Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

JUBILEUSZOWY ROK MIŁOSIERDZIA

fota 

  Dnia 13 rudnia obchodziliśmy 34 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w tenteż dzień młodzież naszego liceum przedstawiła montaż słowno-muzyczny z okazji wprowadzenia przez papieża Franciszka Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Uczniowie pieśniami i fragmentami z dzienniczka s. Faustyny przybliżyli nauczanie i wezwanie Pana Jezusa do głoszenia i czynienia miłosierdzia względem wszystkich ludzi na co dzień.

 

Przedświąteczne konkursy Samorządu Uczniowskiego

Świąteczną atmosferę czuć w naszej szkole już od 6 grudnia. W tym nadzwyczajnym czasie Samorząd Uczniowski zorganizował  dwa konkursy, w których mogliśmy zaprezentować nasze zdolności artystyczne.
W konkursie na najładniejszą bombkę wzięło udział wiele klas. Rywalizacja była zacięta, a pomysły bardzo oryginalne. Jury wybrało cztery najładniejsze ozdoby choinkowe. Wszystkie arcydzieła można podziwiać na szkolnej choince.
I miejsce- klasa II G
II miejsce- klasa I C
III miejsce- klasy IID i III F.

Ig IIG     Ic IC     IId IID        IIIf IIIF
Drugi konkurs na najładniejszą choinkę był również bardzo emocjonujący. W klasach pojawiły się przepiękne drzewka bożonarodzeniowe. Zwyciężyła klasa I B. II miejsce zajęła klasa III E, a trzecie klasa I D i III F.
Wszystkim, którzy czują magię świąt dziękujemy za udział w konkursach, a zwycięzcom  i serdecznie gratulujemy!

Ib IB   IIIe IIIE     IIIf ch ID        Id ch IIIF

 

SZLACHETNA PACZKA

paczka  Uczennice klasy IIg włączyły się w pomoc potrzebującym podczas tegorocznej, XV edycji programu „Szlachetna Paczka”. Wspólnymi siłami zebrały pieniądze potrzebne na zakup kuchenki gazowej, która była głównym marzeniem wybranej przez nie rodziny. W czasie 5 dni dziewczęta zgromadziły wszystkie potrzebne artykuły. Wśród nich znalazły się: odzież, żywność, środki czystości, artykuły dziecięce, artykuły szkolne oraz produkty codziennego użytku jak talerze i garnki. Nie zabrakło także zabawek dla najmłodszych członków rodziny. W sobotę 12 grudnia 2015 roku cała paczka została dostarczona do magazynu wolontariatu, skąd następnego dnia tj 13 grudnia 2015 roku przekazana została rodzinie. Uczennice klasy IIg otrzymały podziękowania z rąk wolontariuszki. Dziewczęta są bardzo zadowolone, że udało im się pomóc i spełnić marzenie potrzebującej rodziny!

 

ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ

sianko

   Dnia 20.12.2015r. uczniowie naszej szkoły rozprowadzali paczuszki z wigilijnym siankiem, biorąc  udział w corocznej  „ AKCJI SIANKO ‘’ przy parafii MBCz w Kole. Zebrane ofiary przeznaczone są dla dzieci z Madagaskaru w ramach ADOPCJI NA ODLEŁOŚĆ. Adopcji tej podjęła się nasza młodzież, od roku 2012 wspiera dwoje dzieci opłacając im możliwość nauki i zdobywania zawodu. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i włączyli się w tą akcją.

 

Choinka

choinka

 

Dnia 12 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbyła się tzw „choinka” dla dzieci pracowników zakładu „Andre”. Uczniowie klasy Ig oraz IIg starannie zajęli się przygotowaniem wielu atrakcji i zabaw dla dzieci. O godzinie 10.00 wszyscy zgromadzeni oraz uczniowie, poprzebierani za kolorowe postacie bajkowe, wzięli udział w zabawie przy świątecznych piosenkach. Kolejnym punktem w programie był udział w konkurencjach przygotowanych przez klasę IIg. Nasi mali goście mogli spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych, takich jak kozłowanie piłką czy odbijanie piłeczki pingpongowej. Dzieci mogły również stworzyć przepiękne kartki świąteczne, rozpoznać „jaki to smak lub kształt” oraz spędzić czas na dmuchanej zjeżdżalni. O godzinie 12.00 wszyscy zebraliśmy się na auli, aby obejrzeć bajkę przygotowaną przez uczniów klasy Ig. Nasi koledzy i koleżanki zaprezentowali nam „Kopciuszka”. Historia bardzo spodobała się wszystkim obecnym gościom. Po przedstawieniu do dzieci przybył specjalny gość. Był nim Święty Mikołaj, który obdarował maluchy prezentami. Wszyscy bardzo miło spędziliśmy czas i z niecierpliwością czekamy na kolejne „choinki”.

choinka1 DSC 8622

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

Imieniny

Wczoraj : Aliny Benona
Dzisiaj : Alberta Ignacego
Jutro : Marka Elżbiety

Kalendarz

czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1