Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Spotkanie z absolwentem

Dnia 16 grudnia 2014 roku nasze Liceum gościło w swoich murach absolwenta klasy o profilu humanistycznym Macieja Junkierta, zaproszonego przez panią Bożenę Zduńczyk. Maciej Junkiert-dr, historyk literatury, absolwent polonistyki Akademii „Artes Liberales”, adiunkt w Pracowni Badań nad Tradycją Europejską UAM. Gość poprowadził 45 minutowy wykład dla uczniów szkoły, do której sam uczęszczał ponad dekadę temu. Młodzież klas IIIG oraz IIB wysłuchała wykładu pt. „Tajemnice Pana Tadeusza”, który poruszał pewne niewidoczne na pierwszy rzut oka zagadnienia polskiej epopei narodowej. Wybór tematu nie był przypadkowy. Miał on związek z okresem próbnych matur jak i ogólnego przygotowania się do egzaminu dojrzałości i z pewnością pogłębił wiedzę słuchaczy dotyczącą twórczości wieszcza.

 

Koncert Grudniowy

12 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Kole odbył się piąty Koncert Grudniowy chóru „Kantata”, którego założycielką i opiekunem artystycznym jest p. Sylwia Pokrywczyńska. Chórzyści wykonali utwory z repertuary Piotra Rubika, słynne utwory musicalowe i przeboje rozrywkowe. Koncert miał charakter charytatywny, cały dochód został przekazany na potrzeby dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kole.

 

ZAKRĘCONA AKCJA

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy wsparli Zakręconą Akcję. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy sześć dużych worków nakrętek, które 27 listopada 2014 roku przekazaliśmy Justynce. Mimo wielu przeszkód Justyna jest pogodną dziewczyną, otwartą na ludzi i świat. Lubi spacery i wycieczki, ale uniemożliwia jej to brak odpowiedniej rikszy. Nie pozwólmy na to, aby jej niepełnosprawność skazała ją na samotność. Każdy z nas przynosząc plastikowe nakrętki po napojach może podzielić się swoim sercem.

Akcja trwa dalej ! ZBIERAJMY- POMAGAJMY!

 

 

ANDRZEJKOWE BABECZKI

Nie trzeba znać żadnego Andrzeja, żeby świętować jego imieniny 30 listopada. To tradycyjnie jedna z ostatnich okazji, by oddać się hucznym zabawom przed rozpoczęciem Adwentu. Dawniej w Andrzejki wróżyły sobie tylko panny, kawalerowie zaś bawili się w podobny sposób w Katarzynki. Współcześnie wróżby andrzejkowe mają jedynie charakter zabawy. W naszej szkole na auli, w piątek 28 listopada, można było z przymrużeniem oka spojrzeć w swoją przyszłość. Samorząd Uczniowski przygotował smakowite Andrzejkowe babeczki z wróżbami. Zabawne złote myśli i sentencje wywoływały uśmiech na twarzach nabywców słodkich ciasteczek.

 

Akcja "Sianko"

W ramach programu „ADOPCJA  NA  ODLEGŁOŚĆ”  uczniowie naszej szkoły podjęli kolejny raz  „Akcję sianko”. Sprzedając przygotowane własnoręcznie paczuszki z siankiem bożonarodzeniowym, zbierają ofiary pieniężne na naukę adoptowanych przez młodzież z  LO dzieci z Madagaskaru. Po pierwszej niedzieli zebraliśmy już ponad 800 zł przed nami jeszcze cały adwent …

Zobacz galerię zdjęć

 
Więcej artykułów…

Skrzynka_na_sygnały

Anonimowa skrzynka na sygnałyGet the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 169 gości 

Imieniny

Wczoraj : Franciszka Hildegardy
Dzisiaj : Irmy Józefa
Jutro : Januarego Konstancji

Kalendarz

wrzesień 2019
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6