Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Wyniki III edycji Konkursu Synapsa Expert

Znamy już laureatów trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego Synapsa Expert.

Najlepszy wynik w szkole i pierwsze miejsce w Polsce uzyskała

Aleksandra Czupryńska uczennica klasy Ia (opiekunowie p.A.Frontczak, E. Kalinowska)


II miejsce w Polsce uzyskały:

uczennica klasy 1d  Magdalena Gaczyńska (opiekun p. E. Kalinowska)

uczennica klasy 3c  Kamila Kłosowska (opiekun p. A. Frontczak)

 

Wyniki konkursu, ustalone przez niezależnych egzaminatorów, stanowią ważną pomoc dla nauczycieli oceniających postępy swoich podopiecznych. 

 

Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom.
Z życzeniami dalszych sukcesów w konkursach przedmiotowych.

                                                                                                                                     Szkolny koordynator konkursu E. Kalinowska

 

Więcej…

 

Ćwiczenia w PPSP w Kole

Młodzież PCK w Kole nie próżnuje nawet w wolnym od szkoły czasie. Członkowie Rejonowej Grupy SIM przy Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole odbyli warsztaty w siedzibie Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Kole. Zjednoczone siły SIMów rekrutują się z zespołów pierwszej pomocy PCK z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole, Zespołu Szkół Ekonomiczno- Administracyjnych w Kole, Zespołu Szkół Technicznych w Kole, Gimnazjum im. Orła Białego w Powierciu oraz Gimnazjum nr 1 w Kole. Zajęcia dla młodych ratowników prowadził starszy strażak Radosław Rossa.

 

 

Dziecinada

Już po raz kolejny nasze liceum gościło milusińskich z kolskich przedszkoli. W poniedziałek – Dzień Dziecka odbyła się „Dziecinada”, podczas której uczniowie „Kazika" przygotowali mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Gry, zabawy, zgadywanki, konkurencje sportowe to tylko mała cześć możliwości, w których dzieci mogły uczestniczyć. Wszyscy zgłodniali zawodnicy mogli posilić się w kawiarence. Między konkurencjami można było porozmawiać i zatańczyć z postaciami z bajek. Bowiem na czas “Dziecinady” zagościło u nas sporo dziwnych gości. Był Kot w butach, Alibaba, Królewny, Smerfy i wiele innych postaci. Na zakończenie wszyscy zgromadzili się w auli szkoły, aby śledzić bajkowe losy Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków. Mamy nadzieję, że miłe wspomnienia, a także pamiątkowe zdjęcie spowodują, że przedszkolaki na długo zachowają w pamięci to radosne spotkanie. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną „Dziecinadę”.

 

PCK – Mistrzostwa w Kościelcu

30 maja 2015 roku na terenie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu odbyły się I Wielkopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla Gimnazjów. Organizatorami byli: Gimnazjum nr 1 w Kole oraz Oddział Rejonowy PCK w Kole. W organizację i przebieg mistrzostw aktywnie włączyli się członkowie Szkolnego Koła PCK z ZSE-A w Kole pod opieką p. Mieczysława Wojtasika i p. Agnieszki Świder oraz Szkolnego Koła PCK z Liceum Ogólnokształcącego w Kole pod opieką p. Sylwii Pokrywczyńskiej. Ratownicze zmagania patronatem objął Wielkopolski Oddział PCK w Poznaniu. Do Kościelca przyjechało dziewięć szkół z całej Wielkopolski, a wyniki kształtują się jak niżej:

I miejsce – Gimnazjum im. Stanisławy Fleszarowej – Muskat w Kole

II miejsce – Gimnazjum nr 43 im.PTPN w Poznaniu

III miejsce – Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie.

Mistrzowską drużynę gimnazjalną w składzie: Dawid Sławiński, Filip Rożko oraz Kacper Jarzębecki do zawodów przygotowywała Zofia Rowecka i aktualni mistrzowie Wielkopolski szkół średnich, czyli drużyna pierwszej pomocy z Liceum Ogólnokształcącego.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości 

Imieniny

Wczoraj : Czesława Fryderyka
Dzisiaj : Daniela Dalidy
Jutro : Marii Magdaleny

Kalendarz

lipiec 2018
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5