Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Koncert kolęd w LO Koło

DSC09956

Coroczną tradycją stało się wspólne kolędowanie na auli LO Koło organizowane przez Stowarzyszenie Absolwentów, Przyjaciół i Sympatyków LO Koło. W tym roku wyjątkowym wydarzeniem poprzedzającym koncert było nagranie płyty z kolędami i pastorałkami przez uczniów naszej szkoły: Paulinę Lewandowską, Natalię Nowowiejską, Michała Frątczaka, Martynę Lasotę, Alicję Sołtysiak w aranżacji pana Dariusza Bagińskiego. Środki zebrane z rozprowadzenia tej płyty mają zasilić fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży naszego liceum. I tak przy pięknie ubranej choince i świątecznych dekoracjach odbyło się premierowe wykonanie utworów z tej płyty. Wyjątkowe wykonania dostarczyły wielu emocji i wzruszeń oraz spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem przez licznie zgromadzoną publiczność. W koncercie równie pięknie zaprezentowały się dziewczęta z klasy III G: Sandra Radwańska, Wiktoria Domańska i Andżelika Kacprowicz oraz chór Lutnia i chór Stowarzyszenia Trzecia Zmiana. Dyrektor szkoły pan Waldemar Koligot, oraz prezes stowarzyszenia pani Katarzyna Brett bardzo dziękują wszystkim wykonawcom oraz publiczności, że zechcieli z nami być tego wieczora i w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia towarzyszyć we wspólnym kolędowaniu. Do zobaczenia za rok. Wesołych Świąt

DSC09974DSC09962okładka

 

WYJAZD DO BRUKSELI

brukselaW dniach 4-7 grudnia 2018r., w ramach nagrody za udział w konkursie historycznym PATRIA NOSTRA, w którym zajęli 3 miejsce w Wielkopolsce, uczniowie klasy IIe Dominik Woszczyński, Wojciech Misiak i Nikodem Kołodziejczak pod opieką pana dyrektora Waldemara Koligota, pojechali do Brukseli. Do  wielokulturowej stolicy Belgii wyjechali w nocy z Poznania a następnego dnia po południu spacerowali już ulicami miasta, które jest siedzibą Unii Europejskiej. Mieli zapewnionego przewodnika, który opowiedział im historię miasta i oprowadził po najciekawszych miejscach. Dowiedzieli się, że symbolami Brukseli są koronki, piwo, czekolada i frytki. Zwiedzili Stare Miasto, park w pobliżu Ministerstwa Finansów, Parlament Europejski oraz muzeum Parlamentarium. Wyjazd był dla nich niezapomnianą atrakcją. Chętnie wrócą tam jeszcze raz.

100 0144100 0127 - Kopia100 0152

 

NIESIEMY RADOŚĆ MAŁYM PACJENTOM

100 0248Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, 12 grudnia 2018r. na Oddziale Dziecięcym kolskiego szpitala, przy dźwiękach kolęd została ubrana piękna choinka. W projekcje zainicjowanym przez Przegląd Kolski wzięli udział uczniowie szkół, przedstawiciele różnych instytucji publicznych oraz  lokalnego samorządu. Bombki z naszej szkoły, wykonane przez uczniów klas pierwszych, obok innych ozdób choinkowych wieszali przedstawiciele SU, którzy pod opieką p. Elżbiety Kalinowskiej reprezentowali Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w tak ważnym przedsięwzięciu. Wspólnie ubrana choinka z pewnością przyniesie wiele radości chorym dzieciom.

100 0239

 

TWOJE SŁOWA MAJĄ MOC

maraton listyNa całym świecie wolność ludzi jest zagrożona. Obrońcy praw człowieka są często inwigilowani i zastraszani. Kiedy ktoś podejmuje  walkę,  naraża siebie oraz  swoją rodzinę na prześladowania. Nie można pozostać obojętnym na niesprawiedliwość, która dotyka ludzi walczących o prawa przysługujące każdemu człowiekowi. Trzeba wyrażać swój protest. W związku z tym uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję pisania listów organizowaną przez Amnesty International. Podczas MARATONU PISANIA LISTÓW, bronili m.in. Gulzar Duszenowej z Kirgistanu, Pavitrii Manjhi z Indii, czy Ateny Daenii z Iranu. Mamy nadzieję, że nasze tradycyjne listy, e-maile i petycje, które wysłaliśmy chociaż w pewnym stopniu przyczynią się do zmiany sytuacji osób walczących o prawa człowieka.

100 0252

 

 

Projekt „BohaterON w Twojej Szkole”

bohaterUdział w projekcje uczniowie klas o rozszerzonej historii rozpoczęli z początkiem roku szkolnego 2018/2019. Już  w pierwszym tygodniu przystąpili do akcji Kartka dla Powstańca.  W sumie wysłanych zostało 168 kartek.

Ważnym elementem projektu było upowszechnianie tematyki Powstania Warszawskiego oraz Polskiego Państwa Podziemnego. W tym celu koordynator projektu p. Anna Janikowska  oraz chętni uczniowie przygotowali prelekcje oraz wykłady wzbogacone o materiał źródłowy- filmy, piosenki, prezentacje multimedialne. Wystawę o Powstaniu Warszawskim wraz z uczniami klasy II B, którą można było oglądać na auli szkolnej wykonała p. Beata Wojtasik-Kaszyńska. Kulminacyjny punkt projektu stanowiła gra, której zasady oparte były na regulaminie popularnych obecnie wśród młodzieży pokojach zagadek. Escape Room- „ 63 dni samotnej walki”. Na pewien czas teren liceum wraz z poszczególnymi klasami zamienił się w miejsce działań powstańczych. W każdym z ośmiu pokoi, stanowiących kolejne obwody AK, drużyny klasowe (klasa IB, i IIF) otrzymały zagadkę, rozwiązanie której dawało im możliwość przejścia do następnego pomieszczenia oraz  jedną     z  liter  końcowego hasła.  Uczniowie dwóch rywalizujących drużyn świetnie się bawili. Zwyciężyli przedstawiciele klasy II f.

DSC09888IMG 20181129 152825

 

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 146 gości 

Imieniny

Wczoraj : Romany Damiana
Dzisiaj : Macieja Marka
Jutro : Cezarego Donata

Kalendarz

luty 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3