Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Spływ kajakowy

received 1053341231465995

26 maja klasa II c wraz  wychowawcą panią Katarzyną Brett wzięła udział w spływie kajakowym na trasie Dobrów- Koło. Do Dobrowa młodzież udała się na rowerach, by następnie przesiąść się na kajaki. Dla wielu uczestników był to pierwszy spływ kajakowy rzeką Wartą więc emocje były ogromne. Piękna pogoda sprawiła, że widoki zachwycały, a humory dopisywały. Opiekunami spływu byli pani Agnieszka Strybel, Aneta Celińska-Piguła, pan Piotr Szmankiewicz oraz pan dyrektor Waldemar Koligot, który był jednocześnie ratownikiem.

 

Streetball w LO Koło

Zawody Streetball25 maja po raz pierwszy w historii odbyły się w naszym liceum mistrzostwa powiatu kolskiego w streetball'u dziewcząt i chłopców. Streetball to dyscyplina, która dynamicznie rozwija się w ostatnim czasie, jak również zyskuje coraz więcej zwolenników. W drużynie gra trzech zawodników na połowie boiska do kosza. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce bezapelacyjnie zajęła drużyna LO Koło w składzie: Marzena Opas, Marysia Jasińska, Sandra Radwańska. Drugie miejsce zajęła ZSEA, a trzecie II drużyna LO Koło. W kategorii chłopców wygrała drużyna ZSEA przed ZST i LO Koło. Opiekunami drużyn z naszej szkoły są pani Katarzyna Brett i Pan Tomasz Jagiełło.

 

Drużyna „Kaziki” na zlocie z okazji 100 lecia ZHP w Kole

WP 20170520 11 39 48 ProW dniach 19-21.05.2017 szkolna 1 drużyna wędrownicza „Kaziki” ZHP, prowadzona przez dh. Jarosława Wozińskiego, wzięła udział w złazie zorganizowanym z okazji 100 lecia harcerstwa na ziemi kolskiej. Obchody tak ważnego dla Koła wydarzenia nie obyły się bez części oficjalnej, która obejmowała uroczystość odsłonięcia i poświęcenia obelisku ku czci harcerzy hufca Koło, na której obecny był biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering oraz przedstawiciele Miasta z posłem Leszkiem Galembą i ważnymi osobistościami kolskiego scouting’u. Po poświęceniu pomnika, wszyscy uczestnicy, pod przewodnictwem Orkiestry Miejskiej, udali się na uroczysty przemarsz ulicami Koła. „Kaziki” miały zaszczyt być w harcerskim poczcie sztandarowym. Celem korowodu był kolski rynek, gdzie odbył się specjalny apel, na którym uhonorowano osoby zasłużone dla lokalnego harcerstwa oraz przyznano stopnie instruktorskie kilku harcerzom. Apel nie był jednak końcem świętowania. „Kaziki” wzięły udział w złazie zorganizowanym specjalnie z tej okazji w Zespole Szkół nr. 1. Gwarantowana była świetna zabawa. Wspólne śpiewanie przy gitarze, rozmowy, pląsy, gry i różne zajęcia warsztatowe dla każdego. Nie był to pierwszy złaz Naszych szkolnych harcerzy, lecz z pewnością najbardziej wyjątkowy!

 

Warsztaty filmowe

P1010165Od września 2016r. w  naszej szkole w ramach doradztwa zawodowego oraz innowacyjnych zajęć „Spotkania ze sztuką” odbywały się comiesięczne warsztaty filmowe.  Zajęcia z uczniami klasy I b z ramienia Fundacji „Filmowiec” prowadził  zawodowy operator kamery Telewizji Polskiej oraz  autor licznych edycji programów edukacji filmowej- pan Piotr Majdrowicz. Uczestnicy warsztatów oprócz wiedzy z  historii kina i praw autorskich w filmie zdobywali praktyczne zdolności ze sztuki operatorskiej, montażu filmowego, dziennikarstwa telewizyjnego oraz  technik dźwiękowych. Na pierwszym spotkaniu pan Majdrowicz przybliżył młodzieży początki filmu. Podstawowe pojęcia dotyczące zasad kadrowania w fotografii i  filmie oraz zasady operatorskie, które bardzo zaciekawiły uczniów. Kolejne zajęcia dotyczyły telewizyjnych form dziennikarskich. Reportaż, sonda, wywiad oraz podstawy oświetlenia czy techniki mikrofonowe nie kryją już przed uczniami żadnych tajemnic. Ostatnie majowe zajęcia były sprawdzianem nabytych umiejętności. Uczniowie wyposażeni w wiedzę oraz umiejętność posługiwania się kamerą i  arsenał pytań dotyczących Rafała Pacholskiego- absolwenta naszego LO i tegorocznego uczestnika eliminacji do Eurowizji- wyruszyli na miasto. Okazało się, że przeprowadzenie sondy ulicznej nie jest takie łatwe, ale  z  efektów końcowych tego zadania dziennikarskiego wszyscy byli zadowoleni.

 

Lekcja historii najnowszej

WP 20170529 00429 maja klasa I B uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez p. Aleksandrę Kudłę- współpracownika poznańskiego IPN. Temat lekcji „Aparat represji Polski Ludowej wobec społeczeństwa polskiego” został zrealizowany tak, aby uczniowie uzyskali odpowiedzi na pytania: Jak wyglądał w PRL aparat bezpieczeństwa? Za co można było iść do więzienia? Jak wyglądały metody zwalczania opozycji? Kto w PRL podlegał represjom i dlaczego? Uczniowie po wysłuchaniu interesującego wykładu pracowali w grupach z dużym zaangażowaniem. Zajęcia z wykorzystaniem wielu materiałów źródłowych były bardzo ciekawe.

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości 

Imieniny

Wczoraj : Jana Danuty
Dzisiaj : Lucji Wilhelma
Jutro : Jana Pawla

Kalendarz

czerwiec 2017
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2