Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Głosowanie na projekt "Drukarka 3D"

 

Stało się to już tradycją! Nasze LO po raz kolejny bierze udział w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Mamy nadzieję, że i w tym roku możemy liczyć na wasze wspracie w głosowaniu.

Projekt naszej szkoły, w V edycji konkursu "Projekt z klasą", zdobył podwójny grant w wysokości 4 tys. zł. Głęboko wierzymy, że w trwającej właśnie edycji szczęście znów nam dopisze i będziemy mogli cieszyć się kolejnym sukcesem naszych szkolnych Informatyków.  W tej edycji głosujemy na projekt "Drukarka 3D" Wonder Box 3D. 

Chcemy już dziś podziękować wszystkim, którzy głosują i wspierają nasze projekty. 

Zapraszamy do głosowania, które trwać będzie od dziś (2 grudnia) do 16 grudnia!

Link do głosowania: 

http://www.nowaera.pl/component/projektzklasa6/projekty/pokaz/799.html

 

Pokaz pierwszej pomocy przed ratuszem

pck19 grudnia 2015 roku w godzinach popołudniowych przed ratuszem w Kole odbył się mikołajkowy festyn „Mikołaj Dzieciom”. Organizatorami imprezy byli: Urząd Miasta i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W czasie spotkania Katarzyna Chmielecka i Weronika Tyl ze Szkolnego Koła PCK w Liceum Ogólnokształcącym w Kole zademonstrowały techniki ratownicze podczas pokazu pierwszej pomocy. Członkowie PCK czuwali również nad bezpieczeństwem dzieci i ich opiekunów.

 

Pamięci Ofiar obozu Kulmhof

20151208 1005098 grudnia 2015 roku grupa młodzieży pod opieką p Anny Janikowskiej i p.Sylwii Pokrywczyńskiej udała się do Muzeum Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, by uczcić pamięć ofiar zbrodni nazistowskiej w 74. rocznicę pierwszego masowego mordu Żydów w Kraju Warty podczas niemieckiej okupacji. Uczniowie LO złożyli kwiaty i postawili znicz pamięci w miejscu, z którego odjeżdżała ciężarówka pełniąca funkcję komory gazowej. Ważnym elementem dnia było również spotkanie z przedstawicielami Gminy Żydowskiej z Łodzi, zapalenie świec chanukowych i wysłuchanie wykładu o tradycjach i świętach wyznawców judaizmu.
                    20151208 100055 20151208 101507

 

Wojskowa Akademia Techniczna

2 i 3 e na wat 18 20151210 2034470371Dnia 7 grudnia III e wraz z młodszymi o rok kolegami zorganizowała wyjazd do Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Uczniowie brali udział w trzech bardzo ciekawych, a co najważniejsze kształcących wykładach.

Pierwszy z nich dotyczył zastosowania nowych technologii w medycynie.

Tamtejsi studenci wraz ze swoim opiekunem mjr dr inż. Mariuszem Chmielewskim opracowali aplikacje na Smartfony, która służy do udzielenia pomocy innym. Opowiedział to na przykładzie epilepsji.
Kolejny wykład, w którym uczestniczyliśmy dotyczył pomiarów geodezyjnych. Tutaj mogliśmy poznać dotąd nieznane nam metody np.: pozyskiwanie pomiarów geodezyjnych ze zdjęć lotniczych.
Jedną z naszych pasji, która troszkę odbiega od Informatyki jest histotria.
Gąsienicowe Wozy Bojowe to coś co nas fascynuje. To właśnie tego dotyczył ostatni z wykładów, w których mieliśmy zaszczyt uczestniczyć.
Mieliśmy równiez mozliwość zobaczenia prawdziwego Wozu Bojowego.
Ten dzień bez wątpliwości zaliczamy do udanych! :)

Zobacz galerię zdjęć

 

WEEKENDOWE WARSZTATY CHEMICZNE

W weekend 21-22 listopada 2015 roku miały miejsce warsztaty chemiczne w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole. Wolontariusze Fundacji „PRZYSZŁOŚĆ
W NAUCE” przeprowadzali doświadczenia chemiczne, tłumaczyli zachodzące reakcje i wprowadzali
w  podstawy chemii. Kierownikiem projektu była Monika Stołowska, a wolontariuszami :Aleksandra Jarecka, Aleksandra Andrzejczak , Aleksandra Czupryńska, Adam Stegenta, Bartek Łajdecki, Maciej Rosiak- uczniowie naszego liceum.

Pokaz rozpoczął się w sobotę. Wolontariusze Fundacji „Przyszłość w nauce” przeprowadzali ciekawe doświadczenia,  tłumaczyli dokładnie przebieg reakcji zachodzących w probówkach. Zainteresowani mieli możliwość wykonania swoich własnych „ogrodów chemicznych” oraz symulować rany na kończynach za pomocą sztucznej krwi .

W niedziele uczniowie LO w Kole samodzielnie wykrywali  substancje nieorganiczne. To oni decydowali o tym, jakie odczynniki użyć, samodzielnie je dodawali i mieszali substancje. Oczywiście wszystko odbywało się pod opieką wolontariuszy, którzy również uczyli ich jak należy dodawać związki chemiczne  i w jaki sposób je mieszać.

Uczniowie mogli , czuć się bezpiecznie pod czujną opieką p. A. Frontczak i p .E. Kalinowskie.

Na koniec warsztatów zainteresowani uczniowie mogli napisać test, który daje im możliwość  wstąpienia do fundacji. Liczymy, że kolejni uczniowie Kazika  dostaną się do niej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty chemiczne!


 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

Imieniny

Wczoraj : Franciszka Joanny
Dzisiaj : Marii Cezarego
Jutro : Rozy Apolinarego

Kalendarz

sierpień 2018
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2