Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Cytadela 2017

Cytadela pp 2017

  W sobotę 20 maja 2017 roku na Cytadeli w Poznaniu odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Powiat kolski reprezentował zespół pierwszej pomocy z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole w składzie: Weronika Tyl (kapitan), Agata Rossa, Julia Kwiatkowska, Łukasz Rzepecki, Maciej Suliński i Klaudia Sztrauch. Młodym ratownikom towarzyszyła duża grupa pozorantów, instruktorzy pierwszej pomocy, trener grupy – Zofia Rowecka oraz opiekun drużyny – Agnieszka Frontczak. Po całodziennych zmaganiach konkursowych zespół z Koła wywalczył tytuł wicemistrza Wielkopolski, tracąc do zwycięskiej drużyny z Kępna tylko jeden punkt.

 

X Spotkanie Młodych z Biblią

kedzierska2Dobiegło końca dwudniowe X Spotkanie Młodych z Biblią na Jasnej Górze oraz w Olsztynie koło Częstochowy, w której wzięli udział laureaci etapów diecezjalnych Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Spotkanie rozpoczęło się od konferencji, podczas których przypomniano, że to Matka Boża jest naszą Królową. Szczególny rok maryjny podkreślił również spotkanie poświęcone duchowemu ofiarowaniu się Maryi jako jej żywa korona. Następnie uczestnicy spotkania zwiedzili przygotowaną na rok jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu jasnogórskiego wystawę prezentującą regalia Matki Bożej. Centralnym punktem wizyty na Jasnej Górze była Eucharystia i modlitwa różańcowa  w kaplicy Matki Bożej. Dalsza część spotkania miała miejsce w ośrodku Święta Puszcza w Olsztynie koło Częstochowy. Nabożeństwo majowe odbyło się na częstochowskim Giewoncie, gdzie wszyscy wspólnie się udali, a zwieńczeniem dnia były wspólne radosne chwile przy ognisku. Dziś laureaci uczestniczyli w warsztatach biblijnych będących bezpośrednim przygotowaniem do finału, który odbędzie się już 5 i 6 czerwca  w Niepokalanowie.

 

OBCHODY DNIA GODNOŚCI OSOBY Z NIESPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ W KOLE

kedzierskaW dniu 11 maja 2017 r. odbył się Marsz Osób Niepełnosprawnych, w którym udział wzięła cała społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Świętego Mikołaja wraz z wolontariuszami, w tym uczennicami kl. II G naszego liceum do Miejskiego Domu Kultury w Kole, aby wspólnie obejrzeć koncert. Uczestnicy mieli ze sobą transparenty z hasłami nawołującymi do równego traktowania i zrozumienia osób niepełnosprawnych. Na scenie zaprezentowali się wychowankowie Ośrodka i ich rówieśnicy z szkół podstawowych i Zespołu Szkół Technicznych w znanych i lubianych utworach muzycznych, a także w spektaklach pt. Błękitny ptak" opowiadający historię osoby z autyzmem oraz "królowa śniegu" przedstawiony przez uczniów szkoły podstawowej. Na widowni zaś zasiedli zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele władz Powiatu Kolskiego i Miasta Koła oraz sponsorzy. Koncertowi towarzyszyła wystawa fotografii „Zespół Downa. Rysa na raju?”.

 

Ćwiczenia PCK 2017

IMG 1640

 

W ramach przygotowań do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK zespół pierwszej pomocy przez wiele dni i przez długie godziny (głównie popołudniami i w weekendy) doskonalił swoje umiejętności ratownicze pod czujnym okiem instruktora Zofii Roweckiej w Oddziale Rejonowym PCK w Kole. Młodzi ratownicy skorzystali także z gościnności Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Kole, gdzie adeptami sztuki ratowniczej opiekował się pan Radosław Rossa.

 

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Turniej5 maja 2017 roku w Barłogach odbyły się Eliminacje Powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej składał się z wiedzy teoretycznej oraz konkurencji praktycznej – jazdy rowerem po torze przeszkód oraz pierwszej pomocy. Głównym organizatorem Turnieju jest Polski Związek Motorowy oraz Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego i Instytuty Transportu Samochodowego. Organizatorem na etapie powiatowym była Gmina Grzegorzew, Szkoła Podstawowa w Barłogach oraz Komenda Powiatowa Policji w Kole i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie. Celem turnieju organizowanego w każdym roku szkolnym jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. W przebieg zmagań turniejowych aktywnie włączyła się młodzież z drużyny pierwszej pomocy PCK z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole.

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 95 gości 

Imieniny

Wczoraj : Jana Danuty
Dzisiaj : Lucji Wilhelma
Jutro : Jana Pawla

Kalendarz

czerwiec 2017
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2