Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

DZIEŃ PAPIESKI

dzień papieskiDnia 22października przeżywaliśmy po 27 latach inauguracje pontyfikatu Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Uczennice z klas III g i II g przedstawiły montaż słowno – muzyczny, który przypomniał mam nauczanie naszego Rodaka. Jan Paweł II był 264 papieżem. Był jednym z najbardziej wpływowych osób XX wieku. Jego wybór na Stolicę Piotrową miał szczególny wpływ na wydarzenia w Europie Wschodniej i w Azji w latach 80  i 90 XX w. Przyczynił się do poprawienia relacji Kościoła katolickiego  z judaizmem, islamem, z Kościołem prawosławnym oraz Wspólnotą Anglikańską. Jako pierwszy papież przekroczył próg synagogi i meczetu, modlił się pod Ścianą Płaczu i ucałował Koran. Wezwał do dialogu  ekumenicznego organizując spotkania w Asyżu. W roku jubileuszowym po raz pierwszy przeprosił za winy Kościoła Katolickiego popełnione  w przeszłości. Był też pomysłodawcą organizowania Światowych Dni Młodzieży , rozumiał bowiem, że potrzebują oni przewodnika, który będzie potrafił wskazać im drogę we współczesnym świecie. W trakcie pontyfikatu odwiedził 130 krajów, nie mógł tylko odwiedzić dwóch krajów: Chin i Rosji, okrążył ziemię ponad 30 razy  oraz    wyniósł na ołtarze więcej osób, niż wszyscy jego poprzednicy w okresie poprzednich pięciu wieków. Podczas 27 lat pontyfikatu Jan Paweł II potrafił dotrzeć do milionów ludzi rozmawiając z nimi ze szczerego serca. A dziś po tych z górą 12 latach co zostało w nas z nauczania Naszego Rodaka, który wzywał do otworzenia drzwi Chrystusowi, do obrony najważniejszych wartości …

 

CZYTAJĄCE SZKOŁY

image2Wędrówka po najnowszej literaturze polskiej
i światowej

Nasze liceum w roku szkolnym  2017/2018  kontynuuje akcję „Czytające szkoły”, która wpisuje się w realizację zadań  związanych z  Narodowym  Programem  Rozwoju Czytelnictwa. Już czwarty rok spotykamy  się w środy na dużej przerwie w świetlicy,  na wspólnym, głośnym czytaniu. W  bieżącym  roku  szkolnym   proponujemy  wędrówkę  po  najnowszej literaturze polskiej i światowej.  Prezentujemy nowości zakupione do biblioteki ze środków pozyskanych  w ramach  realizowanego programu czytelniczego, który ma na celu upowszechnianie czytelnictwa  oraz wzrost  zainteresowania książką wśród młodzieży.   to książki zaproponowane  przez uczniów naszej szkoły, nowości wydawnicze,  książki, o  których  się dyskutuje i poleca innym czytelnikom. 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych literaturą.

 indeks

 

Biblioteka

 

czytelnictwo

Sprawozdanie z przebiegu realizacji założeń
Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa: 
sierpień-październik 2017

 

 

1. Zakupienie 514  egz. książek  na kwotę  ponad 12 000 zł w ramach funduszy przyznanych szkole (15000 zł).

2. Opracowanie biblioteczne i wyeksponowanie nowości.

3. Przeszkolenie członków Koła Bibliotecznego do realizacji zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

4. Spotkanie z nauczycielami polonistami – dyskusja nad formami realizacji projektów czytelniczych.

5. Nawiązanie współpracy z wychowawcami w celu wykonania przez wychowanków projektów czytelniczych zawartych w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

6. Wystosowanie listów do Rodziców z prośbą o wsparcie akcji „Dlaczego warto czytać”?

7. Kontynuacja środowych spotkań młodzieży z dobrą książką.

8. Spotkania czytelnicze z przedszkolakami.

9. Lista zrealizowanych projektów klasowych.

Galeria projektów

 

Dzień Edukacji Narodowej

dzień nauczyciela

 

„Nauczyciel umie na zwyczajnej mapie,
co jest niby obraz tęczą malowany,
pokazać nie  tylko kolorowy papier,
ale ląd prawdziwy, szumne oceany...”

 

W rocznicę powołania przez Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej  obchodzimy Dzień Nauczyciela. W naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się  13 października.  Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów złożył okolicznościowe życzenia pedagogom, uczniom i  pracownikom naszej szkoły. Jednym z ważniejszych elementów akademii było ślubowanie klas pierwszych oraz otrzęsiny pierwszoklasistów, które odbyły się w formie testu na wiedzę o szkole i znajomość grona pedagogicznego naszego LO. Zacięta rywalizacja zakończyła się  wygraną  reprezentantów klasy ID. Dzięki prezentacji przygotowanej przez uczniów klasy IB, IIA i  IIIB mogliśmy przyjrzeć się ulubionym książkom naszych pedagogów, a później podziękować im kwiatami, piosenką. Całość apelu niewątpliwie umilił występ kabaretowy przygotowany przez jedną z opiekunek SU- p. Annę Jerwan oraz dwie uczennice. W tym uroczystym dla nauczycieli dniu Pan Dyrektor życzył wszystkim  satysfakcji z pracy, dobrego zdrowia,  spełnienia marzeń i realizacji zawodowych planów oraz  nagrodził tych pedagogów,  którzy odznaczyli się  na  płaszczyźnie dydaktyczno-wychowawczej.

DSC 0053DSC 0087                                                                                    

 

Wykład o Python-ie

Dnia 16 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zdalnym wykładzie organizowanym przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki. Uczestniczyły w nim klasy o profilu informatycznym (Ie, IIe i IIIe). Wykład trwał 2 godziny i został wyświetlony na świetlicy szkolnej. Polegał na połączeniu się różnych szkół wraz z wykładowcą  z możliwością zadawania na bieżąco pytań i wspólnej rozmowy. Wykładowcą był mgr inż. Andrzej Ptasznik, który opowiedział uczniom o podstawach programowania w języku Python. Jego wykład był podzielony na dwie części. Pierwsza z nich dotyczyła ogólnych podstaw programowania. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. o różnych klasyfikacjach języków programowania. Natomiast druga część dotyczyła omówienia podstaw języka Python wraz z praktycznym zastosowaniem podstawowych operacji. Na koniec uczestnicy dowiedzieli się, jak w prosty sposób można naszkicować w Pythonie wykres funkcji. Uczniowie wyszli z wykładu z nową dawką wiedzy i zachęceni do nauki nowego języka. 

dsc08735s

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 

Imieniny

Wczoraj : Klaudii Eufemii
Dzisiaj : Ludomira Benedykta
Jutro : Katarzyny Bogusława

Kalendarz

marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1