Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

„Urodziny Kazimierza Wielkiego”

kaziuW tym roku podobnie, jak 30 polskich miast i miejscowości oraz 26 szkół i instytucji, należących do Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego, nasze liceum, którego patronem jest ostatni władca z dynastii Piastów, wzięło udział w konkursie propagującym sylwetkę Kazimierza Wielkiego i jego czasy.  Wykorzystując swoje talenty, rozwijając zainteresowania i pasje, uczniowie zmierzyli się w czterech kategoriach:

-literackiej ”Legenda o królu Kazimierzu Wielkim”,

-historycznej ”Charakterystyka wybranego polskiego rycerza” (album),

-plastycznej „Portret króla Kazimierza Wielkiego”,

-fotograficznej „Zabytki architektury w miastach kazimierzowskich w obiektywie”

Uczennica naszej szkoły Gabriela Gołębiowska z klasy IB zajęła I miejsce w kategorii literackiej. Napisała najładniejszą legendę o królu Kazimierzu Wielkim.

Gratulujemy sukcesu!

 

Wyniki I Szkolnego Konkursu Memory Master 2019

konkurs129 maja 2019r. odbył się I Szkolny Konkurs Memory Master, w którym udział wzięło 26 uczestników. Konkurs  przygotowali i przeprowadzili nauczyciele języka angielskiego: p. Anna Koza, p. Kinga Tomczyk oraz p. Małgorzata Zborowska-Pisznot. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, którego maksymalny, możliwy do osiągnięcia rezultat wynosił 65 punktów. Konkurs polegał na sprawdzeniu znajomości słownictwa z podręcznika Gateway Plus 3 od Wordlist Unit 1 do Wordlist Unit 10. Zwycięzcami Konkursu zostali:


Memory Master Klas I : Amelia Wojciechowska kl. IB

Memory Master Klas II : Mikołaj Janiak kl. II C

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy bardzo za udział w Konkursie i życzymy wielu sukcesów w dalszej nauce języka angielskiego.

 

„Każdy znaczek wspiera misje”

znaczki werbiściSzkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole wraz z Oddziałem Rejonowym PCK w Kole trzeci raz włączyło się w akcję pod hasłem: „Każdy znaczek wspiera misje” organizowaną przez Zgromadzenie Księży Werbistów. Przez cały rok szkolny 2018/2019 udało się zgromadzić kilka tysięcy znaczków, które zostały przesłane do „Misyjnego Serca Polski”. W Pieniężnie działa Referat Misyjny Księży Werbistów, który bezinteresownie nadesłane znaczki przygotowuje, sortuje i sprzedaje, a uzyskane fundusze przekazuje na misje. Uzyskane fundusze pozwalają zakupić żywność dla podopiecznych misjonarzy. Dzięki zaangażowaniu opiekunek SK PCK, kierownik biura PCK w Kole oraz uczniów LO „Kazik” stał się częścią wielkiej rodziny zwanej „Przyjaciółmi misji”.

 

Mistrzostwa Szkoły klas I i II w piłce siatkowej chłopców

20190606 111121.jpg 1

W dniu 03.06.2019 r. w naszej szkole zakończyły się Mistrzostwa Szkoły klas I i II w piłce siatkowej chłopców. Mecze turniejowe rozpoczęły się miesiąc temu. Do zawodów zgłosiły się wszystkie klasy I i II, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A rywalizowali chłopcy z klas pierwszych a w grupie B ich starsi koledzy. Po rozegraniu meczów grupowych do półfinału awansowały dwie drużyny z klas pierwszych oraz dwa zespoły z klas drugich, które stoczyły ze sobą bardzo wyrównane mecze. Dużych emocji dostarczył drugi półfinał, gdzie mogło dojść do niespodzianki i wyeliminowania faworytów. Wyniki półfinałów: I E - II E 2:0   (25:22;  25:17), II BC - I A  2:0   (29:27;  27:25). Do finału awansowały drużyny z klas II BC i I E. Niespodzianki nie zanotowano, wygrała drużyna klasy II BC. Wynik końcowy finału:

II BC - I E  2:0  (25:21;  26:24)

Skład mistrzów szkoły: Braian Wilma - kapitan, Jan Frydziński, Miłosz Wasiak, Michał Pacholczyk, Mateusz Pietrzak, Jakub Stegenta, Kacper Sikorski i Bartosz Gajda.

 

Piłka nożna

20190603 115025

W dniu 03.06.2019 r. na boisku "Orlik" przy ZSR-CKU w Kościelcu odbył się TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KLAS MUNDUROWYCH POD PATRONATEM KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W KOLE. Zawody te były uświetnieniem, jak zaznaczył Komendant Powiatowej Policji w Kole, okrągłej setnej rocznicy powołania polskiej policji. Celem turnieju było: popularyzacja piłki nożnej, jako aktywnego wypoczynku, współpraca pomiędzy klasami o profilu mundurowym, wyłonienie najlepszych drużyn. Do zawodów stanęły cztery szkoły: ZSR-CKU Kościelec, ZST Koło, ZS "Kopernik" Konin oraz LO Koło. Mecze odbywały się w formule "każdy z każdym" 2x po 7 min. Wyniki meczów: ZSR-CKU Kościelec - ZST Koło, 2:0 ZS "Kopernik" Konin - ZST Koło 6:0, LO Koło - ZST Koło 9:0, ZSR-CKU Kościelec - LO Koło 2:0, ZS "Kopernik" Konin - ZSR-CKU Kościelec 1:0, LO Koło - ZS "Kopernik" Konin 1:0. Trzy drużyny zdobyły po sześć punktów, a o kolejności miejsc zdecydował bilans bramkowy w całym turnieju. Pierwsze miejsce i puchar Komendanta Powiatowego Policji wywalczyło LO Koło. Drugie miejsce zajął ZS "Kopernik" Konin, który otrzymał puchar Starosty Kolskiego. Miejsce trzecie - ZSR-CKU Kościelec, który otrzymał puchar Dyrektora ZSR-CKU Kościelec. Skład drużyny LO Koło: Kacper Mikołajczyk - kapitan, Bartosz Godlewski, Mateusz Matecki, Kacper Wiśniewski, Adam Jankowski, Mateusz Wojciechowicz, Jakub Tański, Maciej Niedośmiałek, Wojciech Ziętek. Opiekun - Tomasz Jagiełło.

 
Więcej artykułów…

Skrzynka_na_sygnały

Anonimowa skrzynka na sygnałyGet the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 179 gości 

Imieniny

Wczoraj : Lucji Wilhelma
Dzisiaj : Jana Pawla
Jutro : Maryli Wladysława

Kalendarz

czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30