Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

„Każdy znaczek wspiera misje”

znaczki werbiściSzkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole wraz z Oddziałem Rejonowym PCK w Kole trzeci raz włączyło się w akcję pod hasłem: „Każdy znaczek wspiera misje” organizowaną przez Zgromadzenie Księży Werbistów. Przez cały rok szkolny 2018/2019 udało się zgromadzić kilka tysięcy znaczków, które zostały przesłane do „Misyjnego Serca Polski”. W Pieniężnie działa Referat Misyjny Księży Werbistów, który bezinteresownie nadesłane znaczki przygotowuje, sortuje i sprzedaje, a uzyskane fundusze przekazuje na misje. Uzyskane fundusze pozwalają zakupić żywność dla podopiecznych misjonarzy. Dzięki zaangażowaniu opiekunek SK PCK, kierownik biura PCK w Kole oraz uczniów LO „Kazik” stał się częścią wielkiej rodziny zwanej „Przyjaciółmi misji”.

 

Mistrzostwa Szkoły klas I i II w piłce siatkowej chłopców

20190606 111121.jpg 1

W dniu 03.06.2019 r. w naszej szkole zakończyły się Mistrzostwa Szkoły klas I i II w piłce siatkowej chłopców. Mecze turniejowe rozpoczęły się miesiąc temu. Do zawodów zgłosiły się wszystkie klasy I i II, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A rywalizowali chłopcy z klas pierwszych a w grupie B ich starsi koledzy. Po rozegraniu meczów grupowych do półfinału awansowały dwie drużyny z klas pierwszych oraz dwa zespoły z klas drugich, które stoczyły ze sobą bardzo wyrównane mecze. Dużych emocji dostarczył drugi półfinał, gdzie mogło dojść do niespodzianki i wyeliminowania faworytów. Wyniki półfinałów: I E - II E 2:0   (25:22;  25:17), II BC - I A  2:0   (29:27;  27:25). Do finału awansowały drużyny z klas II BC i I E. Niespodzianki nie zanotowano, wygrała drużyna klasy II BC. Wynik końcowy finału:

II BC - I E  2:0  (25:21;  26:24)

Skład mistrzów szkoły: Braian Wilma - kapitan, Jan Frydziński, Miłosz Wasiak, Michał Pacholczyk, Mateusz Pietrzak, Jakub Stegenta, Kacper Sikorski i Bartosz Gajda.

 

Piłka nożna

20190603 115025

W dniu 03.06.2019 r. na boisku "Orlik" przy ZSR-CKU w Kościelcu odbył się TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KLAS MUNDUROWYCH POD PATRONATEM KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W KOLE. Zawody te były uświetnieniem, jak zaznaczył Komendant Powiatowej Policji w Kole, okrągłej setnej rocznicy powołania polskiej policji. Celem turnieju było: popularyzacja piłki nożnej, jako aktywnego wypoczynku, współpraca pomiędzy klasami o profilu mundurowym, wyłonienie najlepszych drużyn. Do zawodów stanęły cztery szkoły: ZSR-CKU Kościelec, ZST Koło, ZS "Kopernik" Konin oraz LO Koło. Mecze odbywały się w formule "każdy z każdym" 2x po 7 min. Wyniki meczów: ZSR-CKU Kościelec - ZST Koło, 2:0 ZS "Kopernik" Konin - ZST Koło 6:0, LO Koło - ZST Koło 9:0, ZSR-CKU Kościelec - LO Koło 2:0, ZS "Kopernik" Konin - ZSR-CKU Kościelec 1:0, LO Koło - ZS "Kopernik" Konin 1:0. Trzy drużyny zdobyły po sześć punktów, a o kolejności miejsc zdecydował bilans bramkowy w całym turnieju. Pierwsze miejsce i puchar Komendanta Powiatowego Policji wywalczyło LO Koło. Drugie miejsce zajął ZS "Kopernik" Konin, który otrzymał puchar Starosty Kolskiego. Miejsce trzecie - ZSR-CKU Kościelec, który otrzymał puchar Dyrektora ZSR-CKU Kościelec. Skład drużyny LO Koło: Kacper Mikołajczyk - kapitan, Bartosz Godlewski, Mateusz Matecki, Kacper Wiśniewski, Adam Jankowski, Mateusz Wojciechowicz, Jakub Tański, Maciej Niedośmiałek, Wojciech Ziętek. Opiekun - Tomasz Jagiełło.

 

Szkolna drużyna harcerska „Kaziki” na Wiosennym Złazie

IMG 1184

W dniach 24-25 maja Szkoła  Podstawowa nr 5 w Kole zagrzmiała gromkimi „Czuwaj”. W tych dniach na naszej kolskiej ziemi odbył się Wiosenny Złaz Hufca ZHP Koło. Nie mogło zabraknąć tam również harcerek z Drużyny Wędrowniczej ,,Kaziki” pod opieką Druha J. Wozińskiego. Na złazie razem z organizatorami było 180 zuchów i harcerzy z powiatu kolskiego. Złaz rozpoczął się uroczystym  apelem mundurowym. Po nim część drużyn udała się na basen a reszta w tym czasie robiła plakaty na temat dnia lasu. Wieczorowi przyświecał  harcerski „Mam talent”. Nasze harcerki przy akompaniamencie gitary zaśpiewały i migały piosenkę „Chodź pomaluj mój świat”. Występ został nagrodzony głośnym „bravissimo”. W czasie kiedy inni harcerze bawili na dyskotece nasze „Kaziki” prowadziły kurs dla przybocznych tym samym realizując jedno z zadań prób na stopień instruktorski. Kolejny dzień obfitował w wiele atrakcji. Już od 6 rano nasze harcerki były  na nogach przygotowując śniadanie w  kuchni. Po śniadaniu i  apelu wszyscy uczestnicy złazu wzięli udział  w zabawie „kołomyja”. Złaz zakończył się apelem mundurowym, na którym wszystkim drużynom rozdano dyplomy. Nasze harcerki bawiły się świetnie i z niecierpliwością czekają na kolejny złaz. Czuwaj!

 

V Wielkopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

na strone4 czerwca 2019 roku w Kole odbyły się V Wielkopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Organizatorami mistrzostw byli: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Konarskiego  w Kole oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole. Współorganizatorami byli : Wielkopolski Oddział Okręgowy PCK w Poznaniu, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Starostwo Powiatowe w Kole, Szkolne Koła PCK z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno –Administracyjnych w Kole. Ze względu na uroczyste obchody 100-lecia PCK zawody rozpoczęły się od hymnu Polskiego Czerwonego Krzyża, a wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale jubileuszowe. Rozgrywki zakończyły się następującymi rozstrzygnięciami:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Dąbiu (tytuł mistrza Wielkopolski)

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Drążnej.

 
Więcej artykułów…

Skrzynka_na_sygnały

Anonimowa skrzynka na sygnałyGet the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 137 gości 

Imieniny

Wczoraj : Urszuli Hilarego
Dzisiaj : Filipa Korduli
Jutro : Marleny Seweryna

Kalendarz

październik 2019
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3