Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

DZIEŃ WIOSNY

wiosna 121 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Tego dnia dzień zrównał się z nocą, która będzie teraz coraz krótsza. Ten, kto jest znakomitym obserwatorem, na pewno już wiosnę, widział,  poczuł  i usłyszał. Wiosna to przecież słońce, zielone pąki  i pierwsze kwiaty, to powiew ciepłego wiatru a przede wszystkim  świergot ptaków. Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Wagarowicza, to także dzień tych wszystkich, którzy kochają dobrą zabawę, potrafią i chcą się bawić z innymi, mają poczucie humoru i wiedzą, że zabawa jest najlepsza w dużym gronie przyjaciół. Może być super nawet w szkole! Samorząd Uczniowski w tym roku przygotował dla tych, którzy zdecydowali się zostać w szkole grę w „Chińczyka”, ale w bardzo oryginalnej wersji. Był to „Chińczyk na żywo”. Uczniowie podzieleni na cztery zespoły rywalizowali o bilety do kina. Zabawa dostarczyła wiele emocji, zwłaszcza dla drużyny NIEBIESKICH, bo to ona zwyciężyła. Wszyscy bawili się doskonale. Z pewnością to powtórzymy!

DSC00633DSC00654

 

Turniej

HARMONOGRAM TURNIEJU WIEDZY VI edycja 1

 

Akcja

twoja krew - Kopia

 

Światowy Dzień Zespołu Downa

Dawn21.03. br. obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji w Kole, z inicjatywy Moniki Kujawskiej przy współpracy Stowarzyszenia Malinowej Mamby odbył się spektakl "Otwórzmy się na... szczęście". Podczas przedstawienia przekazano  dużo treści edukacyjnych, ale również emocji. Mieliśmy  przyjemność, jako wolontariusze opiekować się dziećmi doświadczonymi Zespołem Choroby Downa. Była to dla nas okazja zdobycia nowych relacji, doświadczyliśmy wiele ciepła, radości i miłości, Cieszę się, że mogliśmy  uczestniczyć w tym wydarzeniu.

dawn3dawn1dawn2

 

XV Narodowy Dzień Życia

dzien zycia21 marca w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku odbyła się konferencja regionalna związana z obchodami XV Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia pod hasłem Życie jest sztuką. Obchody Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia zainaugurowano Mszą świętą we włocławskiej katedrze. Następnie uroczystości przeniosły się do Muzeum Diecezjalnego we Włocławku, gdzie wręczono nagrody laureatom konkursów. Uczniowie szkół ponadpodstawowych wzięli udział w konkursie literackim  na temat „Życie człowieka największym darem ”, nasze Liceum po eliminacjach szkolnych reprezentowała Aleksandra Kacprzak z kl. I d, która zdobyła III miejsce w Diecezji Włocławskiej – gratulujemy.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 102 gości 

Imieniny

Wczoraj : Aleksego Horacego
Dzisiaj : Marka Jarosława
Jutro : Marzeny Marii Klaudiusza

Kalendarz

kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5