Get Adobe Flash player
Reklama

    prezentacja mozliwosci unity3d 3 20140924 129488655623.09.2014 w naszej szkole gościliśmy Dawida Chróścielskiego, studenta II roku informatyki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej, Mateusza Pustego i Szymona Gałdyna, studentów II roku informatyki na wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im Adama Mickiewicza. Absolwenci LO przeprowadzili prelekcję dla naszych uczniów na temat: Prezentacja możliwości Unity3D - czyli jak zrobić prostą grę w czasie lekcji języka polskiego. Słuchacze zostali wprowadzeni w świat gier komputerowych. prezentacja mozliwosci unity3d 5 20140924 1249681833Poznali proces planowania i tworzenia gry. Zaznajomili się z problemami, jakie można napotkać podczas pracy oraz receptę, jak sobie z nimi radzić. Prowadzący z pasją opowiadali o swoich doświadczeniach z tworzeniem gier. Druga część wykładu była poświęcona zajęciom praktycznym. Młodzież dowiedziała się jak można w szybki i łatwy sposób napisać własną grę. Uczniowie z głębokim skupieniem chłonęli przekazywaną wiedzę. Zaskoczeni mieli możliwość przekonać się naocznie, jak w ciągu niespełna pół godziny powstaje od podstaw gra zbliżona do popularnej gry Flappy Bird. prezentacja mozliwosci unity3d 8 20140924 1617285017Uczniowie poznali również narzędzie Unity3D, z pomocą którego gra powstała. Wykład był tak zajmujący, iż nikt nie zauważył szybko upływającego czasu. Dowodem na to może być fakt, iż większość uczestniczących w wykładzie uczniów jeszcze przez ponad godzinę dyskutowała ze studentami po wykładzie. Młodzież stwierdziła, że studenci wręcz zarażają ich swoją pasją. Większość uczestników wykładu i dyskusji prezentacja mozliwosci unity3d 9 20140924 1446627144inaczej zaczęła postrzegać proces programowania i zdeklarowała się spróbowania swoich sił w tworzeniu podobnych projektów. Jednym słowem cel zarażenia młodego pokolenia licealistów programowaniem został osiągnięty. Być może w przyszłości gry napisane przez naszą młodzież będą cieszyć się popularnością nie tylko w środowisku szkolnym?

    prezentacja mozliwosci unity3d 1 20140924 1188758119Warto wspomnieć, że wszyscy trzej studenci to absolwenci naszej szkoły z profilu informatycznego. Byli podopiecznymi mgr inż. Bartosza Dudka. Mimo iż mijają już dwa lata od chwili ukończenia przez nich naszej szkoły, nadal w wolnych chwilach odwiedzają LO i wspominają początki przygody z programowaniem. Cieszymy się, że dzięki zajęciom informatyki zrodziła się ich pasja do tworzenia gier komputerowych. Udział naszych absolwentów w różnych projektach i konkursach informatycznych pozwolił im zdobyć nowe umiejętności i doświadczenie w tej branży. Dziś są już na takim etapie, iż sami mogą dzielić się wiedzą z młodszymi i rewelacyjnie im to wychodzi. Nauczyciel informatyki jest z nich dumny i zaprasza do dalszej współpracy:)

Zobacz galerię zdjęć

prezentacja mozliwosci unity3d 7 20140924 1893601764

 
17 września 1939r. zapisał się tragicznie w historii Polski napadem sowieckim na Polskę. Obecnie w tym dniu obchodzony jest Dzień Sybiraka.
Z okazji 25 lecia Koła Terenowego Związku Sybiraków w Kole oraz dla upamiętnienia 75 rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę w sali sesyjnej kolskiego Ratusza zorganizowano okolicznościową konferencję. Grupa uczniów z klasy III F wraz z opiekunem, panem Januszem Miłowskim, była na niej obecna.
Na temat losów Polaków, którzy znaleźli się pod okupacją radziecką mówił Prezes Koła Terenowego Związku Sybiraków w Kole - pan Wiesław Sitowski. Dr hab. Piotr Gołdyn wygłosił referat "Sybiracy we współczesnych podręcznikach do historii". O zsyłkach na Sybir jako formie kary w dziejach Rosji opowiedział dyrektor kolskiego muzeum, Dr Krzysztof Witkowski. Sekretarz Miasta pan Tomasz Nuszkiewicz przybliżył słuchaczom losy Sybiraków z Koła i okolic.

Wśród zaproszonych gości był pan Senator Ireneusz Niewiarowski, który opowiedział o losach swojej rodziny w tamtym okresie. Do wspólnego zdjęcia namówiliśmy Starostę Kolskiego pana Wieńczysława Oblizajka. Dzięki udziałowi w tej uroczystej Konferencji uczniowie mogli przeżyć wspaniałą lekcję historii i spotkać jej świadków.

 

 

15 września 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole po raz drugi gościła młodzież ze szkoły partnerskiej z Maalot w Izraelu. Goście przybyli w ramach realizacji programu "Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów"'. Wspólny dzień rozpoczął się od spotkania grupy polskiej i izraelskiej w Łodzi pod Pomnikiem Dekalogu w Parku Staromiejskim. Kolejnym etapem była wizyta na cmentarzu żydowskim, poznanie kultury i historii Żydów mieszkających na terenie Łodzi. W samo południe rozpoczęła się uroczystość i część oficjalna w auli kolskiego ogólniaka, punktem kulminacyjnym było odsłonięcie tablicy pamięci przy zasadzonym w zeszłym roku drzewku pamięci.

alt

Więcej…

 

Dnia 2 września w 75. rocznice wybuchu II wojny światowej na kolskiej nekropolii odsłonięty został pomnik ofiar nalotu lotnictwa niemieckiego w dniu 2 września 1939 r. na pociąg ewakuacyjny z Krotoszyna i dworzec kolejowy w Kole.

Pociąg ewakuacyjny z Krotoszyna na dworcu kolejowym w Kole został ostrzelany przez niemieckiego agresora dnia 2 września 1939r. Z tej okazji ogłoszony został konkurs na projekt rzeźby upamiętniającej ofiary bombardowania kolskiego dworca. A nagroda przypadła projektowi Aleksandry Zdrodowskiej. Pomnik został uroczyście odsłonięty dnia 2 września na cmentarzu parafialnym w Kole.

alt

 

Dnia 6 września 2014 roku odbyła się po raz trzeci Ogólnopolska Akcja „Narodowe Czytanie” pod patronatem Prezydenta RP. Tym razem przedmiotem zainteresowania była Trylogia Henryka Sienkiewicza. W naszym mieście uroczystość ta zorganizowana została przez Starostwo Powiatu Kolskiego i Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych. W obchody akcji promującej czytanie klasyki literatury polskiej zaangażowały się szkoły zarówno gimnazjalne, jak i ponadgimnazjalne powiatu kolskiego, w tym także uczniowie naszej szkoły. W delegacji reprezentującej Liceum Ogólnokształcące znaleźli się: grupa dziewcząt z klasy Ig – Adrianna Bilińska, Aleksandra Gałuszka, Paulina Szmajdzińska, Daria Wykpisz oraz uczniowie z klasy IId – Michał Jabłoński, Jakub Nykiel, Paulina Olczyk, Oskar Szymański i uczeń z klasy IIIb – Krzysztof Świątczak. Opiekę nad nimi sprawowała p. Joanna Kwiatkowska. Obchody odbywały się w sali gimnastycznej ZSEA. Urzekająca scenografia bogata w szlacheckie rekwizyty stworzyła odpowiedni klimat dla całej imprezy.

Więcej…

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 215 gości 

Imieniny

Wczoraj : Cyryla Edwarda
Dzisiaj : Józefa Bogdana
Jutro : Klaudii Eufemii

Kalendarz

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31