Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

MIKOŁAJKI

mikiMikołajki to święto bardzo stare. Już w okresie średniowiecza utarł się zwyczaj obdarowywania drobnymi prezentami w wigilię tego dnia. Imieniny św. Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Dla wielu uczniów Mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych momentów w trakcie roku szkolnego, dlatego 7 grudnia w naszej szkole panowała mikołajkowa atmosfera. Były klasowe upominki, słodycze od Samorządu Uczniowskiego i specjalny upominek od Dyrekcji dla wszystkich w czapkach św. Mikołaja.
miki 1 miki2

 

Młodzież z LO Koło kibicuje Skrze Bełchatów

20151201 174600 Już kolejny raz młodzież naszej szkoły miała możliwość wzięcia udziału w meczu piłki siatkowej na najwyższym europejskim poziomie - kibicując w rozgrywkach Ligii Mistrzów w Atlas Arenie w Łodzi.
1 grudnia Skra Bełchatów zmierzyła się z drużyną z Belgii.  Byliśmy świadkami sportowego wydarzenia z udziałem siatkarzy ze światowej czołówki: Wlazły, Winiarski, Kłos. Skra po zaciętym meczu wygrała 3 : 0 zyskuje kolejne punkty w Lidze Mistrzów. Organizatorami i opiekunami wyjazdu byli Pani Katarzyna Brett, Joanna Kowaliczek,  Waldemar Koligot,  Aneta Celińska - Piguła.


 

Spotkanie różnych pokoleń poetów w naszej szkole

DSC 23893 grudnia 2015 roku, dzięki inicjatywie dyrekcji, mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole poetów z Włocławka: panią Małgorzatę Pietrzak i pana Ireneusza Wieczorka – współzałożycieli studenckiego koła literackiego „Metafora” przy  Kujawskiej  Szkole Wyższej we Włocławku.
  Działalność koła polega na skupianiu środowiska twórczego uczelni – osób piszących poezję i prozę. Poeci mają na koncie własne tomiki poetyckie oraz wiele nagród. Swoje wiersze czytali na spotkaniu w bibliotece uczniom naszej szkoły. Uczestnikami była młodzież wrażliwa na słowa i nimi opisująca otaczający i swój własny świat. Goście otwarcie rozmawiali  i bardzo chętnie udzielali wskazówek uczniom piszącym  poezję, opowiadali jak i o czym piszą. Zapowiedzieli, że wkrótce znowu odwiedzą naszą szkołę oraz zapraszają do siebie. Jesteśmy zaszczyceni, ponieważ proponują współpracę z autorkami naszego pierwszego szkolnego tomiku: „Moje, twoje, nasze”.

                                                                                                          Miłośnicy poezji w LO

 

Jesienne spotkanie przy muzyce

PC030897  3 grudnia w holu naszej szkoły odbyło się „Spotkanie przy muzyce” zorganizowane przez działające od roku w naszej szkole Stowarzyszenie Absolwentów, Przyjaciół i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego w Kole.
Wykonawcami byli Natalia Cieślak i Sandra Radwańska Ig, Oliwia Sobczak IIb, absolwentka naszej szkoły Izabela Rybnik oraz chór Lutnia.
Przy pięknie nakrytych stołach ze słodkościami delektowano się muzyką. Wśród licznie przybyłych gości byli między innymi nauczyciele i pracownicy naszej szkoły oraz członkowie stowarzyszenia „Trzecia Zmiana „ z Koła.
Atmosfera koncertu była naprawdę wspaniała a występujący na scenie wykonawcy zachwycili wszystkich swoja interpretacją przygotowanych utworów. Nie omieszkali również w swoim repertuarze nawiązać do zbliżających się świąt.
Po części muzycznej spotkania odbyła się część robocza z udziałem zarządu stowarzyszenia dotyczące planów na rok 2015/2016.
Organizatorzy koncertu dziękują za pomoc młodzieży, dyrekcji oraz samorządowi szkolnemu. 
 PC030899 PC030917 PC030919

 

ZOSTAŃ PRZYJACIELEM ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

foto15 grudnia młodzież naszej szkoły włączyła się w zbiórkę żywności, która zostanie przekazana najbiedniejszym rodzinom wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy z serca odpowiedzieli na prośbę organizatorów zbiórki, czyli Stowarzyszenia „ Przyjaciele Świętego Mikołaja.”

         foto2        foto

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości 

Imieniny

Wczoraj : Joanny Zuzanny
Dzisiaj : Borysława Grzegorza
Jutro : Filipa Pauliny

Kalendarz

maj 2018
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3