Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Zajęcia z psychologiem

zd1

Klasa 2G w poniedziałek miała okazję się spotkać z panią psycholog Ireną Krawczyk, która przekazała im tajniki skutecznego uczenia się. Dziewczęta wspólnie dyskutowały o relaksacji, nastawieniu do nauki, motywacji, uwadze i pamięci. Całość składa się na efektywne uczenie się. Ze spotkania wszyscy wyszli z nadzieją na poprawę swoich ocen dzięki mnemotechnikom.

 

Premiera filmu

 

polini

W dniu 19 kwietnia 2016 roku o godzinie 12:30 klasa Ic wzięła udział w internetowej premierze filmu Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943.  Film o powstaniu w getcie warszawskim składa się z trzech spójnych części. Pierwsza – przedstawia sytuację Żydów w przedwojennej stolicy oraz historię getta warszawskiego do momentu wybuchu powstania. Sercem filmu jest pokazanie przebiegu powstania w getcie warszawskim, z uwzględnieniem motywów i racji postępowania poszczególnych bohaterów. Ostatnia część to materiał pokazujący upamiętnienie polskich Żydów w przestrzeni współczesnego miasta, na wystawie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz obecny wygląd miejsc związanych z gettem warszawskim. W filmie wykorzystano niepublikowane wcześniej archiwalne zdjęcia i filmy z Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, Shoah Foundation i Filmoteki Narodowej. Tego dnia wszyscy uczniowie biorący udział w premierze filmu rozdawali  w szkole i nosili przypięte przygotowane przez siebie wcześniej papierowe żonkile. Projekt odbywał się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i wojewódzkich kuratorów oświaty, a w liceum był elementem trwającego od 2013 roku projektu „Zachować pamięć – historia i kultura dwóch narodów”, którego koordynatorkami są nauczycielki – p.Anna Janikowska i p.Sylwia Pokrywczyńska.

19.04.2016

 

OPOLE W KOLE

 

IMG 26768 kwietnia w Miejskim Domu Kultury odbyła się kolejna edycja Konkursu Piosenki OPOLE W KOLE, tym razem pod hasłem: PIOSENKA XXI wieku. Od godz. 11.00 trwały przesłuchania młodych artystów w dwóch kategoriach: Zespół i Solista. Udział wzięli uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z Koła oraz wielu okolicznych miejscowości, między innymi Powiercia, Grzegorzewa, Kościelca i Kłodawy.

Poziom tegorocznych uczestników konkursu był bardzo wysoki, a Jury pod przewodnictwem dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Kole – p. Marka Kłanieckiego miało trudny orzech do zgryzienia. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż Wyróżnienie w kategorii Solista otrzymała przedstawicielka naszego liceum – Alicja Tomczak z klasy II A, która brawurowo odśpiewała utwór Ha Ha Haczyk! Wiktorii znakomicie akompaniowała Alicja Kucharska również z klasy IIA.

Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy kolejnych muzycznych sukcesów!

 

Maraton matematyczny

maraton matematyczny 5 20160415 1770688017W piątek 8 kwietnia uczniowie LO w Kole, w składzie: Marta Jachnik, Kamil Burdziński, Wojtek Ferduła i Mateusz Olejniczak, uczestniczyli w XVII Maratonie Matematycznym w Turku.  Drużyna  z kolskiego liceum zdobyła II miejsce pokonując reprezentacje pięciu innych szkół z Konina, Słupcy i Turku. Zwycięzcami okazali się uczniowie II LO w Koninie. Podczas prawie dziesięciogodzinnych zmagań z Królową Nauk zawodnicy przeliczyli ponad 150 zadań z różnych dziedzin matematyki. Wszyscy ambitnie liczyli zadania jednocześnie czerpiąc z tego wiele radości i frajdy, udowadniając tym samym, że matematyka nie musi być czarną zmorą ucznia. Dziękujemy organizatorom Maratonu i gratulujemy sukcesu naszym uczniom! Czekamy na kolejne zmagania w przyszłym roku.

Zobacz galerię zdjęć

 

Światowy Dzień Zdrowia 2016

Cukrzyca 7 kwietnia7 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku WHO tematem przewodnim obchodów uczyniło zagadnienie cukrzycy, gdyż statystyki medyczne odnotowują  rosnące rozpowszechnianie się tej choroby. Coraz ważniejsze staje się posiadanie wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia. Światowa Organizacja Zdrowia pragnie doprowadzić do zwiększenia wiedzy o rosnącym rozpowszechnieniu cukrzycy, ogromnym obciążeniu tą chorobą i jej poważnych następstwach, a także spowodować podjęcie konkretnych, skutecznych i ekonomicznych działań w walce z chorobą, które będą obejmować zarówno profilaktykę, jak i metody diagnozy, leczenia i opieki nad osobami chorymi na cukrzycę; Szkolne Koło PCK odpowiedziało na apel pomysłodawców tegorocznego hasła przewodniego. Uczniowie klas pierwszych o profilu medycznym przygotowali edukacyjne plakaty, z których na auli szkolnej stworzono galerię. Zostały  również przygotowane tematyczne gazetki. Imprezą towarzyszącą była akcja honorowego oddawania krwi adresowana do pełnoletnich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, na której krew oddało 105 dawców, dzięki którym pozyskano ponad 47 litrów bezcennego leku.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 

Imieniny

Wczoraj : Joanny Zuzanny
Dzisiaj : Borysława Grzegorza
Jutro : Filipa Pauliny

Kalendarz

maj 2018
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3