Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

OBCHODY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W TEATRZE WIELKIM

 wycieczka łódz09.11.2018 młodzież z naszej szkoły wzięła udział   w przedstawieniu Straszny dwór  Stanisława Moniuszki w Teatrze Wielkim w Łodzi. Opera ta posiadając cechy romantyczne i komediowe zarazem, charakteryzuje się silnym zabarwieniem patriotycznym. Utwór napisany po upadku powstania styczniowego jest wielkim manifestem patriotycznym. Dzieło jest uważane za najlepszą operę Moniuszki i zarazem najlepszy tego typu utwór polski XIX wieku. Wielu wykonawców - soliści, chór, balet, tancerze ludowi, oryginalna scenografia, realistyczne kostiumy oraz rekwizyty– to wszystko dostarczyło niezapomnianych wrażeń, wiele pozytywnych emocji i dużo radości, a muzyka i śpiew na żywo, w wykonaniu aktorów teatru na długo pozostaną w pamięci. Naszych uczniów szczególnie zachwyciły tańce narodowe - majestatyczny polonez i ognisty mazur.

 

XXIX OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ ŚW. JACEK WZÓR EWANGELIZACJI

teologia15.11.2018 roku w naszej szkole przeprowadzony został I etap OTK 2019, w którym wzięło 25 uczniów z klas pierwszych i drugich. Zakres literatury obejmował fragmenty z Pisma św., fragmenty z KKK, fragmenty adhortacji  Jana Pawła II i Franciszka oraz opracowania dotyczące życiorysu św. Jacka. Do etapu diecezjalnego dostały się Cecylia Szymaniak z kl Ib oraz Faustyna Racinowska z KL IIb – serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach.

 

LX Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Komitet organizacyjny informuje że w dniu 16 listopada przeprowadzono eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W Olimpiadzie wzięło udział 12 osób.
Pierwsze miejsce zajął Dominik Czyż, drugie Igor Czerwiński (obaj z klasy IB) i będą reprezentować Naszą Szkołę w eliminacjach stopnia wojewódzkiego.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w zawodach wojewódzkich.
                                                                           
                                                                                                W imieniu organizatorów: Janusz Miłowski.
 

„Kto ty jesteś? Polak mały!...” – wychowanie do patriotyzmu.

IMG 20181116 102401Od wielu lat biblioteka LO współpracuje z kolskimi przedszkolami, w tym szczególnie z Przedszkolem Miejskim nr 5. Raz w miesiącu uczniowie klasy Ig czytają maluchom książeczki. Jest to działanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości spotkanie z przedszkolakami miało szczególny charakter. Była to bowiem lekcja patriotyzmu i historii. Dzieci wysłuchały wierszy W. Bełzy „Kto ty jesteś?” i M. Przewoźniaka „Polskie symbole”, a następnie odpowiadały na pytania dotyczące przesłania treści. Okazało się także, iż maluchy bardzo dobrze znają symbole narodowe: hymn, godło, flagę. Można się było o tym przekonać w trakcie wykonywanych przez dzieci zajęć plastycznych, w czasie których trzeba było pomalować flagę, przykleić na kartce odpowiednie fragmenty konturów Polski i obrysować dokładnie godło. Na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn. W ten oto sposób dzieci zademonstrowały swoje przywiązanie do ojczyzny.

IMG 20181116 101315

 

Uroczysty apel

 

apel„Półtora wieku walk, krwawych nieraz i ofiarnych, znalazło swój triumf w dniu dzisiejszym. Dzisiaj mamy wielkie święto narodu, święto radości po długiej, ciężkiej nocy cierpień.„  Tymi słowami Naczelnika Józefa Piłsudskiego  rozpoczęła się  w naszej szkole  akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasza szkoła,  jak wiele innych placówek, w tych szczególnych dla nas Polaków  chwilach, włączyła się  w akcję Ministra Edukacji Narodowej „Dzień dla Niepodległej” i o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.Podczas apelu nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły przez uczniów klasy IIIF uczniom klasy IIF. Na szczególną uwagę zasłużyli uczniowie klasy I f  o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, którzy zostali pasowani na kadetów i  ślubowali:

     Strzec honoru i godności szkoły,

     dobrą pracą i nauką rozsławiać jej imię,

      zawsze godnie reprezentować Ojczyznę

      i  Ziemię z której wyrośliśmy,

      szanować język, historię i tradycję,

      dochować wiary naszych ojców,

      czcić święte wartości: Boga, Honor  i Ojczyznę”.

Montaż słowno-muzyczny, który odtworzył półtora wieku krwawych i ofiarnych walk o wolną Ojczyznę,  przygotowali według scenariusza p. Beaty Kaszyńskiej-Wojtasik i p. Iwony Czukowicz, uczniowie klas: IA, IIB, IID, IIC, IIIB, IIIE, IIIF. Przedstawienie pt. „Tutaj bije serce Polski” zachwyciło publiczność, która nagrodziła aktorów gromkimi brawami. Warto wspomnieć, iż motywem przewodnim części artystycznej było  serce, którego bicie wyznaczały niezwykle ważne daty dla Polski i jej niepodległości. Występująca młodzież przedstawiła zebranym, jak ważną wartością jest patriotyzm. Nie zabrakło wielu pięknych pieśni, które  podkreśliły dostojność obchodów. Należy zwrócić uwagę na to, iż znaczną część z nich odśpiewała z występującymi publiczność.

DSC 0060

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 128 gości 

Imieniny

Wczoraj : Piotra Iwa
Dzisiaj : Aleksandra Bazylego
Jutro : Jana Wiktora

Kalendarz

maj 2019
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2