Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Wiosna!

1 dzień wiosny21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Tego dnia dzień równa się z nocą, która będzie coraz krótsza. Ten kto jest znakomitym obserwatorem, wiosnę ujrzy, usłyszy i poczuje. Wiosna to przecież słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to świergot ptaków i powiew ciepłego wiatru.W wielu miejscach na świecie ludzie świętują nadejście wiosny - stąd kolorowy Festiwal Holi w Indiach, początek Chińskiego Roku, Festiwal Ognia w Hiszpanii, czy tradycja dawania sobie amuletów - Marteniczek w Bułgarii. My w Kaziku, też świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Była super zabawa! Publiczność zebrana na szkolnej auli wybrała najfajniejsze i najzabawniejsze przebranie. Był rycerz, Japonka, jednorożec i  króliczek, ale zwyciężył Jakub Dembiczak z klasy IIe, przebrany za Królewnę Snieżkę. Następnie Samorząd Uczniowski w imieniu męskiej części społeczności uczniowskiej bukietem wiosennych kwiatów obdarował Miss Wiosny LO. Została nią Magdalena Woźniak z klasy Ie. Gratulujemy!. Punktem kulminacyjnym i jednocześnie okazją do śmiechu i zabawy był Wisenny Turniej, który rozegrany został pomiędzy  nauczycielami i uczniami. Nagrodą dla zwycięskiej  drużyny był tort, a nauczyciele, którzy wygrali podzielili się słodkim trofeum z przeciwnikami. Zabawę zakończył  skoczny taniec w wykonaniu uczniów, którzy w rytmach Belga przegonili Zimę. DSC09571                                                                       Gratulujemy wszystkim zwycięzcom! ;-)

 

A może by tak zostać filmowcem…?

filmowe19 marca grupa uczniów z klasy IIB, uczestniczyła w wiosennej sesji warsztatów filmowych. Zajęcia, które odbyły się z p. Piotrem Majdrowiczem, tym razem skupiły się na analizie sondy wykonanej przez młodzież podczas wcześniejszych spotkań.

DSC09529

W czasie warsztatów dyskutowano również o zawodach, które można wykonywać, wiążąc swoją przyszłość z pracą w telewizji. Scenograf, kamerzysta, dźwiękowiec, czy scenarzysta? Wybór nie jest łatwy, ale praca na pewno ciekawa!!!

 

 

Taneczny weekend PCK

29135010 885020585002570 525193581 nW dniach od 24 do 25 marca 2018 roku w Sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole odbywał się II Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich o Królewskie Koło.  W turnieju wystąpiło osiemnaście zespołów pieśni i tańca z całego kraju. W ramach imprez towarzyszących odbywały się jednocześnie warsztaty rzeźbiarskie, ceramiczne, pantomimiczne oraz zajęcia z nauki tańców wielkopolskich. Nad bezpieczeństwem tancerzy, jurorów, instruktorów oraz publiczności czuwali członkowie Szkolnego Koła PCK z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole w składzie: Maciej Suliński, Julia Kwiatkowska, Agata Rossa i Klaudia Sawicka. Młodym ratownikom towarzyszyli instruktorzy pierwszej pomocy – Zofia Rowecka (kierownik biura PCK w Kole) i Sebastian Wyskocki, a także wiceprezes Zarządu Rejonowego PCK w Kole – Ilona Skowrońska.

 

Uczeń Liceum zwyciężył w Turnieju Pożarniczym

IMG 20180323 115411Dwóch uczniów Naszego Liceum startowało w eliminacjach powiatowych Turnieju Pożarniczego "Młodzież Zapobiega Pożarom". Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął Bartosz Budka z klasy Ia i będzie on reprezentować nasz powiat w zawodach wojewódzkich, które odbędą się w kwietniu w Borku Wielkopolskim. Trzecie miejsce w zawodach zajął Gabriel Czerczak z tej samej klasy. Gospodarzem Turnieju była Państwowa Straż Pożarna a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Kole. Uczestnicy i opiekunowie mogli obejrzeć pokazy akcji ratowniczej i sprzętu pożarniczego a zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody wręczane m.in. przez wicestarostę, pana Marka Banaszewskiego.
 

LA PETITE FILLE AUX ALUMETTES

frankoWspółczesna wersja "Dziewczynki z zapałkami" w  wykonaniu aktorów ze Szwajcarii, którą obejrzeliśmy 15 marca w Poznaniu, była dla uczniów LO doskonałą okazją do nauki języka francuskiego. Sztuka w reżyserii Iris Munios, pozwoliła młodzieży sprawdzić ich znajomość języka Moliera oraz zobaczyć, czy nowa interpretacja znanej bajki, może być interesująca dla licealistów. Połączenie muzyki, słowa i tańca okazało sie bardzo ciekawym doświadczeniem, a możliwość rozmowy z aktorami i reżyserką po spektaklu, znacznie ubogaciła naszą znajomość jednego z języków romańskich. Sztuka wystawiana była w ramach obchodów Dni Frankofońskich na całym świecie, które odbywają się już od wielu lat w marcu, we wszystkich krajach, w których język i kultura francuska są ludziom niezwykle bliskie. W naszej szkole dzień poświęcony językowi francuskiemu będzie miał miejsce 17 kwietnia. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy.  

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 137 gości 

Imieniny

Wczoraj : Alberta Ignacego
Dzisiaj : Marka Elżbiety
Jutro : Gerwazego Protazego

Kalendarz

czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1