Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

WARSZTATY NA SWPS W POZNANIU

  pedagogiczni Profilaktyka przemocy wobec kobiet w tym przemocy seksualnej na randce

W dniu 09.03.18 grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach podczas, których prowadzący odpowiadał na następujące pytania: Czym jest przemoc i jakie są jej rodzaje? Kiedy stajemy się ofiarą przemocy i jak się przed tym uchronić? Kiedy mój chłopak lub moja dziewczyna przekraczają granice? Jakie są źródła przemocy wobec kobiet w naszej kulturze? Wszystkie te spotkania są dla młodzieży kolejnym etapem pozwalającym wkroczyć w dorosłość. Opiekunowie natomiast podczas swoich warsztatów dzielili się swoimi doświadczeniami na temat socjoterapii w szkole Socjoterapia coraz częściej pojawia się w ofercie szkoły jako forma pomocy psychopedagogicznej dla dzieci i młodzieży. Metoda ta jest lokowana pomiędzy psychoterapią a treningiem interpersonalnym. Celem warsztatu było omówienie zagadnień związanych z tą formą pomocy: założeń, czynników pomocowych, możliwości zastosowania.

 

XXVIII OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ

IMG 20180307 120155765Dnia 7 marca 2018 roku, w parafii Podwyższenia Krzyża świętego w Kole, odbył się diecezjalny etap XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, pod hasłem: Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka, do którego przystąpiło 62 uczestników z naszej diecezji. Wśród wyróżnionych dziesięciu osób, z najlepszymi wynikami testu znalazła się nasza uczennica - Faustyna Racinowska z klasy I B. Opiekunem przygotowań był Pan Jarosław Woziński. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy, a osoby na podium oraz wyróżnione także nagrody rzeczowe. Papież Franciszek zachęca nas słowami : „Budowanie pokoju przez czynne wyrzeczenie się przemocy jest konieczne i zgodne z nieustannymi wysiłkami Kościoła w celu ograniczenia użycia siły poprzez normy moralne, jego udział w pracach instytucji międzynarodowych oraz dzięki kompetentnemu wkładowi wielu chrześcijan w prace ustawodawcze na wszystkich poziomach”. Niech będą one dla nas zachętą w naszym codziennym życiu.

 

„Chwała i cześć bohaterom” – obchody Dni Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole

dzień kobiet 3261 marca po raz 8  czciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który miał na celu złożenie hołdu żołnierzom niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia. Z tej okazji w całym kraju odbywały się okolicznościowe wydarzenia. Nasza szkoła również miała zaszczyt wziąć udział w obchodach tego szczególnego święta. 3 marca w auli LO w Kole miała miejsce uroczystość, na którą złożyły się: koncert pieśni patriotycznych i żołnierskich w wykonaniu Chóru Towarzystwa Śpiewaczo-Muzycznego „Lutnia” pod dyrekcją Arkadiusza Słysza, montaż słowno-muzyczny w wykonaniu naszej młodzieży oraz spotkanie z Panem Andrzejem Stryjewskim – synem sierżanta Wiktora Stryjewskiego ps. „Cacko” – Żołnierza Niezłomnego bestialsko torturowanego przez UB, a następnie w pokazowym procesie skazanego 38-krotnie na karę śmierci z pozbawieniem publicznych i obywatelskich praw honorowych na zawsze oraz z przepadkiem całego mienia i zamordowanego 18 stycznia 1951 roku. Spośród uczniów w uroczystości wzięli udział: recytujący wiersze: Natalia Zduńczyk i Faustyna Racinowska z kl. Ib; śpiewający piosenki: Michał Frątczak z kl. IIb oraz  Andżelika Sochacka z kl. IIIg. Reprezentacja z klas mundurowych złożyła przysięgę wierności ideałom służby Ojczyźnie. Uroczystość prowadzili: Julia Szurgot (kl. IIb) i Michał Frątczak. Sprzęt nagłaśniający obsługiwali: Nikodem Olejnicki (kl.IIe) i Mikołaj Siwiński (kl. Ie).Opiekę artystyczną nam młodzieżą sprawowały p. Anna Janikowska i p. Joanna Kwiatkowska. Niezwykle dramatyczna opowieść gościa zaproszonego przez Związek Kolskich Patriotów zaangażowała uwagę wszystkich obecnych i dostarczyła wielu silnych emocji. Pan Andrzej Stryjewski to wspaniały człowiek, który potrafi dzielić się z innymi swymi bolesnymi przeżyciami z mrocznego okresu naszej Ojczyzny. Jego intencją było, aby zwłaszcza młode pokolenie znało prawdę historyczną, nie zapominało o bohaterskich czynach swoich przodków, którzy nie ugięli się pod jarzmem socjalistycznego reżimu i budowało własną narodową tożsamość. Chylimy czoła przed takimi wyjątkowymi osobami, jesteśmy dumni z ich heroicznej postawy.

dzień kobiet 334dzień kobiet 343

 

Wręczenie dyplomów wydawnictwa Nowa Era

Wczoraj swoją wizytą zaszczycił nas przedstawiciel wydawnictwa Nowa Era. Cała grupa DARKA otrzymała dyplomy za udział i zwycięstwo w konkursie. Było to przypieczętowanie sukcesu  naszego projektu oraz duża motywacja do jego rozwijania. Granty to nie tylko rozwój pomysłów, ale także wyposażenie naszej pracowanij w niezbędne narzędzia dzięki którym nasi młodsi koledzy będą mogli w przyszłości z nich korzystać. W naszych planach jest oczywiście dokończenie makiety, ale także implementacja Systemu DARKA właśnie w naszej pracowni co z pewnością przyniesie wiele  udogodnień funkcjonalności, a nam dużo frajdy i satysfakcji. Cieszymy się że nasz Kazik został znów doceniony.
Pozdrawiamy i dziękujemy za wsparcie! Ekipa DARKA :D
 

Cool-Tour

cultur2Grupa  15 uczniów z klasy II A o profilu politechnicznym  pod opieką Anny Jerwan i Małgorzaty Mruk bierze udział w projekcie Cool-Tour. „Młodzi badacze regionu 2.0” realizowanym przez Instytut Filologii Polskiej UAM w partnerstwie ze Starostwem Kolskim (luty 2017- sierpień 2018). W projekcie uczestniczą 4 szkoły ponadgimnazjalne z powiatu kolskiego. Formy projektu zakładają wykłady, warsztaty oraz badania terenowe. Młodzież realizuje zajęcia w 4 modułach: geografia kulturowa, język w regionie, humanistyka cyfrowa oraz retoryka .Celem projektu jest stworzenie przez uczniów we współpracy z naukowcami elementów interaktywnej mapy regionu. Dodatkowo każda szkoła tworzy własna prezentację. Nasi uczniowie wybrali tematykę żydowską i zajęli się ich historią w naszym mieście. Przewidzianych zjazdów w tym projekcie jest 7. Pierwszy zjazd odbył się  18-19.03.2017r. Za nami już rok projektu „Młodzi badacze regionu 2.0”. Pozostaje nam czekać na finał, który odbędzie się już  w czerwcu 2018 roku.

culturcultur3

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

Imieniny

Wczoraj : Franciszka Joanny
Dzisiaj : Marii Cezarego
Jutro : Rozy Apolinarego

Kalendarz

sierpień 2018
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2