Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Koło Przyjaciół Biblioteki

2Koło Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem pani Bożeny Zduńczyk, przygotowało interesującą  ekspozycję prezentującą osiągnięcia naszych koleżanek – poetek: Magdaleny Komudzińskiej, Izabeli Pawłowskiej, Julii Zieleniewskiej, Pauliny Siwińskiej.
Można zobaczyć tam przede wszystkim tomik poetycki, który składa się z wierszy pióra naszych dziewczyn, antologię wydaną przez organizatorów XXXI Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci  i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej, ponieważ w niej wydrukowane są utwory Magdy, Julki i Pauliny – laureatek tego konkursu. Poza tym   znajdują się w gablocie dyplomy otrzymane przez koleżanki – zdobywczynie głównych nagród w ważnych konkursach poetyckich i literackich. Wystawa znajduje się w holu szkoły. Zapraszamy do jej obejrzenia, a zwłaszcza do przeczytania zamieszczonych tam utworów.

 

XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej

olimp17.XI. 2015 roku odbył się etap szkolny, hasłem tegorocznej olimpiady było wezwanie – ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II –WYCHOWAWCA MŁODYCH POKOLEŃ. Przygotowując się do  olimpiady trzeba było zapoznać się z wybranymi  fragmentami z Pisma św. i z fragmentami KKK. W szkole do tego etapu podeszło 30 uczniów, najlepszym gratulujemy:    

1.  Emilia Olszewska z kl Ig    

2.  Kamila Czukowicz z kl I a      

3. Bartosz Kliś z kl Ia              

Wszystkim uczniom dziękujemy a laureatom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach.

 

Warsztaty psychologiczne w Poznaniu

swps12 listopada klasy: IG, IIG oraz IIIH wybrały się do Poznania wraz z panią mgr Iwoną Kędzierską, mgr Darią Małecką, mgr Anną Jerwan  i panią pedagog Marią Ugarenko-Kupińską. Uniwersytet SWPS przyjął nas po raz kolejny w swoje progi. Warsztaty odbyły się pod tematem: profilaktyka niebezpiecznych zachowań seksualnych, które poprowadził dla nas pan Michał Pozdał. Od kilku lat prowadzi on spotkania psychologiczne w ramach projektu Strefa Młodzieży Uniwersytetu SWPS. Miesięcznie spotyka się z około tysiącem licealistów z całej Polski.
Mamy nadzieję, że zarówno do Łodzi jak i do Poznania jeszcze kiedyś wrócimy, aby pogłębić swoją wiedzę.

 

Warsztaty psychologiczne w Łodzi

ob2
10 listopada celem podróży okazała się Łódź.  Klasa IIG pod opieką pani mgr Iwony Kędzierskiej  oraz pani pedagog Marii Ugarenko-Kupińskiej odwiedziła Akademię Liderów w Łodzi, która wyznaje zasadę rozwoju przez całe życie, niezależnie od wykształcenia, wieku i wykonywanej pracy, umożliwiając stanie się liderem we własnym życiu – osobistym, jak i zawodowym. Tematem warsztatów, które poprowadziła dla nas pani Małgorzata Góra, była asertywność. Poza wykładem teoretycznym odbyły się też ćwiczenia, które pozwoliły nam zobaczyć jak rozwiązywać różne sytuacje w sposób asertywny. 

 

Bezpieczeństwo w sieci- cyberprzemoc !

zdj1  16 listopada odbył się w naszej szkole, w ramach akcji „Bezpieczeństwo w sieci”, wykład na temat „Cyberprzemoc- czym jest i jak się chronić przed jej konsekwencjami?”. Prelekcję przygotowali i wygłosili studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Uczniowie dowiedzieli się, że cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych, a problem ten dotyczy zwłaszcza dzieci i młodzieży. W Polsce doświadcza go ponad połowa młodych internautów. W trakcie warsztatów organizatorzy wspólnie z uczestnikami rozważali, skąd bierze się to negatywne zjawisko, jakie mogą być jego potencjalne skutki oraz jak mu przeciwdziałać

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 129 gości 

Imieniny

Wczoraj : Filipa Korduli
Dzisiaj : Marleny Seweryna
Jutro : Rafala Marcina

Kalendarz

październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4