipą okazała się drużyna LO Koło, która wygrała wszystkie mecze, tracąc tylko jednego seta. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Kalisza, którzy wyprzedzili Wrześnię oraz czwartą Piłę. 

Na początku drugiego dnia turnieju rozegrano spotkania półfinałowe. Po zaciętym meczu ZSO z Gostynia pokonał w dwóch setach LO Koło. Drugi półfinał zakończył się zwycięstwem ZSZ Gostyń nad drużyną z Kalisza dopiero po tie-break’u. 

     W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny: LO Koła oraz Kalisza. Po zaciętym meczu lepsi okazali się ci pierwsi wygrywając 2:1. Spotkanie finałowe, siatkarzy z Gostynia, toczyło się do trzech wygranych setów, drużyna ZSZ gładko pokonała ZSO 3:0. W nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca, na początku czerwca, siatkarze z gostyńskiej „zawodówki” będą reprezentowali nasze Województwo na finałach ogólnopolskich w Ostródzie.

Nagrodę indywidualną MVP, dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Kamil Koligot. 

 lo2

 

 

junior it academic day 2015 1 20150501 1353513009

30 kwietnia uczniowie klas Ie i IIe naszego liceum wzięli udział w Junior IT Academic Day 2015 organizowanym na Politechnice Poznańskiej. Organizatorami były grupy Put.NET, Put.IT i Junior.NET. Konferencja dotyczyła tworzenia gier i wykorzystywania nowoczesnych technologii.

Przemysław Gałuszka przedstawił narzędzia pomocne przy nauce i pisaniu oprogramowania, a także opowiedział o praktykach i możliwości zatrudnienia w firmie. Następnie zaprezentował, w jaki sposób można szybko stworzyć i opublikować grę za pomocą usług firmy Microsoft.

junior it academic day 2015 9 20150501 2021339534Następnym prelegentem był Sos Sosowski - twórca gier niezależnych, takich jak McPixel. Mówił on o swoich grach i na ich przykładzie dawał rady dla początkujących deweloperów. Ostatnia prelekcja została poprowadzona przez Krzysztofa Lewickiego, który opowiadał o wirtualnej rzeczywistości i silniku Unity. junior it academic day 2015 14 20150501 1881184112

W przerwach między wykładami rozdawane były napoje i przekąski, a zainteresowani mogli na własnej skórze doświadczyć wirtualnej rzeczywistości w goglach Oculus Rift. Wydarzenie zakończyło się konkursem, w którym były do wygrania książki na temat programowania i koszulki. Nagrodą główną była mysz komputerowa. Podczas trwania całej konferencji można było zadawać pytania prelegentom i porozmawiać z nimi na tematy, które poruszali w trakcie swoich wystąpień. Wszyscy nasi uczniowie powrócili z nową wiedzą i motywacją.

Zobacz galerię zdjęć

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 177 gości 

Imieniny

Wczoraj : Cyryla Edwarda
Dzisiaj : Józefa Bogdana
Jutro : Klaudii Eufemii

Kalendarz

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31