Get Adobe Flash player
Reklama

2014/2015

WCK 2072

   W Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy WCKMed a Liceum Ogólnokształcącym w Kole. Przedstawicielami instytucji byli - komendant Centrum pułkownik lekarz Zbigniew Aszkielaniec i dyrektor Liceum Waldemar Koligot. Porozumienie przyczyni się do pogłębienia wiedzy uczniów w zakresie wojskowego szkolnictwa medycznego, umożliwi poznawanie nowoczesnej bazy dydaktycznej uczelni oraz wpłynie na promocje służby wojskowej wśród młodzieży.
  Centrum, to jednostka szkolnictwa wojskowego podporządkowana Dowódcy Generalnemu RSZ, która realizuje szkolenie żołnierzy w ramach kursów kwalifikacyjnych, doskonalących i specjalistycznych. WCKMed. jako jedyne w wojsku szkoli ratowników pola walki, prowadzi kursy udzielania pierwszej pomocy medycznej, a także szkoli lekarzy wojskowych w udzielaniu pomocy osobom, które odniosły obrażenia podczas ostrzału lub wybuchu miny-pułapki. W hali o powierzchni 800 metrów kwadratowych stworzono warunki możliwie zbliżone do tych, które ratownicy spotkają na przykład w Afganistanie. Podobny ośrodek znajduje się tylko w Belgii.
   Sygnatariusze porozumienia mają w planach wspólne spotkania młodzieży z klas o profilach medycznym i  wojskowym z dydaktyczną kadrą uczelni, wyjazdy na zajęcia na poligonach, szkolenia z pierwszej pomocy.

oznaka rozpoznawcza

 

lo 1

      W dniach 29-30 kwietnia 2015 (środa-czwartek) w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbył się finałowy turniej XVI Licealiady Województwa Wielkopolskiego w Piłce Siatkowej Chłopców. W mistrzostwach wzięły udział zwycięskie drużyny zawodów rejonowych:m

1.Rejon Kalisz –                                           VII LO SMS KALISZ

2.Rejon Konin –                                           LO KOŁO

3.Rejon Leszno –                                          ZSZ GOSTYŃ

4.Rejon Piła –                                                I LO PIŁA

5.Rejon Poznań Teren Zachód –               ZSO PUSZCZYKOWO

6.Rejon Poznań Teren Wschód –               LO WRZEŚNIA

7.Rejon Poznań Miasto –                            XVII LO POZNAŃ

8.Gospodarz –                                               ZSO GOSTYŃ

    W pierwszym dniu mistrzostw były rozgrywane mecze grupowe. W grupie A do półfinału awansowała drużyna ZSZ Gostyń, natomiast o drugą lokatę rozegrał się zacięty mecz, w którym ZSO z Gostynia okazał się lepszy od rywali z Puszczykowa wygrywając 2:1. W grupie B rywalizowały zespoły z Kalisza, Koła, Wrześni oraz Piły. Najlepszą ekipą okazała się drużyna LO Koło, która wygrała wszystkie mecze, tracąc tylko jednego seta. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Kalisza, którzy wyprzedzili Wrześnię oraz czwartą Piłę. 

Na początku drugiego dnia turnieju rozegrano spotkania półfinałowe. Po zaciętym meczu ZSO z Gostynia pokonał w dwóch setach LO Koło. Drugi półfinał zakończył się zwycięstwem ZSZ Gostyń nad drużyną z Kalisza dopiero po tie-break’u. 

     W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny: LO Koła oraz Kalisza. Po zaciętym meczu lepsi okazali się ci pierwsi wygrywając 2:1. Spotkanie finałowe, siatkarzy z Gostynia, toczyło się do trzech wygranych setów, drużyna ZSZ gładko pokonała ZSO 3:0. W nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca, na początku czerwca, siatkarze z gostyńskiej „zawodówki” będą reprezentowali nasze Województwo na finałach ogólnopolskich w Ostródzie.

Nagrodę indywidualną MVP, dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Kamil Koligot. 

 lo2

 

 

junior it academic day 2015 1 20150501 1353513009

30 kwietnia uczniowie klas Ie i IIe naszego liceum wzięli udział w Junior IT Academic Day 2015 organizowanym na Politechnice Poznańskiej. Organizatorami były grupy Put.NET, Put.IT i Junior.NET. Konferencja dotyczyła tworzenia gier i wykorzystywania nowoczesnych technologii.

Przemysław Gałuszka przedstawił narzędzia pomocne przy nauce i pisaniu oprogramowania, a także opowiedział o praktykach i możliwości zatrudnienia w firmie. Następnie zaprezentował, w jaki sposób można szybko stworzyć i opublikować grę za pomocą usług firmy Microsoft.

junior it academic day 2015 9 20150501 2021339534Następnym prelegentem był Sos Sosowski - twórca gier niezależnych, takich jak McPixel. Mówił on o swoich grach i na ich przykładzie dawał rady dla początkujących deweloperów. Ostatnia prelekcja została poprowadzona przez Krzysztofa Lewickiego, który opowiadał o wirtualnej rzeczywistości i silniku Unity. junior it academic day 2015 14 20150501 1881184112

W przerwach między wykładami rozdawane były napoje i przekąski, a zainteresowani mogli na własnej skórze doświadczyć wirtualnej rzeczywistości w goglach Oculus Rift. Wydarzenie zakończyło się konkursem, w którym były do wygrania książki na temat programowania i koszulki. Nagrodą główną była mysz komputerowa. Podczas trwania całej konferencji można było zadawać pytania prelegentom i porozmawiać z nimi na tematy, które poruszali w trakcie swoich wystąpień. Wszyscy nasi uczniowie powrócili z nową wiedzą i motywacją.

Zobacz galerię zdjęć

 

Samorząd Uczniowski podsumował dwie akcje charytatywne prowadzone w okresie przedświątecznym. Okazaliście naprawdę ogromne serce. Dla Banku Żywności zebraliśmy 50 kg artykułów spożywczych. Akcja skierowana była dla najbiedniejszych rodzin z rejonu konińskiego.

Równie wielkim sukcesem zakończyła się druga akcja, której patronował Przegląd Kolski i Fundacja Ukraiński Reed. 6 dużych kartonów, wypełnionych po brzegi kołdrami, kocami, zabawkami i książkami, zostało przekazanych na rzecz naszych rodaków z terenów Ukrainy, na których toczą się walki.

Dziękujemy wszystkim klasom, które włączyły się w zbiórkę, a w szczególności II G, II H  I E.


 

DSC 5891

   W dniu 24.04.2015r. o godzinie 12.00 w naszej szkole miało miejsce uroczyste wydarzenie. Żegnaliśmy naszych tegorocznych absolwentów, uczniów klas III. To już stała kwietniowa uroczystość ale zawsze niesie ze sobą duże emocje i pewien żal, że te 3 lata upłynęły tak szybko. Jedocześnie możemy być dumni, że kolejny już rocznik uczniów podejmie studnia na uczelniach całego kraju, przynosząc chlubę swoim nauczycielom. W swoim przemówieniu Pan Dyrektor złożył absolwentom życzenia i nagrodził wyróżnione osoby. W bezpośrednich słowach skierowanych do maturzystów Dyrektor powiedział:
 - wchodzicie w dorosłe życie i podlegacie regułom jakie w nim obowiązują. Każda praca ma swoje podsumowanie i finał oraz podlega ocenie. Jesteście właśnie w takim momencie. Życzę wam aby ta ocena była jak najwyższa, a rodzice tak jak dziś byli z was zawsze dumni. Kierujcie się wartościami jakie staraliśmy się wam przekazać i co najważniejsze bądźcie sobą nie zapominając o drugim człowieku. Dziś powiększyliście grono absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole, zawsze będziecie tu mile widziani, odwiedzajcie nas, dzielcie się z nami swoimi sukcesami i osiągnieciami.
   Samorząd Uczniowski podarował tegorocznym absolwentom długopisy i plakietki z „koniczynką” na szczęście, z życzeniami powodzenia na Maturze 2015.

DSC 5731

 
Zobacz galerię zdjęć

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 136 gości 

Imieniny

Wczoraj : Alana Kaliksta
Dzisiaj : Teresy Jadwigi
Jutro : Gawla Florentyny

Kalendarz

październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4