Get Adobe Flash player
Reklama

2014/2015

   DSC 2551 

   W piątek 12 czerwca 2015r. w Liceum Ogólnokształcącym w Kole odbył się po raz pierwszy „Piknik naukowo- sportowy” połączony z występami artystycznymi, pokazem talentów uczniów oraz akcją charytatywną dla chorej absolwentki. W święcie uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kole, zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna. Celem było pokazanie zainteresowań uczniów, ich umiejętności artystycznych i sportowych w atmosferze dobrej zabawy.
    Nietypową formę, łączącą naukę z zabawą przyjął piknik zorganizowany w kolskim Liceum. Na placu przed szkołą, swoje stoiska ustawili miłośnicy poszczególnych dziedzin nauki. Można było uczestniczyć w eksperymentach i doświadczeniach fizycznych oraz chemicznych, obejrzeć przez mikroskop wyselekcjonowane DNA przygotowane przez biologów, poznać przeszłość Ziemi na stanowisku geologiczno- paleontologicznym, czy poczuć ducha PRL-u wśród eksponatów z tego okresu. Tajniki języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego a także kulturę i przysmaki kuchni tych krajów prezentowali uzdolnieni lingwistycznie. Nie zabrakło stanowiska religii czy psychologii, gdzie można było wykonać test czy rozwiązać zagadki. Różne łamigłówki zaproponowali również matematycy. Ciekawostką były starodruki biblioteki szkolnej  i Kronika Szkoły prezentowane przez polonistów    i bibliofili. Między stoiskami spacerowała młodzież przebrana za przedstawicieli różnych ras i narodów, zapraszająca do poznawania świata. Nad wszystkimi naukowcami „czuwał”  robot Leonardo popisując się swoimi umiejętnościami. Uczniowie o szczególnych uzdolnieniach prezentowali swoje prace malarskie, fotograficzne i wyroby rękodzieła. Na scenie zaimprowizowanej na schodach wejściowych do szkoły występowali uczniowie: wokaliści, zespoły muzyczne  oraz instrumentaliści.
Obok prezentacji dziedzin nauki odbywały się jednocześnie zawody sportowe: przeciąganie liny, chodzenie na szczudłach czy utrzymywanie się na mechanicznym byku. Zwieńczeniem uroczystości był mecz rozegrany między drużynami reprezentowanymi przez pracowników Starostwa Powiatowego w Kole, przedsiębiorstwa  Saint- Gobain Abrasive Sp. z.o.o. w Kole i Liceum Ogólnokształcącego w Kole. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali puchary, które uroczyście wręczył Dyrektor szkoły Waldemar Koligot.
Podczas imprezy zbierano pieniądze na pomoc dla chorej absolwentki liceum. Dzięki hojności uczniów, nauczycieli i przybyłych gości udało się zebrać tysiąc zł., które na pewno pomogą w jej leczeniu.
Podczas pikniku nikt nie był głodny- ciasta, kiełbaski z grilla, grochówka czekały na każdego. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Szkolna Drużyna Sanitarna PCK. Ponieważ dopisała również pogoda piknik należy uznać z udany i z pewnością impreza ta wpisze się na listę cyklicznie organizowanych w szkole.
    

Galeria

 

Podczas tegorocznych Dni Koła tradycyjnie nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta i gości czuwali członkowie Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole. Wśród ratowników dużą grupę stanowili przedstawiciele Szkolnego Koła PCK w Liceum Ogólnokształcącym w Kole. Choć dyżur na posterunku pierwszej pomocy to duża odpowiedzialność i wiele obowiązków, to znalazł się też czas na drobne przyjemności i spotkanie z idolami z dzieciństwa np. z Ciotką – Klotką z popularnego programu dla dzieci.

 

Głównym celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży misyjną działalnością Kościoła. Tegoroczna problematyka ma służyć pogłębieniu wiedzy na temat pracy apostolskiej konkretnych misjonarzy, na określonych misjach. Nie bez znaczenia jest również sprawa rozwijania kreatywności, wrażliwości i wyobraźni plastycznej oraz literackiej uczestników konkursu.

W ramach konkursu literackiego uczestnicy rywalizowali w 5 kategoriach: modlitwa, list do misjonarza, wiersz, wywiad z misjonarzem oraz esej.

Nadesłano 167 prac konkursowych, spośród których wyłoniono 22 laureatów i przyznano 12 wyróżnień.

Z naszej szkoły w ramach konkursu literackiego wzięło udział 5 uczniów. Wszystkim bardzo dziękujemy, a szczególne gratulacje kierujmy w stronę BARTŁOMIEJA ŁAJDECKIEGO.

 

Zapraszamy na piknik naukowy1

 

Od kilku lat Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna
w Koninie organizuje konkurs poetycki „„BARWY POEZJI – BARWY ŻYCIA”

Celem tej akcji jest pobudzanie wrażliwości poetyckiej, popularyzowanie poezji , ujawnianie talentów oraz zachęcanie do aktywności artystycznej młodych ludzi. Honorowy patronat nad konkursem objęła pani Danuta Olczak – konińska poetka.

W tegorocznej edycji znakomicie spisała się nasza absolwentka (kl. III a) – Paulina Siwińska, która zajęła III miejsce. To nie jest pierwszy sukces literacki Pauliny. Może w przyszłości stanie się znaną i uznaną poetką? Życzymy jej tego serdeczne i gratulujemy wspaniałego sukcesu.

A oto nagrodzony wiersz Pauliny:  

„Iluzja rzeczywistości”

Zagubiona w swej iluzji

zatracasz się w nieprawdzie

Nie oddychasz

by nie poczuć powiewu chłodu

Kłąb pary z ust

to jedyne znane ci ciepło

Chowasz się za skałami

One dają poczucie bezpieczeństwa

Samotna w swej nieufności

odczuwasz swoje nieistnienie

I tylko ta myśl...

Myśl będąca odcieniem ciekawości

krąży w twojej głowie –

Pojawia się, lecz upychasz ją

pod warstwą swej lodowatości

Nie! Nie chcesz burzyć muru za skał!

Za bardzo boisz się, że to się powtórzy

Że znów zostaniesz odtrącona,

skazana na wygnanie...

Że kolejny raz będziesz błądzić

szukając swego miejsca...

A Przecież w samotności widzisz swoje odkupienie...

Sens...

I może nawet mniej boli

 

Opiekun

Halina Szmydt-Kabacińska

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości 

Imieniny

Wczoraj : Aurelii Ladysława
Dzisiaj : Justyny Cypriana
Jutro : Damiana Amadeusza

Kalendarz

wrzesień 2018
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30