Get Adobe Flash player
Reklama

Zapraszamy na piknik naukowy1

 

Od kilku lat Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna
w Koninie organizuje konkurs poetycki „„BARWY POEZJI – BARWY ŻYCIA”

Celem tej akcji jest pobudzanie wrażliwości poetyckiej, popularyzowanie poezji , ujawnianie talentów oraz zachęcanie do aktywności artystycznej młodych ludzi. Honorowy patronat nad konkursem objęła pani Danuta Olczak – konińska poetka.

W tegorocznej edycji znakomicie spisała się nasza absolwentka (kl. III a) – Paulina Siwińska, która zajęła III miejsce. To nie jest pierwszy sukces literacki Pauliny. Może w przyszłości stanie się znaną i uznaną poetką? Życzymy jej tego serdeczne i gratulujemy wspaniałego sukcesu.

A oto nagrodzony wiersz Pauliny:  

„Iluzja rzeczywistości”

Zagubiona w swej iluzji

zatracasz się w nieprawdzie

Nie oddychasz

by nie poczuć powiewu chłodu

Kłąb pary z ust

to jedyne znane ci ciepło

Chowasz się za skałami

One dają poczucie bezpieczeństwa

Samotna w swej nieufności

odczuwasz swoje nieistnienie

I tylko ta myśl...

Myśl będąca odcieniem ciekawości

krąży w twojej głowie –

Pojawia się, lecz upychasz ją

pod warstwą swej lodowatości

Nie! Nie chcesz burzyć muru za skał!

Za bardzo boisz się, że to się powtórzy

Że znów zostaniesz odtrącona,

skazana na wygnanie...

Że kolejny raz będziesz błądzić

szukając swego miejsca...

A Przecież w samotności widzisz swoje odkupienie...

Sens...

I może nawet mniej boli

 

Opiekun

Halina Szmydt-Kabacińska

 

roboday 2015 29 20150525 1601598856

Piątkowy dzień od samego początku był pełen wrażeń dla uczniów klasy IIe naszego LO. Wyruszyliśmy w trasę. Kierunek Poznań i tamtejsza Politechnika, na której odbył się Roboday2015. W ubiegłym roku również braliśmy w nim udział, jednak nie mogliśmy pochwalić się wtedy naszymi osiągnięciami. Zacznijmy jednak od początku. Rozpoczęło się od oprowadzenia nas po całym wydziale. Między innymi zobaczyliśmy od środka nowoczesną bibliotekę, która dzięki współczesnej technice pozwala studentom na sprawne wypożyczanie i oddawanie książek, bez pomocy pracowników czytelni. Muszę przyznać, robi wrażenie. Kilkadziesiąt komputerów, specjalne pomieszczenia do pracy w grupach,a co najważniejsze niesamowity zapas podręczników.

Następnie zaproszeni zostaliśmy na Laboratoria prowadzone przez studentów. 

 

Szybka, obrazowa i efektywna praca to niezaprzeczalnie pozytywna cecha tamtejszego nauczania.roboday 2015 26 20150525 1943366773

Mogliśmy również wziąć udział w prezentacjach poszczególnych robotów, np. „Poduszkowca” czy line followera .  Niesamowite przedsięwzięcie, niezwykle kształcące i dające „kopa” do pracy. Mieliśmy okazję zaprezentować siebie i naszego Leonardo… Lidka przygotowała prezentacje i DO BOJU! Kinga, Hania, Szymon i Dominika starali się przekonać innych, że praca przy Robotyce, mimo potknięć, trudu i wylanego potu, jest bardzo satysfakcjonująca i coraz bardziej doceniana przez innych. Uczestnicy byli pod wrażeniem.

 

Konstrukcja jako jedyna była robotem humanoidalnym, w dodatku zbudowanym przez siedem dziewcząt z kolskiego Kazika. Poziom trudności stworzenia takiego dzieła zdumiewał nawet wykładowców.


roboday 2015 21 20150525 1251853805

Zobacz galerię zdjęć

 

lodz11  

 Do Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego im. gen. bryg. dr. med. Stefana Hubickiego w Łodzi zawitała dziś klasa o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne oraz członkowie szkolnego koła PCK z Liceum Ogólnokształcącego w Kole, by uczestniczyć w pikniku wojskowo-patriotycznym zorganizowanym z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

 Nasi mundurowi brali udział w zorganizowanym po raz pierwszy Narodowym Dniu Zwycięstwa, a podczas obchodów zapoznali się z historią formacji wojskowych, przeprowadzonych operacji wojennych, zaprezentowanych na wystawie statycznej. Ważną jej część stanowił pokaz nowoczesnego sprzętu militarnego, broni i uzbrojenia, wozów bojowych. Szczególnych wrażeń młodym kadetom dostarczyły pokazy dynamiczne 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, walka wręcz, ewakuacja VIPa, działanie plutonu w sytuacji zagrożenia na polu walki. Dla młodzieży były to doświadczenia, jakich nie są w stanie nabyć w czasie zajęć lekcyjnych. Dla ratowników medycznych najbardziej ubogacający wiedzę był z kolei wykonany przez studentów I roku Uniwersytetu Medycznego pokaz dynamiczny ewakuacji rannych z pola walki. Po emocjach na placu taktycznym, uczestnikom pikniku zaserwowano żołnierską grochówkę.

 Uczniowie z kolskiego LO byli pod dużym wrażeniem nowych doświadczeń. Każdy kolejny wyjazd edukacyjny uświadamia kadetom, na jaki szacunek zasługuje mundur, który włożyli na swoje barki.

lodz2

 

 

3 maja w Kole odbyły się uroczystości związane z miejskimi i powiatowymi obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ratownicy z LO czuwali nad bezpieczeństwem uczestników patriotycznych uroczystości podczas przemarszu przez miasto, mszy świętej w kolskiej farze oraz ceremonii składania kwiatów przy pamiątkowej tablicy. W skład drużyny ratowniczej z ogólniaka wchodzili: instruktor pierwszej pomocy Sylwia Pokrywczyńska, Weronika Tyl, Damian Matuszak, Dominik Tarnas i Jan Strybel. Licealistom towarzyszyli młodsi przyjaciele z Gimnazjum nr 1 pod opieką p.Ilony Skowrońskiej. Grupę SIM reprezentowała Julia Walczak i instruktor pierwszej pomocy p.Zofia Rowecka. Z tak doświadczoną i doskonale wyszkoloną ekipą wszyscy mogli czuć się bezpiecznie.


 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 132 gości 

Imieniny

Wczoraj : Heleny Wieslawy
Dzisiaj : Emilii Iwony
Jutro : Joanny Zuzanny

Kalendarz

maj 2019
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2