Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Wyniki VI Szkolnej Olimpiady Języka Angielskiego

20 marca 2017r. odbyła się VI Szkolna Olimpiada Języka Angielskiego, w której udział wzięło 37 uczestników w tym: 7 uczniów  reprezentujących klasy I, 11 uczniów z klas II i 19 uczniów z klas III. Olimpiadę przygotowali i przeprowadzili nauczyciele języka angielskiego: p. Anna Koza, p. Małgorzata Zborowska-Pisznot oraz p. Krzysztof Kwiatkowski. 

Zwycięzcami Olimpiady zostały następujące osoby:

I miejsce:   Paulina Szmajdzińska kl. IIIG (”Anglista roku szkolnego 2016/2017”)

II miejsce:  Anna Kardach kl. IIIC

III miejsce: Alicja Kucharska kl. IIIA

                  Julita Jóźwiak kl. IIIC

                  Hubert Głuszkowski kl. IIG

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy bardzo za udział w Olimpiadzie i życzymy wielu sukcesów
w nauce języka angielskiego.

Organizatorzy

 

Młodzież Zapobiega Pożarom

W dniu 24 marca na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Reprezentująca naszą szkołę Marlena Szafoni z klasy Id zajęła w nich trzecie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, a Klaudia Stefańska z klasy Ic była czwarta. 
Uczestnicy Turnieju wraz z opiekunami mogli zapoznać się z funkcjonowaniem PSP w Kole i używanym przez nią sprzętem ratowniczo- gaśniczym. Na zakończenie imprezy strażacy przygotowali pokaz akcji ratowniczej:"wydobycie poszkodowanego z rozbitego samochodu".
 

Jarmark Kreatywności

DSC 0139

GALERIA

 

WARSZTWTY PSYCHOLOGICZNE

 

warszt1Dnia 16 marca br. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami udali się na Wykłady odbywające się na uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Ich prowadzącym był znany i lubiany przez młodzież Michał Pozdal. Tematem wykładu była „Przemoc psychiczna i fizyczna wobec Kobiet”. Uczniowie dowiedzieli się jak postępować  w przypadku takiej sytuacji i gdzie powinni szukać pomocy oraz poznali historie osób dotkniętych przemocą. W tym czasie uczestniczyli w warsztatach dla opiekunów o samookaleczeniu i samobójstwach dokonywanych wśród młodzieży. Wszyscy wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia.

warszt2

 

„Miłość wichrem rozpętana wszystko złamie i pokona”

20170323 105331W holu naszej szkoły została przygotowana kolejna wystawa, której głównym celem jest promowanie czytelnictwa wśród młodzieży i dorosłych. Prezentowana jest tym razem twórczość Bolesława Leśmiana. W 2017 roku przypada 140. rocznica urodzin poety i 80. śmierci. Niestety, Leśmian nie został patronem roku. Dlaczego? Na to pytanie niech każdy odpowie sobie sam. A przecież był wielkim poetą, być może największym w XX wieku – tak twierdzili: Wisława Szymborska, Czesław Miłosz i Stanisław Lem. Poezja Leśmiana jest jedyna w swoim rodzaju – zmysłowa, wyrafinowana, porusza najważniejsze kwestie egzystencjalne.

A swoje światy i „zaświaty” wyczarował pięknym, oryginalnym językiem, z wieloma neologizmami nazywającymi to, co tajemnicze, dziwne...

Zachęcamy Was do czytania tej cudownej poezji.

Bożena Zduńczyk

Halina Szmydt-Kabacinska

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości 

Imieniny

Wczoraj : Franciszka Joanny
Dzisiaj : Marii Cezarego
Jutro : Rozy Apolinarego

Kalendarz

sierpień 2017
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3