Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ

sianko

   Dnia 20.12.2015r. uczniowie naszej szkoły rozprowadzali paczuszki z wigilijnym siankiem, biorąc  udział w corocznej  „ AKCJI SIANKO ‘’ przy parafii MBCz w Kole. Zebrane ofiary przeznaczone są dla dzieci z Madagaskaru w ramach ADOPCJI NA ODLEŁOŚĆ. Adopcji tej podjęła się nasza młodzież, od roku 2012 wspiera dwoje dzieci opłacając im możliwość nauki i zdobywania zawodu. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i włączyli się w tą akcją.

 

Choinka

choinka

 

Dnia 12 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbyła się tzw „choinka” dla dzieci pracowników zakładu „Andre”. Uczniowie klasy Ig oraz IIg starannie zajęli się przygotowaniem wielu atrakcji i zabaw dla dzieci. O godzinie 10.00 wszyscy zgromadzeni oraz uczniowie, poprzebierani za kolorowe postacie bajkowe, wzięli udział w zabawie przy świątecznych piosenkach. Kolejnym punktem w programie był udział w konkurencjach przygotowanych przez klasę IIg. Nasi mali goście mogli spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych, takich jak kozłowanie piłką czy odbijanie piłeczki pingpongowej. Dzieci mogły również stworzyć przepiękne kartki świąteczne, rozpoznać „jaki to smak lub kształt” oraz spędzić czas na dmuchanej zjeżdżalni. O godzinie 12.00 wszyscy zebraliśmy się na auli, aby obejrzeć bajkę przygotowaną przez uczniów klasy Ig. Nasi koledzy i koleżanki zaprezentowali nam „Kopciuszka”. Historia bardzo spodobała się wszystkim obecnym gościom. Po przedstawieniu do dzieci przybył specjalny gość. Był nim Święty Mikołaj, który obdarował maluchy prezentami. Wszyscy bardzo miło spędziliśmy czas i z niecierpliwością czekamy na kolejne „choinki”.

choinka1 DSC 8622

 

Zostań Moim Mikołajem.

zostan moim mikolajem 5 20151218 1025704121 
Jak co roku, od kilkunastu lat zbieraliśmy słodycze dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego.
Koleżanki i koledzy, jak zwykle nie zawiedliście! W tym roku zebraliśmy więcej słodkości niż w roku ubiegłym. W środę zawieźliśmy nasz upominek do SOSW. W imieniu własnym i obdarowanych dzieciwszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce serdecznie Dziękujemy. 
Organizatorzy
PS. Wszystkich informujemy, że można przynosić jeszcze słodkości, które będą dostarczone do SOSW.
 
 

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

PC16095916 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole odbył się etap powiatowy XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Organizatorami byli: Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kole, Starostwo Powiatowe w Kole oraz Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole. Wyniki w kategorii gimnazjów kształtują się następująco:
I miejsce: Natalia Strzałkowska (Gimnazjum w Dąbiu),
                 Adrianna Wiktorska (Zespół Szkół w Dębach Szlacheckich)
II miejsce: Jakub Kwiatkowski (Gimnazjum nr 1 w Kole)
III miejsce: Małgorzata Sobczyńska (Gimnazjum w Chodowie).
Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyniki kształtują się następująco:
I miejsce: Olga Kamyszek (Zespół Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych w Kole)
II miejsce: Natalia Binkiewicz (Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole)
              Jakub Polewski (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie)
III miejsce: Katarzyna Urbańska (Zespół Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych w Kole).
Zwycięzcy etapu powiatowego będą reprezentować powiat kolski w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 18 marca 2016 roku w Poznaniu.


 

„Z Archiwum Muzeów w Chełmnie nad Nerem i w Żabikowie”

bookletMuzeum Martyrologiczne w Żabikowie i jego Oddział w Chełmnie nad Nerem są ukierunkowane na poszerzanie swojej oferty dydaktycznej, dzięki której możliwe jest szerzenie wiedzy na temat okupacji w Wielkopolsce, sytuacji ludności żydowskiej w Kraju Warty oraz funkcjonowania obozu zagłady Kulmhof. W celu budowania świadomości historycznej Wielkopolan wspomniane instytucje wraz z Zakładem Dydaktyki Historii Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczęły cykl tomów pt. „Z Archiwum Muzeów w Chełmnie nad  Nerem i w Żabikowie”. Pierwszy tom opowiada o ofiarach obozu i nosi tytuł: „Niemiecki obóz zagłady Kulmhof”. Publikacja ma służyć jako inspiracja i pomoc w przygotowaniu zajęć w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na lekcjach historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie i etyki. Autorkami dwóch scenariuszy lekcji są nauczycielki z Liceum Ogólnokształcącego w Kole. Pani Anna Janikowska opracowała scenariusz pod tytułem „Ostateczne rozwiązanie w Kraju Warty – polityka III Rzeszy wobec narodu żydowskiego na przykładzie losów więźniów obozu Kulmhof”. Natomiast pani Sylwia Pokrywczyńska jest autorką scenariusza pod tytułem „Prawa człowieka i prawa dziecka w świetle Holocaustu”.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości 

Imieniny

Wczoraj : Bernarda Samuela
Dzisiaj : Franciszka Joanny
Jutro : Marii Cezarego

Kalendarz

sierpień 2018
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2