Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

XI Turniej Orkiestr Dętych

orkiestry2017W niedzielę  18 czerwca 2017 r.  na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole  odbył się XI Turniej Orkiestr Dętych o „Kryształowe Koło”. W programie imprezy był przemarsz ulicami miasta muzyków z całej Polski, koncerty konkursowe orkiestr i pokazy musztry paradnej. Wśród uczestników turnieju byli:  Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin, Orkiestra Dęta „VIVAT” z Sierakowa, Orkiestra Dęta Poddębice, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lublińca, Miejska Orkiestra Dęta z Lubawy oraz Orkiestra Dęta OSP z Koła. Organizatorem głównym imprezy była Orkiestra Dęta OSP Koło a współorganizatorami: Burmistrz Miasta Koła, Starosta Kolski, MOSiR i MDK w Kole. Nad bezpieczeństwem muzyków i melomanów czuwali ratownicy ze Szkolnego Koła PCK z Gimnazjum nr 1 oraz ze Szkolnego Koła PCK z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole. Koordynatorem działań ratowniczych była kierownik biura PCK  - Zofia Rowecka wraz z opiekunkami wyżej wymienionych Szkolnych Kół PCK – Iloną Skowrońską, Agnieszką Frontczak i Sylwią Pokrywczyńską.

 

Spotkanie z absolwentem

 

wojtek karolakW dniu 09.06.2017r odbyło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły Wojtkiem Karolakiem, obecnie studentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który wydał swoją kolejną pozycję literacką. Wojtek rozpoczął karierę pisarską od przygody z poezją. Ta przygoda zaowocowała tomikiem wierszy pt. "Myśli nocą". Tym razem Wojtek zaprezentował swoim młodszym kolegom najnowsze dzieło - powieść fantastycznonaukową pt. "Kirkhammer". Książka opowiada historię tytułowego bohatera Kylvena Kirkhammera, który jest elitarnym wojownikiem Kościoła. Kościół jest natomiast organizacją, którą specjalizuje się w zabijaniu potworów na całym świecie. Romans z prozą - według słów autora - dał mu prawdziwe spełnienie i pokazał wyraz jego osobowości. Liczymy na kolejne spotkania z naszym wybitnym kolegą.

 

MSZA ŚWIĘTA PRYMICYJNA NASZEGO ABSOLWENTA

swiecenia uczniaiecezja włocławska ma 10 neoprezbiterów, którzy 4 czerwca br. w niedzielę Zesłania Ducha Świętego w Bazylice Katedralnej we Włocławku z rąk ks. bp. Wiesława Meringa przyjęli sakrament święceń   w stopniu prezbiteratu.  „Miejcie zawsze przed oczami przykład Dobrego Pasterza, który przyszedł nie po to, aby ,  Mu służono, lecz aby służyć oraz szukać i zbawiać to, co zginęło” – powiedział biskup włocławski Wiesław Mering podczas liturgii święceń kapłańskich.  Wśród nich był nasz absolwent Sylwester Malczyk , który tydzień  później , czyli 11.06 w Grzegorzewie  odprawił swoją pierwszą Mszę świętą. Na obrazku prymicyjnym napisał „Na Twoje słowo, zarzucę sieci” ( Łk 5,5b), życzymy wytrwałości w wierności Chrystusowi.

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ W NIEPOKALANOWIE

zdj wiedzy bibliŚwietną znajomością Księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana mogli poszczycić się finaliści, którzy w dn. 5-6 czerwca spotkali się w Niepokalanowie. W ostatecznych eliminacjach wzięło udział 120 uczestników wyłonionych z prawie 30 tys. wszystkich biorących udział w konkursie. Naszą diecezję reprezentowała uczennica LO w Kole Emilia Olszewska z kl. II g. Na program tegorocznego finału konkursu biblijnego złożyły się eliminacje testowe, do których jeszcze pierwszego dnia przystąpili wszyscy finaliści, oraz część ustna, przeprowadzona drugiego dnia pobytu w Niepokalanowie. Młodzi musieli wiedzieć m.in., ile min odpowiadało jednemu talentowi czy za co Anioł Pański chwycił Habakuka niosąc go do Babilonu. Podobne pytania nie sprawiły młodym większych trudności.

 

JULKA KWIATKOWSKA - LAUREATKA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PAPIESKIEGO

zdj kedzierskaW dniu 03.06 nasza uczennica wzięła udział w czwartym etapie KONKURSU PAPIESKIEGO, który polegał na obronie napisanego wcześniej eseju. Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II.  Projekt ten realizowany przez Instytut Tertio Milennio od przeszło 13 lat, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz pogłębiania wiedzy z zakresu katolickiej nauki społecznej.  

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 146 gości 

Imieniny

Wczoraj : Ireny Jana
Dzisiaj : Urszuli Hilarego
Jutro : Filipa Korduli

Kalendarz

październik 2017
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5