Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

PCK w Starostwie

1

30 sierpnia 2018 roku drużyna PCK w kolskiego „Kazika”, opiekunki młodych ratowników, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole oraz instruktorzy pierwszej pomocy PCK zostali zaproszeni na sesję Rady Powiatu Kolskiego, podczas której członkowie PCK zostali wyróżnieni za zdobycie tytułu mistrza Polski podczas XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Rzeszowie. Każdy otrzymał list gratulacyjny i upominek, natomiast Oddział Rejonowy PCK w Kole otrzymał plecak ratowniczy.

 

Aktualności

rozpoczęcie

kiermasz

 

RODO

 rodoOd 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (w skrócie „RODO”). W związku z tym podjęliśmy działania, aby lepiej wyjaśnić w jaki sposób dbamy o powierzone nam dane osobowe. Szczegóły zawiera klauzula informacyjna.

Klauzula informacyjna Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole

 

 

Weekendowe warsztaty chemiczne

chemiaW dniach 25-26 listopada w naszej szkole zorganizowane były warsztaty chemiczne, podczas których gościliśmy wolontariuszy Fundacji „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE”, w skład, której wchodzą m.in. uczniowie i absolwenci naszego liceum, Olga Książkiewicz, Natalia Szymańska i Aleksandra Perkowska. Pierwszego dnia (tj. w sobotę) członkowie fundacji prezentowali ciekawe doświadczenia chemiczne, tłumaczyli zachodzące reakcje i wprowadzali w podstawy chemii. Natomiast drugiego dnia warsztatów uczniowie liceum samodzielnie wykrywali substancje nieorganiczne. Wszystko odbywało się pod opieką wolontariuszy i nauczycielek chemii p. E. Kalinowskiej i p. A. Frontczak. Po zakończonych warsztatach zainteresowani uczniowie mogli napisać test, który daje im możliwość wstąpienia do fundacji. Liczymy, że kolejni uczniowie „Kazika” będą wolontariuszami Fundacji „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE”.

chemia1

 

NOWA DRUKARKA 3D!

Już od września ruszyły prace nad nowymi i ciekawymi projektami. Postanowiliśmy dorównać poprzednikom i zajęliśmy się budową kolejnej drukarki 3D. Sądzimy, że będzie nam łatwiej, ponieważ korzystamy z ich doświadczeń i oczywiście drukarki, na której wydrukujemy niezbędne elementy. Postaramy się jednak, żeby nasz projekt wyróżniał się nowatorskimi rozwiązaniami.

Celem naszego projektu jest zbudowanie sprawnie działającej i taniej konstrukcji oraz udostępnienie jej planów technicznych innym szkołom, które zechcą mieć takie urządzenie w wyposażeniu swojej placówki. Mamy nadzieję, że nasze dzieło będzie równie dobre i potrzebne.

A oto dzieło naszych poprzedników:


 

Przedsięwzięcie zaproponował nauczyciel informatyki p. Bartosz Dudek, który zainspirował nas do działania. Po długich negocjacjach utworzyliśmy ośmioosobową grupę, która będzie sumiennie pracować nad nową drukarką.

Uczestnicy projektu to uczniowie klasy 2e (profil informatyczny) są to m.in. Iga Przybylska, Paulina Zalas, Natalia Skibińska, Grzegorz Gajewski, Krystian Zbierski, Kamil Wiatrak, Adam Góźdź, Sebastian Lewandowski.


 

Chcemy, by ta drukarka  nie była po prostu "DRUKARKĄ 3D". Super drukarka musi mieć super nazwę, liczymy na waszą pomoc!!!  Już niedługo na Facebooku pojawi się nasz fanpage, na który możecie przesyłać swoje pomysły. Na pewno Was o tym poinformujemy.


 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 107 gości 

Imieniny

Wczoraj : Lucji Otylii
Dzisiaj : Alfreda Izydora
Jutro : Niny Celiny

Kalendarz

grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6