Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Prezentacje uczniowskie z chemii

Ośmioro uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole jest wolontariuszami Fundacji „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE”. W ramach współpracy z fundacją wyjeżdżają na projekty chemiczne, które odbywają się na warszawskich uczelniach. Dnia 17 września br. cztery wolontariuszki zaprezentowały efekty swojej pracy. W trakcie pokazu zaszczyciła nas swoją obecnością Pani PRODZIEKAN ds. NAUKOWYCHdr hab. inż. Marzena TYKARSKA, prof. WAT.

Tematy prezentacji:

1) Zofia Kaźmierczak: „Badanie oddziaływania DNA z błękitem metylenowym z zastosowaniem woltamperometrycznych bioczujników DNA” na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego

2) Aleksandra Andrzejczak: „Synteza organiczna ciekłych kryształów” na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie

3) Aleksandra Czupryńska: „Kropki kwantowe” na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego

4) Monika Stołowska: „Synteza cukrów” w Instytucie Chemii Organicznej

Głos zabrała także, Monika Stołowska, przedstawicielka Fundacji "PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE". Przedstawiła korzyści wynikające z należenia do organizacji i próbowała nakłonić słuchaczy do wstąpienia w jej szeregi.      
Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestnictwa w takich przedsięwzięciach, które pozwalają im poznać niektóre realia pracy na uniwersytecie. Wierzymy również, że współpraca z fundacją będzie się nadal rozwijać.


Zobacz galerię zdjęć

 

Akcja poboru krwi w LO

DSCN0584DSCN0596  

28 września 2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym odbyła się akcja poboru krwi zorganizowana przez Szkolne Koło PCK w LO, Klub Młodzieżowy HDK PCK w Kole oraz Oddział Rejonowy PCK w Kole. Do krwiobusu zgłosiło się 55 chcących oddać krew, z tej grupy bezcenny lek oddało 40 dawców. Kilka dni wcześniej, 24 września, podobna akcja dla pełnoletnich uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kolskiego była zorganizowana w domu parafialnym przy kolskiej farze. Wówczas krew oddało 101 honorowych dawców. Akcja krwiodawstwa w LO była również okazją do zorganizowania corocznego pokazu pierwszej pomocy dla społeczności szkolnej zgromadzonej na dużej przerwie na auli. Przez cały dzień członkowie i wolontariusze SK PCK przeprowadzali kampanię „Kciuk dla pierwszej pomocy”, w wyniku której za każde 150 zdjęć popierających pierwszą pomoc kolski Czerwony Krzyż może otrzymać fantom do nauki resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

DSCN0603DSCN0605

 

Każdy kilometr ma znaczenie!

  kroki Od poniedziałku 21 września 2015 roku Samorząd Uczniowski przyłączył się do akcji „Pomoc mierzona kilometrami” zachęcając uczniów do  różnych form aktywności, dzięki którym pokonane przez nich kilometry mogły zasilić konto Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.
 W ramach realizacji tego zadania 24 września 60-osobowa grupa uczniów wraz opiekunkami samorządu udała się na 8 kilometrowy spacer.
Wierzymy, że każdy kilometr ma znaczenie i nasze małe osiągnięcie przyczyni się do realizacji głównego celu, którym było 115 000 000 kilometrów!  

          2P9240703

 

III Dzień Planowania Kariery

1
 Jak dobrze zdać maturę i dostać się na wymarzone studia- to był temat e-konferencji, w której 24 września udział wzięły cztery klasy maturalne naszego LO.
          Wykład rozpoczął rzecznik prasowy WSiP i Przewodniczący Sekcji Wydawców Edukacyjnych PIK Jarosław Matuszewski.
         „Impresje o sukcesie” zaprezentował Marcin Matyja – Koordynator Programów Międzynarodowych i wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego.
         Następnie o wyborze przedmiotów maturalnych prelekcje wygłosił Łukasz Gieroń, a matematykę „nie tak straszną jak ją opisują” przedstawiła nam dr Maria Żurek-Etgens –autorka i współautorka prac matematycznych i dydaktycznych oraz programu nauczania, a także arkuszy maturalnych i zbiorów zadań dla szkół ponadgimnazjalnych.
       Mimo że do matury mamy jeszcze trochę czasu i na razie nie odczuwamy dużego stresu, to z uwagą przysłuchiwaliśmy się o technikach i skutecznych metodach przygotowań do egzaminu maturalnego.  Liczymy na sukces!

 

ALARM PRZECIWPOŻAROWY W LO

                   DSC05780
W dniu 24.09.2015r. o godzinie 9.05 w Liceum Ogólnokształcącym dzwonek zadzwonił trzykrotnie, co dla całej społeczności szkoły oznaczało zagrożenie i sygnał do rozpoczęcia ewakuacji. Całą sytuacje wzmacniał wydobywający się dym z pomieszczeń pod schodami. Akcja ewakuacyjna przebiegła sprawnie i szybko, co nie zmienia faktu że częste próby i ćwiczenia wpływają na polepszenie bezpieczeństw i są ważnym elementem w funkcjonowaniu szkoły.

                  DSC05783

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Imieniny

Wczoraj : Franciszka Joanny
Dzisiaj : Marii Cezarego
Jutro : Rozy Apolinarego

Kalendarz

sierpień 2018
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2