Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Sukces chóru „Kantata”

IMG 170311 kwietnia 2018 roku w MDK odbył się V Festiwal Piosenki „Opole w Kole”. Organizatorami artystycznego wydarzenia byli Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole oraz Miejski Dom Kultury. Podczas tego wyjątkowego powiatowego święta muzyki duży sukces odniósł chór „Kantata”, który podniosłymi, pełnymi żaru i życiowej mądrości piosenkami „Strumień” oraz „Miłość cierpliwa jest” wyśpiewał trzecie miejsce w kategorii zespół. Natomiast solista chóru – Michał Frątczak – zdobył indywidualnie trzecią nagrodę, podbijając serca publiczności i jury lirycznym utworem „Jaworze rodzinny” oraz brawurowym wykonaniem „Les filles d'aujourd'hui”. Opiekę artystyczną nad chórzystami sprawuje polonistka Sylwia Pokrywczyńska. Ten festiwalowy sukces jest dla chórzystów wielką radością i powodem do dumy, a przede wszystkim nagrodą za ciężką pracę w każde piątkowe popołudnie przez cały rok szkolny. Wyśpiewane trzecie miejsce jest też pięknym muzycznym wypełnieniem słów Wiesława Myśliwskiego: „Gdy słowa już da­rem­ne, myśli da­rem­ne, a wyob­raźni nie chce się już wyob­rażać, jeszcze tyl­ko mu­zyka. Jeszcze tyl­ko mu­zyka na ten świat, na to życie”. 

                               20180411 153517    20180411 153543

 

PCK na biegu o puchar prezesa Wood - Mizera

bieg wood mizerW sobotę 7 kwietnia 2018  roku odbył się drugi bieg z cyklu Grand Prix Koła o puchar prezesa firmy Wood-Mizer. Na tej sportowej imprezie nie mogło zabraknąć ratowników z Polskiego Czerwonego Krzyża. Dyżur na posterunku pierwszej pomocy pełnili członkowie Szkolnego Koła PCK z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole: Julia Kwiatkowska i Maciej Suliński oraz Oliwia Kwaśna i Anna Nowakowska z klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole.. Koordynatorem działań ratowniczych była kierownik biura PCK w Kole – Zofia Rowecka. Jednym ze 197 zawodników był skarbnik Zarządu Rejonowego PCK w Kole – Radosław Małecki.

 

Sukcesy naszych uczniów w powiatowym konkursie ortograficznym

ortografiaW dniu 22 marca 2018 roku odbyło się II „Dyktando Dla Dorosłych i Młodzieży”, pod patronatem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, w sali kolskiego ratusza. Tekst, który należało zapisać jak najpoprawniej, nosił tytuł „Droga do wolności” i nawiązywał do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z dumą informujemy, że nasi uczniowie otrzymali w tym konkursie wyróżnienia:

1. Weronika Ziętala kl. II c (uczennica p. H. Szmydt-Kabacinskiej)

2. Jakub Stegenta kl. Ib (uczeń p. J. Kwiatkowskiej)

3. Piotr Szafrański kl. IIa (uczeń p. S. Pokrywczynskiej)

4. Zuzanna Dul kl. Ia (uczennica p. H. Szmydt-Kabacinskiej)

Gratulujemy im serdecznie i życzymy dalszych sukcesów polonistycznych.

B. Zduńczyk, H. Szmydt-Kabacińska

 

ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

 

dzień autyzmuMłodzież z II klasy psychologicznych wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Mruk wzięła udział w przemarszu zorganizowanym przez Tęczowe Przedszkole. Autyzm jest obecnie najczęściej spotykanym zaburzeniem rozwojowym dzieci, a dotkniętych nim przybywa. Tymczasem rodzice dzieci borykają się z różnymi problemami, nie tylko natury zdrowotnej. To także bariery, które chcą pokonywać. Celem akcji, takich jak Niebieski Przemarsz z okazji Światowego Dnia Autyzmu jest uświadamianie społeczeństwa.

               dzień autyzmu 1   Dzień autyzmu 2

 

KWIECIEŃ MIESIĄCEM AUTYZMU

autyzmW ramach akcji - kwiecień miesiącem AUTYZMU młodzież z drugiej klasy psychologiczno – pedagogicznej  wzięła udział w prelekcja Anny Leśnej- Szymańskiej ze Stowarzyszenia Gepetto oraz projekcji filmu „Życie animowane”. Film ten to niezwykle ciepły i poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Gdy w wieku trzech lat Owen Suskind zaczął tracić zdolność chodzenia i mówienia, a współczesna medycyna nie była w stanie mu pomóc jego przyszłość wyglądała dosyć ponuro. Na ratunek przyszły animacje z wytwórni Walta Disneya, dzięki którym chłopak zaczął stopniowo reagować na bodźce docierające do niego z ekranu telewizora oraz porozumiewać z najbliższą rodziną. Spotkanie wzbogaciło naszą wiedzę na temat autyzmu, uwrażliwiło nas na osoby dotknięty tą chorobą oraz wzbudziło chęć pomocy.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 135 gości 

Imieniny

Wczoraj : Alberta Ignacego
Dzisiaj : Marka Elżbiety
Jutro : Gerwazego Protazego

Kalendarz

czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1