Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Awans Bartosza Godyckiego–Ćwirko do finału Ogólnopolskiego Olimpiady Fizycznej.

Bartosz Godycki-Ćwirko zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego Olimpiady Fizycznej , który odbędzie  się  w dniach 22.04 – 25.04 w Warszawie. Był jednym z pięciu uczniów naszego województwa , którzy wywalczyli awans(pozostali są uczniami poznańskich liceów). Udział w finale jest równoznaczny ze zdobyciem tytułu finalisty olimpiady przedmiotowej oraz uzyskaniem na maturze z fizyki rozszerzonej  wyniku 100%. Olimpiada Fizyczna rozgrywana jest od 1951 r.  i jest jedną z najstarszych olimpiad przedmiotowych dla szkół średnich  (starsza jest tylko matematyczna).Składa się z pięciu etapów: 1)Etap Szkolny 2)Etap Okręgowy(teoretyczny i doświadczalny) 3)Finał Ogólnopolski 4)Etap Międzynarodowy (w tym roku odbędzie się w Indonezji). Życzymy Bartkowi dalszych sukcesów . 

 

Ekipa Spydera Hexapod w "Dzień dobry Polsko!"

Wstali o 2 w nocy po to, żeby na 6 rano być w Warszawie… w studiu Telewizji Polskiej TVP! Mowa oczywiście o naszej ekipie Spydera Hexapoda. Dziś rano (około 7:30) piątka licealistów wraz z opiekunem p. Dudkiem ukazała się na żywo w telewizji śniadaniowej „Dzień dobry Polsko!”. Jeśli ktoś nie zdążył włączyć rano telewizora, to zapraszamy do obejrzenia materiału na stronie https://dziendobrypolsko.tvp.pl/29503789/licealisci-konstruktorzy-robota.

 

WARSZTATY W GIMNAZJUM NR 1

 

warsztaty w gim.6 marca klasa 3G wybrała się do Gimnazjum nr 1 im. Stanisławy Fleszarowej-Muskat w Kole, aby przeprowadzić w klasach trzecich zajęcia z pamięci i motywacji. Dziewczęta przedstawiły technikę SMART, która pomaga w określaniu i osiąganiu wyznaczonych celów. Młodzież, tworząc w grupach historyjki przekonała się, że im bardziej są one abstrakcyjne tym lepiej są one zapamiętywane. Na pamięć  i koncentrację wpłynęło też zadanie, którego celem było opowiedzenie co zabrałoby się ze sobą na bezludną wyspę, utrudnieniem było, iż każda kolejna osoba musiała powtórzyć, co zabraliby poprzednicy.  Aby sprawdzić spostrzegawczość gimnazjalistów, uczennice przygotowały zadanie, które polegało na odszukaniu, ukrytych wyrazów z ciągu liter. Zajęcia objęły również umiejętność pracy w grupie, poprzez zabawę ruchową, której celem było rozplątanie utworzonych kółek nie puszczając ręki kolegi bądź koleżanki. Na koniec klasy wspólnie opracowały „przepis” na efektywną naukę.

 

XXI OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

konkurs wiedzy biblijnej


W konkursie tym wzięło udział 20 uczniów z klas I -ych i II -ich . Zakres merytoryczny Konkursu obejmuje: Księgę Daniela oraz Apokalipsę św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Do etapu diecezjalnego, który odbędzie się 25 .04.17 roku we Włocławku zakwalifikowali się :

Emilia Olszewska kl. IIg, Konrad Moks kl. Ib, Mateusz Kobus z kl. Ia.

Biblijne „zmagania” kierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  Na laureatów czekają, między innymi, indeksy na uczelnie wyższe na różne kierunki studiów oraz inne wspaniałe nagrody,  w tym zagraniczne pielgrzymki i atrakcyjne upominki rzeczowe!

 

Chór „Kantata” w Dębach Szlacheckich

20170312 11372612 marca 2017 roku chór „Kantata” z Liceum Ogólnokształcącego w Kole wystąpił z trzema koncertami wielkopostnymi w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dębach Szlacheckich. Młodzi chórzyści wykonali pieśni pasyjne i utwory oratoryjne o tematyce religijnej. Koncerty miały charakter charytatywny, a zebrane dzięki życzliwości księdza proboszcza Wojciecha Szczepankiewicza oraz  księdza Sławomira Polaszka i hojności parafian fundusze zostały przekazane do Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole na opłacenie obiadów dla dzieci z niezamożnych rodzin. Zebrano 648 zł, co pozwoli ufundować 120 obiadów (koszt jednego posiłku wynosi 5,40 zł).

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 120 gości 

Imieniny

Wczoraj : Rity Donaty
Dzisiaj : Mariana Katarzyny
Jutro : Józefa Jeremiasza

Kalendarz

kwiecień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30