Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Konkurs literacki

 

DSC00719

W tym roku przypada 100 rocznica śmierci oraz 170 rocznica urodzin wybitnego polskiego powieściopisarza Henryka Sienkiewicza. Z tej wyjątkowej okazji w naszej szkole w dniu 25.02.2016 odbył się konkurs literacki poświęcony życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Pytania dotyczyły znajomości treści i problematyki dwóch lektur: „Quo vadis" i „Krzyżaków". Konkurs cieszył się zainteresowaniem wśród uczniów, a pierwsze trzy miejsca zajęli:

1. Oskar Szymański z klasy IIId

2. Dominik Jóźwiak z klasy Ib

3. Sandra Lebioda z klasy IIg

Opiekę nad konkursem sprawowały panie: Joanna Kwiatkowska, Bożena Zduńczyk oraz Halina Szmydt- Kabacińska.

Laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach polonistycznych.

 

High School Business Challenge

19 marca w Collegium Iuridicum Novum (wydział prawa UAM-u) w Poznaniu odbył się etap okręgowy konkursu High School Business Challenge organizowanego przez SGH w Warszawie. Udział w nim wzięli uczniowie naszego liceum: Magdalena Komudzińska, Jacek Lewandowski, Krzysztof Mazurkiewicz oraz Bartłomiej Woziński, którzy grupowo wypracowali sobie awans do Poznania, jako jedna z 7 drużyn z województw: wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego. Warunkiem drugiego etapu było przygotowanie i przedstawienie case-study przed jurorami. Nasi licealiści mieli również okazję wysłuchać ciekawych warsztatów rozwojowych. Niestety tylko jedna drużyna mogła awansować, niewątpliwie było to jednak bardzo wartościowe doświadczenie. 

 

WonderBox3D

Czy pamiętacie jeszcze akcję "Projekt z klasą"? Naszym zadaniem jest samodzielny projekt i budowa własnej drukarki 3D. Nasza projektowa ekipa nie próżnuje. Efekty pracy możecie zobaczyć na filmie. Pozdrawiamy :)

 

Warsztaty – kurs języka migowego

zdje1

 

W dniu 08.03.2016 r.  klasa III H brała udział w warsztatach języka migowego prowadzonych przez Panią Adriannę Brzoską. Poznaliśmy kulturę osób Głuchych i Niesłyszących i ich sposób porozumiewania się oraz postrzegania świata. Dowiedzieliśmy się jak skomplikowany jest język migowy poprzez liczne ćwiczenia. Jednakże charyzma prowadzącej i jej ogromna pasja otworzyła Nas na tak wyjątkowy i piękny język. Wzbudziło to ogromne zainteresowanie. Nauczyliśmy się również  migać piosenkę Niebiesko-Czarnych „Ale za to niedziela będzie dla nas”. Cieszymy się, że takich spotkań będzie więcej; również klasa II o tym profilu przeżywała podobne doświadczenia podczas warsztatów z językiem migowym

 

Dni Otwarte na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi

 

zdj 1

9 marca odbyły się Dni Otwarte na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, w których wzięły udział IC i ID, czyli klasy biologiczno-chemiczne naszej szkoły.
Była to niewątpliwie bardzo dobra okazja by zapoznać się z uczelnią, jej funkcjonowaniem, kierunkami studiów. Program tego dnia był naprawdę bardzo bogaty. Uczniowie wzięli udział w wykładach prowadzonych przez nauczycieli akademickich różnych specjalizacji dotyczących m.in. kardiologii, stomatologii, medycyny sądowej, fizjologii, dietetyki, kosmetologii.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty prowadzone przez studentów medycyny, m.in. z udzielania pierwszej pomocy, językowe, techniki masażu, jak i szycia chirurgicznego, gdzie można było np. samemu wykonać szycie rany ciętej.
Z pobytu na uczelni wrócili zadowoleni i pełni wrażeń, zarówno młodzież, jak i nauczyciele – pani Katarzyna Brett, Aneta Piguła-Celińska i Agnieszka Frontczak.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 190 gości 

Imieniny

Wczoraj : Bonawentury Stelii
Dzisiaj : Dawida Henryka
Jutro : Eustachego Marii

Kalendarz

lipiec 2018
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5