Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

VI EDYCJA POWIATOWEGO TURNIEJU WIEDZY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW W NASZYM LICEUM

IMG 1256-630x420W dniu 28 marca 2019 roku odbyła się w naszym Liceum kolejna, tym razem już VI edycja Powiatowego Turnieju Wiedzy na Dworze Króla Kazimierza Wielkiego w Kole. W rozgrywkach turniejowych z poszczególnych przedmiotów wzięła udział młodzież z ostatnich klas gimnazjalnych oraz 8 klas nowych szkół podstawowych. Do Turnieju przystąpiło łącznie 20 szkół z terenu Powiatu Kolskiego, w tym wszystkie szkoły z miasta Koła, szkoły podstawowe i gimnazja z Powiercia, Sokołowa, Dąbia, Dębów Szlacheckich, Łubianki, Kościelca, Osieka Małego i Wielkiego, Babiaka, Brdowa, Kiełczewa oraz Chełmna. Grupa uczniów konfrontujących swoją wiedzę i umiejętności liczyła w tym roku ponad 220 młodych i ambitnych naukowców, dlatego organizacja i przeprowadzenie tegorocznej VI edycji TURNIEJU WIEDZY było zdecydowanie trudniejsze w porównaniu z poprzednimi edycjami. Uczniowie rywalizowali w 5 blokach tematycznych: akademickim, językowym, humanistycznym, medycznym oraz informatycznym, rozwiązując testy z poszczególnych przedmiotów. Niektórzy z nich wzięli udział w zmaganiach turniejowych z dwóch przedmiotów, łączą przedmioty w blokach lub pomiędzy blokami. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom wiedzy, o czym świadczą uzyskane wyniki oraz to, że laureatami Turnieju zostali zarówno gimnazjaliści, jak i ósmoklasiści. Fakt, że prawie każda szkoła - nawet ta najmniejsza, oddelegowała takiego reprezentanta, który zdobył dla niej i oczywiście dla siebie jedną z trzech TARCZ: ZŁOTĄ, SREBRNĄ lub BRĄZOWĄ, daje nam szczególną satysfakcję. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy wiedzy i sukcesów oraz gorąco zapraszamy do udziału w przyszłorocznej VII Edycji naszego TURNIEJU WIEDZY.

100 0277100 0306

 

Wyniki VIII Szkolnej Olimpiady Języka Angielskiego

anglia27 marca 2019 r. odbyła się VIII Szkolna Olimpiada Języka Angielskiego, w której udział wzięło 47 uczestników. Olimpiadę przygotowali i przeprowadzili nauczyciele języka angielskiego: p. Anna Koza, p. Małgorzata Zborowska-Pisznot oraz p. Krzysztof Kwiatkowski. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, którego maksymalny, możliwy do osiągnięcia rezultat wynosił 45 punktów. Zwycięzcami Olimpiady zostały następujące osoby:

I miejsce: Mikołaj Janiak kl. II C – (”Anglista roku szkolnego 2018/2019”)

II miejsce: Nikola Tomczyk kl. II C

III miejsce: Weronika Ziętala kl. III C

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!! Wszystkim uczestnikom dziękujemy bardzo za udział w Olimpiadzie i życzymy wielu sukcesów w nauce języka angielskiego.

 

Dzień z prawem i historią współczesną

 dzen z prawem1 28 marca 2019 uczniowie klas Ib i IIb o profilu prawniczym pod opieką p. Anny Janikowskiej, p. Elżbiety Kalinowskiej oraz p. Joanny i Krzysztofa Kwiatkowskich uczestniczyli w zaplanowanym na bieżący rok programie edukacyjnym „Dzień z prawem”. Młodzież miała okazję poznać działanie polskiego wymiaru sprawiedliwości w trakcie spotkań z pracownikami Ministerstwa, którzy dzielili się wiedzą na temat administracji sądowej czy pracy sędziego. Najciekawsze okazały się informacje przekazywane przez sędzię p. Anetę Matosek-Kozdój i Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości – p. Marcina Warchoła. Cennym doświadczeniem, zwłaszcza dla przyszłych prawników, był udział w symulacji rozprawy sądowej. Nasi uczniowie znakomicie wcielili się w powierzone im role: sędziego, prokuratora, mecenasa, oskarżonego czy świadków. Niezapomniane wrażenie wywołał pobyt w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na ulicy Rakowieckiej. Oglądanie cel, m. in. celi rotmistrza Witolda Pileckiego, elementów szubienicy użytej w czasie wyroku na Emilu Fieldorfie i karceru na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Historie opowiadane przez przewodniczkę wzbogaciły naszą wiedzę o tych mrocznych, nie tak bardzo odległych latach kaźni i męczeństwa wybitnych Polaków. Ważnym punktem programu wycieczki była również wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Nowoczesność tego miejsca pamięci oddaje atmosferę powstańczej Warszawy, pokazuje nie tylko militarne dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne ludności cywilnej. Muzeum tworzą przede wszystkim pamiątki, archiwalia i relacje świadków. Zrekonstruowany kanał, makieta Liberatora czy film w 3D „Miasto ruin” czynią to miejsce nie tylko atrakcyjnym, ale też skłaniają do wielu głębokich refleksji. Wyjazd do Warszawy był niezwykle interesujący i dostarczył wielu emocji oraz pomógł nam zrozumieć trudną i bolesną, ale także piękną historię naszego kraju.

dzirn zprawemdzen z prawem 2

 

Żegnamy

karwacki

 

Sukces pierwszoklasistów w wielkopolskim konkursie historycznym

VII Wielkopolski Konkurs Historyczny „Marszałek Józef Piłsudski”, objęty patronatem honorowym Wojewody Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty”  poświęcony był życiu i karierze politycznej jednego z najwybitniejszych Polaków w historii  II Rzeczypospolitej – Józefowi  Piłsudskiemu. W dniu 19 marca, w dzień urodzin Marszałka, nasze drużyny w składzie: Mateusz Klonowski i Marcin Tęgosklasa I b  (pierwszy zespół)  oraz Gracjan Świątek i Damian Czerczak klasa I f  (drugi zespół), wzięły udział   w  finale konkursu, do którego zakwalifikowały się spośród 53 zespołów  z województwa wielkopolskiego. W Poznaniu drużyna z klasy IF- Gracjan Świątek i Damian Czerczak zajęła III miejsce, a drużyna z klasy I B otrzymała wyróżnienie. Zwycięzcom gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

DSC00680DSC00677

 

 
Więcej artykułów…

Skrzynka_na_sygnały

Anonimowa skrzynka na sygnałyGet the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 171 gości 

Imieniny

Wczoraj : Urszuli Hilarego
Dzisiaj : Filipa Korduli
Jutro : Marleny Seweryna

Kalendarz

październik 2019
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3