Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

SUPERMAN

superman

Sympatyczny, romantyczny, inteligentny, zabawny, otwarty, miły, śmieszny, no i przystojny- taki jest nasz tegoroczny Superman LO!
Dnia 30 września z okazji Dnia Chłopaka, odbyły się w naszej szkole wybory SUPERMANA. Zwycięzcą został Rafał Zieliński  z klasy III h. Gratulujemy! Kandydatów było wielu, ale wygrać mógł tylko jeden:
  IA Marcin Meier, IB Szymon Lewandowski, IC Dawid Nowowiejski, ID Kacper Durski, IE Damian Borowski, IF Wojciech Łuczyński, IG Jakub Sarniak, IIA Adam Smolarek, IIB Bartosz Woziński, IIC Przemysław Frontczak, IID Jakub Kujawa, IIE Rafał Stasiak, IIF Marek Szałek, IIIA Filip Bończyk, IIIB Radosław Sikorski, IIIC Rafał Chojnowski, IIID Jakub Nykiel, IIIE Jarosław Kwiatkowski, IIIF Piotr Adamek, IIIG Bartosz Mularski.

 

Możliwości Microsoft Azure i DreamSpark

Naszą szkołę odwiedzili Absolwenci LO im. Kazimierza Wielkiego, którzy dziś odnoszą sukcesy nie tylko edukacyjne ale również zawodowe. Mateusz Pusty i Szymon Gaudyn, studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, podczas poniedziałkowego wykładu dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z liczną grupą uczniów naszego LO. Uchylili nam drzwi do wielkiego świata Informatyki w sposób bardzo interesujacy. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim spotkaniom, uczniowie naszego liceum będą chcieli rozwijać się w tym kierunku.

 

Prezentacje uczniowskie z chemii

Ośmioro uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole jest wolontariuszami Fundacji „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE”. W ramach współpracy z fundacją wyjeżdżają na projekty chemiczne, które odbywają się na warszawskich uczelniach. Dnia 17 września br. cztery wolontariuszki zaprezentowały efekty swojej pracy. W trakcie pokazu zaszczyciła nas swoją obecnością Pani PRODZIEKAN ds. NAUKOWYCHdr hab. inż. Marzena TYKARSKA, prof. WAT.

Tematy prezentacji:

1) Zofia Kaźmierczak: „Badanie oddziaływania DNA z błękitem metylenowym z zastosowaniem woltamperometrycznych bioczujników DNA” na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego

2) Aleksandra Andrzejczak: „Synteza organiczna ciekłych kryształów” na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie

3) Aleksandra Czupryńska: „Kropki kwantowe” na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego

4) Monika Stołowska: „Synteza cukrów” w Instytucie Chemii Organicznej

Głos zabrała także, Monika Stołowska, przedstawicielka Fundacji "PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE". Przedstawiła korzyści wynikające z należenia do organizacji i próbowała nakłonić słuchaczy do wstąpienia w jej szeregi.      
Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestnictwa w takich przedsięwzięciach, które pozwalają im poznać niektóre realia pracy na uniwersytecie. Wierzymy również, że współpraca z fundacją będzie się nadal rozwijać.


Zobacz galerię zdjęć

 

Akcja poboru krwi w LO

DSCN0584DSCN0596  

28 września 2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym odbyła się akcja poboru krwi zorganizowana przez Szkolne Koło PCK w LO, Klub Młodzieżowy HDK PCK w Kole oraz Oddział Rejonowy PCK w Kole. Do krwiobusu zgłosiło się 55 chcących oddać krew, z tej grupy bezcenny lek oddało 40 dawców. Kilka dni wcześniej, 24 września, podobna akcja dla pełnoletnich uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kolskiego była zorganizowana w domu parafialnym przy kolskiej farze. Wówczas krew oddało 101 honorowych dawców. Akcja krwiodawstwa w LO była również okazją do zorganizowania corocznego pokazu pierwszej pomocy dla społeczności szkolnej zgromadzonej na dużej przerwie na auli. Przez cały dzień członkowie i wolontariusze SK PCK przeprowadzali kampanię „Kciuk dla pierwszej pomocy”, w wyniku której za każde 150 zdjęć popierających pierwszą pomoc kolski Czerwony Krzyż może otrzymać fantom do nauki resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

DSCN0603DSCN0605

 

Każdy kilometr ma znaczenie!

  kroki Od poniedziałku 21 września 2015 roku Samorząd Uczniowski przyłączył się do akcji „Pomoc mierzona kilometrami” zachęcając uczniów do  różnych form aktywności, dzięki którym pokonane przez nich kilometry mogły zasilić konto Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.
 W ramach realizacji tego zadania 24 września 60-osobowa grupa uczniów wraz opiekunkami samorządu udała się na 8 kilometrowy spacer.
Wierzymy, że każdy kilometr ma znaczenie i nasze małe osiągnięcie przyczyni się do realizacji głównego celu, którym było 115 000 000 kilometrów!  

          2P9240703

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 133 gości 

Imieniny

Wczoraj : Pawła Arnolda Izydora
Dzisiaj : Marcelego Włodzimierza
Jutro : Antoniego Jana

Kalendarz

styczeń 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4