Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Ćwiczenia w PPSP w Kole

Młodzież PCK w Kole nie próżnuje nawet w wolnym od szkoły czasie. Członkowie Rejonowej Grupy SIM przy Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole odbyli warsztaty w siedzibie Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Kole. Zjednoczone siły SIMów rekrutują się z zespołów pierwszej pomocy PCK z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole, Zespołu Szkół Ekonomiczno- Administracyjnych w Kole, Zespołu Szkół Technicznych w Kole, Gimnazjum im. Orła Białego w Powierciu oraz Gimnazjum nr 1 w Kole. Zajęcia dla młodych ratowników prowadził starszy strażak Radosław Rossa.

 

 

Dziecinada

Już po raz kolejny nasze liceum gościło milusińskich z kolskich przedszkoli. W poniedziałek – Dzień Dziecka odbyła się „Dziecinada”, podczas której uczniowie „Kazika" przygotowali mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Gry, zabawy, zgadywanki, konkurencje sportowe to tylko mała cześć możliwości, w których dzieci mogły uczestniczyć. Wszyscy zgłodniali zawodnicy mogli posilić się w kawiarence. Między konkurencjami można było porozmawiać i zatańczyć z postaciami z bajek. Bowiem na czas “Dziecinady” zagościło u nas sporo dziwnych gości. Był Kot w butach, Alibaba, Królewny, Smerfy i wiele innych postaci. Na zakończenie wszyscy zgromadzili się w auli szkoły, aby śledzić bajkowe losy Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków. Mamy nadzieję, że miłe wspomnienia, a także pamiątkowe zdjęcie spowodują, że przedszkolaki na długo zachowają w pamięci to radosne spotkanie. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną „Dziecinadę”.

 

PCK – Mistrzostwa w Kościelcu

30 maja 2015 roku na terenie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu odbyły się I Wielkopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla Gimnazjów. Organizatorami byli: Gimnazjum nr 1 w Kole oraz Oddział Rejonowy PCK w Kole. W organizację i przebieg mistrzostw aktywnie włączyli się członkowie Szkolnego Koła PCK z ZSE-A w Kole pod opieką p. Mieczysława Wojtasika i p. Agnieszki Świder oraz Szkolnego Koła PCK z Liceum Ogólnokształcącego w Kole pod opieką p. Sylwii Pokrywczyńskiej. Ratownicze zmagania patronatem objął Wielkopolski Oddział PCK w Poznaniu. Do Kościelca przyjechało dziewięć szkół z całej Wielkopolski, a wyniki kształtują się jak niżej:

I miejsce – Gimnazjum im. Stanisławy Fleszarowej – Muskat w Kole

II miejsce – Gimnazjum nr 43 im.PTPN w Poznaniu

III miejsce – Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie.

Mistrzowską drużynę gimnazjalną w składzie: Dawid Sławiński, Filip Rożko oraz Kacper Jarzębecki do zawodów przygotowywała Zofia Rowecka i aktualni mistrzowie Wielkopolski szkół średnich, czyli drużyna pierwszej pomocy z Liceum Ogólnokształcącego.

 

Portret ze słów

25 maja 2015 roku odbyła się uroczystość podsumowania XXXI Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku pod patronatem Prezydenta Miasta – pana Roberta Biedronia. Na miejsce finału wybrano Polską Filharmonię Sinfonię Baltica. Organizatorzy Konkursu tak określili cele tego przedsięwzięcia: „ ... inspirowanie zainteresowań literackich, promowanie utalentowanej literacko młodzieży, rozbudzanie wyobraźni, wrażliwości ....”

W ciągu 31 lat istnienia Konkursu wydano 24 książki z wierszami i opowiadaniami laureatów, i wyróżnionych. Temu Międzynarodowemu Konkursowi przewodniczy i patronuje pani Wanda Chotomska – znakomita autorka utworów dla dzieci i młodzieży, według której
„ ... jest to największa w kraju impreza kulturalna poświęcona młodym talentom literackim.”

Z wielką dumą i radością informujemy, że tegorocznymi laureatkami konkursu w kategorii poezji – zostały dwie nasze uczennice: Julia Zieleniewska z klasy II a („Spowiedź nocą”, ,<<” Ja” w autobusie>>) oraz Magdalena Komudzińska z klasy I b („Głupi wiersz”, „[Podobno umiem pisać...]”).

Jest to wielki sukces, ponieważ wśród młodych twórców ze szkół średnich w Polsce oraz szkół polonijnych w USA, w Niemczech i na Litwie – wybrano tylko 10 najlepszych. Z tego wspaniałego grona młodych poetów mamy aż dwie laureatki - Julkę i Magdę! Ponadto, w tej samej kategorii, otrzymała wyróżnienie tegoroczna absolwentka – Paulina Siwińska.
W czasie wręczania dyplomów i nagród Julce, Madzi i Paulinie padło zdanie, że nasza szkoła jest prawdziwą wylęgarnią talentów poetyckich. Wielką radość nam sprawiło nam również i to, że scenariusz spektaklu wystawionego w czasie uroczystej gali został oparty m.in. na wierszu Julki Zieleniewskiej <<„ Ja” w autobusie”>>:

nikt nie widzi

siedzi takie „ja”

pośród innych „ja” w autobusie

za oknem we mgle drzewo

trasa Babiak – Koło

Dębno Królewskie

to nie był dąb

może grusza?

ona jest większym „ja” pośród nas

każdy zauważył drzewo

a nie każdy człowieka

pośród wielu „ja” w autobusie

 

Piękną rzeczą jest mieć talent i pasję, kochać poezję, umieć widzieć to, czego inni nie widzą, nazywać to, co boli i cieszy nas wszystkich. Życzymy naszym dziewczynom, aby na zawsze zachowały tę szczególną, poetycką wrażliwość.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy pod adresem pani Bożeny Zduńczyk, która zdobyła informacje o konkursie i towarzyszyła nam wraz z panią Haliną Szmydt-Kabacińską

w czasie wyjazdu do Słupska.

 

XX Turniej Recytatorski

Dnia 22 maja 2015r w Auli NMP Królowej Polski spotkali się recytatorzy z regionu konińskiego, by prezentować fragmenty Biblii i wiersze o tematyce religijnej. Niezmiennie od 20 lat organizatorem Turnieju na Tematy Biblijne „Od Abrahama z Ur do Pawła z Tarsu” jest Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. Ze względu na specyfikę prezentowanych tekstów (trudne słownictwo i składnia Biblii), konkurs ten jest niezwykle trudnym wyzwaniem artystycznym. Jednakże od samego początku cieszy się dużą popularnością. W turnieju udział wzięły dwie uczennice naszej szkoły-pierwszoklasistki-Oliwia Sobczak i Karolina Sudolska. Zmagania zakończyły się sukcesem. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrodę wywalczyła Oliwia Sobczak, zaś wśród wyróżnionych znalazła się Karolina Sudolska. Opiekę sprawował nauczyciel Jarosław Woziński.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 

Imieniny

Wczoraj : Gerarda Teodora
Dzisiaj : Aurelii Ladysława
Jutro : Justyny Cypriana

Kalendarz

wrzesień 2018
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30