Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Jubileuszowy „Rocznik Kolski”

rocznik okładkaW sobotę 3 marca 2018 roku w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kole miała miejsce promocja jubileuszowego „Rocznika Kolskiego”. Uroczystość zgromadziła autorów artykułów, mecenasów kultury, przedstawicieli samorządu i wielu instytucji. Nie zabrakło też wiernych czytelników ceniących tę ważną pozycję regionalną. „Rocznik Kolski” to dzieło Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, Miejskiego Domu Kultury w Kole, Muzeum Technik Ceramicznych w Kole oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą. Wśród autorów jubileuszowego tomu jest polonistka z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole – Sylwia Pokrywczyńska, która napisała artykuł pod tytułem „Refleksje nad Sonetami Brdowskimi księdza Józefa Markowskiego”.

 

Brązowy medal za zasługi

DSC00055

W dniu 2 marca w gościnnych murach naszej szkoły odbyło się trzecie spotkanie III edycji Szkolnej Ligii Strzeleckiej zorganizowane przez nasz klub Strzelec. W zawodach uczestniczyły reprezentacje szkół z Koła, Kościelca, Kłodawy i Łęczycy, łącznie 8 drużyn mieszanych. Przybycie większej liczby drużyn umożliwiła niesprzyjająca aura. Zadaniem uczestników było oddanie 10 strzałów z karabinka pneumatycznego w pozycji leżącej do tarczy oddalonej o 10 m. Najlepszą drużyną wciąż pozostaje Kłodawa. Nasi Strzelcy uplasowali się na 5 pozycji, pokonując reprezentację Kościelca na tym etapie konkursu. W każdych kolejnych zmaganiach pokazujemy coraz lepsze umiejętności. Jako najmłodsza stażem drużyna musimy dorównać doświadczonym kolegom z innych placówek. Pod koniec marca w Kłodawie odbędzie się ostatnie spotkanie w ramach tej edycji ligi. Wówczas poznamy zwycięzców indywidualnych i drużynowych szkolnej ligi strzeleckiej. Spotkanie w naszej szkole było okazją do uhonorowania naszego „kazika” brązowym medalem za zasługi dla Ligi Obrony Kraj w dziedzinie szerzenia strzelectwa sportowego. Medale indywidualne odebrali także dyrektor LO Waldemar Koligot oraz nauczyciel kpt. rezerwy Ireneusz Wojtysiak.

DSC00034

 

PCK na biegu „Tropem Wilczym”

wilczy trop4 marca 2018 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole odbyła się VI edycja biegu „Tropem Wilczym”. Wydarzenie sportowe było  poświęcone  pamięci Żołnierzy Niezłomnych i stanowiło finałowy akcent obchodów Kolskiego Tygodnia Żołnierzy Wyklętych. Nad bezpieczeństwem sportowców i kibiców czuwali członkowie Szkolnego Koła PCK w Liceum Ogólnokształcącym w Kole – Julia Kwiatkowska i Maciej Suliński. Towarzyszył im absolwent „Kazika” i instruktor pierwszej pomocy – Krystian Hammermeister.

 

Konkurs

Konkurs recytatorski HERBERT

Podgląd

 

Motywy przyrody w literaturze i sztuce

IMG 20180227 111658Marzec kojarzy się nam już z wiosną. Natura powoli  budzi się do życia, jest coraz cieplej, piękniej. Dlatego też kolejną prezentację poświęcamy motywom przyrodniczym w literaturze i sztuce.  Opisom wschodów i zachodów słońca, pór roku, gór, rzek, kwiatów – poświęcili artyści swoje najwybitniejsze dzieła literackie i plastyczne. Są one jednymi z najchętniej czytanych i oglądanych. Zapraszamy uczniów i nauczycieli do zapoznania się z prezentowanymi dziełami (gabloty,  hol szkoły), a przede wszystkim do ich przeczytania. 

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 136 gości 

Imieniny

Wczoraj : Alberta Ignacego
Dzisiaj : Marka Elżbiety
Jutro : Gerwazego Protazego

Kalendarz

czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1