Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Akcja „Ciasto”

12178246 1103810119653899 527623854 n

 

W dniach od 19 do 27 października 2015 roku opiekunki Szkolnego Koła PCK – p.Agnieszka Frontczak i p.Sylwia Pokrywczyńska -  zorganizowały tradycyjną już akcję „Ciasto”. Przedsięwzięcie wpisuje się w coroczną działalność statutową Polskiego Czerwonego Krzyża, która przejawia się między innymi w ogólnopolskiej kampanii  „Walka z Głodem” będącej autorskim pomysłem tej  organizacji pozarządowej . Data akcji jest nieprzypadkowa, bo jest związana z przypadającym 16 października Światowym Dniem Żywienia proklamowanym przez FAO w 1979 roku. Inicjatywa  rok później zostało poparta przez  Zgromadzenie Ogólne ONZ z uwagi na fakt, że „żywność jest wstępnym warunkiem przetrwania i pomyślnego rozwoju człowieka i stanowi jego fundamentalną potrzebę”. Klasy pierwsze i drugie piekły pyszne ciasta, a następnie zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem słodkości były sprzedawane podczas długiej przerwy na auli szkolnej. Dochód w wysokości 870zł został w całości przeznaczony na sfinansowanie obiadów dla potrzebujących dzieci z Koła. Pozyskana kwota pozwoli opłacić 250 obiadów serwowanych na szkolnych stołówkach.

 

SPOTKANIA Z PODRÓŻNIKIEM

Każdy marzy o podróżach jednak nie zawsze i w nie każde miejsce będzie można je zrealizować. Namiastką zwiedzania świata mają być spotkania z podróżnikami organizowane w MDK w Kole.

Dnia 26.10.2015r. rozpoczęliśmy uczestnictwo w cyklu spotkań z podróżnikami po świecie, które odbywać się będą w MDK w Kole. Pierwszym z zaproszonych gości był Przemek Kossakowski. W spotkaniu brały udział wszystkie klasy, które uczą się geografii na poziomie rozszerzonym. kossakowski3

Autor spotkania z niezwykłą skromnościąi naturalnie potrafił opowiedzieć o swoich przeżyciach, które towarzyszyły mu w czasie współtworzenia programu „Kossakowski. Szósty zmysł”. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali o spotkaniach z szamanami na Ukrainie, w Rosji, a także na naszym Podlasiu i stosowanych przez nich zabiegach leczniczych. Pokazał w ten sposób świat inny, który nie kojarzy się z trasą turystycznych wycieczek.

kossakowski2

Z szacunkiem, ale i humorem rysował koloryt miejsc, do których na pewno w większości nie będzie nam dane trafić.

 

ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW SZKOLNYCH DLA UKRAINY

ob1

 

 

20 października zakończyła się  przeprowadzona z  inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zbiórka artykułów szkolonych dla Ukrainy. Udział w akcji wzięło 7 klas: ID, IE, IG, IIA, IIG, IIIB  i IIIG. Udało nam się pozyskać: zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, ołówki, długopisy, bibułę oraz  wycinanki, flamastry i farby akwarelowe. Wszystkim zaangażowanym klasom dziękujemy. Szczególne gratulacje należą się klasie IIIG. To ona zdobyła najwięcej punktów w konkursie Aktywności klas.

 

Obóz szkoleniowy klas mundurowych

   DSC 0062           DSC 0080
  Uczniowie pierwszej i drugiej klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Kole w dniach 18- 21 października wzięli udział w Obozie Unitarnym. Organizatorem szkolenia było nasze liceum oraz FIA- "Wierni w Gotowości pod  Bronią" - członek i założyciel organizacji proobronnych. Obóz odbył się dzięki środkom w całości pozyskanym z Ministerstwa Obrony Narodowej. Szkolenie przeprowadzono w Międzynarodowym Ośrodku Integracji Młodzieży "Pilica" koło Piotrkowa Trybunalskiego. Pięćdziesięciu jeden uczniów podzielonych na dwa plutony oraz trzech nauczycieli pod opieką świetnie przygotowanych instruktorów FIA przeszło szkolenie z taktyki, topografii, łączności, ewakuacji i pierwszej pomocy poszkodowanym.
  Kadeci ćwiczyli musztrę, terenoznawstwo, scenariusze bojowe, obsługę broni ( AK-47, GLOCK 17) z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Każdy dzień rozpoczynała zaprawa poranna. Uroczysty charakter miały apele, na których przydały się ćwiczone elementy ceremoniału wojskowego. Odpowiedzialności młodzież uczyła się w trakcie służby wartowniczej i dyżurów. Ostatniego wieczoru zrealizowano nocny scenariusz " Ranni i moździerz " z efektami pirotechnicznymi, w trakcie którego kadeci mogli przećwiczyć wcześniej zdobytą wiedzą w tym: kontakt z wrogiem i ewakuacja rannych.Ostatni dzień uczestnicy szkolenia spędzili na strzelnicy. Strzelanie z AK i GLOCKA z użyciem ostrej amunicji dostarczyło młodzieży niezapomnianych wrażeń. Większość uczestników szkolenia ,mimo zmęczenia, już w drodze powrotnej wyrażała swoje zadowolenie i pytała o kolejne terminy obozów.
DSC 0266 DSC 0280 DSC 0311         DSC 0245
 

Projekt z klasą

projekt logoTrwa właśnie kolejna edycja konkursu „ Projekt z klasą”  organizowanego prze wydawnictwo Nowa Era. W poprzedniej części  dwie nagrody – od Internautów i komisji konkursowej -  zdobyły uczennice naszego LO, wygrywając łącznie 4 tysiące złotych. Robot Humanoidalny Leonardo podbił serca całej Polski. To dzięki waszym głosom i waszemu wsparciu informatyczna klasa 3e mogła rozwijać swoje pomysły z zakresu robotyki. Bez wątpienia możemy stwierdzić, że to właśnie Wy spełniliście nasze marzenia, dodając nam otuchy, a w chwilach zwątpienia  „stawialiście nas na nogi”.  Dziś ten ważny dla nas czas możemy wspominać  filmem umieszczonym pod tym wpisem. Możecie zobaczyć tam Zespół Leonardo wraz z opiekunem mgr inż. Bartoszem Dudkiem. 

To co przydarzyło  się nam…niesamowita przygoda, ogromna wiedza, dużo czasu spędzonego w gronie przyjaciół no i satysfakcjonująca nagroda pieniężna na rozwijanie dalszych celów czeka również na Ciebie. Nie zwlekaj! Masz pomysł?  Dąż do jego realizacji! Taka okazja nie zdarza się codziennie! Zgłoś siebie lub swoją grupę do konkursu „Projekt z klasą”. Przedstaw swój pomysł i zacznij spełniać marzenia.  Może to właśnie Ty zdobędziesz podwójny grant w wysokości 4 tysięcy złotych. Wydawnictwo Nowa Era czeka na Ciebie, a my życzymy wszystkim zdeterminowanym uczniom  POWODZENIA! 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 113 gości 

Imieniny

Wczoraj : Renaty Witolda
Dzisiaj : Mikolaja Stanisława
Jutro : Rogera Serafiny

Kalendarz

listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2