Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

„Miłość wichrem rozpętana wszystko złamie i pokona”

20170323 105331W holu naszej szkoły została przygotowana kolejna wystawa, której głównym celem jest promowanie czytelnictwa wśród młodzieży i dorosłych. Prezentowana jest tym razem twórczość Bolesława Leśmiana. W 2017 roku przypada 140. rocznica urodzin poety i 80. śmierci. Niestety, Leśmian nie został patronem roku. Dlaczego? Na to pytanie niech każdy odpowie sobie sam. A przecież był wielkim poetą, być może największym w XX wieku – tak twierdzili: Wisława Szymborska, Czesław Miłosz i Stanisław Lem. Poezja Leśmiana jest jedyna w swoim rodzaju – zmysłowa, wyrafinowana, porusza najważniejsze kwestie egzystencjalne.

A swoje światy i „zaświaty” wyczarował pięknym, oryginalnym językiem, z wieloma neologizmami nazywającymi to, co tajemnicze, dziwne...

Zachęcamy Was do czytania tej cudownej poezji.

Bożena Zduńczyk

Halina Szmydt-Kabacinska

 

Sukces pierwszoklasistów!

 

WP 20170317 00217 marca odbył się w Centrum Kultury „ Zamek” w Poznaniu V Wielkopolski Konkurs Historyczny „Marszałek Józef Piłsudski”. Do finału z naszej szkoły zakwalifikowały się dwie drużyny: Ewa Cerk i Konrad Moks- IB  oraz Konrad Malec i Patryk Grzelczak- IIF, które przygotowywały się pod opieką p. Beaty Wojtasik- Kaszyńskiej i p. Anny Janikowskiej. Konkurs objęty honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty wpisał się w obchody Roku Marszałka Józefa Piłsudskiego ustanowionego uchwałą Sejmu RP w nawiązaniu do przypadającej w 2017 roku 150. Rocznicy urodzin Marszałka.

Drużyna z klasy IB w składzie Ewa Cerk i Konrad Moks zajęła III miejsce. Gratulujemy!

 

Awans Bartosza Godyckiego–Ćwirko do finału Ogólnopolskiego Olimpiady Fizycznej.

Bartosz Godycki-Ćwirko zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego Olimpiady Fizycznej , który odbędzie  się  w dniach 22.04 – 25.04 w Warszawie. Był jednym z pięciu uczniów naszego województwa , którzy wywalczyli awans(pozostali są uczniami poznańskich liceów). Udział w finale jest równoznaczny ze zdobyciem tytułu finalisty olimpiady przedmiotowej oraz uzyskaniem na maturze z fizyki rozszerzonej  wyniku 100%. Olimpiada Fizyczna rozgrywana jest od 1951 r.  i jest jedną z najstarszych olimpiad przedmiotowych dla szkół średnich  (starsza jest tylko matematyczna).Składa się z pięciu etapów: 1)Etap Szkolny 2)Etap Okręgowy(teoretyczny i doświadczalny) 3)Finał Ogólnopolski 4)Etap Międzynarodowy (w tym roku odbędzie się w Indonezji). Życzymy Bartkowi dalszych sukcesów . 

 

Ekipa Spydera Hexapod w "Dzień dobry Polsko!"

Wstali o 2 w nocy po to, żeby na 6 rano być w Warszawie… w studiu Telewizji Polskiej TVP! Mowa oczywiście o naszej ekipie Spydera Hexapoda. Dziś rano (około 7:30) piątka licealistów wraz z opiekunem p. Dudkiem ukazała się na żywo w telewizji śniadaniowej „Dzień dobry Polsko!”. Jeśli ktoś nie zdążył włączyć rano telewizora, to zapraszamy do obejrzenia materiału na stronie https://dziendobrypolsko.tvp.pl/29503789/licealisci-konstruktorzy-robota.

 

WARSZTATY W GIMNAZJUM NR 1

 

warsztaty w gim.6 marca klasa 3G wybrała się do Gimnazjum nr 1 im. Stanisławy Fleszarowej-Muskat w Kole, aby przeprowadzić w klasach trzecich zajęcia z pamięci i motywacji. Dziewczęta przedstawiły technikę SMART, która pomaga w określaniu i osiąganiu wyznaczonych celów. Młodzież, tworząc w grupach historyjki przekonała się, że im bardziej są one abstrakcyjne tym lepiej są one zapamiętywane. Na pamięć  i koncentrację wpłynęło też zadanie, którego celem było opowiedzenie co zabrałoby się ze sobą na bezludną wyspę, utrudnieniem było, iż każda kolejna osoba musiała powtórzyć, co zabraliby poprzednicy.  Aby sprawdzić spostrzegawczość gimnazjalistów, uczennice przygotowały zadanie, które polegało na odszukaniu, ukrytych wyrazów z ciągu liter. Zajęcia objęły również umiejętność pracy w grupie, poprzez zabawę ruchową, której celem było rozplątanie utworzonych kółek nie puszczając ręki kolegi bądź koleżanki. Na koniec klasy wspólnie opracowały „przepis” na efektywną naukę.

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 102 gości 

Imieniny

Wczoraj : Jana Danuty
Dzisiaj : Lucji Wilhelma
Jutro : Jana Pawla

Kalendarz

czerwiec 2017
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2