Get Adobe Flash player
Reklama

2014/2015

roboday 2015 29 20150525 1601598856

Piątkowy dzień od samego początku był pełen wrażeń dla uczniów klasy IIe naszego LO. Wyruszyliśmy w trasę. Kierunek Poznań i tamtejsza Politechnika, na której odbył się Roboday2015. W ubiegłym roku również braliśmy w nim udział, jednak nie mogliśmy pochwalić się wtedy naszymi osiągnięciami. Zacznijmy jednak od początku. Rozpoczęło się od oprowadzenia nas po całym wydziale. Między innymi zobaczyliśmy od środka nowoczesną bibliotekę, która dzięki współczesnej technice pozwala studentom na sprawne wypożyczanie i oddawanie książek, bez pomocy pracowników czytelni. Muszę przyznać, robi wrażenie. Kilkadziesiąt komputerów, specjalne pomieszczenia do pracy w grupach,a co najważniejsze niesamowity zapas podręczników.

Następnie zaproszeni zostaliśmy na Laboratoria prowadzone przez studentów. 

 

Szybka, obrazowa i efektywna praca to niezaprzeczalnie pozytywna cecha tamtejszego nauczania.roboday 2015 26 20150525 1943366773

Mogliśmy również wziąć udział w prezentacjach poszczególnych robotów, np. „Poduszkowca” czy line followera .  Niesamowite przedsięwzięcie, niezwykle kształcące i dające „kopa” do pracy. Mieliśmy okazję zaprezentować siebie i naszego Leonardo… Lidka przygotowała prezentacje i DO BOJU! Kinga, Hania, Szymon i Dominika starali się przekonać innych, że praca przy Robotyce, mimo potknięć, trudu i wylanego potu, jest bardzo satysfakcjonująca i coraz bardziej doceniana przez innych. Uczestnicy byli pod wrażeniem.

 

Konstrukcja jako jedyna była robotem humanoidalnym, w dodatku zbudowanym przez siedem dziewcząt z kolskiego Kazika. Poziom trudności stworzenia takiego dzieła zdumiewał nawet wykładowców.


roboday 2015 21 20150525 1251853805

Zobacz galerię zdjęć

 

lodz11  

 Do Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego im. gen. bryg. dr. med. Stefana Hubickiego w Łodzi zawitała dziś klasa o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne oraz członkowie szkolnego koła PCK z Liceum Ogólnokształcącego w Kole, by uczestniczyć w pikniku wojskowo-patriotycznym zorganizowanym z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

 Nasi mundurowi brali udział w zorganizowanym po raz pierwszy Narodowym Dniu Zwycięstwa, a podczas obchodów zapoznali się z historią formacji wojskowych, przeprowadzonych operacji wojennych, zaprezentowanych na wystawie statycznej. Ważną jej część stanowił pokaz nowoczesnego sprzętu militarnego, broni i uzbrojenia, wozów bojowych. Szczególnych wrażeń młodym kadetom dostarczyły pokazy dynamiczne 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, walka wręcz, ewakuacja VIPa, działanie plutonu w sytuacji zagrożenia na polu walki. Dla młodzieży były to doświadczenia, jakich nie są w stanie nabyć w czasie zajęć lekcyjnych. Dla ratowników medycznych najbardziej ubogacający wiedzę był z kolei wykonany przez studentów I roku Uniwersytetu Medycznego pokaz dynamiczny ewakuacji rannych z pola walki. Po emocjach na placu taktycznym, uczestnikom pikniku zaserwowano żołnierską grochówkę.

 Uczniowie z kolskiego LO byli pod dużym wrażeniem nowych doświadczeń. Każdy kolejny wyjazd edukacyjny uświadamia kadetom, na jaki szacunek zasługuje mundur, który włożyli na swoje barki.

lodz2

 

 

3 maja w Kole odbyły się uroczystości związane z miejskimi i powiatowymi obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ratownicy z LO czuwali nad bezpieczeństwem uczestników patriotycznych uroczystości podczas przemarszu przez miasto, mszy świętej w kolskiej farze oraz ceremonii składania kwiatów przy pamiątkowej tablicy. W skład drużyny ratowniczej z ogólniaka wchodzili: instruktor pierwszej pomocy Sylwia Pokrywczyńska, Weronika Tyl, Damian Matuszak, Dominik Tarnas i Jan Strybel. Licealistom towarzyszyli młodsi przyjaciele z Gimnazjum nr 1 pod opieką p.Ilony Skowrońskiej. Grupę SIM reprezentowała Julia Walczak i instruktor pierwszej pomocy p.Zofia Rowecka. Z tak doświadczoną i doskonale wyszkoloną ekipą wszyscy mogli czuć się bezpiecznie.


 

30 kwietnia 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole odbył się powiatowy konkurs recytowania poezji księdza Jana Twardowskiego, który o materii poetyckiego słowa powiedział tak: Wiersze ocalają to, co podeptane. W dobie komputerów i techniki objawiają się jako coś ludzkiego, serdecznego, co nie jest zatrute nienawiścią, złością, sporami. Wnoszą ład i harmonię. Odkażają dzisiejszą rzeczywistość. Wszystkie miejsca na podium przypadły w udziale uczniom klasy II C z liceum. Wyniki konkursu poetyckiego:

  • Dominik Białecki - I miejsce
  • Żaneta Pietrzak - II miejsce
  • Kamila Berthold - III miejsce.

Za przeprowadzenie eliminacji szkolnych i merytoryczne przygotowanie uczniów odpowiedzialne były: p.Sylwia Pokrywczyńska i p.Iwona Kędzierska.


 

 

Maszyny nieustannie pracują. W pracowni burza mózgów. Każdy ma własny wkład w kolejnne czynności Robota. Na zamieszczonym filmie przedstawiamy przełomowy moment naszej pracy.

Kilka dni temu powstał fragment kodu, który odpowiedzialny jest za wstawanie Leonardo z pozycji leżącej.

Efekt jest spektakularny!

Zapraszamy do obejrzenia.


 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 102 gości 

Imieniny

Wczoraj : Filipa Korduli
Dzisiaj : Marleny Seweryna
Jutro : Rafala Marcina

Kalendarz

październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4