Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

HEJT - STOP

fb cover

 

Warsztaty psychologiczne w naszej szkole

psychologiaW murach naszej szkoły po raz kolejny mogliśmy gościć Magdalenę Czech, która jest studentką piątego roku na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu oraz koordynatorką projektu „Strefa młodzieży SWPS”. Program Strefy Młodzieży obejmuje cykl spotkań i warsztatów zarówno psychologicznych jak i ogólnorozwojowych poświęconych tematom ważnym i trudnym w szczególności dla młodych, nastoletnich osób. 18.X br. odbył się cykl warsztatów dla klas maturalnych – MATURA NIE TAKA STRASZNA czyli jak opanować stres przed i w trakcie matury. Kolejny dzień to warsztaty dla klas o kierunku psychologicznym -podczas spotkań  poruszane są tematy związane z okresem dorastania, problemami oraz zaburzeniami występującymi właśnie   w tym momencie życia. Klasa IG, IIG oraz IIIH  p. Magdy za przekazaną wiedzę i doświadczenia.

 

II miejsce w Polsce !!! - Kciuk w górę dla pierwszej pomcy

Kciuk dla pp napis
W dniach od 12 września do 3 października 2015 roku trwał ogólnopolski konkurs „Kciuk dla pierwszej pomocy”, który polegał na przesyłaniu zdjęć prezentujących osobę z podniesionym do góry kciukiem na znak poparcia dla idei pierwszej pomocy. Za każde 150 zdjęć przesłanych przez uczestników za pośrednictwem strony internetowej organizatorzy przekazali po jednym  manekinie Little Anne do nauki resuscytacji krążeniowo – oddechowej firmy Laerdal. Koordynatorem uczestnictwa w konkursie na terenie powiatu kolskiego było Szkolne Koło PCK w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole. Uczniom LO w Kole przy pomocy znajomych z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych w Kole, Zespołu Szkół Technicznych w Kole, Gimnazjum nr 1 w Kole oraz wolontariuszy i członków Grupy SIM w Kole i Poznaniu udało się wywalczyć II miejsce w Polsce z wynikiem 267 zdjęć. Wymarzony i wygrany w zaciętym boju fantom został odebrany przez p. Sylwię Pokrywczyńską  z LO w Kole i p. Zofię Rowecką z PCK w Kole w Poznaniu 21 listopada z rąk pani Hanny Gajowieckiej Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Okręgowego w Poznaniu podczas konferencji organizowanej z okazji obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK.


 

57 Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że eliminacje szkolne  Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym odbędą się w piątek, 27 listopada w Bibliotecznym centrum multimedialnym o godzinie 10.00.

 

Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś!

justyna1
    Pod tym hasłem 19 listopada odbył się w naszej szkole koncert charytatywny dedykowany naszej absolwentce- Justynie Rumińskiej, która zmaga się z ciężką, przewlekłą chorobą. Wsparliśmy osobę znajdującą się w potrzebie, a jednocześnie miło spędziliśmy czas przy dźwiękach różnorodnej muzyki oraz delektując się wspaniałymi wypiekami, o które zadbali uczniowie liceum.
    Dla najmłodszych uczestników koncertu przygotowane były dodatkowe atrakcje: dzieci mogły odkrywać swoje zdolności artystyczne, tworząc z gliny piękne rękodzieła pod okiem pana Arkadiusza Gołębowskiego. Ci, którzy lubią zmiany odnaleźli się przy stanowisku, przy którym nasze uczennice fantazyjnie malowały twarze.
    Wspólną zabawę zapewnili soliści oraz zespoły: Alicja Grabowska, Szymon Chęciński, Wojciech Kaźmierczak, Jan Dziedziczak, Zepsół, Pebe i LPS, chórek z IG, Reaktywacja, Marcelina Przyłębska, Klaudia Krzyżanowska, Husaria, Natalia Cieślak, Andżelika Sochacka, Natalia Parecka, Oliwia Socha, Grade Nine.
    Z Waszą pomocą udało nam się zgromadzić niemałą kwotę 1240zł. Dziękujemy Wam za hojność i otwarte serca!  

PIC 0042PIC 0053PIC 0047

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 116 gości 

Imieniny

Wczoraj : Gerarda Teodora
Dzisiaj : Aurelii Ladysława
Jutro : Justyny Cypriana

Kalendarz

wrzesień 2018
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30