Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

AKADEMIA LIDERÓW W ŁODZI

iwo  16 lutego 2016 roku został zorganizowany wyjazd na warsztaty psychologiczne do Łodzi na Akademię Liderów. Udział w nim wzięły dwie klasy: IG i IIIH. Tematyką zajęć było omówienie wartości człowieka – „poczucie własnej wartości”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać młodej pani psycholog, która z zaciekawieniem opowiadała o naszej psychice i tym, co dzieje się we współczesnym świecie. Doradzała jak rozwiązywać problemy, a także jak ich unikać. Uczniowie wyszli zadowoleni, o czym mogą świadczyć  uśmiechy na zdjęciu.

 

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt

turniej17 lutego 2016 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W zawodach udział wzięło pięć szkół z powiatu, a odbyły  się one w ZSEiA w Kole. Siatkarki z LO okazały się bezkonkurencyjne, gładko pokonując w finale gospodynie zawodów 2:0. Zawodniczki naszej szkoły pod opieką Pani Joanny Kowaliczek wywalczyły awans do Mistrzostw Rejonu Konińskiego, które odbędą się za miesiąc w Turku.
Zwycięski skład LO to: Sylwia Szypowska, Julia Grabowska, Wiktoria Kobiela, Sandra Zduńczuk, Paulina Dalak, Patrycja Dalak, Natalia Piguła, Angelika Kucharska, Weronika Frątczak oraz Martyna Kustosz. Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach rejonowych.

 

Walentynki w LO

DSC05923Z niewielkim opóźnieniem, bo 16 lutego świętowaliśmy w naszym liceum dzień zakochanych. Spędziliśmy go przy dźwiękach pięknej muzyki i poezji, w towarzystwie członków koła poetyckiego „Metafora” działającego przy Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku. Mieliśmy zaszczyt gościć dwoje znakomitych poetów: Małgorzatę Pietrzak i Ireneusza Wieczorka, którzy zaprezentowali swoją twórczość przed uczniami liceum oraz członkami Klubu  Seniora „Trzecia Zmiana”. Własne wiersze przedstawiły także nasze szkolne poetki: Magdalena Komudzińska, Izabela Pawłowska i Julia Zieleniewska. Spotkanie uświetnił występ muzyków z naszej szkoły: Darii Junkiert, Magdaleny Komudzińskiej, Natalii Pareckiej, Oliwii Sobczak i Bartłomieja  Wozińskiego. Było pięknie, wzruszająco i nastrojowo, a momentami nawet zabawnie. Koncert ten dostarczył wszystkim niesamowitych wrażeń. Podziękowania należą się Panu Dyrektorowi Waldemarowi Koligotowi, dzięki któremu to wyjątkowe spotkanie mogło się odbyć, panu pułkownikowi  Witoldowi Terechowiczowi, który z wielkim zainteresowaniem śledzi dokonania piszących dziewczyn, a także paniom Halinie Szmydt-Kabacińskiej, Bożenie Zduńczyk oraz Joannie Kwiatkowskiej za nieocenioną pomoc w organizacji spotkania.
                                                                                                       Magdalena Komudzińska
                                                                                                                   Daria Pawłowska

DSC05919DSC05917

 

Dzień Chorego w DPS-ie

dps

 

12 lutego z okazji Dnia Chorego uczniowie klas IIG i IG pod opieką Pani mgr Iwony Kędzierskiej oraz Pani mgr Darii Małeckiej udały się do pobliskiego Domu Pomocy Społecznej, aby przed zebranymi zaprezentować przygotowany krótki program artystyczny. Dziewczęta wykonały kilka piosenek a także przygotowały grę w kalambury. Klasa IG przygotowała krótki skecz. Bardzo miło będziemy wspominać tę wizytę.

dps1dps2

 

DZIEŃ ZAKOCHANYCH W LO

walentyDnia 12 lutego w naszym liceum obchodzone były  Walentynki. Zgodnie ze szkolnym zwyczajem działała poczta Walentynkowa. Wszyscy zakochani mieli możliwość wrzucenia swoich pocztówek do skrzynki walentynkowej. Kartki, kwiaty i słodkie upominki Samorząd Uczniowski wręczył szczęśliwym adresatom. Na długiej przerwie, odbyła się główna atrakcja tego dnia- „Szybka randka”. Uczniowie stawili się w licznej grupie i świetnie się bawili. Przystrojona świetlica  i krążący wokół uczestników Amor wprawiły nas w romantyczny nastrój.   

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 

Imieniny

Wczoraj : Aurelii Ladysława
Dzisiaj : Justyny Cypriana
Jutro : Damiana Amadeusza

Kalendarz

wrzesień 2018
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30