Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Matura 2017

  Egzamin dojrzałości rozpoczyna się o godzinie 9.00 

Abiturienci proszeni są o wcześniejsze przybycie w celu sprawnego przeprowadzenia czynności organizacyjnych.

Przypominamy:

images zdający nie może wnosić do sali egzaminacyjnej żadnych urządzeń telekomunikacyjnych i elektronicznych nośników informacji ani z nich korzystać.

images  na maturze można korzystać jedynie z materiałów i przyborów pomocniczych, których wykaz ogłasza dyrektor CKE. 

images  przed wejściem na salę egzaminacyjną należy Zespołowi Nadzorującemu okazać dowód tożsamości z aktualnym zdjęciem. 

images  na maturze wolno pisać jedynie na czarno (długopisem lub piórem).

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki !!!koniczynka


 

PCK na obchodach 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 2017 roku Koło świętowało 226. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji. O 9:45 uroczyście podniesiono flagę państwową na maszt, złożono wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową „Poległym Obywatelom Miasta Koła za Wolność i Ojczyznę w latach 1914-1918 oraz 1939-1945” usytuowaną na budynku Starostwa Powiatowego w Kole. Następnie wszyscy przemaszerowali ulicami miasta do Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie została odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny koncelebrowana przez kolskich kapłanów. Po Eucharystii zostały złożone kwiaty pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja umieszczoną na budynku kolskiej fary. Przez cały czas trwania uroczystości patriotyczno – religijnych nad bezpieczeństwem władz miasta i powiatu, pocztów sztandarowych, przedstawicieli instytucji i szkół, a także mieszkańców Koła czuwali członkowie zespołów pierwszej pomocy z Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole działający na co dzień w Szkolnych Kołach PCK w Zespole Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych, Gimnazjum nr 1 oraz Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole. Warto podkreślić, że uczniowie z LO (Marcin Szymański z lasy mundurowej IIF oraz Agata Rossa z klasy IIC i drużyny pierwszej pomocy) pełnili funkcję lektorów podczas Liturgii Słowa. Koordynatorem działań ratowniczych była Zofia Rowecka – kierownik biura PCK w Kole.

 

Etap powiatowy XXV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK LO mistrzem powiatu!

MPCK 201726 kwietnia 2017 roku odbył się etap powiatowy XXV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Głównym organizatorem rozgrywek był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole, współorganizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Kole, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kole oraz Zespół Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych w Kole. Sędzią głównym mistrzostw była Zofia Rowecka – instruktor pierwszej pomocy Zarządu Głównego PCK.  Zadaniem zawodników było udzielenie pomocy poszkodowanym na polu urazowym, ułożenie nieprzytomnego w pozycji bezpiecznej, przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej, a także rozwiązanie trudnego testu obejmującego teorię pierwszej pomocy oraz wiedzę z historii i działalności Czerwonego Krzyża. Wyniki eliminacji powiatowych kształtują się następująco:

I miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole

II miejsce – Zespół Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych w Kole.

III miejsce – Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu

Zwycięska drużyna w składzie: Weronika Tyl (kapitan), Julia Kwiatkowska, Łukasz Rzepecki, Maciej Suliński i Klaudia Sztrauch (zawodnik rezerwowy) będzie reprezentować powiat i szkołę 20 maja podczas etapu wojewódzkiego mistrzostw, który odbędzie się na Cytadeli w Poznaniu. Warto podkreślić fakt, że mistrzowie powiatu kolskiego z LO uzyskali maksymalną liczbę punktów, zdobywając 204 punkty z 204  możliwych do zdobycia.

 

Opole w Kole 2017

dyplon opole27 kwietnia 2017 roku w Miejskim Domu Kultury w Kole odbył się festiwal Opole w Kole pod hasłem "Co nam w duszy gra". Radosnym akcentem powiatowych zmagań muzycznych jest fakt, że zespół wokalno – muzyczny z klasy III B zdobył wyróżnienie, natomiast Michał Frątczak z chóru "Kantata" z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole za piosenkę "Twarze, twarze" zajął zaszczytne II miejsce w kategorii "solista", potwierdzając prawdę, że gdzie poezja łączy się z muzyką, tam rozlewa się ocean piękna

 

Vivat 3 maj! – uroczystość 226 rocznicy Konstytucji 3 maja w naszej szkole

DSC 0206Z okazji zbliżającej się 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole 25. 04 miała miejsce uroczystość upamiętniająca to doniosłe wydarzenie. Ta szczególna data w historii naszego kraju wzbudza bardzo pozytywne emocje i wyraża radość Polaków z faktu możliwości decydowania o swoim losie. Na program uroczystości złożyły się: dwa utwory hymn „Gaude Mater Polonia” oraz pieśń „Witaj majowa jutrzenko” przepięknie zagrane na trąbce przez ucznia klasy IIIa Michała Ziółkowskiego, urokliwy polonez skomponowany przez W. Kilara i uwieczniony w filmie A. Wajdy „Pan Tadeusz” a zatańczony przez 6 par tegorocznych maturzystów z klasy IIIa i IIIf, znakomite wiersze patriotyczne Jana Pietrzaka: „Taki kraj” i  „Żeby Polska była Polską” oraz „Pieśń o fladze” K. I. Gałczyńskiego w sugestywnej interpretacji uczniów klasy Ib, If i IIb. Funkcję konferansjera podczas szkolnego wydarzenia znakomicie sprawował Michał Ziółkowski, któremu zawdzięczamy atrakcyjnie przedstawioną prezentację dotyczącą tła historycznego naszej konstytucji. Warto dodać, że aulę ozdobiły plakaty tematyczne upamiętniające fakty i postacie osób związanych z konstytucją. Można było obejrzeć także wystawę i gablotę poświęconą temu wydarzeniu. Opiekę artystyczną nad uroczystością sprawowali: p. Joanna i p. Krzysztof Kwiatkowski oraz p. Ryszard Cieślak. Naukę poloneza prowadziła p. Katarzyna   Brett,  a za dekoracje odpowiedzialne były panie: Joanna Kwiatkowska, Anna Janikowska, Halina Szmydt- Kabacińska i Bożena Zduńczyk.

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 96 gości 

Imieniny

Wczoraj : Jana Danuty
Dzisiaj : Lucji Wilhelma
Jutro : Jana Pawla

Kalendarz

czerwiec 2017
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2