Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Rozstrzygnięcie konkursu „Zrecenzuj swoją ulubioną książkę”

książka

„Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaka sobie ludzkość wymyśliła” jak zauważyła Wisława Szymborska. Podpisując się pod tymi słowami i realizując ideę Narodowego Programu Czytelnictwa propagującego rozwijanie nawyku czytania, postanowiliśmy zorganizować w naszej szkole konkurs literacki pod hasłem; „Zrecenzuj swoją ulubioną książkę”. Założeniem konkursu było wyłonienie najciekawszych recenzji napisanych przez uczniów LO w Kole. Warunkiem zakwalifikowania się do konkursu było spełnienie kryteriów formalnych charakteryzujących recenzję oraz dopełnienie w postaci inteligentnie i błyskotliwie napisanej pracy. Warto przypomnieć, że uczestnicy recenzowali utwory spoza kanonu lektur szkolnych. Do członków komisji: Sylwii Pokrywczyńskiej, Joanny i Krzysztofa Kwiatkowskich wpłynęło 25 prac o zróżnicowanym poziomie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się literatura sensacyjna, , kryminalna, fantastyczno- przygodowa i  fantasy. Po wnikliwej lekturze prac i dyskusji jury postanowiło nagrodzić następujące osoby: Wiktorię Tomczak z klasy IIIa – laureatkę I miejsca za recenzję książki Dana Browna „Zaginiony symbol”, Wiktora Gajdzińskiego z klasy IIb – laureata II miejsca za „Lot nad kukułczym gniazdem” Kena Keseya oraz ex aequo Natalię Jóźwiak z klasy IIb za „Dziewczynę z pomarańczami” Josteina Gaardera i Michała Frątczaka za „Złodziejkę książek” Markusa Zusaka. 1 marca odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom w obecności dyrektora szkoły oraz młodzieży. Nagrodzeni podzielili się swymi refleksjami czytelniczymi, przypominając tym samym o co środowych spotkaniach w ramach akcji „Czytające szkoły”, na które serdecznie zapraszamy. 

luty 7.03.2017 119

 

ELIMINACJE SZKOLNE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ w LO

W dniu 27 lutego odbyły się w naszej szkole eliminacje  tegorocznej XL edycji Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W wyniku rozmów kwalifikacyjnych wyłoniono czworo finalistów którzy rozwiązywali test składający się z 50 pytań.
 Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą a zwycięzcą została Klaudia Stefańska z klasy IC, która uzyskała 41 punktów. Druga była Marlena Szafoni (kl. ID) uzyskując 39 punktów, trzeci Szymon Czerczak (kl IIA) i 37 punktów a czwarta Agata Rossa (kl IIC) uzykała 36 punktów.
 Klaudia i Marlena będą reprezentować Nasze Liceum w eliminacjach  powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą sie 24 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole.
 

NAZYWAM SIĘ MILIARD- Happening taneczny przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt

nazywam się mil.14 lutego 2017 roku po raz pierwszy dziewczęta i kobiety w Kole wspólnie protestowały przeciwko przemocy seksualnej i fizycznej. Akcja miała miejsce przed Urzędem Miasta   o godz. 16.00. Protest wyrażono w formie tańca oraz w języku migowym (przekazano treść piosenki). Z naszej szkoły zaangażowało się ponad 50 uczennic. Inicjatorką akcji jest Eve Ensler, amerykańska działaczka, pisarka, feministka, która zorganizowała ją po raz pierwszy w 2013 roku. Cały świat tańczy tego samego dnia - 14 lutego, w Walentynki, aby podkreślić fakt, że bardzo wiele kobiet doświadcza przemocy w związkach. Polska bierze udział w akcji od początku. W ramach kampanii tańczyć będzie 76 miast w Polsce i wiele innych na całym świecie. Tegoroczny happening przebiegać będzie pod hasłem:  

  Rise| Disrupt | Connect (Powstań | Zakłóć | Przyłącz się)

 

„Seks, młodzież a Internet”

poznan szkolenie    Dnia 23.02.2017 uczniowie z klas psychologiczno-pedagogicznych po raz kolejny wzięliśmy udział wykładach na SWPS w Poznaniu  w ramach „Strefy młodzieży”. Wraz z wykładowcą mieliśmy okazję przyjrzeć się jak wielką rolę odgrywają media społecznościowe w życiu nastolatków.

 

Nasza szkoła w Gazecie Wyborczej!

To jeden z największych sukcesów uczniów naszej szkoły! Kilka dni temu do ekipy robota, którego już nie trzeba przedstawiać, zadzwoniła Pani redaktor z Gazety Wyborczej. Piątka uczniów wraz z P. Dudkiem udzielili Pani spontanicznego wywiadu. Okazał się on bardzo udany, a ekipa Spydera Hexapoda po raz kolejny jest z siebie bardzo dumna! Zapraszamy do przeczytania artykułu w dzisiejszej prasie.


Fragment artykułu można przeczytać na stronie Gazety Wyborczej.

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości 

Imieniny

Wczoraj : Franciszka Joanny
Dzisiaj : Marii Cezarego
Jutro : Rozy Apolinarego

Kalendarz

sierpień 2017
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3