Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĘ GÓRĘ

częstochowa 1Czy można przejść obojętnie obok 2000 młodych serc bijących w pewne marcowe południe dla Matki Bożej? Myślę, że nie. Tegoroczna pielgrzymka maturzystów była wyjątkowa. Okazja żeby pomodlić się o dobry wynik egzaminu dojrzałości, wspólne spędzenie czasu na konferencji, droga krzyżowa na wałach jasnogórskich, msza święta z biskupem - świetny czas. Jako uczestnik mogę powiedzieć, że Bóg działa i dotyka, szczególnie w momentach gdy jesteśmy blisko niego. To wydarzenie będzie wspominane przez każdego z nas na pewno z uśmiechem, a owoce tej pielgrzymki, Ducha Świętego będą widoczne w czasie decyzji życiowych wyboru drogi.
Mateusz, maturzysta.
Fragmenty wywiadu  udzielonego na Jasnej Górze:
Wiktor Szymański i Damian Matuszak są maturzystami LO im. Kazimierza Wielkiego w Kole. „Jest to bardzo fajna szkoła, bardzo cieszę się, że to ją wybrałem, i że to w niej będę pisał egzamin dojrzałości – wyznaje Wiktor – Mam obawę przed dorosłością, jest to zawsze jakaś niewiadoma, to coś nowego, ale mam poczucie, że starając się żyć blisko Chrystusa, wraz z Bogiem uda mi się przejść przez to dorosłe życie”.
„Moją intencją jest oczywiście matura, ale głównym powodem, dla którego tu przyjechałem jest ponowne zawierzenie mojego życia Bogu, bo to jest najważniejsze, a dodatkowo jest to okazja do pogłębienia mojej wiary” – dodaje maturzysta.
„Na Jasnej Górze byłem nie jeden raz – opowiada Damian - Aktywnie włączam się w Ruch Światło–Życie, ruch oazowy, i przybywałem tutaj w licznych pielgrzymkach z tym Ruchem, a zdarzały się też wycieczki szkolne. Na pieszej pielgrzymce nie byłem, ale może w tym roku się wybiorę. Bardzo bym chciał, ponieważ to jest czas po maturze, chciałbym prosić o rozeznanie dalszej drogi, bo to będzie poważniejsza decyzja, którą będę musiał podjąć”.
„Ta pielgrzymka wzmogła we mnie spokój przed maturą, bo trochę się obawiałem, jak to wszystko będzie, zwłaszcza, że są takie przedmioty, których się nie uczyłem i muszę sam się do nich przygotowywać – mówi maturzysta - Na pewno dwa-trzy tygodnie przed maturą stres dojdzie, ale ta pielgrzymka pomoże mi jakoś zgłębić sens tej matury i myślę, że ten stres opadnie”.
częstochowa

 

All you need is English poetry

Dnia 22 marca 2016r. o godz. 10.00 w sali nr 120 odbędzie się
VI Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej


”All you need is English poetry”.


Zapisy przyjmowane są do dnia 18.03.2016r u nauczycieli języka angielskiego.
Zwycięzcy konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody.
Wszystkie chętne osoby zapraszamy do udziału w konkursie.
Organizatorzy konkursu
Anna Koza i Małgorzata Zborowska-Pisznot

 

DZIEŃ KOBIET

dzień kobiet 

 

 

  Życzenia, uśmiechy i kwiaty na powitanie  od męskiej części Samorządu Uczniowskiego, tak wyglądał Dzień Kobiet w LO, który obchodziliśmy w poniedziałek – 7 marca. Złotych myśli i sentencji o kobietach można znaleźć bardzo dużo. My przychylamy się do twierdzenia Piera de Brantoma, że Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów.  Nasze Panie tak, jak kwiaty  są niepowtarzalne i piękne, ale bywają  niedostępne i zamknięte, a nawet zdarzają się takie z  z kolcami.  My jednak stawiamy na te uśmiechnięte, pogodne i koleżeńskie, czego dowodem jest wybrana przez nas  SUPERWOMEN 2016. Zwyciężczynią została Dagmara Fila z klasy II a.
                                                                         Gratulujemy!


 

Krwiobus w LO

Akcja LO   W poniedziałkowy poranek 7 marca 2016r. przed budynkiem liceum zaparkował ambulans do pobierania krwi. Akcję honorowego oddawania niezastąpionego, ratującego życie i zdrowie leku zorganizowali wspólnie: Szkolne Koło PCK, Oddział Rejonowy PCK w Kole oraz Klub Młodzieżowy HDK PCK. Ekipa medyczna z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zakwalifikowała do donacji  57 krwiodawców, dzięki czemu pozyskano ponad 25 litrów cennej krwi.

 

Chór „Kantata” w Dobrowie

dobrów 1 16 marca 2016 roku chór „Kantata” z Liceum Ogólnokształcącego w Kole wystąpił z dwoma koncertami w parafii Trójcy Świętej w Dobrowie. Młodych chórzystów w to znane w powiecie kolskim miejsce sprowadziły ważne lokalne i ogólnopolskie rocznice, czyli 1050. rocznica Chrztu Polski, 900. rocznica urodzin patrona Ziemi Kolskiej – Świętego Bogumiła oraz 10. rocznica ustanowienia w Dobrowie sanktuarium biskupa – eremity. Ponadto koncerty wpisały się w ogólnopolskie i diecezjalne przygotowania młodych Polaków do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu bieżącego roku. W celu podkreślenia przeżywanego w Kościele Powszechnym Roku Miłosierdzia koncerty miały charakter charytatywny, a zebrane dzięki życzliwości księdza proboszcza Wojciecha Marciszewskiego i hojności parafian fundusze zostały przekazane na opłacenie obiadów dla dzieci z niezamożnych rodzin.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 

Imieniny

Wczoraj : Renaty Witolda
Dzisiaj : Mikolaja Stanisława
Jutro : Rogera Serafiny

Kalendarz

listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2