Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Spyder Hexapod w TVN24

Cała Polska patrzy! Tu nie trzeba wielu słów  
Fakty TVN24


 

Olimpiada

religia    W dniu 02.03.17 roku odbył się etap diecezjalny OGŁLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY FRANCISZKAŃSKIEJ WIEDZY O ŚW. MAKSYMILIANIE w Radziejowie. Z  naszej szkoły wzięły udział trzy uczennice z klasy II c. Podczas olimpiady należało wykazać się wiedzą o życiu i działalności św. .Maksymiliana Marii Kolbe oraz znajomością Ewangelii św. Marka. Do etapu ogólnopolskiego dostała się Patrycja Dębska – serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

 

Wywiad w Dzień Dobry TVN

Wczoraj (1 marca) odwiedziła nas ekipa z Dzień Dobry TVN! Wywiad został przeprowadzony z grupą projektową Sypder Hexapod. Nagrania trwały ponad 5 godzin i odbywały się nie tylko w naszej szkole. Materiał ukaże się w TVN prawdopodobnie 8 marca. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.

 

Rozstrzygnięcie konkursu „Zrecenzuj swoją ulubioną książkę”

książka

„Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaka sobie ludzkość wymyśliła” jak zauważyła Wisława Szymborska. Podpisując się pod tymi słowami i realizując ideę Narodowego Programu Czytelnictwa propagującego rozwijanie nawyku czytania, postanowiliśmy zorganizować w naszej szkole konkurs literacki pod hasłem; „Zrecenzuj swoją ulubioną książkę”. Założeniem konkursu było wyłonienie najciekawszych recenzji napisanych przez uczniów LO w Kole. Warunkiem zakwalifikowania się do konkursu było spełnienie kryteriów formalnych charakteryzujących recenzję oraz dopełnienie w postaci inteligentnie i błyskotliwie napisanej pracy. Warto przypomnieć, że uczestnicy recenzowali utwory spoza kanonu lektur szkolnych. Do członków komisji: Sylwii Pokrywczyńskiej, Joanny i Krzysztofa Kwiatkowskich wpłynęło 25 prac o zróżnicowanym poziomie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się literatura sensacyjna, , kryminalna, fantastyczno- przygodowa i  fantasy. Po wnikliwej lekturze prac i dyskusji jury postanowiło nagrodzić następujące osoby: Wiktorię Tomczak z klasy IIIa – laureatkę I miejsca za recenzję książki Dana Browna „Zaginiony symbol”, Wiktora Gajdzińskiego z klasy IIb – laureata II miejsca za „Lot nad kukułczym gniazdem” Kena Keseya oraz ex aequo Natalię Jóźwiak z klasy IIb za „Dziewczynę z pomarańczami” Josteina Gaardera i Michała Frątczaka za „Złodziejkę książek” Markusa Zusaka. 1 marca odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom w obecności dyrektora szkoły oraz młodzieży. Nagrodzeni podzielili się swymi refleksjami czytelniczymi, przypominając tym samym o co środowych spotkaniach w ramach akcji „Czytające szkoły”, na które serdecznie zapraszamy. 

luty 7.03.2017 119

 

ELIMINACJE SZKOLNE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ w LO

W dniu 27 lutego odbyły się w naszej szkole eliminacje  tegorocznej XL edycji Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W wyniku rozmów kwalifikacyjnych wyłoniono czworo finalistów którzy rozwiązywali test składający się z 50 pytań.
 Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą a zwycięzcą została Klaudia Stefańska z klasy IC, która uzyskała 41 punktów. Druga była Marlena Szafoni (kl. ID) uzyskując 39 punktów, trzeci Szymon Czerczak (kl IIA) i 37 punktów a czwarta Agata Rossa (kl IIC) uzykała 36 punktów.
 Klaudia i Marlena będą reprezentować Nasze Liceum w eliminacjach  powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą sie 24 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole.
 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 130 gości 

Imieniny

Wczoraj : Rity Donaty
Dzisiaj : Mariana Katarzyny
Jutro : Józefa Jeremiasza

Kalendarz

kwiecień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30