Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Kolejne warsztaty psychologiczne w Poznaniu.

W dniu 04.03.2015 r., my, uczniowie klas IG i IIH pod opieką pani D. Małeckiej i I. Kędzierskiej odbyliśmy kolejną wycieczkę na warsztaty psychologiczne do Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu. Zostaliśmy powitani na miejscu przez jedną ze studentek. Oprowadziła nas ona po szkole. Zobaczyliśmy wyposażenie sal sportowych, sale wykładowe, pomieszczenia dziekanów i personelu, świetnie zaopatrzoną bibliotekę oraz zawitaliśmy do tamtejszej kawiarni, która zaopatruje studentów w pyszne, zdrowe i przepięknie pachnące jedzenie. Spodobała nam się, ponieważ była ciekawie urządzona. Mogliśmy podziwiać interesujące rzeźby oraz wypocząć kilka chwil na miękkich pufach w holu (od razu skradły nasze serca). Następnie udaliśmy się na wykład pana Michała Pozdała, psychoterapeuty i seksuologa. Tematem tym razem były ‘Lęki i Fobie’. Pan Michał jak zwykle zadawał dużo pytań i skłaniał do myślenia, tradycyjnie nie brakowało też zabawnych akcentów i dawki świetnego poczucia humoru. Poznaliśmy różne rodzaje zaburzeń lękowych, fobii, ich objawy oraz ciekawostki dotyczące ich leczenia. Wykładowca wzbogacał swoje wypowiedzi o opowieści dotyczące przypadków swoich pacjentów. Skupiliśmy się na ludzkich emocjach i staraliśmy się je w pewien sposób uszeregować i pogrupować. Został tez odtworzony krótki film, pozornie spokojny, w którym po chwili pojawiała się straszna twarz, co wystraszyło większość z nas (niektóre reakcje były powalające). Obejrzeliśmy też fragment filmu ‘Dzień Świra’, co pozwoliło nam zobrazować sobie, na czym polegają zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Z wyjazdu powróciliśmy zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę. Na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy SWPS.

 

OGŁOSZENIE

Dnia 26 marca 2015 roku, na 4 godzinie lekcyjnej (10.55)

w świetlicy szkolnej odbędzie się IV Szkolna Olimpiada Języka Angielskiego

Zapisy przyjmowane są do dnia 24.03.2015r u nauczycieli języka angielskiego.

Zwycięzcy olimpiady otrzymają nagrody.

Organizatorzy Olimpiady:

Anna Koza

Małgorzata Zborowska-Pisznot

Krzysztof Kwiatkowski

 

 

Jestem kobietą

„Lubię zakupy i ładnie wyglądać, mieć własne zdanie. Uwielbiam dominować i nienawidzę sprzeciwu. Zawsze muszę dostać to, czego chcę. Pragnę, być rozumiana przez mężczyzn, mimo, że czasem sama nie wiem, czego oczekuję. Komplementy nie robią na mnie dużego wrażenia, ale bez nich nie przeżyłabym. Cenię sobie niezależność i swobodę, jednak jak każdy potrzebuję bliskości. Czasami wyolbrzymiam wiele spraw. Łatwo doprowadzić mnie do płaczu i histerii. Nie zamierzam być jedną z wielu, oryginalność to coś, do czego dążę.”

Tak rozpoczyna się artykuł napisany przez dziewczyny na cotygodniowych „Spotkaniach ze sztuką”. Swoją definicję płci pięknej sformułowali również panowie z naszej szkoły, którzy 6 marca, z okazji Dnia Kobiet wybrali szkolną SUPERWOMEN. Zwyciężczynią została Anna Palusińska z klasy I a. Gratulujemy!

 

 

POKAŻ NAM JĘZYK

Zapraszamy do udziału w szkolnym etapie XV edycji konkursu językowego "Pokaż nam język". W tym roku konkursowe zmagania będą odbywać się pod hasłem „Jak zbudować własną markę?

Testy można rozwiązywać w domu. Wejdź na stronę: www.pokaznamjezyk.pl zarejestruj się w dniach od 5 do 13 marca 2015 r. Po aktywacji Twojego konta rozwiąż test z wybranego przez Ciebie języka, niemieckiego lub angielskiego.

MOŻNA RÓWNIEŻ PISAĆ TEST W SZKOLE.

Zwycięzcy etapu szkolnego z każdego języka wezmą udział w Poznańskim Finale Regionalnym tego konkursu. Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać u nauczycieli języków obcych.

Zapraszamy

 

II Kolski Tydzień Żołnierzy Wyklętych

DSC04768

 

 

 

 

   Uroczyście, gdyż Mszą Święta w kolskiej farze i widowiskowo – przemarszem ulicami miasta do miejsc pamięci, rozpoczęły się obchody II Kolskiego Tygodnia Żołnierzy Wyklętych przygotowane przez Stowarzyszenie Kolscy Patrioci wraz ze współorganizatorami. W myśl ustawy, 1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych. W naszym mieście tego dnia złożone zostały wiązanki i zapalone znicze w miejscach, które zawsze przypominać będą niezłomnych bohaterów.
   Oddaniu hołdu i czci bohaterom tamtych zdarzeń, a w szczególności naszemu lokalnemu bohaterowi, ppor. Zygmuntowi Wawrzyniakowi, ps. „Sęp” służyć miała niedzielna uroczystość. Ulicami miasta przeszedł marsz podążający spod starostwa powiatowego na cmentarz parafialny, z przystankiem na ul. Grodzkiej, by tam, przy byłej siedzibie NKWD i UB przedstawić miejsca kaźni żołnierzy, powiedzieć o aresztach śledczych, więzieniach, katowniach. Uroczystości powagi nadały patriotyczne pieśni i wszechobecne flagi państwowe. Obecni odśpiewali hymn po wciągnięciu flagi na marsz. Ceremonii po raz pierwszy dopełnili uczniowie klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Kole, którzy dodatkowo z własnej woli prowadzili korowód oraz pełnili wartę honorową i asystę przy grobie  podporucznika Zygmunta Wawrzyniaka na kolskiej nekropolii. Ten bohater walczył z komunistyczną władzą. Za swą działalność został osądzony w sali kina „Świt” w Kole i skazany na karę śmierci (rozstrzelany w maju 1946 r). Uczestniczką procesu była p. Kazimiera Pawlak, która przez wszystkie minione lata opiekowała się grobem „Sępa”, nie pozwalając o nim zapomnieć.

 DSC04669    DSC04734

 

 

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 159 gości 

Imieniny

Wczoraj : Renaty Witolda
Dzisiaj : Mikolaja Stanisława
Jutro : Rogera Serafiny

Kalendarz

listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2