Get Adobe Flash player
Reklama

12 marca 2015 odbył się Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”. Celem konkursu jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników chemii, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.Szkolnym koordynatorem konkursu była p. E. Kalinowska.Do konkursu przystąpiło 18 uczniów.

Wyróżnienie uzyskał Bartosz Jaroszewski uczeń klasy 3d.

Gratulujemy Bartoszowi oraz wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy podjęli wyzwanie i rywalizowali w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym ALCHEMIK:


1. Bartosz Jaroszewski 32 p

2. Monika Stołowska 30 p
   AleksandraCzupryńska 30 p

3. Kornelia Woźnicka 29 p
   JakubNykiel 29 p
   Monika Makarowicz 29 p

4. Dominik Tarnas 28 p

5. Aleksandra Adamkiewicz 27 p
   MonikaFrydzińska 27 p
   Aleksandra Andrzejczak 27 p
   Jakub Sławiński 27 p

6. Michał Jabłoński 26 p

7. Micha Tusznio 25 p

8. Klaudia Jaroszewska 23 p
   Maciej Rosiak 23 p

9. Karolina Szczerbiak 22 p

10. Klaudia Werowska 18 p

11. Jakub Kujawa 16 p

Serdecznie gratulujemy uczestnikom, życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach nauki! I w kolejnych konkursach, rzecz jasna!!!

Agnieszka Frontczak i Elżbieta Kalinowska

 

W Boże Ciało w Mostkach odbył się festyn rodzinny dla okolicznych mieszkańców. Młodzież Polskiego Czerwonego Krzyża z Oddziału Rejonowego w Kole (uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kole oraz uczniowie i absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole) została poproszona o pełnienie dyżuru na posterunku pierwszej pomocy. Wolontariusze PCK przygotowali również pokaz technik ratowniczych, po którym chętni mogli uczestniczyć w warsztatach z zakresu pierwszej pomocy. Największym zainteresowaniem cieszyła się resuscytacja krążeniowo – oddechowa.

 

   DSC 2551 

   W piątek 12 czerwca 2015r. w Liceum Ogólnokształcącym w Kole odbył się po raz pierwszy „Piknik naukowo- sportowy” połączony z występami artystycznymi, pokazem talentów uczniów oraz akcją charytatywną dla chorej absolwentki. W święcie uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kole, zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna. Celem było pokazanie zainteresowań uczniów, ich umiejętności artystycznych i sportowych w atmosferze dobrej zabawy.
    Nietypową formę, łączącą naukę z zabawą przyjął piknik zorganizowany w kolskim Liceum. Na placu przed szkołą, swoje stoiska ustawili miłośnicy poszczególnych dziedzin nauki. Można było uczestniczyć w eksperymentach i doświadczeniach fizycznych oraz chemicznych, obejrzeć przez mikroskop wyselekcjonowane DNA przygotowane przez biologów, poznać przeszłość Ziemi na stanowisku geologiczno- paleontologicznym, czy poczuć ducha PRL-u wśród eksponatów z tego okresu. Tajniki języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego a także kulturę i przysmaki kuchni tych krajów prezentowali uzdolnieni lingwistycznie. Nie zabrakło stanowiska religii czy psychologii, gdzie można było wykonać test czy rozwiązać zagadki. Różne łamigłówki zaproponowali również matematycy. Ciekawostką były starodruki biblioteki szkolnej  i Kronika Szkoły prezentowane przez polonistów    i bibliofili. Między stoiskami spacerowała młodzież przebrana za przedstawicieli różnych ras i narodów, zapraszająca do poznawania świata. Nad wszystkimi naukowcami „czuwał”  robot Leonardo popisując się swoimi umiejętnościami. Uczniowie o szczególnych uzdolnieniach prezentowali swoje prace malarskie, fotograficzne i wyroby rękodzieła. Na scenie zaimprowizowanej na schodach wejściowych do szkoły występowali uczniowie: wokaliści, zespoły muzyczne  oraz instrumentaliści.
Obok prezentacji dziedzin nauki odbywały się jednocześnie zawody sportowe: przeciąganie liny, chodzenie na szczudłach czy utrzymywanie się na mechanicznym byku. Zwieńczeniem uroczystości był mecz rozegrany między drużynami reprezentowanymi przez pracowników Starostwa Powiatowego w Kole, przedsiębiorstwa  Saint- Gobain Abrasive Sp. z.o.o. w Kole i Liceum Ogólnokształcącego w Kole. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali puchary, które uroczyście wręczył Dyrektor szkoły Waldemar Koligot.
Podczas imprezy zbierano pieniądze na pomoc dla chorej absolwentki liceum. Dzięki hojności uczniów, nauczycieli i przybyłych gości udało się zebrać tysiąc zł., które na pewno pomogą w jej leczeniu.
Podczas pikniku nikt nie był głodny- ciasta, kiełbaski z grilla, grochówka czekały na każdego. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Szkolna Drużyna Sanitarna PCK. Ponieważ dopisała również pogoda piknik należy uznać z udany i z pewnością impreza ta wpisze się na listę cyklicznie organizowanych w szkole.
    

Galeria

 

Podczas tegorocznych Dni Koła tradycyjnie nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta i gości czuwali członkowie Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole. Wśród ratowników dużą grupę stanowili przedstawiciele Szkolnego Koła PCK w Liceum Ogólnokształcącym w Kole. Choć dyżur na posterunku pierwszej pomocy to duża odpowiedzialność i wiele obowiązków, to znalazł się też czas na drobne przyjemności i spotkanie z idolami z dzieciństwa np. z Ciotką – Klotką z popularnego programu dla dzieci.

 

Głównym celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży misyjną działalnością Kościoła. Tegoroczna problematyka ma służyć pogłębieniu wiedzy na temat pracy apostolskiej konkretnych misjonarzy, na określonych misjach. Nie bez znaczenia jest również sprawa rozwijania kreatywności, wrażliwości i wyobraźni plastycznej oraz literackiej uczestników konkursu.

W ramach konkursu literackiego uczestnicy rywalizowali w 5 kategoriach: modlitwa, list do misjonarza, wiersz, wywiad z misjonarzem oraz esej.

Nadesłano 167 prac konkursowych, spośród których wyłoniono 22 laureatów i przyznano 12 wyróżnień.

Z naszej szkoły w ramach konkursu literackiego wzięło udział 5 uczniów. Wszystkim bardzo dziękujemy, a szczególne gratulacje kierujmy w stronę BARTŁOMIEJA ŁAJDECKIEGO.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 940 gości 

Imieniny

Wczoraj : Marka Gabriela
Dzisiaj : Marioli Wienczysława
Jutro : Emanuela Larysy Teodora

Kalendarz

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31