Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Booklet – tom drugi

booklet2  W ostatnim kwartale roku 2016 został wydany drugi tom bookletu zawierającego materiały dydaktyczne dla nauczycieli. Publikacja multimedialna pt. „Obozy pracy przymusowej dla Żydów w Wielkopolsce” jest drugim tomem serii „Z Archiwum Muzeów w Chełmnie nad Nerem i w Żabikowie”. Przygotowana została przy współpracy Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie oraz Zakładu Dydaktyki Historii Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pakiet podzielony jest na dwie części: opisową i multimedialną. W części pierwszej zawarty jest rys historyczny obozów pracy przymusowej dla Żydów w Wielkopolsce oraz uwagi metodyczne. Z kolei część druga obejmuje dziesięć scenariuszy zajęć dydaktycznych. Dodatkowo do każdej propozycji lekcji załączony został bogaty materiał źródłowy. Wśród dziesięciu autorów scenariuszy lekcji znalazły się nauczycielki Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole. Anna Janikowska  przygotowała propozycję lekcji, której temat brzmi : Ekonomiczna eksploatacja narodu żydowskiego w obozach pracy przymusowej w Kraju Warty. Natomiast propozycja tematyczna Sylwii Pokrywczyńskiej to: Warunki sanitarno – zdrowotne w obozach pracy przymusowej w Kraju Warty.

 

Montaż słowno-muzyczny na Boże Narodzenie 2016

 

DSC 0091Jest taki dzień, magiczny dzień radości i dobrych życzeń, obchodzony niemalże pod każdą szerokością geograficzną w atmosferze ciepła i miłości; dzień, który często pozostawia wiele pięknych wspomnień”. Tymi słowami uczniowie klasy II b pełniący rolę konferansjerów: Weronika Szałagan i Aleksander Szurgot rozpoczęli montaż słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież naszego liceum na uroczystość Bożego Narodzenia. W świąteczny nastrój wprawiły wszystkich obecnych przepiękne wiersze rodzimych poetów oraz urzekające swą melodią i głęboką treścią staropolskie pastorałki i kolędy. W przedstawieniu wzięli udział: Olga Kwiręg, Paulina Bamberska, Daria Pajor, Aleksandra Żelaszkiewicz, Julia Szurgot, Natalia Parecka,  Utwory poetyckie interpretowały uczennice: Aleksandra Cichomska i Natalia Jóźwiak. W gronie śpiewających znaleźli się natomiast: Sandra Lebioda, Angelika Sochacka, Klaudia Krzyżanowska, Klaudia Hammermeister, Patrycja Sowińska, Akompaniowały im: Julia Walczak, Patrycja Radke, Alicja Kucharska, Michalina Hamiga, Angelika Sochacka. Układ taneczny wykorzystujący język migowy wykonała grupa dziewcząt z klasy I i II g pod kierunkiem pani Iwony Kędzierskiej. Lektorem czytającym fragment Ewangelii wg św. Łukasza był Jakub Malczyk. Opiekę artystyczną nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: Joanna Kwiatkowska, Sylwia Pokrywczyńska, Krzysztof Kwiatkowski. Całość przedstawienia miała na celu przybliżyć historię naszej bożonarodzeniowej tradycji oraz wprowadzić w atmosferę zbliżających się świąt. W życzeniach kończących uroczystość mogliśmy usłyszeć wymowne, trafiające do serca, słowa stanowiące przesłanie montażu: „Jak ważna jest powtarzalność w tradycji! Każdego roku ubieramy choinkę, pieczemy ciasta z makiem, zasiadamy do wigilii, adorujemy żłóbek w kościele, śpiewamy kolędy. Niech nie powtarza się jedynie chłód Betlejem, a tylko jego miłość.”

 

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

OOPZSŻ

W Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, w którym udział wzięło dziewięć gimnazjów i cztery szkoły średnie. Organizatorami zmagań konkursowych byli: Zarząd Rejonowy PCK w Kole, LO w Kole, Starostwo Powiatowe w Kole oraz Powiatowa Stacja Sanitarno –Epidemiologiczna. W trakcie spotkania Sylwia Pokrywczyńska omówiła działania statutowe Polskiego Czerwonego Krzyża na przykładzie działalności Szkolnego Koła PCK w LO. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężył Jakub Kwiatkowski z Gimnazjum nr 1 im. Stanisławy Fleszarowej Muskat w Kole, natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Gruchot z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu. Reprezentantka LO – Julia Kwiatkowska z klasy 1c – zajęła drugie miejsce. Nagrody dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Kole, drugim sponsorem był Zarząd Rejonowy PCK w Kole.

 

Racjonalne żywienie w praktyce

7 grudnia 2016 roku, z inicjatywy pani Małgorzaty Mruk, pani Anny Janikowskiej oraz pani Elżbiety Kalinowskiej, uczniowie klasy I d, I f oraz I g naszego liceum uczestniczyli w prelekcji pt. „Zasady racjonalnego żywienia w praktyce” prowadzonej przez panią dietetyk – Joannę Walczak. Pani Joanna, absolwentka naszego liceum, przedstawiła zasady prawidłowego żywienia, omówiła kwestie związane z zaburzeniami odżywiania. Uczniowie zapoznali się również z konsekwencjami zdrowotnymi wynikającymi z błędów żywieniowych.

Serdecznie dziękujemy pani Asi za przyjęcie zaproszenia!!!

 

Koncert Grudniowy 2016

 

koncert 2016 mdk

16 grudnia 2016 roku w Miejskim Domu Kultury w Kole odbył się siódmy Koncert Grudniowy chóru „Kantata”, którego opiekunem artystycznym jest pani Sylwia Pokrywczyńska. Podczas prawie dwugodzinnego występu młodzi artyści wykonali głównie utwory oratoryjne i musicalowe. Na widowni zasiedli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kole i lokalnych samorządów, osoby duchowne, rodzice chórzystów, sympatycy chóru „Kantata”, a także nauczyciele i uczniowie z LO. Po raz kolejny okazało się, że muzyka jest niebem z nutami zamiast gwiazd, a klucz wiolinowy otwiera drzwi do ludzkich serc i rozbudza wrażliwość.

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 122 gości 

Imieniny

Wczoraj : Rity Donaty
Dzisiaj : Mariana Katarzyny
Jutro : Józefa Jeremiasza

Kalendarz

kwiecień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30