Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Spotkanie różnych pokoleń poetów w naszej szkole

DSC 23893 grudnia 2015 roku, dzięki inicjatywie dyrekcji, mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole poetów z Włocławka: panią Małgorzatę Pietrzak i pana Ireneusza Wieczorka – współzałożycieli studenckiego koła literackiego „Metafora” przy  Kujawskiej  Szkole Wyższej we Włocławku.
  Działalność koła polega na skupianiu środowiska twórczego uczelni – osób piszących poezję i prozę. Poeci mają na koncie własne tomiki poetyckie oraz wiele nagród. Swoje wiersze czytali na spotkaniu w bibliotece uczniom naszej szkoły. Uczestnikami była młodzież wrażliwa na słowa i nimi opisująca otaczający i swój własny świat. Goście otwarcie rozmawiali  i bardzo chętnie udzielali wskazówek uczniom piszącym  poezję, opowiadali jak i o czym piszą. Zapowiedzieli, że wkrótce znowu odwiedzą naszą szkołę oraz zapraszają do siebie. Jesteśmy zaszczyceni, ponieważ proponują współpracę z autorkami naszego pierwszego szkolnego tomiku: „Moje, twoje, nasze”.

                                                                                                          Miłośnicy poezji w LO

 

Jesienne spotkanie przy muzyce

PC030897  3 grudnia w holu naszej szkoły odbyło się „Spotkanie przy muzyce” zorganizowane przez działające od roku w naszej szkole Stowarzyszenie Absolwentów, Przyjaciół i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego w Kole.
Wykonawcami byli Natalia Cieślak i Sandra Radwańska Ig, Oliwia Sobczak IIb, absolwentka naszej szkoły Izabela Rybnik oraz chór Lutnia.
Przy pięknie nakrytych stołach ze słodkościami delektowano się muzyką. Wśród licznie przybyłych gości byli między innymi nauczyciele i pracownicy naszej szkoły oraz członkowie stowarzyszenia „Trzecia Zmiana „ z Koła.
Atmosfera koncertu była naprawdę wspaniała a występujący na scenie wykonawcy zachwycili wszystkich swoja interpretacją przygotowanych utworów. Nie omieszkali również w swoim repertuarze nawiązać do zbliżających się świąt.
Po części muzycznej spotkania odbyła się część robocza z udziałem zarządu stowarzyszenia dotyczące planów na rok 2015/2016.
Organizatorzy koncertu dziękują za pomoc młodzieży, dyrekcji oraz samorządowi szkolnemu. 
 PC030899 PC030917 PC030919

 

ZOSTAŃ PRZYJACIELEM ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

foto15 grudnia młodzież naszej szkoły włączyła się w zbiórkę żywności, która zostanie przekazana najbiedniejszym rodzinom wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy z serca odpowiedzieli na prośbę organizatorów zbiórki, czyli Stowarzyszenia „ Przyjaciele Świętego Mikołaja.”

         foto2        foto

 

HEJT - STOP

fb cover

 

Warsztaty psychologiczne w naszej szkole

psychologiaW murach naszej szkoły po raz kolejny mogliśmy gościć Magdalenę Czech, która jest studentką piątego roku na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu oraz koordynatorką projektu „Strefa młodzieży SWPS”. Program Strefy Młodzieży obejmuje cykl spotkań i warsztatów zarówno psychologicznych jak i ogólnorozwojowych poświęconych tematom ważnym i trudnym w szczególności dla młodych, nastoletnich osób. 18.X br. odbył się cykl warsztatów dla klas maturalnych – MATURA NIE TAKA STRASZNA czyli jak opanować stres przed i w trakcie matury. Kolejny dzień to warsztaty dla klas o kierunku psychologicznym -podczas spotkań  poruszane są tematy związane z okresem dorastania, problemami oraz zaburzeniami występującymi właśnie   w tym momencie życia. Klasa IG, IIG oraz IIIH  p. Magdy za przekazaną wiedzę i doświadczenia.

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości 

Imieniny

Wczoraj : Olimpii Lazarza
Dzisiaj : Gracjana Bogusława
Jutro : Gabrieli Dariusza

Kalendarz

grudzień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31