Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

MILCZĄC, WOŁAJĄ

ak „Milcząc, Wołają”- to wymowny tytuł wystawy poświęconej Żołnierzom Wyklętym. 18 lutego klasa III B o profilu humanistycznym obejrzała wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Autor wystawy Piotr Życieński, pracując nad nią, wykorzystał materiał badawczy z Kwatery „Ł” Cmentarza Wojskowego na Powązkach.
  Po wystawie w budynku Zespołu Szkół Technicznych uczniów oprowadzał  pan Krzysztof Włoszczyński, który z ogromną pasją analizował każdy jej element. O ofiarach Sowietów i ich komunistycznych popleczników wiemy coraz więcej. Mordowani w „majestacie prawa” przestają być anonimowi. Wśród odnalezionych i zidentyfikowanych na Kwaterze „Ł” są wybitni oficerowie Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych: mjr Hieronim Dekutowski, ps.”Zapora”, płk Stanisław Kasznica, ps. „Przepona”, mjr Bolesław Kontrym, ps. „Żmudzin”, mjr Zygmunt Szendzielarz, ps. „Łupaszko”  oraz wielu innych. Patriotyczna wystawa świetnie wpisuje się w nadchodzące obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

 

Każda cegiełka ma fundamentalne znaczenie

hołowniaW niedzielę 21 lutego bieżącego roku, w Miejskim Domu Kultury w Kole odbyło się spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią, mające na celu promocję jego najnowszej książki pod tytułem „Święci codziennego użytku”. Z okazji przyjazdu publicysty społeczność Liceum Ogólnokształcącego imienia Kazimierza Wielkiego w Kole zorganizowała, z inicjatywy p. Małgorzaty Zborowskiej-Pisznot, przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego, zbiórkę pieniędzy, mającą na celu zasilenie konta fundacji „Kasisi”, pomagającej poprzez liczne projekty, takie jak między innymi „Adoptuj sercem”, „Fundusz marzeń” dzieciom  w Afryce.
    Po zakończeniu oficjalnej części spotkania delegacja uczniów ogólniaka, wraz z p. Małgorzatą Zborowską-Pisznot oraz p. Anną Kozą, dokonała oficjalnego przekazania zebranych funduszy na ręce Szymona Hołowni. Uczniowie ”Kazika” po raz kolejny okazali wielkie serca- zgromadziliśmy ponad 270 złotych! Gorąco dziękujemy wszystkim licealistom za ochocze włączenie się do tej charytatywnej akcji, a Samorządowi Uczniowskiego wraz z opiekunami, za sprawne skoordynowanie całego przedsięwzięcia. Jeszcze raz, w imieniu założyciela fundacji „Kasisi”, dziękujemy!    
hołownia1

 

AKADEMIA LIDERÓW W ŁODZI

iwo  16 lutego 2016 roku został zorganizowany wyjazd na warsztaty psychologiczne do Łodzi na Akademię Liderów. Udział w nim wzięły dwie klasy: IG i IIIH. Tematyką zajęć było omówienie wartości człowieka – „poczucie własnej wartości”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać młodej pani psycholog, która z zaciekawieniem opowiadała o naszej psychice i tym, co dzieje się we współczesnym świecie. Doradzała jak rozwiązywać problemy, a także jak ich unikać. Uczniowie wyszli zadowoleni, o czym mogą świadczyć  uśmiechy na zdjęciu.

 

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt

turniej17 lutego 2016 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W zawodach udział wzięło pięć szkół z powiatu, a odbyły  się one w ZSEiA w Kole. Siatkarki z LO okazały się bezkonkurencyjne, gładko pokonując w finale gospodynie zawodów 2:0. Zawodniczki naszej szkoły pod opieką Pani Joanny Kowaliczek wywalczyły awans do Mistrzostw Rejonu Konińskiego, które odbędą się za miesiąc w Turku.
Zwycięski skład LO to: Sylwia Szypowska, Julia Grabowska, Wiktoria Kobiela, Sandra Zduńczuk, Paulina Dalak, Patrycja Dalak, Natalia Piguła, Angelika Kucharska, Weronika Frątczak oraz Martyna Kustosz. Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach rejonowych.

 

Walentynki w LO

DSC05923Z niewielkim opóźnieniem, bo 16 lutego świętowaliśmy w naszym liceum dzień zakochanych. Spędziliśmy go przy dźwiękach pięknej muzyki i poezji, w towarzystwie członków koła poetyckiego „Metafora” działającego przy Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku. Mieliśmy zaszczyt gościć dwoje znakomitych poetów: Małgorzatę Pietrzak i Ireneusza Wieczorka, którzy zaprezentowali swoją twórczość przed uczniami liceum oraz członkami Klubu  Seniora „Trzecia Zmiana”. Własne wiersze przedstawiły także nasze szkolne poetki: Magdalena Komudzińska, Izabela Pawłowska i Julia Zieleniewska. Spotkanie uświetnił występ muzyków z naszej szkoły: Darii Junkiert, Magdaleny Komudzińskiej, Natalii Pareckiej, Oliwii Sobczak i Bartłomieja  Wozińskiego. Było pięknie, wzruszająco i nastrojowo, a momentami nawet zabawnie. Koncert ten dostarczył wszystkim niesamowitych wrażeń. Podziękowania należą się Panu Dyrektorowi Waldemarowi Koligotowi, dzięki któremu to wyjątkowe spotkanie mogło się odbyć, panu pułkownikowi  Witoldowi Terechowiczowi, który z wielkim zainteresowaniem śledzi dokonania piszących dziewczyn, a także paniom Halinie Szmydt-Kabacińskiej, Bożenie Zduńczyk oraz Joannie Kwiatkowskiej za nieocenioną pomoc w organizacji spotkania.
                                                                                                       Magdalena Komudzińska
                                                                                                                   Daria Pawłowska

DSC05919DSC05917

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 99 gości 

Imieniny

Wczoraj : Wincentego Wodzisława
Dzisiaj : Czesława Fryderyka
Jutro : Daniela Dalidy

Kalendarz

lipiec 2018
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5