Get Adobe Flash player
Reklama

„Chwała i cześć bohaterom” – obchody Dni Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole

dzień kobiet 3261 marca po raz 8  czciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który miał na celu złożenie hołdu żołnierzom niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia. Z tej okazji w całym kraju odbywały się okolicznościowe wydarzenia. Nasza szkoła również miała zaszczyt wziąć udział w obchodach tego szczególnego święta. 3 marca w auli LO w Kole miała miejsce uroczystość, na którą złożyły się: koncert pieśni patriotycznych i żołnierskich w wykonaniu Chóru Towarzystwa Śpiewaczo-Muzycznego „Lutnia” pod dyrekcją Arkadiusza Słysza, montaż słowno-muzyczny w wykonaniu naszej młodzieży oraz spotkanie z Panem Andrzejem Stryjewskim – synem sierżanta Wiktora Stryjewskiego ps. „Cacko” – Żołnierza Niezłomnego bestialsko torturowanego przez UB, a następnie w pokazowym procesie skazanego 38-krotnie na karę śmierci z pozbawieniem publicznych i obywatelskich praw honorowych na zawsze oraz z przepadkiem całego mienia i zamordowanego 18 stycznia 1951 roku. Spośród uczniów w uroczystości wzięli udział: recytujący wiersze: Natalia Zduńczyk i Faustyna Racinowska z kl. Ib; śpiewający piosenki: Michał Frątczak z kl. IIb oraz  Andżelika Sochacka z kl. IIIg. Reprezentacja z klas mundurowych złożyła przysięgę wierności ideałom służby Ojczyźnie. Uroczystość prowadzili: Julia Szurgot (kl. IIb) i Michał Frątczak. Sprzęt nagłaśniający obsługiwali: Nikodem Olejnicki (kl.IIe) i Mikołaj Siwiński (kl. Ie).Opiekę artystyczną nam młodzieżą sprawowały p. Anna Janikowska i p. Joanna Kwiatkowska. Niezwykle dramatyczna opowieść gościa zaproszonego przez Związek Kolskich Patriotów zaangażowała uwagę wszystkich obecnych i dostarczyła wielu silnych emocji. Pan Andrzej Stryjewski to wspaniały człowiek, który potrafi dzielić się z innymi swymi bolesnymi przeżyciami z mrocznego okresu naszej Ojczyzny. Jego intencją było, aby zwłaszcza młode pokolenie znało prawdę historyczną, nie zapominało o bohaterskich czynach swoich przodków, którzy nie ugięli się pod jarzmem socjalistycznego reżimu i budowało własną narodową tożsamość. Chylimy czoła przed takimi wyjątkowymi osobami, jesteśmy dumni z ich heroicznej postawy.

dzień kobiet 334dzień kobiet 343Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 139 gości 

Imieniny

Wczoraj : Ludomira Benedykta
Dzisiaj : Katarzyny Bogusława
Jutro : Pelagii Feliksa

Kalendarz

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31