Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Zostań Moim Mikołajem.

zostan moim mikolajem 5 20151218 1025704121 
Jak co roku, od kilkunastu lat zbieraliśmy słodycze dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego.
Koleżanki i koledzy, jak zwykle nie zawiedliście! W tym roku zebraliśmy więcej słodkości niż w roku ubiegłym. W środę zawieźliśmy nasz upominek do SOSW. W imieniu własnym i obdarowanych dzieciwszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce serdecznie Dziękujemy. 
Organizatorzy
PS. Wszystkich informujemy, że można przynosić jeszcze słodkości, które będą dostarczone do SOSW.
 
 

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

PC16095916 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole odbył się etap powiatowy XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Organizatorami byli: Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kole, Starostwo Powiatowe w Kole oraz Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole. Wyniki w kategorii gimnazjów kształtują się następująco:
I miejsce: Natalia Strzałkowska (Gimnazjum w Dąbiu),
                 Adrianna Wiktorska (Zespół Szkół w Dębach Szlacheckich)
II miejsce: Jakub Kwiatkowski (Gimnazjum nr 1 w Kole)
III miejsce: Małgorzata Sobczyńska (Gimnazjum w Chodowie).
Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyniki kształtują się następująco:
I miejsce: Olga Kamyszek (Zespół Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych w Kole)
II miejsce: Natalia Binkiewicz (Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole)
              Jakub Polewski (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie)
III miejsce: Katarzyna Urbańska (Zespół Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych w Kole).
Zwycięzcy etapu powiatowego będą reprezentować powiat kolski w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 18 marca 2016 roku w Poznaniu.


 

„Z Archiwum Muzeów w Chełmnie nad Nerem i w Żabikowie”

bookletMuzeum Martyrologiczne w Żabikowie i jego Oddział w Chełmnie nad Nerem są ukierunkowane na poszerzanie swojej oferty dydaktycznej, dzięki której możliwe jest szerzenie wiedzy na temat okupacji w Wielkopolsce, sytuacji ludności żydowskiej w Kraju Warty oraz funkcjonowania obozu zagłady Kulmhof. W celu budowania świadomości historycznej Wielkopolan wspomniane instytucje wraz z Zakładem Dydaktyki Historii Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczęły cykl tomów pt. „Z Archiwum Muzeów w Chełmnie nad  Nerem i w Żabikowie”. Pierwszy tom opowiada o ofiarach obozu i nosi tytuł: „Niemiecki obóz zagłady Kulmhof”. Publikacja ma służyć jako inspiracja i pomoc w przygotowaniu zajęć w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na lekcjach historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie i etyki. Autorkami dwóch scenariuszy lekcji są nauczycielki z Liceum Ogólnokształcącego w Kole. Pani Anna Janikowska opracowała scenariusz pod tytułem „Ostateczne rozwiązanie w Kraju Warty – polityka III Rzeszy wobec narodu żydowskiego na przykładzie losów więźniów obozu Kulmhof”. Natomiast pani Sylwia Pokrywczyńska jest autorką scenariusza pod tytułem „Prawa człowieka i prawa dziecka w świetle Holocaustu”.

 

Hejt STOP!

 hejtW dniu 11 grudnia 2015 roku uczennice klasy II i III profilu psychologiczno-pedagogicznego uczestniczyły w warsztatach Fundacji Klamra pt: ,,Hejt STOP!”. Miały one za zadanie uświadomić nam jak niebezpieczna jest mowa nienawiści. Poznałyśmy różne sposoby oraz aplikacje na Facebook'u dzięki, którym możemy reagować na różne formy przemocy zawartej w słowach i w graffiti. W przerwie miałyśmy przyjemność udzielić wywiadu do radia Merkury.

 Uważam, że tego typy spotkania uświadamiają jak należy wyrażać swoje poglądy nie raniąc innych osób, gdyż wolność słowa kończy się tam gdzie krzywdzi się drugiego człowieka.

                                                                                                                                                Uczennica klasy III H

 

Akcja krwiodawstwa w LO

20151214 121942    14 grudnia 2015 do Liceum Ogólnokształcącego w Kole po raz kolejny w bieżącym roku szkolnym przyjechał ambulans do pobierania krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Organizatorami akcji byli: Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego  w Kole, Klub Młodzieżowy HDK PCK w Kole, Oddział Rejonowy PCK w Kole oraz Szkolne Koło PCK w LO. Zgłosiło się ponad 80 chętnych, krew pobrano od 56 dawców, co pozwoliło uzyskać 25 litrów bezcennego i niezastąpionego leku - krwi.


 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 102 gości 

Imieniny

Wczoraj : Aurelii Ladysława
Dzisiaj : Justyny Cypriana
Jutro : Damiana Amadeusza

Kalendarz

wrzesień 2018
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30