Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Wizyta przedstawicieli Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku

DSC05835  

 

   W dniu 3.11.2015r. nasza szkoła miała zaszczyt gościć w swoich murach delegację Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku na czele z Magnificencją prof. nadzw. dr hab. Stanisławem Kunikowskim Rektorem uczelni. Wizyta miała na celu zainicjowanie wspólnych działań z zakresu kształcenia oraz ewentualnych planów kulturalno-edukacyjnych dla młodzieży licealnej, a także lokalnej społeczności naszego miasta. Dodatkowo rangę spotkania podkreśliła obecność Dziekana Wydziału Nauk Technicznych dr inż. Adama Rejmaka oraz Pełnomocnika Rektora ds. kształcenia podyplomowego mgr Ewy Śmigielskiej.
   Wspólne palny jakie zamierzamy realizować wraz z włocławską uczelnią wpłyną na wzbogacenie oferty edukacyjnej dla społeczności uczniowskiej naszej szkoły, pozwolą na zapoznanie się z oferta kształcenia KSW oraz ułatwią dostęp do zasobów dydaktycznych wyższej uczelni. Obie palcówki będą promowały się wzajemnie w lokalnej społeczności Włocławka i Koła i realizowały wspólne projekty.
    W spotkaniu uczestniczyły również dwie zaprzyjaźnione z naszą szkołą osoby, na co dzień będące wykładowcami KSW mgr Ireneusz Wieczorek oraz pełniący funkcję  Dyrektora Instytutu Logistyki i Techniki kierunek: transport, logistyka, Wydziału Nauk Technicznych płk dr inż. Witold Terechowicz, który w każdy możliwy sposób wspiera naszą placówkę.

 

Chemiczne eksperymenty na UAM

chemiczne eksperymenty na uam 1 20151105 1581782580W dniu 23.10.2015r. uczniowie klasy 2c i 2d pod opieką p. G. Kropidłowskiej, J. Kowaliczek i E. Kalinowskiej wzięli udział w wycieczce do Poznania, gdzie mieli możliwość odwiedzenia słynnej palmiarni, która powstała już w 1910r. Uczestnictwo w niezwykłej podróży do odległych kontynentów, wśród bogatej roślinności i rzadkich gatunków zwierząt było niesamowitym przeżyciem. Kolejnym etapem wycieczki był udział w pokazie eksperymentów chemicznych na wydziale chemii UAM w Poznaniu. Zostały tam poruszone tematy m.in. badanie właściwości chemicznych i fizycznych wodoru, a także jak temperatura wpływa na szybkość zachodzenia reakcji oraz badanie właściwości triazotanu (V) celulozy. Wycieczka była jak najbardziej udana i czekamy z niecierpliwością na następne.

chemiczne eksperymenty na uam 3 20151105 1622607696

Zobacz glerię zdjęć

 

"Ocalić od zapomnienia" z Ogólniakiem.

dscn3681
Już od 15 lat na cmentarzu parafialny przy ulicy Poniatowskiego odbyła się kwesta zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła n. Wartą.
Pod hasłem "Ocalić od zapomnienia" zbierano fundusze na odnowę zabytkowych i historycznie ważnych nagrobków. 
Młodzież Naszego Liceum po raz drugi brała udział w tej zbiórce. W tym roku byli to uczniowie z mundurowej klasy 1f wraz z wychowawcą p. Januszem Miłowskim. 
 

Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci

DSCN2273

  

Od wielu lat „Cała Polska czyta dzieciom”. Jest to wspaniała, mądra, edukacyjna akcja, która ma na celu wyrobić w dzieciach i młodzieży nawyk czytania książek. Widomo powszechnie, że tylko ten człowiek będzie sięgał po książki przez całe życie, któremu od najmłodszych lat czytano, opowiadano, zaprowadzono do biblioteki i księgarni. Dlatego młodzież naszego liceum, już piąty rok, czyta bajki i wiersze dzieciom z kolskich przedszkoli. Uczniowie pod kierunkiem p. Bożeny Zduńczyk nawiązali kontakt z Przedszkolem Kółko Graniaste i Przedszkolem Gromadka Misia Uszatka a wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Maluchy, jako przyszli potencjalni czytelnicy, czekają z niecierpliwością na każde kolejne spotkanie. Reagują bardzo spontanicznie, wręcz żywiołowo w czasie czytania – śmieją się, krzyczą, podpowiadają, wzdychają, czasami płaczą. A potem rysują bohaterów książek, niekiedy inscenizują ciekawe historyjki. Ta akcja jest nie tylko pożyteczna dla najmłodszych, ale także dla licealistów – poznają oni psychikę dziecka, uczą się z nim bawić i rozmawiać, rozumieć jego świat. Prawdą jest więc, że książka jest płaszczyzną porozumienia między ludźmi w różnym wieku, o różnych przekonaniach i poglądach. Chodzi tylko o to, żeby czytać – tyle ile tylko się da, kiedy tylko i gdzie się da. Jesteśmy przekonani, że przedszkolaki będą czytały, jeżeli wykreuje się w nich taką potrzebę. Nasza młodzież jest gotowa i chętna do wszelkiej pomocy w tym zakresie.


 

Festiwal Twórczości Medialnej Młodzieży

foto 1 

We wrześniu 2015r. w  naszej szkole w ramach innowacyjnych zajęć „Spotkania ze sztuką”  rozpoczął się  cykl Warsztatów Medialnych dla Młodzieży "Sylwetki Wielkopolan”. Zajęcia warsztatowe z ramienia Fundacji „Filmowiec” prowadzi instruktor filmu Piotr Majdrowicz. Zawodowy operator kamery Telewizji Polskiej oraz  autor licznych edycji programów edukacji filmowej, który za swoją wieloletnią pracę animatora kultury filmowej otrzymał trzykrotnie Dyplom Uznania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  W ramach projektu  współfinansowanego przez Województwo Wielkopolskie Festiwal Kina Autorskiego „Kino Ciśnień” koordynator warsztatów „321-Start” na pierwszym spotkaniu przybliżył młodzieży początki filmu. Podstawowe pojęcia dotyczące zasad kadrowania w fotografii i   filmie oraz ćwiczenia operatorskie bardzo zaciekawiły uczniów.
  Październikowe zajęcia dotyczyły telewizyjnych form dziennikarskich. Reportaż, sonda, wywiad nie kryją już przed uczniami żadnych tajemnic, a  przed nimi jeszcze wiele interesujących   zagadnień. Poznają  podstawy  oświetlenia i  techniki mikrofonowe oraz przeprowadzą uliczną sondę. Uczestnicy warsztatów mogą wziąć udział w konkursie dziennikarskim- „Świat moich dziadków” oraz konkursie fotograficznym „Portret moich dziadków”.

warsztaty

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Imieniny

Wczoraj : Pelagii Feliksa
Dzisiaj : Marka Gabriela
Jutro : Marioli Wienczysława

Kalendarz

marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1