Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Bezpieczeństwo w sieci- cyberprzemoc !

zdj1  16 listopada odbył się w naszej szkole, w ramach akcji „Bezpieczeństwo w sieci”, wykład na temat „Cyberprzemoc- czym jest i jak się chronić przed jej konsekwencjami?”. Prelekcję przygotowali i wygłosili studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Uczniowie dowiedzieli się, że cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych, a problem ten dotyczy zwłaszcza dzieci i młodzieży. W Polsce doświadcza go ponad połowa młodych internautów. W trakcie warsztatów organizatorzy wspólnie z uczestnikami rozważali, skąd bierze się to negatywne zjawisko, jakie mogą być jego potencjalne skutki oraz jak mu przeciwdziałać

 

„Moje, twoje, nasze”

tomik 

 

Tego jeszcze nie było w historii naszej szkoły. Mamy własny tomik poetycki! Nosi on piękny tytuł „Moje, twoje, nasze”. Jego motto brzmi: „Na tym polega rola poezji: mówić o tym, o czym inni milczą”( Andrzej Sapkowski).
Dedykowany jest „ Bliskim i znajomym”. Wybór wierszy poprzedzony został bardzo osobistą przedmową autorek: Jedyną rzeczą, która tak naprawdę należy do nas, jest SŁOWO. Można nam odebrać wszystko, ale nie można nam odebrać słów i myśli. Dlatego stworzyliśmy ten tomik, by pokazać wszystkim nasze słowa. Słowa, którymi koloryzujemy świat. Poezja jest dla nas wielką paletą barw, a świat – kartką czekającą na nasze kolory.

   Okładkę tomiku zdobi wspaniały obrazek namalowany przez Julkę Zieleniewską, interpretujący znakomicie istotę poezji. W skład zbioru weszły utwory naszych uczennic- poetek, które były wielokrotnie nagradzane na prestiżowych konkursach poetyckich. Są nimi: Magdalena Komudzinska, Izabela Pawłowska, Paulina Siwińska, Julia Zieleniewska. Każda z nich zaprezentowała samą siebie w sposób refleksyjny, czasami dowcipny. Dalej mamy ich wiersze. Zachęcamy wszystkich nauczycieli  i uczniów naszej szkoły do przeczytania tej poezji. Tomik można wypożyczyć w bibliotece szkolnej, miejskiej i pedagogicznej w Kole.
Pragniemy serdecznie podziękować Dyrekcji, za wyrażenie zgody na sfinansowanie przez szkołę druku tomiku.
DSC 1823

 

Spotkanie o tematyce patriotycznej w Przedszkolu nr 3.

 

 

DSC05856
 
Na zaproszenie pani Dyrektor i Rady Pedagogicznej Przedszkola Miejskiego nr 3 uczniowie klasy 1f Liceum Ogólnokształcącego w Kole wraz z wychowawcą przeprowadzili z dziećmi spotkanie o tematyce patriotycznej z okazji Dnia Niepodległości. Mimo obaw bardzo łatwo udało się nawiązać kontakt z tak młodą widownią, na której duże wrażenie zrobili kadeci w mundurach. Opiekun Janusz Miłowski opowiadał o godle i barwach narodowych, z kolei uczniowie wspólnie z maluchami wyrecytowali "Katechizm Polskiego Dziecka" Władysława Bełzy oraz opowiadali o odzyskaniu niepodległości przez Polskę i postaci Józefa Piłsudskiego. Dzieci z przedszkola słuchały z uwagą i mogły pochwalić się także wiedzą na poruszane tematy. Następnie licealiści przedstawili najmłodszym fragmenty "Pieśni o Ziemi Naszej" Wincentego Pola. Z dużym zainteresowaniem spotkał się również krótki pokaz samoobrony. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Pani Dyrektor Iwona Walczak wręczyła uczniom dyplom z podziękowaniami, wyrażając nadzieję na dalszą współpracę.
 
DSC05841      DSC05849
 

PCK na Narodowym Święcie Niepodległości w Kole

20151111 085505

 

11 listopada 2015 roku w Polsce obchodzono 97. rocznicę odzyskania niepodległości. W Kole, jak w wielu miejscach naszego kraju, zorganizowano miejsko – powiatowe uroczystości patriotyczne, by uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Nad bezpieczeństwem uczestników marszu przez miasto, montażu słowno – muzycznego oraz mszy za ojczyznę czuwali ratownicy z Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole na co dzień działający w Szkolnych Kołach PCK w Liceum Ogólnokształcącym w Kole (Weronika Tyl, Agata Rossa, Katarzyna Chmielecka, Dominik Białecki, Damian Matuszak, Kacper Jarzębecki, Remigiusz Gębka), Zespole Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych w Kole, Zespole Szkół Technicznych w Kole oraz Gimnazjum w Powierciu. W kościele farnym w Kole „szpital polowy” został zorganizowany w bocznej kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tam otoczono opieką kilkunastu poszkodowanych. Najskuteczniejszymi i najpotrzebniejszymi środkami pomocy okazały się koce, czekoladowe cukierki uzupełniające glukozę, gorąca herbata rozgrzewająca ręce i ciepłe słowa ratowników będące balsamem na wystraszone omdleniem serca. Koordynacja wszystkich działań logistyczno – ratowniczo była obowiązkiem Sylwii Pokrywczyńskiej i Zofii Roweckiej. Obie panie są instruktorami pierwszej pomocy Zarządu Głównego PCK w Warszawie.

 

Miejskie obchody Święta Niepodległości

miejskie obchody swieta niepodleglosci 2 20151113 1033007067
W miejskich uroczystościach obchodów Narodowego Święta Niepodległości nie zabrakło oczywiście delegacji z  naszej szkoły.
W tym roku reprezentowali nas już przedstawiciele dwóch klas mundurowych wraz z wychowawcami oraz pan Dyrektor.
Naszym kadetom przypadł także zaszczyt wciągnięcia flagi narodowej na maszt przed Urzędem Powiatowym.
 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 

Imieniny

Wczoraj : Klaudii Eufemii
Dzisiaj : Ludomira Benedykta
Jutro : Katarzyny Bogusława

Kalendarz

marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1