Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś!

justyna1
    Pod tym hasłem 19 listopada odbył się w naszej szkole koncert charytatywny dedykowany naszej absolwentce- Justynie Rumińskiej, która zmaga się z ciężką, przewlekłą chorobą. Wsparliśmy osobę znajdującą się w potrzebie, a jednocześnie miło spędziliśmy czas przy dźwiękach różnorodnej muzyki oraz delektując się wspaniałymi wypiekami, o które zadbali uczniowie liceum.
    Dla najmłodszych uczestników koncertu przygotowane były dodatkowe atrakcje: dzieci mogły odkrywać swoje zdolności artystyczne, tworząc z gliny piękne rękodzieła pod okiem pana Arkadiusza Gołębowskiego. Ci, którzy lubią zmiany odnaleźli się przy stanowisku, przy którym nasze uczennice fantazyjnie malowały twarze.
    Wspólną zabawę zapewnili soliści oraz zespoły: Alicja Grabowska, Szymon Chęciński, Wojciech Kaźmierczak, Jan Dziedziczak, Zepsół, Pebe i LPS, chórek z IG, Reaktywacja, Marcelina Przyłębska, Klaudia Krzyżanowska, Husaria, Natalia Cieślak, Andżelika Sochacka, Natalia Parecka, Oliwia Socha, Grade Nine.
    Z Waszą pomocą udało nam się zgromadzić niemałą kwotę 1240zł. Dziękujemy Wam za hojność i otwarte serca!  

PIC 0042PIC 0053PIC 0047

 

XXIV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK - etap szkolny

olimpiada-z-logiem-pck
19 listopada 2015 roku opiekunki Szkolnego Koła PCK – p.Sylwia Pokrywczyńska i p.Agnieszka Frontczak - zorganizowały etap szkolny XXIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK, w którym wzięło udział 29 uczniów klas pierwszych o profilu biologiczno - chemicznym. Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez: rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem i problematyką prozdrowotną; prowadzenie edukacji dotyczącej czynników zagrażających zdrowiu oraz sposobów ochrony zdrowia; a także inspirowanie młodzieży do podejmowania na terenie szkoły lub poza nią różnych działań promujących zdrowy styl życia. Wyniki etapu szkolnego kształtują się następująco:
I miejsce – Natalia Binkiewicz z kl. Ic
II miejsce – Maria Jarmuż z kl. Ic
III miejsce – Patrycja Nitecka z kl. Id.
Zdobywczyni I miejsca będzie reprezentować szkołę na etapie powiatowym, który odbędzie się 16 grudnia 2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Kole.

 

Koło Przyjaciół Biblioteki

2Koło Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem pani Bożeny Zduńczyk, przygotowało interesującą  ekspozycję prezentującą osiągnięcia naszych koleżanek – poetek: Magdaleny Komudzińskiej, Izabeli Pawłowskiej, Julii Zieleniewskiej, Pauliny Siwińskiej.
Można zobaczyć tam przede wszystkim tomik poetycki, który składa się z wierszy pióra naszych dziewczyn, antologię wydaną przez organizatorów XXXI Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci  i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej, ponieważ w niej wydrukowane są utwory Magdy, Julki i Pauliny – laureatek tego konkursu. Poza tym   znajdują się w gablocie dyplomy otrzymane przez koleżanki – zdobywczynie głównych nagród w ważnych konkursach poetyckich i literackich. Wystawa znajduje się w holu szkoły. Zapraszamy do jej obejrzenia, a zwłaszcza do przeczytania zamieszczonych tam utworów.

 

XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej

olimp17.XI. 2015 roku odbył się etap szkolny, hasłem tegorocznej olimpiady było wezwanie – ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II –WYCHOWAWCA MŁODYCH POKOLEŃ. Przygotowując się do  olimpiady trzeba było zapoznać się z wybranymi  fragmentami z Pisma św. i z fragmentami KKK. W szkole do tego etapu podeszło 30 uczniów, najlepszym gratulujemy:    

1.  Emilia Olszewska z kl Ig    

2.  Kamila Czukowicz z kl I a      

3. Bartosz Kliś z kl Ia              

Wszystkim uczniom dziękujemy a laureatom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach.

 

Warsztaty psychologiczne w Poznaniu

swps12 listopada klasy: IG, IIG oraz IIIH wybrały się do Poznania wraz z panią mgr Iwoną Kędzierską, mgr Darią Małecką, mgr Anną Jerwan  i panią pedagog Marią Ugarenko-Kupińską. Uniwersytet SWPS przyjął nas po raz kolejny w swoje progi. Warsztaty odbyły się pod tematem: profilaktyka niebezpiecznych zachowań seksualnych, które poprowadził dla nas pan Michał Pozdał. Od kilku lat prowadzi on spotkania psychologiczne w ramach projektu Strefa Młodzieży Uniwersytetu SWPS. Miesięcznie spotyka się z około tysiącem licealistów z całej Polski.
Mamy nadzieję, że zarówno do Łodzi jak i do Poznania jeszcze kiedyś wrócimy, aby pogłębić swoją wiedzę.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

Imieniny

Wczoraj : Aliny Benona
Dzisiaj : Alberta Ignacego
Jutro : Marka Elżbiety

Kalendarz

czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1