Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

ZOSTAŃ PRZYJACIELEM ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

foto15 grudnia młodzież naszej szkoły włączyła się w zbiórkę żywności, która zostanie przekazana najbiedniejszym rodzinom wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy z serca odpowiedzieli na prośbę organizatorów zbiórki, czyli Stowarzyszenia „ Przyjaciele Świętego Mikołaja.”

         foto2        foto

 

HEJT - STOP

fb cover

 

Warsztaty psychologiczne w naszej szkole

psychologiaW murach naszej szkoły po raz kolejny mogliśmy gościć Magdalenę Czech, która jest studentką piątego roku na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu oraz koordynatorką projektu „Strefa młodzieży SWPS”. Program Strefy Młodzieży obejmuje cykl spotkań i warsztatów zarówno psychologicznych jak i ogólnorozwojowych poświęconych tematom ważnym i trudnym w szczególności dla młodych, nastoletnich osób. 18.X br. odbył się cykl warsztatów dla klas maturalnych – MATURA NIE TAKA STRASZNA czyli jak opanować stres przed i w trakcie matury. Kolejny dzień to warsztaty dla klas o kierunku psychologicznym -podczas spotkań  poruszane są tematy związane z okresem dorastania, problemami oraz zaburzeniami występującymi właśnie   w tym momencie życia. Klasa IG, IIG oraz IIIH  p. Magdy za przekazaną wiedzę i doświadczenia.

 

II miejsce w Polsce !!! - Kciuk w górę dla pierwszej pomcy

Kciuk dla pp napis
W dniach od 12 września do 3 października 2015 roku trwał ogólnopolski konkurs „Kciuk dla pierwszej pomocy”, który polegał na przesyłaniu zdjęć prezentujących osobę z podniesionym do góry kciukiem na znak poparcia dla idei pierwszej pomocy. Za każde 150 zdjęć przesłanych przez uczestników za pośrednictwem strony internetowej organizatorzy przekazali po jednym  manekinie Little Anne do nauki resuscytacji krążeniowo – oddechowej firmy Laerdal. Koordynatorem uczestnictwa w konkursie na terenie powiatu kolskiego było Szkolne Koło PCK w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole. Uczniom LO w Kole przy pomocy znajomych z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych w Kole, Zespołu Szkół Technicznych w Kole, Gimnazjum nr 1 w Kole oraz wolontariuszy i członków Grupy SIM w Kole i Poznaniu udało się wywalczyć II miejsce w Polsce z wynikiem 267 zdjęć. Wymarzony i wygrany w zaciętym boju fantom został odebrany przez p. Sylwię Pokrywczyńską  z LO w Kole i p. Zofię Rowecką z PCK w Kole w Poznaniu 21 listopada z rąk pani Hanny Gajowieckiej Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Okręgowego w Poznaniu podczas konferencji organizowanej z okazji obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK.


 

57 Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że eliminacje szkolne  Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym odbędą się w piątek, 27 listopada w Bibliotecznym centrum multimedialnym o godzinie 10.00.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Imieniny

Wczoraj : Pelagii Feliksa
Dzisiaj : Marka Gabriela
Jutro : Marioli Wienczysława

Kalendarz

marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1