Get Adobe Flash player
Reklama

2014/2015

15 września 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole po raz drugi gościła młodzież ze szkoły partnerskiej z Maalot w Izraelu. Goście przybyli w ramach realizacji programu "Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów"'. Wspólny dzień rozpoczął się od spotkania grupy polskiej i izraelskiej w Łodzi pod Pomnikiem Dekalogu w Parku Staromiejskim. Kolejnym etapem była wizyta na cmentarzu żydowskim, poznanie kultury i historii Żydów mieszkających na terenie Łodzi. W samo południe rozpoczęła się uroczystość i część oficjalna w auli kolskiego ogólniaka, punktem kulminacyjnym było odsłonięcie tablicy pamięci przy zasadzonym w zeszłym roku drzewku pamięci.

alt

Więcej…

 

Dnia 2 września w 75. rocznice wybuchu II wojny światowej na kolskiej nekropolii odsłonięty został pomnik ofiar nalotu lotnictwa niemieckiego w dniu 2 września 1939 r. na pociąg ewakuacyjny z Krotoszyna i dworzec kolejowy w Kole.

Pociąg ewakuacyjny z Krotoszyna na dworcu kolejowym w Kole został ostrzelany przez niemieckiego agresora dnia 2 września 1939r. Z tej okazji ogłoszony został konkurs na projekt rzeźby upamiętniającej ofiary bombardowania kolskiego dworca. A nagroda przypadła projektowi Aleksandry Zdrodowskiej. Pomnik został uroczyście odsłonięty dnia 2 września na cmentarzu parafialnym w Kole.

alt

 

Dnia 6 września 2014 roku odbyła się po raz trzeci Ogólnopolska Akcja „Narodowe Czytanie” pod patronatem Prezydenta RP. Tym razem przedmiotem zainteresowania była Trylogia Henryka Sienkiewicza. W naszym mieście uroczystość ta zorganizowana została przez Starostwo Powiatu Kolskiego i Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych. W obchody akcji promującej czytanie klasyki literatury polskiej zaangażowały się szkoły zarówno gimnazjalne, jak i ponadgimnazjalne powiatu kolskiego, w tym także uczniowie naszej szkoły. W delegacji reprezentującej Liceum Ogólnokształcące znaleźli się: grupa dziewcząt z klasy Ig – Adrianna Bilińska, Aleksandra Gałuszka, Paulina Szmajdzińska, Daria Wykpisz oraz uczniowie z klasy IId – Michał Jabłoński, Jakub Nykiel, Paulina Olczyk, Oskar Szymański i uczeń z klasy IIIb – Krzysztof Świątczak. Opiekę nad nimi sprawowała p. Joanna Kwiatkowska. Obchody odbywały się w sali gimnastycznej ZSEA. Urzekająca scenografia bogata w szlacheckie rekwizyty stworzyła odpowiedni klimat dla całej imprezy.

Więcej…

 

Jeśli lubisz dyskutować lub wręcz przeciwnie – jesteś nieśmiały, chciałbyś nauczyć się właściwie budować argumenty i wygrywać słowne spory

ZAPRASZAMY CIĘ

na inauguracyjne spotkanie członków i sympatyków

„Koła Debat Oksfordzkich”.

Przyjdź i posłuchaj. Dowiedz się „o co w tych debatach chodzi?” i, kto wie, stwórz z przyjaciółmi pierwsze dwie 4-osobowe drużyny debat w historii szkoły!

Spotkanie odbędzie się 11. lub 12. września, a póki co – jak najszybciej zgłoś chęć przyjścia do p. A. Strybel (sala 11)

 

RUSZAJĄ ZAPISY

na 7-dniową

WYCIECZKĘ DO ANGLII

  • Przejazd autokarem
  • Przeprawa promowa przez kanał La Manche
  • Zakwaterowanie u rodzin
    • Atrakcje Londynu, Windsor i Oxford lub Cambridge, Canterbury

KOSZT: ok. 1200 PLN i £70 na przejazdy metrem i wstępy

TERMIN: czerwiec/wrzesień 2015 r.

KONIECZNY PASZPORT/DOWÓD OSOB.

 

Zapisy i dod. inf.: p. A. Strybel, sala 11

 


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości 

Imieniny

Wczoraj : Alana Kaliksta
Dzisiaj : Teresy Jadwigi
Jutro : Gawla Florentyny

Kalendarz

październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4