Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Akcja

twoja krew - Kopia

 

Światowy Dzień Zespołu Downa

Dawn21.03. br. obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji w Kole, z inicjatywy Moniki Kujawskiej przy współpracy Stowarzyszenia Malinowej Mamby odbył się spektakl "Otwórzmy się na... szczęście". Podczas przedstawienia przekazano  dużo treści edukacyjnych, ale również emocji. Mieliśmy  przyjemność, jako wolontariusze opiekować się dziećmi doświadczonymi Zespołem Choroby Downa. Była to dla nas okazja zdobycia nowych relacji, doświadczyliśmy wiele ciepła, radości i miłości, Cieszę się, że mogliśmy  uczestniczyć w tym wydarzeniu.

dawn3dawn1dawn2

 

XV Narodowy Dzień Życia

dzien zycia21 marca w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku odbyła się konferencja regionalna związana z obchodami XV Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia pod hasłem Życie jest sztuką. Obchody Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia zainaugurowano Mszą świętą we włocławskiej katedrze. Następnie uroczystości przeniosły się do Muzeum Diecezjalnego we Włocławku, gdzie wręczono nagrody laureatom konkursów. Uczniowie szkół ponadpodstawowych wzięli udział w konkursie literackim  na temat „Życie człowieka największym darem ”, nasze Liceum po eliminacjach szkolnych reprezentowała Aleksandra Kacprzak z kl. I d, która zdobyła III miejsce w Diecezji Włocławskiej – gratulujemy.

 

WARSZTATY NA UNIWERSYTECIE HUMANISTYCZNYMSWPS W POZNANIU

psychologiczneJuż kolejny raz uczniowie klas psychologicznych uczestniczyli w spotkaniu z Michałem Podzałem. Tematem warsztatów były trudne zagadnienia nurtujące młodzież , a mianowicie Profilaktyka ryzykownych zachowań seksualnych w okresie dorastania. Podczas spotkania prowadzący odpowiadał na pytania: czym jest wirus HIV i jak można się przed nim uchronić? Jaka jest różnica między HIV a AIDS? Jakie  zachowania seksualne obarczone są największym ryzykiem zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową? Natomiast nauczyciele w tym czasie uczestniczyli w zajęciach z p. Katarzyną Waszyńską, rozmawiając o związkach nastolatków (między intymnością a zachowaniami ryzykownymi).

 

Wizyta w Teatrze Muzycznym w Łodzi

teatr15 marca 2019  roku uczniowie naszej szkoły udali się do Teatru Muzycznego w Łodzi, aby obejrzeć  światowej sławy musical Claude’a-Michela Schönberga i Alaina Boublila, napisany na podstawie powieści „Nędznicy” Victora Hugo, w reżyserii Zbigniewa Maciasa. To widowisko angażujące widza emocjonalnie, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Zachwyca wszystko – solowe wystąpienia utalentowanych artystów, sceny zbiorowe, gra orkiestry, realistyczne dekoracje. Dramatyczne losy bohaterów rozgrywają się na tle burzliwego okresu francuskiej historii – zamętu rewolucji 1832 roku. Musical ten pozostaje na światowej scenie od trzydziestu siedmiu lat. Nędznicy są wielowarstwową, wzruszającą opowieścią o bolesnej rzeczywistości niszczącej marzenia, przeszłości ścigającej przez całe życie, drodze do odkupienia, poświęceniu, miłości potężniejszej, niż śmierć, a także bezduszności władzy i walce z niesprawiedliwością społeczną. Owacjami na stojąco podziękowaliśmy za wspaniałą grę aktorską i warsztat muzyczny. Z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci ta wspaniała inscenizacja i jej przesłanie  o sile człowieka,  o sile miłości, o tym, że w każdej sytuacji  można się zmienić, że nie warto się poddawać.

teatr1

 
Więcej artykułów…

Skrzynka_na_sygnały

Anonimowa skrzynka na sygnałyGet the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 136 gości 

Imieniny

Wczoraj : Lucji Wilhelma
Dzisiaj : Jana Pawla
Jutro : Maryli Wladysława

Kalendarz

czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30