Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

XXII OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

olimiada religDnia 18 kwietnia 2018 roku, w Wyższym Seminarium Duchownym im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Włocławku, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” przeprowadziło etap Diecezjalny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Do konkursu zakwalifikowało się 62 uczniów z 28 szkół ponadgimnazjalnych. Odbywające się w całej Polsce etapy diecezjalne Konkursu Biblijnego składały się z dwóch zasadniczych części: pisemnej oraz ustnej. W pierwszej, wszyscy uczestnicy rozwiązywali test, którego zakres merytoryczny obejmował: Księgę Psalmów, List do Galatów oraz list do Filipian. Myliśmy także możliwość uczestniczenia w koncercie ewangelizacyjno – muzycznym pt. Ruah – znaczy tchnienie Ducha. Odwołał się w pieśniach do symbolu Ducha Stworzyciela ukazującego sens twórczości i piękna, jako kontynuacji i obrazowania tego, co duchowe w człowieku i kulturze najgłębsze. Ten, który jest tchnieniem wszelkiego życia, odnawia i umacnia. Koncert więc porwał serca młodzieży i zagrzał do dalszej rywalizacji.

 

„Kazik” mistrzem powiatu! Etap powiatowy XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK

IMG 269924 kwietnia 2018 roku odbył się etap powiatowy XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Głównym organizatorem rozgrywek był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole, współorganizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Kole, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kole oraz Zespół Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych w Kole. Sędzią głównym mistrzostw była Zofia Rowecka – instruktor pierwszej pomocy Zarządu Głównego PCK.  Zadaniem zawodników było udzielenie pomocy poszkodowanym na polu urazowym, ułożenie nieprzytomnego w pozycji bezpiecznej, przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej, a także rozwiązanie trudnego testu obejmującego teorię pierwszej pomocy oraz wiedzę z historii i działalności Czerwonego Krzyża. Wyniki eliminacji powiatowych kształtują się następująco:

I miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole

II miejsce – Zespół Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych w Kole oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu.

Zwycięska drużyna z „Kazika” będzie reprezentować powiat i szkołę 12 maja 2018 roku podczas etapu wojewódzkiego mistrzostw, który odbędzie się w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu. Warto podkreślić fakt, że mistrzowie powiatu kolskiego z LO uzyskali maksymalną liczbę punktów, zdobywając 204 punkty z 204  możliwych do zdobycia, zatem został powtórzony zeszłoroczny sukces.

 

Wyniki VII Szkolnej Olimpiady Języka Angielskiego

 

olimpiada angielski10 kwietnia 2018r. odbyła się VII Szkolna Olimpiada Języka Angielskiego, w której udział wzięło 36 uczniów. Olimpiadę przygotowali i przeprowadzili nauczyciele języka angielskiego: p. Anna Koza, p. Małgorzata Zborowska-Pisznot oraz p. Krzysztof Kwiatkowski.

Zwycięzcami Olimpiady zostały następujące osoby:

I miejsce: Natalia Bilińska  kl. IIIF ( ”Anglista roku szkolnego 2017/2018”)

II miejsce: Mikołaj Janiak kl. IC

III miejsce ex aequo: Wiktoria Michalak kl. IIIB oraz Marta Makarowicz kl. IIIG

Wyróżnienie: Martyna Kujawa kl. IIIA

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy bardzo za udział w Olimpiadzie i życzymy wielu sukcesów w nauce języka angielskiego.

 

WARSZTATY W GIMNAZJUM

warsztat gimn.Uczniowie klasy psychologicznej przeprowadzili warsztaty dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z kl. II  gimnazjum Nr I. Zajęcia te miały na celu lepsze zintegrowanie uczniów, zachętę do nauki, wytrwałość  w podejmowaniu zadań. Zarówno prowadzący jak i uczestnicy przez zabawę uczyli się pokonywać swoje ograniczenia i z radością dążyć do celu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni a nasi uczniowie są zaproszeni by przeprowadzić kolejne tego typu zajęcia.

 

Zbigniew Herbert – patron 2018 roku

2Rok 2018 to Rok Zbigniewa Herberta. Z tej okazji w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole odbył się konkurs biograficzno - literacki poświęcony temu wybitnemu poecie.  Celem konkursu było poznanie faktów z życia Zbigniewa Herberta,  zachęcenie młodzieży  do  poznawania jego twórczości oraz do patrzenia na sytuację człowieka w otaczającej rzeczywistości oczyma twórcy Pana Cogito – człowieka wrażliwego, ceniącego wartości moralne, aktualizującego wzorce klasyczne, wolnego i niezależnie myślącego. Organizatorkami konkursu były polonistki – Sylwia Pokrywczyńska i Joanna Kwiatkowska. Najlepszymi znawcami życia i twórczości Zbigniewa Herberta okazali się następujący uczniowie:

Michał Frątczak z klasy II B – I miejsce

Ewelina Zawiślak z klasy I B – II miejsce

Dominik Cieślak z klasy III B – III miejsce.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 138 gości 

Imieniny

Wczoraj : Alberta Ignacego
Dzisiaj : Marka Elżbiety
Jutro : Gerwazego Protazego

Kalendarz

czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1