Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Nowy trailer o naszej szkole

 

NOWA DRUKARKA 3D!

Już od września ruszyły prace nad nowymi i ciekawymi projektami. Postanowiliśmy dorównać poprzednikom i zajęliśmy się budową kolejnej drukarki 3D. Sądzimy, że będzie nam łatwiej, ponieważ korzystamy z ich doświadczeń i oczywiście drukarki, na której wydrukujemy niezbędne elementy. Postaramy się jednak, żeby nasz projekt wyróżniał się nowatorskimi rozwiązaniami.

Celem naszego projektu jest zbudowanie sprawnie działającej i taniej konstrukcji oraz udostępnienie jej planów technicznych innym szkołom, które zechcą mieć takie urządzenie w wyposażeniu swojej placówki. Mamy nadzieję, że nasze dzieło będzie równie dobre i potrzebne.

A oto dzieło naszych poprzedników:


 

Przedsięwzięcie zaproponował nauczyciel informatyki p. Bartosz Dudek, który zainspirował nas do działania. Po długich negocjacjach utworzyliśmy ośmioosobową grupę, która będzie sumiennie pracować nad nową drukarką.

Uczestnicy projektu to uczniowie klasy 2e (profil informatyczny) są to m.in. Iga Przybylska, Paulina Zalas, Natalia Skibińska, Grzegorz Gajewski, Krystian Zbierski, Kamil Wiatrak, Adam Góźdź, Sebastian Lewandowski.


 

Chcemy, by ta drukarka  nie była po prostu "DRUKARKĄ 3D". Super drukarka musi mieć super nazwę, liczymy na waszą pomoc!!!  Już niedługo na Facebooku pojawi się nasz fanpage, na który możecie przesyłać swoje pomysły. Na pewno Was o tym poinformujemy.


 

Święto Mleka

22 sierpnia 2015 r. uczniowie naszego liceum, a jednocześnie pasjonaci chemii we współpracy z Fundacją „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE” i pod czujnym okiem p. E. Kalinowskiej i p. A. Frontczak mieli okazję zaprezentować całej społeczności kolskiej ciekawe eksperymenty chemiczne. Można było zobaczyć m.in. „zabawę” z ciekłym azotem, np. wbijanie gwoździa bananem, zamrażanie róż, lokomotywę, spalanie magnezu oraz pianę.

Na Wielkopolskim Święcie Mleka nie zabrakło również dumy naszej szkoły - Robota Leonardo. Grupy projektowe wraz z opiekunem mgr inż. Bartoszem Dudkiem prezentowali wszystkie swoje  osiągnięcia z dziedziny Robotyki, m.in. Czołg czy LineFollower. Drukarka 3D, elementy przez nią wydrukowane oraz konstrukcje zbudowane przez uczniów klas informatycznych wzbudzały zachwyt wszystkich odbiorców, szczególnie dzieci. Jesteśmy przekonani, że wszyscy którzy tego dnia byli z nami, wspominają ten czas równie miło jak my!
Zabawa była doskonała, czekamy na więcej! 
 

Uwaga krwiodawcy!!!

                           pzu 2

 

Nabór do chóru

chór 1

UWAGA !!!

CHÓR SZKOLNY „KANTATA”
ZAPRASZA W SWOJE SZEREGI!!!

ZAPISY: p. SYLWIA POKRYWCZYŃSKA, SALA 101

PRÓBY: PIĄTKI, GODZ. 14:20, SALA 101

 

chór

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 

Imieniny

Wczoraj : Alberta Ignacego
Dzisiaj : Marka Elżbiety
Jutro : Gerwazego Protazego

Kalendarz

czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1