Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Kobieta i miłość w literaturze

 

20170213 145200

Literatura jest tą dziedziną sztuki, która najczęściej podejmowała i podejmuje temat miłości. Pisali  o niej wszyscy poeci i pisarze – podziwiani, nagradzani, ale także ci, których imiona znają tylko najbliżsi, ukochani i zakochani, ponieważ „każdy zakochany jest poetą”. (Platon). W lutym i marcu często mówimy o miłości w związku z Dniem Zakochanych (Walentynki) oraz Dniem Kobiet. Dlatego w holu naszej szkoły prezentowana jest kolejna wystawa, tym razem książki o miłości.Zachęcamy Was do czytania w ogóle, ale teraz szczególnie książek o tej tematyce.

A może swej ukochanej lub ukochanemu podarujesz książkę o miłości?

Bożena Zduńczyk

Halina Szmydt-Kabacińska

 

 

BAL KARNAWAŁOWY W SOSW W KOLE

    karnawał    karnawał1

25 stycznia uczniowie klasy II g w ramach zajęć z psychologii i pedagogiki wzięli udział w balu karnawałowym zorganizowanym przez nauczycieli SOSW. Wszyscy ubrani w karnawałowe stroje i maski bawili się i tańczyli w rytmie disco. Nie mogło zabraknąć wspólnych rozmów i śmiechu. To wydarzenie było także okazją by poczuć, że każdy może się świetnie bawić bez względu na różne ograniczenia. Mamy nadzieję, że takich spotkań będzie jeszcze wiele, gdyż wzajemnie jesteśmy ubogaceni.

karnawał2

 

Wywiad do Radia Merkury

Ekipa Spydera Hexapoda ma za sobą kolejny wywiad do mediów! Już w pierwszy dzień po feriach do sali 110 zapukały dwie przemiłe Panie z Radia Merkury. Były bardzo zaskoczone tym, co do tej pory udało się nam zbudować. W niezwykle sympatycznej atmosferze udzieliliśmy Paniom niekrótkiego wywiadu, który w środę będzie można usłyszeć w audycji przedpołudniowej w tymże radiu. Gdy nagranie dotrze do nas, udostępnimy je na naszym fanpage na Facebooku. Na jutro natomiast mamy umówione spotkanie z redaktorem z gazety „Fakt”. Mamy nadzieję, że wywiad przebiegnie równie pomyślnie, jak dziś. Chcielibyśmy także podkreślić, że to właśnie dziś nasz robot wstał sam o wspólnych siłach, bez naszej asekuracji!

 

radio merkury

 

Nowy plan lekcji

Poniżej zamieszczamy link do nowego planu lekcji.

Nowy plan lekcji

 

Turniej wiedzy

turniej wiedzy 2017 ogĹoszenie

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 126 gości 

Imieniny

Wczoraj : Rity Donaty
Dzisiaj : Mariana Katarzyny
Jutro : Józefa Jeremiasza

Kalendarz

kwiecień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30