Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Pamięci Ofiar obozu Kulmhof

20151208 1005098 grudnia 2015 roku grupa młodzieży pod opieką p Anny Janikowskiej i p.Sylwii Pokrywczyńskiej udała się do Muzeum Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, by uczcić pamięć ofiar zbrodni nazistowskiej w 74. rocznicę pierwszego masowego mordu Żydów w Kraju Warty podczas niemieckiej okupacji. Uczniowie LO złożyli kwiaty i postawili znicz pamięci w miejscu, z którego odjeżdżała ciężarówka pełniąca funkcję komory gazowej. Ważnym elementem dnia było również spotkanie z przedstawicielami Gminy Żydowskiej z Łodzi, zapalenie świec chanukowych i wysłuchanie wykładu o tradycjach i świętach wyznawców judaizmu.
                    20151208 100055 20151208 101507

 

Wojskowa Akademia Techniczna

2 i 3 e na wat 18 20151210 2034470371Dnia 7 grudnia III e wraz z młodszymi o rok kolegami zorganizowała wyjazd do Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Uczniowie brali udział w trzech bardzo ciekawych, a co najważniejsze kształcących wykładach.

Pierwszy z nich dotyczył zastosowania nowych technologii w medycynie.

Tamtejsi studenci wraz ze swoim opiekunem mjr dr inż. Mariuszem Chmielewskim opracowali aplikacje na Smartfony, która służy do udzielenia pomocy innym. Opowiedział to na przykładzie epilepsji.
Kolejny wykład, w którym uczestniczyliśmy dotyczył pomiarów geodezyjnych. Tutaj mogliśmy poznać dotąd nieznane nam metody np.: pozyskiwanie pomiarów geodezyjnych ze zdjęć lotniczych.
Jedną z naszych pasji, która troszkę odbiega od Informatyki jest histotria.
Gąsienicowe Wozy Bojowe to coś co nas fascynuje. To właśnie tego dotyczył ostatni z wykładów, w których mieliśmy zaszczyt uczestniczyć.
Mieliśmy równiez mozliwość zobaczenia prawdziwego Wozu Bojowego.
Ten dzień bez wątpliwości zaliczamy do udanych! :)

Zobacz galerię zdjęć

 

WEEKENDOWE WARSZTATY CHEMICZNE

W weekend 21-22 listopada 2015 roku miały miejsce warsztaty chemiczne w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole. Wolontariusze Fundacji „PRZYSZŁOŚĆ
W NAUCE” przeprowadzali doświadczenia chemiczne, tłumaczyli zachodzące reakcje i wprowadzali
w  podstawy chemii. Kierownikiem projektu była Monika Stołowska, a wolontariuszami :Aleksandra Jarecka, Aleksandra Andrzejczak , Aleksandra Czupryńska, Adam Stegenta, Bartek Łajdecki, Maciej Rosiak- uczniowie naszego liceum.

Pokaz rozpoczął się w sobotę. Wolontariusze Fundacji „Przyszłość w nauce” przeprowadzali ciekawe doświadczenia,  tłumaczyli dokładnie przebieg reakcji zachodzących w probówkach. Zainteresowani mieli możliwość wykonania swoich własnych „ogrodów chemicznych” oraz symulować rany na kończynach za pomocą sztucznej krwi .

W niedziele uczniowie LO w Kole samodzielnie wykrywali  substancje nieorganiczne. To oni decydowali o tym, jakie odczynniki użyć, samodzielnie je dodawali i mieszali substancje. Oczywiście wszystko odbywało się pod opieką wolontariuszy, którzy również uczyli ich jak należy dodawać związki chemiczne  i w jaki sposób je mieszać.

Uczniowie mogli , czuć się bezpiecznie pod czujną opieką p. A. Frontczak i p .E. Kalinowskie.

Na koniec warsztatów zainteresowani uczniowie mogli napisać test, który daje im możliwość  wstąpienia do fundacji. Liczymy, że kolejni uczniowie Kazika  dostaną się do niej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty chemiczne!


 

ZOSTAŃ MOIM MIKOŁAJEM

Od kilkunastu lat zbieramy słodycze dla dzieci z ubogich rodzin uczących się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kole. Zachęcamy więc do brania udziału w zbiórce słodkości, wszelkiego rodzaju batoników, ciasteczek czy czekolad. Dla wielu dzieci będzie to jedyny słodki upominek w nadchodzące Święta.
Prosimy o przynoszenie słodyczy do p. Janusza Miłowskiego (sala nr. 10)
Akcja trwa do 16 grudnia.


 

MIKOŁAJKI

mikiMikołajki to święto bardzo stare. Już w okresie średniowiecza utarł się zwyczaj obdarowywania drobnymi prezentami w wigilię tego dnia. Imieniny św. Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Dla wielu uczniów Mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych momentów w trakcie roku szkolnego, dlatego 7 grudnia w naszej szkole panowała mikołajkowa atmosfera. Były klasowe upominki, słodycze od Samorządu Uczniowskiego i specjalny upominek od Dyrekcji dla wszystkich w czapkach św. Mikołaja.
miki 1 miki2

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 

Imieniny

Wczoraj : Aurelii Ladysława
Dzisiaj : Justyny Cypriana
Jutro : Damiana Amadeusza

Kalendarz

wrzesień 2018
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30