Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

WALKA O TABLICĘ MULTIMEDIALNĄ

13 marca w piątek skończył się pierwszy etap konkursu „Pokaż nam język” organizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu. Jego celem było wyłonienie trzech najlepszych anglistów i germanistów w szkole, którzy będą nas reprezentować podczas półfinałów (test pisemny) i finałów (debata publiczna) regionalnych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, 1 kwietnia br. Najlepszy wynik w szkole z języka angielskiego uzyskali: Monika Makarowicz (3c) i Rafał Cieślak (2e) zdobywając 39 punktów. Trzeciego reprezentanta wyłoniono po krótkiej, 5-minutowej dogrywce w poniedziałek, 16 marca. Do dogrywki zakwalifikowało się sześcioro uczniów, którzy osiągnęli 38 punktów.Dogrywka polegała na udzieleniu pisemnej odpowiedzi na temat: „Describeyourpositivepersonalitytraits.”Ostateczną potyczkę wygrała praca Artura Falborskiego (2c) i to on będzie jako trzeci reprezentował szkołę w drugim etapie konkursu. Najlepsze wyniki z testu z języka niemieckiego otrzymali: Agata Piaseczna (3h), Kamila Krzyżańska (3h) i Bartłomiej Kułakowski (2a). Najlepszym uczniom GRATULUJEMY!

Więcej…

 

Ogólnopolskie Wybory Książek

 

Nasza szkolna biblioteka włączyła się do akcji Ogólnopolskie Wybory Książek.


10 marca 2015 roku odbyły się w naszej szkole Ogólnopolskie Wybory Książek. Wszyscy uczniowie naszego LO wypisali na specjalnych kartach do głosowania po trzy tytuły najciekawszych według nich książek przeczytanych w ciągu ostatnich dwóch lat. Stworzona lista książek wraz z dokumentacją przebiegu całego przedsięwzięcia weźmie udział w losowaniu nagród. Główną wygraną są wybrane książki o wartości do 1000 zł. Miejmy nadzieję, że szczęście będzie nam sprzyjać i nowy zbiór książek pojawi się właśnie w naszej bibliotece. Tymczasem, zachęcamy do dalszego czytania, poznawania nowych autorów i książek, które, kto wie, może zmienią nasze życie, a może po prostu pozwolą nam na podróż do strefy marzeń .

Na podstawie sprawozdań przesłanych z uczestniczących szkół zostaną sporządzone wyniki i przekazane pani minister edukacji narodowej oraz opinii publicznej, jako ważny element dyskusji o kanonie lektur i gustach czytelniczych uczniów.

 

Kolejne warsztaty psychologiczne w Poznaniu.

W dniu 04.03.2015 r., my, uczniowie klas IG i IIH pod opieką pani D. Małeckiej i I. Kędzierskiej odbyliśmy kolejną wycieczkę na warsztaty psychologiczne do Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu. Zostaliśmy powitani na miejscu przez jedną ze studentek. Oprowadziła nas ona po szkole. Zobaczyliśmy wyposażenie sal sportowych, sale wykładowe, pomieszczenia dziekanów i personelu, świetnie zaopatrzoną bibliotekę oraz zawitaliśmy do tamtejszej kawiarni, która zaopatruje studentów w pyszne, zdrowe i przepięknie pachnące jedzenie. Spodobała nam się, ponieważ była ciekawie urządzona. Mogliśmy podziwiać interesujące rzeźby oraz wypocząć kilka chwil na miękkich pufach w holu (od razu skradły nasze serca). Następnie udaliśmy się na wykład pana Michała Pozdała, psychoterapeuty i seksuologa. Tematem tym razem były ‘Lęki i Fobie’. Pan Michał jak zwykle zadawał dużo pytań i skłaniał do myślenia, tradycyjnie nie brakowało też zabawnych akcentów i dawki świetnego poczucia humoru. Poznaliśmy różne rodzaje zaburzeń lękowych, fobii, ich objawy oraz ciekawostki dotyczące ich leczenia. Wykładowca wzbogacał swoje wypowiedzi o opowieści dotyczące przypadków swoich pacjentów. Skupiliśmy się na ludzkich emocjach i staraliśmy się je w pewien sposób uszeregować i pogrupować. Został tez odtworzony krótki film, pozornie spokojny, w którym po chwili pojawiała się straszna twarz, co wystraszyło większość z nas (niektóre reakcje były powalające). Obejrzeliśmy też fragment filmu ‘Dzień Świra’, co pozwoliło nam zobrazować sobie, na czym polegają zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Z wyjazdu powróciliśmy zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę. Na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy SWPS.

 

OGŁOSZENIE

Dnia 26 marca 2015 roku, na 4 godzinie lekcyjnej (10.55)

w świetlicy szkolnej odbędzie się IV Szkolna Olimpiada Języka Angielskiego

Zapisy przyjmowane są do dnia 24.03.2015r u nauczycieli języka angielskiego.

Zwycięzcy olimpiady otrzymają nagrody.

Organizatorzy Olimpiady:

Anna Koza

Małgorzata Zborowska-Pisznot

Krzysztof Kwiatkowski

 

 

Jestem kobietą

„Lubię zakupy i ładnie wyglądać, mieć własne zdanie. Uwielbiam dominować i nienawidzę sprzeciwu. Zawsze muszę dostać to, czego chcę. Pragnę, być rozumiana przez mężczyzn, mimo, że czasem sama nie wiem, czego oczekuję. Komplementy nie robią na mnie dużego wrażenia, ale bez nich nie przeżyłabym. Cenię sobie niezależność i swobodę, jednak jak każdy potrzebuję bliskości. Czasami wyolbrzymiam wiele spraw. Łatwo doprowadzić mnie do płaczu i histerii. Nie zamierzam być jedną z wielu, oryginalność to coś, do czego dążę.”

Tak rozpoczyna się artykuł napisany przez dziewczyny na cotygodniowych „Spotkaniach ze sztuką”. Swoją definicję płci pięknej sformułowali również panowie z naszej szkoły, którzy 6 marca, z okazji Dnia Kobiet wybrali szkolną SUPERWOMEN. Zwyciężczynią została Anna Palusińska z klasy I a. Gratulujemy!

 

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 

Imieniny

Wczoraj : Franciszka Joanny
Dzisiaj : Marii Cezarego
Jutro : Rozy Apolinarego

Kalendarz

sierpień 2017
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3