Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Dziecinada

Już po raz kolejny nasze liceum gościło milusińskich z kolskich przedszkoli. W poniedziałek – Dzień Dziecka odbyła się „Dziecinada”, podczas której uczniowie „Kazika" przygotowali mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Gry, zabawy, zgadywanki, konkurencje sportowe to tylko mała cześć możliwości, w których dzieci mogły uczestniczyć. Wszyscy zgłodniali zawodnicy mogli posilić się w kawiarence. Między konkurencjami można było porozmawiać i zatańczyć z postaciami z bajek. Bowiem na czas “Dziecinady” zagościło u nas sporo dziwnych gości. Był Kot w butach, Alibaba, Królewny, Smerfy i wiele innych postaci. Na zakończenie wszyscy zgromadzili się w auli szkoły, aby śledzić bajkowe losy Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków. Mamy nadzieję, że miłe wspomnienia, a także pamiątkowe zdjęcie spowodują, że przedszkolaki na długo zachowają w pamięci to radosne spotkanie. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną „Dziecinadę”.

 

PCK – Mistrzostwa w Kościelcu

30 maja 2015 roku na terenie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu odbyły się I Wielkopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla Gimnazjów. Organizatorami byli: Gimnazjum nr 1 w Kole oraz Oddział Rejonowy PCK w Kole. W organizację i przebieg mistrzostw aktywnie włączyli się członkowie Szkolnego Koła PCK z ZSE-A w Kole pod opieką p. Mieczysława Wojtasika i p. Agnieszki Świder oraz Szkolnego Koła PCK z Liceum Ogólnokształcącego w Kole pod opieką p. Sylwii Pokrywczyńskiej. Ratownicze zmagania patronatem objął Wielkopolski Oddział PCK w Poznaniu. Do Kościelca przyjechało dziewięć szkół z całej Wielkopolski, a wyniki kształtują się jak niżej:

I miejsce – Gimnazjum im. Stanisławy Fleszarowej – Muskat w Kole

II miejsce – Gimnazjum nr 43 im.PTPN w Poznaniu

III miejsce – Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie.

Mistrzowską drużynę gimnazjalną w składzie: Dawid Sławiński, Filip Rożko oraz Kacper Jarzębecki do zawodów przygotowywała Zofia Rowecka i aktualni mistrzowie Wielkopolski szkół średnich, czyli drużyna pierwszej pomocy z Liceum Ogólnokształcącego.

 

Portret ze słów

25 maja 2015 roku odbyła się uroczystość podsumowania XXXI Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku pod patronatem Prezydenta Miasta – pana Roberta Biedronia. Na miejsce finału wybrano Polską Filharmonię Sinfonię Baltica. Organizatorzy Konkursu tak określili cele tego przedsięwzięcia: „ ... inspirowanie zainteresowań literackich, promowanie utalentowanej literacko młodzieży, rozbudzanie wyobraźni, wrażliwości ....”

W ciągu 31 lat istnienia Konkursu wydano 24 książki z wierszami i opowiadaniami laureatów, i wyróżnionych. Temu Międzynarodowemu Konkursowi przewodniczy i patronuje pani Wanda Chotomska – znakomita autorka utworów dla dzieci i młodzieży, według której
„ ... jest to największa w kraju impreza kulturalna poświęcona młodym talentom literackim.”

Z wielką dumą i radością informujemy, że tegorocznymi laureatkami konkursu w kategorii poezji – zostały dwie nasze uczennice: Julia Zieleniewska z klasy II a („Spowiedź nocą”, ,<<” Ja” w autobusie>>) oraz Magdalena Komudzińska z klasy I b („Głupi wiersz”, „[Podobno umiem pisać...]”).

Jest to wielki sukces, ponieważ wśród młodych twórców ze szkół średnich w Polsce oraz szkół polonijnych w USA, w Niemczech i na Litwie – wybrano tylko 10 najlepszych. Z tego wspaniałego grona młodych poetów mamy aż dwie laureatki - Julkę i Magdę! Ponadto, w tej samej kategorii, otrzymała wyróżnienie tegoroczna absolwentka – Paulina Siwińska.
W czasie wręczania dyplomów i nagród Julce, Madzi i Paulinie padło zdanie, że nasza szkoła jest prawdziwą wylęgarnią talentów poetyckich. Wielką radość nam sprawiło nam również i to, że scenariusz spektaklu wystawionego w czasie uroczystej gali został oparty m.in. na wierszu Julki Zieleniewskiej <<„ Ja” w autobusie”>>:

nikt nie widzi

siedzi takie „ja”

pośród innych „ja” w autobusie

za oknem we mgle drzewo

trasa Babiak – Koło

Dębno Królewskie

to nie był dąb

może grusza?

ona jest większym „ja” pośród nas

każdy zauważył drzewo

a nie każdy człowieka

pośród wielu „ja” w autobusie

 

Piękną rzeczą jest mieć talent i pasję, kochać poezję, umieć widzieć to, czego inni nie widzą, nazywać to, co boli i cieszy nas wszystkich. Życzymy naszym dziewczynom, aby na zawsze zachowały tę szczególną, poetycką wrażliwość.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy pod adresem pani Bożeny Zduńczyk, która zdobyła informacje o konkursie i towarzyszyła nam wraz z panią Haliną Szmydt-Kabacińską

w czasie wyjazdu do Słupska.

 

XX Turniej Recytatorski

Dnia 22 maja 2015r w Auli NMP Królowej Polski spotkali się recytatorzy z regionu konińskiego, by prezentować fragmenty Biblii i wiersze o tematyce religijnej. Niezmiennie od 20 lat organizatorem Turnieju na Tematy Biblijne „Od Abrahama z Ur do Pawła z Tarsu” jest Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. Ze względu na specyfikę prezentowanych tekstów (trudne słownictwo i składnia Biblii), konkurs ten jest niezwykle trudnym wyzwaniem artystycznym. Jednakże od samego początku cieszy się dużą popularnością. W turnieju udział wzięły dwie uczennice naszej szkoły-pierwszoklasistki-Oliwia Sobczak i Karolina Sudolska. Zmagania zakończyły się sukcesem. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrodę wywalczyła Oliwia Sobczak, zaś wśród wyróżnionych znalazła się Karolina Sudolska. Opiekę sprawował nauczyciel Jarosław Woziński.

 

LO w Kole mistrzem Wielkpolski w pierwszej pomocy!

 

23 maja 2015 roku na Cytadeli w Poznaniu odbył się etap wojewódzki XXIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Mistrzem Wielkopolski został zespół pierwszej pomocy z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole, który jednocześnie reprezentował Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole. Zadaniem młodych ratowników było wykazanie się wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi udzielania pierwszej pomocy na sześciu bardzo trudnych stacjach urazowych. Kolscy ratownicy w dniach 12-14 czerwca będą reprezentować nasze województwo podczas etapu krajowego Mistrzostw organizowanych w Lublinie. W skład kolskiego zespołu wchodzą: Weronika Tyl, Damian Matuszak, Dominik Tarnas, Dominik Białecki, Jan Strybel, Agnieszka Frontczak – opiekun zespołu, Sylwia Pokrywczyńska – instruktor pierwszej pomocy, Zofia Rowecka – instruktor pierwszej pomocy.


 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości 

Imieniny

Wczoraj : Klaudii Eufemii
Dzisiaj : Ludomira Benedykta
Jutro : Katarzyny Bogusława

Kalendarz

marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1