Get Adobe Flash player
Reklama

V EDYCJA POWIATOWEGO TURNIEJU WIEDZY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW ZAKOŃCZONA!!!

IMG 1253Od pięciu lat nasze Liceum Ogólnokształcące organizuje Turniej Wiedzy „Na Dworze Króla Kazimierza Wielkiego”. W tym roku po raz pierwszy w Turnieju wzięła udział młodzież szkół podstawowych i gimnazjów. Turniej Wiedzy odbywa się każdorazowo pod koniec marca, ponieważ jest to miesiąc poświęcony Patronowi naszego Liceum Kazimierzowi Wielkiemu. Przedmiotowe rozgrywki turniejowe odbywały się 22 marca 2018 roku. Tegoroczna już V edycja Turnieju Wiedzy była szczególna pod wieloma względami. Jednym z ważniejszych powodów jej wyjątkowości stało się uznanie naszego przedsięwzięcia przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz wpisanie obecnie Powiatowego Turnieju Wiedzy „Na Dworze Króla Kazimierza Wielkiego” na oficjalną listę konkursów kuratoryjnych, co w znacznym stopniu podnosi jego rangę. Od tego roku LAUREACI Turnieju będą mogli otrzymywać dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich. Ogromną satysfakcję sprawiło nam również duże zainteresowanie młodzieży szkół Powiatu Kolskiego udziałem w naszych rozgrywkach turniejowych. Do V edycji Powiatowego Turnieju Wiedzy przystąpiła rekordowa liczba 112 uczestników, którzy prezentowali swoją wiedzę w 5 blokach tematycznych z 12 przedmiotów ogólnokształcących:

– w bloku A - „Akademickim”: z matematyki i fizyki,

– w bloku B - „Językowym”: z języka polskiego oraz języków obcych nauczanych w szkołach podstawowych i gimnazjach: z języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego,

– w bloku C - „Humanistycznym”: z historii i WOS-u,

– w bloku D - „Medycznym”: z biologii i chemii,

– oraz w bloku E - „Informatycznym”: z geografii i informatyki.

Spośród wszystkich 112 uczestników komisje konkursowe wyłoniły 44 laureatów, którzy otrzymali - zależnie od zdobytych przez siebie miejsc - ZŁOTE, SREBRNE i BRĄZOWE TARCZE, dyplomy i drobne upominki. Oficjalna uroczystość podsumowania V edycji Powiatowego Turnieju Wiedzy odbyła się 11 kwietnia 2018 roku w naszym LO.

Chcielibyśmy poinformować, że od tego roku nasz Powiatowy Turniej Wiedzy „Na Dworze Króla Kazimierza Wielkiego” zyskał jeszcze jednego patrona, a mianowicie Stowarzyszenie Absolwentów, Przyjaciół i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole.

Wszystkim uczestnikom, a w szczególności LAUREATOM Turnieju oraz ich nauczycielom prowadzącym, opiekunom i Dyrekcjom Szkół serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za tak liczny i owocny udział w rozgrywkach turniejowych oraz serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej IV edycji zmagań konkursowych.IMG 1259 IMG 1285

 

Koordynator Turnieju

Iwona Czukowicz        

Skrzynka_na_sygnały

Anonimowa skrzynka na sygnałyGet the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 137 gości 

Imieniny

Wczoraj : Aliny Benona
Dzisiaj : Alberta Ignacego
Jutro : Marka Elżbiety

Kalendarz

czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30