Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ

Wspólnota Sióstr Orionistek z Ankazoabo

adopcja1 Dzięki waszej pomocy Alphonsine otrzymała na Święta prezent : nowa torbę do szkoły, 5 kg ryżu na Święta dla całej Rodziny i torebkę cukierków….. Uczy się bardzo dobrze i w tym roku będzie zdawać maturę.

  „Dziękujemy wam za pomoc, wsparcie ekonomiczne i modlitewne, ale przede wszystkim za to, że JESTESCIE. Bo tu na Madagaskarze to co nam najbardziej dokucza to być daleko od całego Świata, czuć sie odizolowani. Wasza obecność przekracza wszystkie granice i podziały, polityczne, ekonomiczne i duchowe.

Życzymy Wam z całego serca, abyście w waszym dorosłym życiu nie stracili nigdy tej czułości na potrzeby innych. Pamiętamy o Was w modlitwie”

Alphonsine z Rodziną

adopcja

 

Wyniki konkursów literackich zorganizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

20171213 115755 

„Wspomnienie literackie – książka mojego dzieciństwa”

„A właśnie, że czytamy!”

  „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” jak zauważyła Wisława Szymborska. Podpisując się pod tymi słowami i realizując ideę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa propagującego pogłębiania nawyku czytania, postanowiliśmy zorganizować w naszej szkole konkursy literackie skłaniające do refleksji nad ulubionymi książkami. Założeniem konkursów było wyłonienie najciekawszych prac napisanych przez uczniów LO w Kole. Warunkiem zakwalifikowania się do konkursu było spełnienie kryteriów formalnych charakteryzujących osobiste  ujęcie tematu w postaci np. kartki z pamiętnika czy listu, recenzji lub prezentacji multimedialnej. Warto przypomnieć, że uczestnicy opisywali utwory spoza kanonu lektur szkolnych. Po wnikliwej lekturze prac i dyskusji jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:

w konkursie  „Wspomnienie literackie – książka mojego dzieciństwa”

I miejsce Jakub Stegenta (kl. Ib), II miejsce ex aequo Marcelina Radys (IIa) i Michał Frątczak (IIb), III miejsce Kinga Filipek (Ib);

 w konkursie  „A właśnie, że czytamy!”

I miejsce ex aequo Ada Rosiak (Ic) i Miłosz Budner (Ia), II miejsce ex aequo Zuzanna Dul (Ia) i Nikodem Olejnicki (IIe), III miejsce Andżelika Sochacka (IIIg) i Paulina Skoczylas (Ia). 

13 grudnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom w obecności dyrektora szkoły oraz młodzieży. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich!     

Halina Szmydt-Kabacińska, Joanna Kwiatkowska, Krzysztof Kwiatkowski, Sylwia Pokrywczyńska,

Karolina Wasilewska, Bożena Zduńczyk 

 

Wypoczynek w górach

OgĹoszenie 2018

 

Zajęcia z robotyki na Politechnice Łodzkiej

12 grudnia uczniowie z klas z rozszerzoną informatyką, uczestniczyli w zajęciach programowania na wydziale robotyki Politechniki Łódzkiej. Młodzież zapoznała się z układami mikrokontrolerów opartych o środowisko Arduino i uruchamiała wszystkie moduły wchodzące w skład pakietu. Największym zainteresowaniem cieszyły się wyświetlacze ledowy 8x8 i graficzny OLED. Uczestnicy kursu znają już dobrze podstawy programowania, w tym programowanie  mikrokontrolerów opartych o pakiety Arduino, co zaowocowało powstaniem efektownych programów. Politechnika Łódzka planuje kolejne zajęcia z zakresu programowania, a my już nie możemy się ich doczekać.

 

WARSZTATY TECHNIKI PAMIĘCI I TECHNIKI SŁUCHANIA

  warsztatyNasza absolwentka Justyna Ciesielska studentka psychologii zaprosiła uczniów z  klasy psychologicznych do udziału w warsztatach: „techniki słuchania” i „techniki pamięci „. W dniu 01.12.2017 uczniowie klas III g i II g uczestniczyli  w spotkaniach prowadzonych przez studentów psychologii na UAM  w Poznaniu. Uczniowie poznali zakres teorii, dowiedzieli się na czym polegają poszczególne sposoby zapamiętywania, między innymi pałac pamięci. Mieli także okazję zastosować niektóre  z nich w praktyce, na przykład mapa myśli. Całość odbyła się w przyjemnej, wesołej atmosferze, która sprzyjała przyswajaniu owych informacji.

warsztaty1

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości 

Imieniny

Wczoraj : Aleksego Horacego
Dzisiaj : Marka Jarosława
Jutro : Marzeny Marii Klaudiusza

Kalendarz

kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6