Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Uczniowie udzielają wywiadu do TVP

                W naszym liceum zagościł dziś reporter TVP Pan Marceli Uciński, aby przeprowadzić wywiad z ekipą Spydera Hexapoda – potrójnymi laureatami konkursu Nowej Ery.

                O tym, że odwiedzi nas pan z telewizji, dowiedzieliśmy się niecałe 20 minut przed wywiadem! Było to dla nas bardzo stresujące, ponieważ przez kilkanaście minut musieliśmy przygotować wszystko, co mamy, aby móc to pokazać. Co ważniejsze, musieliśmy także  pomyśleć nad tym, jak skonstruować nasze wypowiedzi, ponieważ jeszcze nie ochłonęliśmy po wygranej. Na szczęście Pan Marceli okazał się bardzo sympatycznym człowiekiem. Przed, w trakcie i jeszcze po wywiadzie rozmawialiśmy z nim na temat wielu zagadnień.

                W telewizji będziecie mogli obejrzeć nas w Teleskopie. Niestety dokładna data nie jest nam jeszcze znana. Wszystkie informacje będziemy przekazywać wam na bieżąco poprzez naszego fanpage na Facebooku. W najbliższym czasie pojawimy się także po raz kolejny w Telewizji Kablowej Koło, do której jutro będziemy udzielać wywiadu.

 

Harcerze wspierają WOŚP

WP 20170113 10 47 24 Pro1

 

W minioną niedzielę 15.01.2017r odbył się 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Harcerze z naszej szkoły jako wolontariusze wspierali akcję i kwestowali na terenie Koła. W duchu harcerstwa leży pomoc bliźnim więc nasza szkolna drużyna chętnie angażuje się we wszelką pomoc drugiemu człowiekowi.

 

Licealiści przedszkolakom

przdszkolePrzed świętami uczniowie klasy III c: Maria Wiśniewska, Justyna Ciesielska, Adam Stegenta  pod opieką Pani Bożeny Zduńczyk przygotowali krótkie opowiadania o tradycjach bożonarodzeniowych. Nasi licealiści wcielili się w rolę Gwiazdki, Aniołka oraz świętego Mikołaja przybliżając dzieciom istotę tych pięknych świąt. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowieści a następnie odpowiadały na pytania związane z nimi. W nagrodę dzieci otrzymały od świętego Mikołaja drobne upominki.  Przedszkolaki przygotowały gościom niespodziankę i zaśpiewały pastorałki oraz piosenki o tematyce świątecznej. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej, świątecznej atmosferze.

 

Wygrana w konkursie Nowej Ery "Projekt z klasą"

                Nasze liceum po raz kolejny laureatem w konkursie Nowej Ery „Projekt z klasą”!

                Tym razem wygraliśmy z dobrze wam już znanym projektem - Spyderem Hexapodem. W tym roku jest to niebywale spektakularne zwycięstwo, ponieważ zostaliśmy nagrodzeni potrójnym grantem! Pierwszą nagrodę przyznano za głosowanie online (to wszystko dzieki waszym głosom, dziękujemy). Kolejną nagrodą jest Nagroda Komisji Konkursowej. Natomiast trzecim, najbardziej prestiżowym grantem, jest Złoty Grant pani Justyny Sucheckiej (jednego z trojga jury).

                Wraz z naszym nauczycielem informatyki mgr inż. Bartoszem Dudkiem jesteśmy szczęśliwi i bardzo zaskoczeni, że udało nam się zostać potrójnymi laureatami – to chyba drugi taki przypadek w historii konkursu, zaraz po starszym bracie Spydera – robocie Leonardo (który także powstał w Sali 110). Cały wygrany grant chcielibyśmy przeznaczyć na zakup niezbędnych części i materiałów do budowy robota. W najbliższym czasie czeka nas wyjazd do Warszawy na spotkanie z p. Justyną, która jest redaktorką Gazety Wyborczej, a co za tym idzie – wywiad do tejże gazety. Jest to ogromny sukces, osiągnięty głównie dzięki naszej współpracy i wielkiemu zaangażowaniu nie tylko naszej piątki, ale także wielu naszych kolegów i koleżanek. A to dopiero początek…

                Po więcej informacji zapraszamy na: http://www.nowaera.pl/edycja-vii/laureaci-konkursu.html oraz na fanpage Spydera na Facebooku: https://www.facebook.com/SpyderHexapod/.

 

NAZYWAM SIĘ MILIARD

iwonaZAPRASZAMY DO WYRAŻENIA SPRZECIWU PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET

WYRAŻAMY TO W TAŃCU, PRÓBA W NIEDZIELĘ NA HALI MOSIR UL. SZKOLNA O GODZ 10.00 LUB NA DUŻEJ PRZERWIE U NAS W SZKOLE.

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 132 gości 

Imieniny

Wczoraj : Rity Donaty
Dzisiaj : Mariana Katarzyny
Jutro : Józefa Jeremiasza

Kalendarz

kwiecień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30