Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW SZKOLNYCH DLA UKRAINY

ob1

 

 

20 października zakończyła się  przeprowadzona z  inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zbiórka artykułów szkolonych dla Ukrainy. Udział w akcji wzięło 7 klas: ID, IE, IG, IIA, IIG, IIIB  i IIIG. Udało nam się pozyskać: zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, ołówki, długopisy, bibułę oraz  wycinanki, flamastry i farby akwarelowe. Wszystkim zaangażowanym klasom dziękujemy. Szczególne gratulacje należą się klasie IIIG. To ona zdobyła najwięcej punktów w konkursie Aktywności klas.

 

Obóz szkoleniowy klas mundurowych

   DSC 0062           DSC 0080
  Uczniowie pierwszej i drugiej klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Kole w dniach 18- 21 października wzięli udział w Obozie Unitarnym. Organizatorem szkolenia było nasze liceum oraz FIA- "Wierni w Gotowości pod  Bronią" - członek i założyciel organizacji proobronnych. Obóz odbył się dzięki środkom w całości pozyskanym z Ministerstwa Obrony Narodowej. Szkolenie przeprowadzono w Międzynarodowym Ośrodku Integracji Młodzieży "Pilica" koło Piotrkowa Trybunalskiego. Pięćdziesięciu jeden uczniów podzielonych na dwa plutony oraz trzech nauczycieli pod opieką świetnie przygotowanych instruktorów FIA przeszło szkolenie z taktyki, topografii, łączności, ewakuacji i pierwszej pomocy poszkodowanym.
  Kadeci ćwiczyli musztrę, terenoznawstwo, scenariusze bojowe, obsługę broni ( AK-47, GLOCK 17) z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Każdy dzień rozpoczynała zaprawa poranna. Uroczysty charakter miały apele, na których przydały się ćwiczone elementy ceremoniału wojskowego. Odpowiedzialności młodzież uczyła się w trakcie służby wartowniczej i dyżurów. Ostatniego wieczoru zrealizowano nocny scenariusz " Ranni i moździerz " z efektami pirotechnicznymi, w trakcie którego kadeci mogli przećwiczyć wcześniej zdobytą wiedzą w tym: kontakt z wrogiem i ewakuacja rannych.Ostatni dzień uczestnicy szkolenia spędzili na strzelnicy. Strzelanie z AK i GLOCKA z użyciem ostrej amunicji dostarczyło młodzieży niezapomnianych wrażeń. Większość uczestników szkolenia ,mimo zmęczenia, już w drodze powrotnej wyrażała swoje zadowolenie i pytała o kolejne terminy obozów.
DSC 0266 DSC 0280 DSC 0311         DSC 0245
 

Projekt z klasą

projekt logoTrwa właśnie kolejna edycja konkursu „ Projekt z klasą”  organizowanego prze wydawnictwo Nowa Era. W poprzedniej części  dwie nagrody – od Internautów i komisji konkursowej -  zdobyły uczennice naszego LO, wygrywając łącznie 4 tysiące złotych. Robot Humanoidalny Leonardo podbił serca całej Polski. To dzięki waszym głosom i waszemu wsparciu informatyczna klasa 3e mogła rozwijać swoje pomysły z zakresu robotyki. Bez wątpienia możemy stwierdzić, że to właśnie Wy spełniliście nasze marzenia, dodając nam otuchy, a w chwilach zwątpienia  „stawialiście nas na nogi”.  Dziś ten ważny dla nas czas możemy wspominać  filmem umieszczonym pod tym wpisem. Możecie zobaczyć tam Zespół Leonardo wraz z opiekunem mgr inż. Bartoszem Dudkiem. 

To co przydarzyło  się nam…niesamowita przygoda, ogromna wiedza, dużo czasu spędzonego w gronie przyjaciół no i satysfakcjonująca nagroda pieniężna na rozwijanie dalszych celów czeka również na Ciebie. Nie zwlekaj! Masz pomysł?  Dąż do jego realizacji! Taka okazja nie zdarza się codziennie! Zgłoś siebie lub swoją grupę do konkursu „Projekt z klasą”. Przedstaw swój pomysł i zacznij spełniać marzenia.  Może to właśnie Ty zdobędziesz podwójny grant w wysokości 4 tysięcy złotych. Wydawnictwo Nowa Era czeka na Ciebie, a my życzymy wszystkim zdeterminowanym uczniom  POWODZENIA! 

BOOKCROSSING

indeks1       images
Od 22 października 2015r. w naszej szkole zacznie funkcjonować tzw. półka bookcrossingowa. Idea bookcrossingu polega na nieodpłatnym przekazywaniu książek poprzez pozostawienie ich w przeznaczonym do tego miejscu. Gdy pozostawimy książkę możemy w zamian wziąć inną; dzięki temu książki są w ciągłym obiegu, a ich ilość na półce jest stała.
Zachęcamy do udziału w  akcji i uwolnieniu swoich zakurzonych książek!

 

Muzyczna Stołówka 2015

muzyczna stołówka 152

 


16 października 2015 roku w Miejskim Domu Kultury odbył się dziewiąty koncert charytatywny PCK „Muzyczna Stołówka”. Koncert, którego organizatorami byli: Szkolne Koło PCK w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole, Oddział Rejonowy PCK w Kole oraz Miejski Dom Kultury, jest elementem ogólnopolskiej kampanii czerwonokrzyskiej "Walka z Głodem". Na scenie wystąpili: Grade Nine, Trzeci Świat, Husaria i Anonimy. Grano muzykę rockową i hip – hop. Dużym atutem wieczoru była wspaniała para prowadzących, czyli Klaudia Hammermeister i Dominik Białecki. Zebrano 305 zł, co pozwoli ufundować 87 obiadów dla dzieci ze szkół powiatu kolskiego. Za całość przedsięwzięcia odpowiadały: kierownik biura PCK – Zofia Rowecka oraz skarbnik Zarządu Rejonowego PCK w Kole i zarazem opiekun SK PCK w Liceum Ogólnokształcącym w Kole – Sylwia Pokrywczyńska.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 126 gości 

Imieniny

Wczoraj : Pelagii Piotra
Dzisiaj : Ireny Jana
Jutro : Urszuli Hilarego

Kalendarz

październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4