Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Jak nie czytam, jak czytam!

dziecinada i dzirń sporytu 185

Ogólnopolska akcja promująca czytanie wśród dzieci i młodzieży
zainicjowana przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”

Biblioteki szkolne już po raz drugi biorą udział w bardzo ważnym przedsięwzięciu mającym zwrócić uwagę w ogólnopolskich mediach, a także wśród decydentów, na temat roli i znaczenia promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Ubiegłoroczna edycja akcji - STOP likwidacji bibliotek szkolnych – w której wzięło udział 450 tys. uczniów, przyczyniła się do powstrzymania masowego likwidowania bibliotek. Zostały one odpowiednio docenione i włączone do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” ma przede wszystkim promować czytelnictwo wśród uczniów, inicjować swoistą modę na czytanie, pokazywać nieczytającym uczniom, że książki są bardzo popularne wśród ich rówieśników, są także przyjemną formą spędzania wolnego czasu. Nasza szkoła od samego początku włączyła się w tę ważną akcję, jak i wiele innych przyczyniających się do rozwoju czytelnictwa. W dniu 1 czerwca 2017 roku uczniowie ułożyli „żywy”, barwny napis – „CZYTAMY”. Pozostali, z wielkim entuzjazmem, prezentowali swoje ulubione książki. Imprezę dodatkowo wzbogaciła i uatrakcyjniła obecność przedszkolaków (przyszłych czytelników i naszych uczniów), którzy pośród licealistów utworzyli barwne, wesołe koło – z książeczkami trzymanymi w dłoniach. Maluchy przygotowały też transparenty z napisami -  „Lubimy czytać książeczki”, „Miś Uszatek lubi książeczki”. W całej szkole panowała w tym czasie atmosfera radości, wzajemnej życzliwości. Przebieg tego wydarzenia został odpowiednio udokumentowany – tzn,. sfotografowany przez Piotra Kabacińskiego, a następnie przesłany do redakcji miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, a zwłaszcza naszym uczniom, przedszkolakom i ich opiekunom – serdeczne podziękowania.

Bożena Zduńczyk

 

 

Przedszkolaki świętują Dzień Dziecka w kolskim ogólniaku!

DSC 0085

Po raz 14. najmłodsi mieszkańcy Koła spędzają swoje święto ze starszymi kolegami, siostrami i braćmi  z LO w Kole. Słynną „Dziecinadę” znają wszyscy mieszkańcy naszego miasta! Przedszkolaki uwielbiają przychodzić do słynnego „Kazika”- dobrze wiedzą, że będzie wesoło i smacznie. Z zachwytem oglądają przedstawienie, które jest zazwyczaj inscenizacją bajki. W tym roku widowisko nosi tytuł „Smerfy”. Dzieci częstowane są pysznymi ciastkami i sokami. Starsi koledzy bawią się z nimi wesoło, opiekują się, pokazują szkołę, do której przyjdą na pewno za jakieś 10 lat. Tego dnia nasza szkoła wygląda odświętnie, kolorowo i przypomina bardziej szkołę z bajki niż zwykłą, realną. To wspaniałe święto dzieci od lat przygotowywane jest przez wiele osób, które w pracę wkładają całe swoje serce. Największe jednak słowa uznania należą się uczniom, którzy  z łezką w oku przypominają sobie jak to było, gdy miało się 4,5 lat. Organizatorzy  dziękują także wszystkim sponsorom, bez których uroczystość nie byłaby taka okazała. Dziękujemy również paniom wychowawczyniom z kolskich przedszkoli, które opiekują się maluchami w czasie Dziecinady. Imprezę fotografował Piotr Kabaciński.     

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

 

Wycieczka do Wojskowej Akademii Technicznej

Dnia 31.05.2017r. uczniowie z klas informatycznych wraz z kilkoma przedstawicielami klasy pierwszej politechnicznej udali się na wycieczkę do Warszawy. Uczestnicy zwiedzali mury Wojskowej Akademii Technicznej. Młodzież wzięła udział w wykładach tematycznych przygotowanych specjalnie na tą okoliczność. Wybrane zagadnienia zaprezentowane zostały w sposób ciekawy i zrozumiały. Pierwszy z nich, miał na celu otworzyć umysł młodych ludzi na świadomą jazdę samochodem. Ciekawą częścią wykładu było zaprezentowanie skutków niebezpiecznych i nieodpowiedzialnych zachowań kierowców. Celem drugiego wykładu, było pokazanie najnowszych technologii oraz jej zastosowań. Ponadto uświadomić miał młodemu odbiorcy fakt uzależnienia naszego życia od elektroniki. W kolejnej części prezentowano osiągnięcia studentów WAT-u. Doceniony został również nasz autorski " pajączek " przez wykładowcę, którego zachwycił fakt, że w młodych ludziach z naszej szkoły tkwi tyle pasji i zaangażowania w rozwój nowych technologii.

 

Dzień Sportu

IMG 20170601 115212

Tak jak co roku, przy pięknej pogodzie, na boisku szkolnym odbył się Dzień Sportu. Na radosny charakter całej imprezy wpłynął fakt, że był to Dzień Dziecka. Klasy rywalizowały w przeciąganiu liny (wygrała klasa IA) i przepychaniu koła (wygrała klasa IE). Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki. Odbyły się również zawody lekkoatletyczne w biegu na 60m i pchnięciu kulą. Wygrani uczniowie otrzymali medale. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli uraczyć się pyszną grochówką i kiełbasą z grilla. Można było również poszaleć na dmuchanej zjeżdżalni i pojeździć na byku.

Odbył się także finały mistrzostw LO:

-w piłce nożnej chłopców (wygrała IB)

-w piłce siatkowej dziewcząt (wygrała również IB)

-w tenisie stołowym chłopców (wygrał Radosław Burdziński)

Imprezę uważamy za bardzo udaną i już czekamy do przyszłego roku.

 

 

Spływ kajakowy

received 1053341231465995

26 maja klasa II c wraz  wychowawcą panią Katarzyną Brett wzięła udział w spływie kajakowym na trasie Dobrów- Koło. Do Dobrowa młodzież udała się na rowerach, by następnie przesiąść się na kajaki. Dla wielu uczestników był to pierwszy spływ kajakowy rzeką Wartą więc emocje były ogromne. Piękna pogoda sprawiła, że widoki zachwycały, a humory dopisywały. Opiekunami spływu byli pani Agnieszka Strybel, Aneta Celińska-Piguła, pan Piotr Szmankiewicz oraz pan dyrektor Waldemar Koligot, który był jednocześnie ratownikiem.

 
Więcej artykułów…

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 76 gości 

Imieniny

Wczoraj : Franciszka Joanny
Dzisiaj : Marii Cezarego
Jutro : Rozy Apolinarego

Kalendarz

sierpień 2017
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3