Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

 

dzień autyzmuMłodzież z II klasy psychologicznych wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Mruk wzięła udział w przemarszu zorganizowanym przez Tęczowe Przedszkole. Autyzm jest obecnie najczęściej spotykanym zaburzeniem rozwojowym dzieci, a dotkniętych nim przybywa. Tymczasem rodzice dzieci borykają się z różnymi problemami, nie tylko natury zdrowotnej. To także bariery, które chcą pokonywać. Celem akcji, takich jak Niebieski Przemarsz z okazji Światowego Dnia Autyzmu jest uświadamianie społeczeństwa.

               dzień autyzmu 1   Dzień autyzmu 2

 

KWIECIEŃ MIESIĄCEM AUTYZMU

autyzmW ramach akcji - kwiecień miesiącem AUTYZMU młodzież z drugiej klasy psychologiczno – pedagogicznej  wzięła udział w prelekcja Anny Leśnej- Szymańskiej ze Stowarzyszenia Gepetto oraz projekcji filmu „Życie animowane”. Film ten to niezwykle ciepły i poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Gdy w wieku trzech lat Owen Suskind zaczął tracić zdolność chodzenia i mówienia, a współczesna medycyna nie była w stanie mu pomóc jego przyszłość wyglądała dosyć ponuro. Na ratunek przyszły animacje z wytwórni Walta Disneya, dzięki którym chłopak zaczął stopniowo reagować na bodźce docierające do niego z ekranu telewizora oraz porozumiewać z najbliższą rodziną. Spotkanie wzbogaciło naszą wiedzę na temat autyzmu, uwrażliwiło nas na osoby dotknięty tą chorobą oraz wzbudziło chęć pomocy.

 

SPOTKANIE WIELKOPOSTNE W MOPS W KOLE

spotkanie pedag.W dniu 22.03.18 uczennice I klasy psychologicznej zaprezentowały montaż słowno-muzyczny. W spotkaniu wzięli udział podopieczni wraz z rodzinami oraz pracownicy MOPS. Młodzież w refleksjach i pieśniach przybliżyła tajemnice Wielkiego Tygodnia. Spotkanie było dla nas wielkim przeżyciem.

 

WARSZTATY W GIMNAZJACH

W marcu trzecia klasa psychologiczno-pedagogiczna w ramach swoich zajęć przeprowadziła w kolskich gimnazjach warsztaty. Zajęcia miały na celu ukazać w jaki sposób można wspomóc pamięć i uwagę. Zbliżający się egzamin gimnazjalny z pewnością będzie wymagał od uczniów wzmożone koncentracji. Gimnazjaliści chętnie uczestniczyli w zajęciach i aktywnie współpracowali z niewiele starszymi koleżankami i kolegami. Uczniowie naszego liceum chętnie odpowiadali na pytania dotyczące naszej szkoły i atmosfery w niej panującej. Wszyscy wyszli z tych zajęć bogatsi o nowe doświadczenia jak lepiej  sobie radzić w  zdobywaniu wiedzy z radością na twarzy.

warsztaty  warsztaty1

 

Piłka nożna

piłka jpgMiesiąc marzec obfitował w wiele meczów i wydarzeń piłkarskich. W dniu 15.03.2018 r. na "Orliku" ZSRCKU Kościelec odbywały się mecze grupowe mistrzostw powiatu szkół ponadgimnazjalnych. W mistrzostwach tych startowała nasza drużyna, która niestety przegrała 0:1 z późniejszym mistrzem powiatu ZSRCKU Kościelec, który pierwszy raz w historii został mistrzem powiatu kolskiego. Nasza szkoła wielokrotnie w historii była mistrzem powiatu, ostatnio w 2015 roku, a okrągło 20 lat temu zdobyła mistrzostwo województwa po wygraniu w finale z trzema szkołami konińskimi.
Po feriach zimowych od 26 lutego odbywały się w naszej szkole Mistrzostwa Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole w halowej piłce nożnej (futsal). Do mistrzostw zgłosiło się 17 klas, które utworzyły 12 drużyn. Zespoły klasowe podzielono na 3 grupy po 4 drużyny w każdej - w każdej z grup rozstawione zostały najlepsze klasy z poprzedniego roku. Po rozegraniu meczów grupowych "każdy z każdym" do finału awansowały klasy, które zostały rozstawione, - wygrały wszystkie swoje mecze grupowe. W dniu 28.03.2018 r. rozegrano finał z udziałem 3 klas: II b (zeszłoroczny mistrz szkoły), III e, II c,d,f. Sędziami finału byli Igor Chruścielski klasa III a oraz Filip Wasiak klasa II a. Oprawę muzyczną zapewnił uczeń klasy II e Nikodem Olejnicki. Wszystkie mecze odbywały się w atmosferze poszanowania reguły Fair-Play a zawodnicy walczyli ambitnie i uczciwie. Rozegrano mecze "każdy z każdym". Zanotowano następująće wyniki finału szkolnego :
II b - III e 3:2
II c,d,f - II b 5:1
III e - II c,d,f 1:1
Najładniejszą bramkę turnieju "przewrotką" strzelił Damian Borowski (III e). Przeprowadzono również klasyfikację o tytuł "króla strzelców", którym został uczeń klasy III e Kacper Ułański (w 5 meczach strzelił 8 bramek). Mistrzem szkoły w futsalu na rok szkolny 2017/2018 została zintegrowana drużyna klas II c,d,f. Drugie miejsce zajęła klasa II b a miejsce 3 klasa III e. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy, które wręczył pan dyrektor Waldemar Koligot. Drużyna mistrzów szkoły otrzymała dodatkowo pamiątkowe kubki z napisem "Kazik jest z Ciebie dumny". Król strzelców otrzymał puchar oraz nagrodę niespodziankę. Organizatorem turnieju był Tomasz Jagiełło.
IMG 20180328 132518 1

 

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Imieniny

Wczoraj : Franciszka Joanny
Dzisiaj : Marii Cezarego
Jutro : Rozy Apolinarego

Kalendarz

sierpień 2018
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2